آرشیو وبلاگ
      کشور چمازکتی (خبرهای داغ روز)
گفتگو با برادر پهلوان مرحوم روح‌الله داداشی نویسنده: دانای چمازکتی - ۳۱ تیر ۱۳٩٠

گفتگو با برادر پهلوان مرحوم روح‌الله داداشی: بعد از رفتن روح‌الله هر لحظه آرزوی مرگ می‌کنم/ روح‌الله فردی مردمدار و مردم دوست بود/ قرار بود پس از مسابقات جهانی گرجستان متأهل شود

 بعد از تشییع پیکر روح‌الله خیلی‌ها نزد ما آمدند و از حمایت‌های روح‌الله از آنها حرف زدند. روح‌الله یک فرد مردمدار و مردم دوست بود. او یک خیر به تمام معنا بود و همه این کارها را در خفا انجام می‌داد...

 

سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت‌وگویی با علی داداشی، برادر پهلوان مرحوم روح الله داداشی انجام داده‌ که متن کامل آن در زیر آمده است:

* احساس شما از حضور مردم در مراسم تشییع پیکر روح‌الله چه بود؟
- دیروز برای روح‌الله مراسم عروسی گرفتیم. مراسمی که بسیار باشکوه برگزار شد و همه مردم ایران هم در آن حضور داشتند.

* روح‌الله برای شما فراتر از یک برادر بود، اینطور نیست؟
- بله همینطور است. او فرزند و اولاد من بود. فرزندی که نه من بلکه همه مردم ایران به داشتن آن افتخار می‌کردند.

* روزهای بدون روح‌الله برای شما چگونه می‌گذرد؟
- هنوز مرگ روح‌الله را نمی‌توانم باور نمی‌کنم. مرگ روح‌الله یک داغ سنگین برای من بود. باور کنید از زمانی که خبر مرگ روح‌الله را شنیده‌ام از خداوند هر ثانیه برای خودم آرزوی مرگ دارم. چرا که بدون روح‌الله زندگی کردن برایم اصلاً باور کردنی نیست.

* اما خیلی‌ها اعتقاد دارند، که علی باید باشد تا راه روح‌‌الله را ادامه دهد؟
- بله همه همین را به من می‌گویند و همین مساله مسئولیت مرا صد چندان کرده است. به خدا من تازه بعد از مرگ روح‌الله بود که فهمیدم که او چه بوده و که بوده است. من در جریان همه کارهای روح‌الله بودم، اما حالا متوجه شده‌ام که او در جوانمردی در خیلی از جاها مرا دور زده است.

* می‌توان در این باره مثال هم بزنی؟
- بعد از تشییع پیکر روح‌الله خیلی‌ها نزد ما آمدند و از حمایت‌های روح‌الله از آنها حرف زدند. روح‌الله یک فرد مردمدار و مردم دوست بود. او یک خیر به تمام معنا بود و همه این کارها را در خفا انجام می‌داد. روح‌الله برای بسیاری از خانواده‌ها جهزیه فراهم کرده بود. او کمک رسان بسیاری از ایتام بود. او یکی از کسانی بود که همیشه دوست داشت در کارهای خیر پیش قدم باشد. او یکی از حامیان اصلی کمک رسانی به آسایشگاه سالمندان کهریزک بود و خیلی از کارهای دیگری که واقعاً بابت آنها من به وجود او افتخار کرده و می‌کنیم.

* خیلی‌ها می‌خواهند بدانند که روح‌الله چگونه کشته شد؟
- قبل از آن من تقاضایی از همه مردم خوب ایران دارم، تمامی کسانی که روح‌الله را شناخته و می‌شناختند خوب می‌دانند که روح‌الله چقدر معصوم و و مظلوم بود، اما برخی از رسانه‌های خارجی دارند از این موضوع سوءاستفاده کرده و تبلیغات مخرب خود را آغاز می کنند. حرف من به آنها این است که چرا حق را نمی‌نویسند. سه جوان در شب حادثه جلوی روح‌الله را می‌گیرند. روح‌الله از ماشین پیاده و شروع به نصیحت آنها می‌کند. روح‌الله به آنها می‌گوید که شما جوان هستید، چرا این کارها را انجام می‌دهید. این حرفها، حرفهای من نیست. بلکه حرفهای آنهایی است که این جنایت بزرگ را انجام داده‌اند.

* چگونه از ماجرا خبردار شدید؟
- ساعت ۱۲ و ۱۵ دقیقه شنبه شب بود که من در خانه نشسته بودم که جنازه روح‌الله را به در خانه آوردند و به من گفتند علی بیا که برادرت را زده‌اند. باور کنید در آن لحظه انگار یک سرم ۱۰۰ لیتری به پایم زدند و همه شیره وجودم را کشیدند. شلوار گرمکنی که همیشه در ۵ ثانیه می‌پوشیدم را در ۱۵ دقیقه نتوانستم به تن کنم وقتی جلوی در رسیدم دیدم روح‌الله را به بیمارستان رسانده‌اند. خودم را به بیمارستان و بالای سر روح‌الله رساندم اما دیگر او تمام کرده بود.

* اولین حرفی که بالای سر روح‌الله در بیمارستان زدی چه بود؟
- فریاد کشیدم یا حسین. چون دقیقاً چاقو و خنجر را در گلوی او فرو کرده بودند.

* فکرش را می‌کردی که اینهمه مردم برای مراسم تشییع جنازه روح‌الله به حصارک بیایند؟
- راستش نه. فکر می‌کردم شاید تعداد جمعیت اندکی بیشتر از تشییع جنازه پدرم باشد، اما مردم با حضور خودشان ما را شرمنده کردند که از همه آنها ممنونم.

* از پدرتان گفتید، بیشتر در این باره حرف می‌زنید؟
- حادثه روح‌الله درست دو روز بعد از مراسم چهلم پدر من اتفاق افتاد. ما تازه ۲ روز بود که از سیاه درآمده بودیم که دوباره برای روح‌الله سیاهپوش شدیم، اما این غم برای من با همه غم‌های دنیا فرق می‌کند. من یک عمر برای روح‌الله مشکی خواهم پوشید.

* شنیده‌ایم که هنرمندان برنامه فتیله، یعنی همان برنامه‌ای که آخرین بار روح‌الله در آن حضور پیدا کرد، هنوز از اتفاقی که برای او افتاده متاثر هستند؟
- بله، آنها دیروز به منزل ما آمدند و چنان تحث تاثیر مرگ روح‌الله قرار گرفته بودند که حد و حصری نداشت. آنها با خود عکس‌های روح‌الله و آرین پسر مرا و CD آن برنامه را آورده بودند و به ما دادند و اعلام کردند که بخش‌هایی از آن برنامه را دوباره جمعه تکرار خواهند کرد.

* از آرین گفتید، او این روزها را چگونه می‌گذراند؟
- او هنوز نمی‌داند که چه بر سر عمویش آمده است. او دیروز بهانه می‌گرفت که مادرش او را بر سر خاک برد تا اندکی آرام بگیرد.

* واکنش آرین ۵ ساله بعد از آن برنامه چه بود؟
- او و روح‌الله جمعه به آن برنامه رفتند و خیلی با روحیه به خانه برگشتند. به طوری که آرین همچنان از آن برنامه یک ساعته تلویزیونی برای ما و خانواده تعریف می‌کرد.

* روح‌الله به جز رشته پرورش اندام و قویترین مردان رشته ورزشی دیگری را هم دنبال می‌کرد؟
- بله، او یک والیبالیست بسیار خوب هم بود، بطوری که در تیم والیبال هنرمندان هم بازی می‌کرد.

* قصد نداشتید، دستی برای روح‌الله بالا بزنید؟
- چرا و این مساله را با خود او هم در میان گذاشته بودیم و قرار بود که بعد از مسابقات جهانی گرجستان او را به جمع متاهلین اضافه کنیم و دامادش کنیم.

* شرایط روح‌الله برای مسابقات جهانی گرجستان چگونه بود؟
- او با توجه به مسابقات جهانی گرجستان که شهریور ماه برگزار می‌شد از آمادگی بالایی برخوردار بود و روز به روز هم بر میزان آمادگی افزوده می‌شد و ما امیدوار بودیم که او می‌تواند در گرجستان عنوان شایسته‌ای را برای جمهوری اسلامی ایران به دست بیاورد.

* اینکه می‌گویند روح‌الله می‌خواست در رقابت‌های پرورش اندام شرکت کند تا چه اندازه صحت دارد؟
- بله او قصد این کار را داشت و می‌خواست در پرورش اندام به روی صحنه بیاید که دیگر مرگ به او مهلت نداد.

* حضور مردم را در مراسم تشییع چگونه ارزیابی می‌کنید؟
- مردم ایران مثل همیشه نشان دادند که قدرشناس قهرمانان و پهلوانان خود هستند. این روزها کسانی به خانه ما برای عرض تسلیت می‌آیند که ما را به نوعی غافلگیر می‌کنند. مردم از همه جای ایران به خانه ما می‌آیند از سیستان و بلوچستان، لرستان، بندر گناوه، اصفهان، شیراز و همه شهرهای ایران.

* علی داداشی از این پس چگونه روزگار خواهد گذراند؟
- هنوز نمی‌توانم باور کنم که روح‌الله را از دست داده‌ام. نمی‌دانم که از این پس باید چکار کنم. از خداوند مرگم را هر لحظه آرزو می‌کنم، چرا که بدون روح‌الله زندگی کردن دیگر برای من معنایی ندارد.

* در غم فراق پدر، روح‌الله چگونه تاب تحمل آورد؟
- روح‌الله آدم روزهای سخت بود. او کسی بود که هرگز ناراحتی‌اش را بروز نمی‌داد، اما از غم پدر به خلوت می‌رفت و برای او گریه می‌کرد و من هم متوجه این کار او می‌شدم، چرا که روح‌الله را من بزرگ کرده بودم.

* از خاطرات با روح‌الله بودن بگویید؟
- یکی از خاطرات خوب من مربوط به مسابقات جهانی قشم می‌شود. او در آنجا با غیرتی مثال زدنی، کاری کرد، کارستان که من آنجا نیز برای او خیلی گریه کردم. او با دستانی پاره مسابقه داد تا به همه نشان دهد که غیرت ایرانی چیز دیگری است. روح‌الله بعد از آن مسابقات پرچم پرافتخار را بر روی شانه خود انداخت و با آن دور افتخار زد تا عظمت ایران و ایرانی را به رخ جهانیان بکشاند.

* تکلیف شاگردان روح‌الله چه می‌شود؟
- تا زنده هستم اجازه نمی‌دهم که چراغ باشگاه روح‌الله خاموش شود. من می‌خواهم ادامه دهنده راه روح‌الله باشم. من از این پس مسئولیت بزرگتری بر روی دوش خود احساس می‌کنم و می‌خواهم برای شروع دوباره جوانانی با خصوصیات روح‌الله را پیدا کرده و با آنها کار کنم تا جای خالی روح‌الله کمتر احساس شود.

* برای مردم چه پیامی دارید؟
- من خاک پای این مردم هستم. کف پای آنها را می‌بوسم و برای همیشه سپاسگزار محبت آنها خواهم بود. چرا که آنها روح‌الله را مانند برادر و فرزند خود دوست داشتند و این برای من افتخاری بس بزرگ بود.

* حرف آخر؟
- تشکر می‌کنم از رئیس و نایب رئیس فدراسیون و همه مردم ایران که آمدند و تسلی خاطر ما شدند. آنها بزرگی و عظمت خودشان را نشان دادند و برای همیشه ما را مدیون محبتهای خود ساختند. ضمن اینکه از تمامی رسانه‌هایی که در این روزها حق مطلب را به خوبی ادا کرده‌اند، هم نهایت سپاسگزاری را دارم.
  نظرات ()
مطالب اخیر سامانه سهام عدالت مصرف داروها در ماه مبارک رمضان مصرف داروها در ماه مبارک رمضان دختر ۱۵ساله سعودی قهرمان جهاد نکاح! + عکس لیست تمام کدهای ussd در ایران دانلود آوازهای محمد رضا شجریان کلاه گشادی که بر سر حماس رفت + تصاویر مقایسه جالب قیمت خودروها در ایران و خارج حمله مردم به لاریجانی در قم با شعار "بصیرت بصیرت" ثبت نام استخدام در شرکت ملی گاز آغاز شد
کلمات کلیدی وبلاگ همه اخبار مربوط به روح الله داداشی (٥۳) قذافی (٤٤) فوتبال (٤٤) اختلاس های پر سر و صدا (۱۸) چمازکتی (۱۱) سکه (۱٠) آخرین خبرها پیرامون انفجار پادگان (٩) بدون شرح (٥) کنکور (۳) استخدام (۳) طنز ازدواج (۳) شنیدنی از جشن خزها (۳) ام اس چیست؟ (٢) فطریه1390 (٢) گلشیفته (٢) عکس های آب بازی در پارک آب و آتش تهران (٢) چگونه با تلفن همراه به اینترنت متصل شویم؟ (۱) قیمت آپارتمان‌های زیر 50 متر (۱) عجیب ترین مرد ایرانی که در نوع بی نظیر است (۱) تصاویرخشکسالی دریاچه اورمیه (۱) واکنش آیت‌الله سیستانی به جعل نظر ایشان (۱) تصاویر شکاف بر پیکره سی‌وسه پل (۱) محدودیتهای ترافیکی آخر (۱) نتایج آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 90 (۱) منازل شخصی مدیران عامل معروف جهان (۱) وضع فعلی جاده های شمال (۱) نکاتی برای صرفه جویی برق مصرفی لپ تاپ/ راههای بهبو (۱) شهادت نوجوان 15 ساله بحرینی در روز عید فطر+ فیلم (۱) چند زوج با مهریه 14 سکه ای در کشور وجود دارند؟ (۱) فتوای اعدام سفیر اسرائیل در قاهره صادر شد (۱) عکس کودکیافراد مشهور (۱) انتشار تصاویر غیر اخلاقی (۱) رستوران سکته قلبی افتتاح شد (۱) جی میل ایرانی ها هک شد (۱) دوچرخه سفارشی (۱) خشم طبیعت تماشاگران را قربانی کرد (۱) آدمخوار (۱) یارانه (۱) گوشی (۱) فلسطین (۱) 10 واقعیت جالب درباره خواب (۱) رویایی ترین پایتخت جهان (۱) ژنرال آمریکایی باچکمه درمسجد (۱) وزیر بهداشت: عرضه قلیان متوقف می شود (۱) چهره کودکانه خسرو شکیبایی + عکس (۱) عکس/ کولر آبی در مینی‌بوس (۱) آشنایی با بمب افکن های برتر تاریخ جهان (۱) مجموعه ای از عکسهای بسیار جالب (۱) هری پاتر در ابتکار یک کشاورز (۱) مهران مدیری از دانشگاه لیبرتی آمریکا دکتری افتخاری (۱) عفو زندانیان (۱) تصاویر توفان سهمگین آیرین در آمریکا (۱) مهریه های عجیب وروشنفکرانه دختران ایرانی (۱) عیدفطر (۱) قوی ترین مردان جهان (۱) معرفی سایت دانلود رایگان filehippo (۱) دانلود تصنیف تصویری بت چین استاد شجریان (۱) معرفی ۲۰ مرجع برای دانلود رایگان کتاب (۱) ترفند حرکت دادن موس با کی برد (۱) نظر اژه‌ای درباره حصر موسوی و کروبی (۱) 4ایرانی در لیست دانشمندان برتر پزشکی جهان (۱) طرح کاهش سربازی پسران ازدواج دانشجویی (۱) فیس بوک خط فارسی را عوض می کند! (۱) یاهو مسنجر در ایران فیلتر شد (۱) افغان‌ها نمی‌دانند 11 سپتامبر چیست! (۱) مشایی خواستار تعقیب کیفری حاج منصور ارضی (۱) نمایشگاه خودروی فرانکفورت 2011 (۱) آداب استخاره و انواع آن (۱) صدور اولین حکم محرومیت از تحصیل برای 1دانشجوی س (۱) آیا ترمیم پرده بکارت فعل حرام می باشد ؟ (۱) امام جمعه ارومیه به روایت دامادش (۱) تصاویر خودسوزی مرد 55 ساله بیرون بانک (۱) عکس پنج جفت دوقلو در یک مدرسه (۱) عکس اعلام رکوردهای جدید و جالب گینس (۱) هشدار ایران به ترکیه (۱) مدرک فروشی قانونی شد؟! (۱) زندگی نامه حجت الاسلام حاج محمد نامدار (۱) فوتبالیست‌هایی که کچل بودند و ترمیم کردند (۱) آخرین تصاویر برهان الدین ربانی در تهران (۱) اعدام قاتل روح الله داداشی (۱) بازیکان والیبال ایران با داور زن بازی دست دادند (۱) روایتی مستند از یک عملیات پیچیده اطلاعاتی (۱) گزارش تکان‌دهنده از جراحی زیبایی (۱) جوان فرهیخته محمد قنبری چمازکتی (۱) جنجال در شب قدر (۱) اقتصاد (۱) پاک‌سازی ویروس‌ها بدون استفاده از آنتی‌ویروس (۱) دانلود فول آلبوم پرویز مشکاتیان (۱) عکسی از فرزند مهران غفوریان (۱) گفتگوی مفصل با علیرضا افتخاری (۱) shetabnakblogfacom (۱) استخدام در شرکت ملی گاز (۱) عرضه قلیان در قهوه خانه ها هم رسما ممنوع شد! (۱) رئیس جمهور سخنانش در جمع راهپیمایان 22 بهمن (۱) کلاه گشادی که بر سر حماس رفت (۱)