کشته شدن روح الله داداشی و مردان آهنین در تلویزیون؛ آری یا خیر؟

در حالی که رسانه‌ها خبر از این می‌دهند که مسئولان صدا و سیما تصمیم گرفته‌اند تولید برنامه قوی‌ترین مردان ایران را پس از 10 سال متوقف کنند، داور معروف این برنامه و همچنین نایب رئیس فدراسیون پرورش اندام ایران اما از چنین تصمیمی بی‌خبر هستند.

به گزارش رجانیوز به نقل از تهران امروز، 8 ماه مانده تا رسیدن نوروز 91اتفاقات در دنیای قوی‌ترین مردان ایران به گونه‌ای رقم خورد که شایعات طی یکی دو روز اخیر از قول مسئولان صدا و سیما خبر از عدم پخش این برنامه در سال آینده بدهد؛برنامه‌ای که 10 سال است جزو پرطرفدارترین برنامه‌های صدا و سیما در نوروز است.

این برنامه آنقدر پر طرفدار بود که امسال دو شبکه این برنامه را پوشش داد. یکی در بخش ایرانی و دیگری در بخش جهانی. برنامه‌ای که پیش از این هم حاشیه‌های خبرساز زیادی داشت و مثلا در سال 83 و موقع ضبط برنامه نوروز 84 بین قهرمانان نزاعی در گرفت که کار چند نفر را به بیمارستان کشاند. اما این خبرهای حاشیه‌ای آنقدر عمیق نبود که برنامه‌ای را به تعطیلی بکشاند. اما امروز قضیه فرق می‌کند.

یکی از قهرمانان این مسابقات متهم به قتل و فراری است و یکی دیگر؛ قوی‌ترین مردان ایران به نام روح‌الله داداشی در یک نزاع خیابانی به قتل رسیده است.آن هم کمتر از یک ماه. حالا نوک پیکان انتقادها به سوی صدا و سیما و فدراسیون پرورش اندام است. همین باعث شده این خبر را رسانه‌ها اعلام کنند که مسئولین صدا و سیما تصمیم گرفته‌اند که دیگر نوروز مردم پای نگاه کردن به هیجانات جابه‌جایی تخته‌سنگ‌ها و کپسول‌های سنگین، کامیون‌ها و کنده‌های حجیم درختان توسط مردان آهنین ننشینند.

خبر یک جمله‌ای که البته هیچ مقام مشخصی در صدا و سیما آن را اعلام نکرده است.اما آنچه مشخص است فشاری است که این روزها از سوی رسانه‌ها و مردم به این رسانه وارد می‌شود در انتقاد به بها دادن به چنین مسابقاتی که گفته می‌شود توسط هیچ فدراسیون جهانی به رسمیت شناخته نشده و در جهان صرفا یکسری کمپانی به حمایت از این مسابقات می‌پردازند. البته فرامرز خودنگاه رئیس کمیته قوی‌ترین مردان و داور این مسابقات پیشتر در مصاحبه‌ای درباره این برنامه گفته بود: «پایه‌گذار این برنامه صداوسیما بود. این مسابقات در ابتدا در سطح یک نمایش یا مسابقه‌ای معمولی بود، اما ما به آن سر و شکل جدیدی دادیم، به این صورت که برنامه‌ریزی کردیم تا به سطح مسابقات جهانی برسد و حرفه‌ای دنبال شود.حالا طوری شده که بچه‌های ما در سطح جهان حرف‌هایی برای گفتن در این رشته دارند.» در تماس تلفنی با خودنگاه وی از خبر عدم تولید و پخش این برنامه و نظر مسئولان رسانه ملی اعلام بی‌اطلاعی کرد و مسئولان صدا و سیما و کمیسیون پرورش اندام را منبع موثق برای اعلام این خبر دانست.

افضلی، نایب رئیس فدراسیون پرورش اندام هم در واکنش به خبری که رسانه‌ها درباره عدم پخش این برنامه داده‌اند به تهران امروز گفت: «به این راحتی نیست که چنین تصمیمی یک شبه گرفته شود. من با مسئولان شبکه 3 هم که صحبت کردم این مسئله را تایید نکردند. ما تنها چند مسابقه در مشهد و اردبیل در این روزهای پیش رو قرار بود داشته باشیم که به احترام روح الله داداشی آنها را لغو کردیم.» او در جواب این سوال که حتی در بخشی از صدا و سیما هم این خبر اعلام شده است گفت: خود شبکه خبر، روز اول اعلام کرد که روح‌الله داداشی به همراه همسرش بوده که این اتفاق افتاده در حالی که او اصلا ازدواج نکرده بود. به هر حال از این اتفاق‌ها می‌افتد.»

او درباره تاثیری که اتفاق‌های پیش آمده بر روند برگزاری احتمالی این مسابقات در آینده می‌گذارد گفت: «تاثیر فنی روی مسابقات نمی‌گذارد اما قطعا تاثیر اجتماعی خواهد گذاشت. اما به هر حال نمی‌توان منکر این قضیه شد که در حال حاضر 5 میلیون جوان در کشور علاقه‌مند این رشته هستند و باید برای آنها برنامه‌ریزی کرد.

داستان امیر قرایی فرق می‌کند اما روح‌الله داداشی ناجوانمردانه کشته شد. به هر حال از این اتفاق‌ها ممکن است هر جایی بیفتد. در رشته‌های دیگر هم می‌افتد. در فوتبال اینهمه حاشیه هست آیا آن را تعطیل می‌کنند؟ من جواب دوستان را که به دنبال این اتفاق‌ها از این رشته انتقاد می‌کنند با این ضرب المثل می‌دهم که برای یک بی‌نماز که نمی‌شود در مسجد را بست.»

برنامه قوی‌ترین مردان جهان که امسال با نام مردان آهنین روی آنتن رفت به صورت مشارکتی میان صدا و سیما و فدراسیون پرورش اندام تولید می‌شود؛ به این صورت که طرف قرارداد اسپانسرها شبکه سوم سیماست و از نظر فنی فدراسیون این مسابقات را پوشش می‌دهد. در هر حال گویا هنوز برای مدیران رسانه تکلیف این برنامه در سال بعد مشخص نیست. آیا باز هم قهرمانان روی آنتن خواهند رفت؟

/ 0 نظر / 8 بازدید