آرشیو وبلاگ
      کشور چمازکتی (خبرهای داغ روز)
قبر پسر حضرت آدم با ۷ متر طول /تصویر نویسنده: دانای چمازکتی - ۳٠ آبان ۱۳٩٠

 

هابیل پسر حضرت آدم که ۷ متر طول دارد مورد زیارت مسلمانانی است که به سوریه می روند.   هابیل فرزند آدم(ع) دارای مزار و مقبره ای در مرز بین سوریه و لبنان است. طبق روایات اسلامی وی به دست برادرش قابیل کشته شد./پانا

قبر هابیل پسر حضرت آدم که ۷ متر طول دارد مورد زیارت مسلمانانی است که به سوریه می روند.

 هابیل فرزند آدم(ع) دارای مزار و مقبره ای در مرز بین سوریه و لبنان است.
طبق روایات اسلامی وی به دست برادرش قابیل کشته شد./پانا

  نظرات ()
حمایت زنان صهیونیست از دختر عریان + تصویر نویسنده: دانای چمازکتی - ۳٠ آبان ۱۳٩٠

چندی است که از انتشار عکس های برهنه عالیه المهدی دختر مصری که خود را فعال سیاسی نامیده و پیش از این از حامیان انقلاب مصر بود، در وبلاگ خصوصی اش می گذرد. وی که هدف خود از انتشار این تصاویر را از بین بردن محدودیت برای زنان و همچنین از بین بردن نگاه جنسی [...]


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
پسری که با تهیه فیلم اخلاقی از دختر جوان اخاذی می کرد نویسنده: دانای چمازکتی - ۳٠ آبان ۱۳٩٠

پسری که با کشاندن دختر مورد علاقه اش به خانه از او فیلم غیراخلاقی تهیه کرده بود، به اتهام باج گیری از این دختر بازداشت شد.

این پرونده با اعلام شکایت دختر جوان در پلیس آگاهی شیراز گشوده شد. این دخترگفت یک سی دی از خودش به همراه نامه ای را دریافت کرده و مجبور شده به خاطر تهدیدهای ارسال کننده نامه به او باج بدهد. وی توضیح داد: «چند روز قبل بسته ای به خانه ام پست شد وقتی آن را باز کردم یک حلقه سی دی و یک نامه پیدا کردم. در نامه نوشته شده بود اگر ۱۶میلیون تومان نپردازم فیلم تکثیر خواهد شد در حالی که نمی دانستم ماجرا چیست و تصور می کردم بسته را به اشتباه برایم فرستاده اند به تماشای سی دی مشغول شدم و در کمال ناباوری دیدم فیلمی غیراخلاقی از من است».

شاکی در ادامه گفت: «من مدتی قبل به طور اتفاقی در خیابان با پسری جوان به نام حمید آشنا و با او دوست شدم؛ پسر خوبی به نظر می رسید و به تدریج علاقه ام به او بیشتر شد تا اینکه یک روز حمید از من دعوت کرد به خانه شان بروم او هدف از این دعوت را صحبت کردن و آشنایی بیشتر اعلام کرد من هم مخالفتی نکردم وقتی به آنجا رفتم، غیراز حمید کسی در منزل نبود.»

دختر جوان اضافه کرد: «در خانه حمید با من رابطه برقرار کرد ولی فکر نمی کردم از این صحنه ها فیلمبرداری شده و اصلا نمی دانم این فیلم به دست اخاذ ناشناس افتاده است. من اوایل تلفن های فرد ناشناس را جدی نگرفتم اما بعد از آبرویم ترسیدم و مجبور شدم پولی را که داشتم به او بدهم تا فیلم را پخش نکند اما آن فرد هنوز هم از من پول می خواهد و خیال ندارد این بازی را تمام کند.»

ماموران بعد از شنیدن حرف های این دختر تحقیقات وسیعی را آغاز کردند. آنها بازجویی از حمید را بهترین راه برای رسیدن به فرد ناشناس تشخیص دادند حمید در ابتدا حاضر نبود رابطه با شاکی را بپذیرد اما وقتی ماموران خانه او را جست وجو کردند، فهمیدند آنجا به دوربین مدار بسته مجهز است همین موضوع فرضیه دست داشتن حمید در باج گیری میلیونی را قوت بخشید و بازجویی ها از این پسر وارد مرحله تازه ای شد.

حمید بعد از مدتی مقاومت بالاخره به جرمش اعتراف کرد و گفت: «من از قبل خانه ام را به دوربین مداربسته مجهز کرده بودم وقتی با این دختر آشنا شدم او را برای برقراری رابطه به منزلم دعوت و از او فیلمبرداری کردم یک روز وقتی داشتم این فیلم را تماشا می کردم به فکرم رسید با استفاده از آن اخاذی کنم به این تربیت که مشکلات مالی ام هم حل می شد.»

متهم ادامه داد: «من سی دی و نامه را برای طعمه ام فرستادم و با تغییر دادن صدایم به او تلفن می زدم و به تهدید هایم ادامه می دادم تا بلکه به هدفم برسم من فکر نمی کردم این دختر شکایت کند چون تصورم این بود از آبرویش می ترسد و خواسته هایم را انجام می دهد.»بنا بر این گزارش، حمید اکنون در بازداشت به سر می برد و تحقیقات از او ادامه دارد.

  نظرات ()
استخدام معلمان حق التدریسی در آینده نزدیک نویسنده: دانای چمازکتی - ۳٠ آبان ۱۳٩٠

جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس که با حضور مسوولان وزارت اموزش و پرورش برگزار شد، به استخدام فارغ التحصیلان تربیت معلم و معلمان حق التدریسی اختصاص داشت.

به گفته علی عباسپور تهرانی، رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، اموزش و پرورش معتقد بود ماده ۱۱۱ قانون بودجه کشور که که مربوط به استخدام رسمی در اموزش و پرورش است، قابل اجرا نیست: “دوستان رایزنی هایی کردند و در اخر مجوزهایی به آموزش و پرورش دادند تا این مصوبه قابل اجرا باشد.”

از مجوز استخدام برای ۷ هزار فارغ التحصیل تربیت معلم تا دو هفته آینده خبر داد: “۴ هزار استخدامی، مربوط به معلمان زن و یا مردانی است که مشکل سربازی ندارند. آنها با موافقت معاونت نیروی انسانی رئیس جمهور طی صورت جلسه ای، استخدام رسمی می شوند. همچنین آموزش و پرورش اعلام کرد برای اسن استخدام ها، تامین اعتبار می شود. چون با بازنشسته شدن تعدادی از معلمان در سال ۹۰، امکان استخدام بوجود می آید.”

به گفته عباسپور، ۳ هزار ظرفیت باقی مانده به فارغ التحصیلان مردی اختصاص دارد که مشکل نظام وظیفه دارند: “با موافقت نظام وظیفه، این فارغ التحصیلان به عنوان سرباز معلم خدمت سربازی را در آموزش و پرورش انجام می دهند و پس از خدمت سربازی، استخدام رسمی اموزش و پرورش می شوند.”

افق – خبرآنلاین – رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین درباره استخدام معلمان حق التدریسی هم گفت: “در ارتباط با استخدام ۶۰ هزار معلم حق التدریسی، اعلام شد که پس از استخدام ۲۶ هزار معلم در سال ۸۶، در سال ۹۰ مجوز استخدام ۱۷ هزار نفر وجود دارد که ۴هزار سهمیه برای معلمان نهضت سواد آموزی است. ۱۳ هزار سهمیه باقی مانده هم به معلمان با سابفه بالای ۴-۵ سال اختصاص دارد. ۱۷ هزار سهمیه دیگر هم می ماند که به تدریج در سال های آینده استخدام می شوند.”

به گفته او، کمیسیون آموزش و تحقیقات تاکید داشت در فرایند استخدام معلمان حق و التدریسی، ۵ هزار سهمیه به مربیان بهداشت اختصاص پیدا کند.

  نظرات ()
دخترانی که مورد تجاوز جنسی قذافی قرار گرفته اند چه می گویند؟ نویسنده: دانای چمازکتی - ۳٠ آبان ۱۳٩٠

روایت تکان دهنده دختر۱۵ ساله از پنج سال تجاوزجنسی توسط قذافی .دختری که اکنون  ۲۲ ساله است در حالی که به شدت گریه می کرد در این مصاحبه گفت :” قذافی زندگی مرا ویران کرد .. دوست داشتم کشته نمی شد تا به جنایت هایی که در حق زنان لیبی با خونسردی مرتکب می شد [...]


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
چشم های سیف الاسلام (عکس) نویسنده: دانای چمازکتی - ۳٠ آبان ۱۳٩٠

سیف الاسلام قذافی - روزهایی که جیک جیک مستانش بود


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
دکترای این نماینده مجلس از کجا خریداری شده؟(+سند) نویسنده: دانای چمازکتی - ۳٠ آبان ۱۳٩٠

ضدفساد: مدرک تحصیلی رئیس یکی از کمیسیون های مجلس و از افراد نزدیک به جریان انحرافی نامعتبر از آب درآمد.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
هویدا در آغوش صدام (عکس) نویسنده: دانای چمازکتی - ۳٠ آبان ۱۳٩٠

  نظرات ()
تکرار جنایت میدان کاج ، این بار در خیابان شریعتی نویسنده: دانای چمازکتی - ۳٠ آبان ۱۳٩٠

به گزارش شرق جنایت میدان‌کاج سعادت‌آباد این‌بار در خیابان شریعتی تهران تکرار شد و مردی به خاطر رقابت عشقی با مردی دیگر او را با ضربات چاقو به قتل رساند.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مارادونا و مادرش (عکس) نویسنده: دانای چمازکتی - ۳٠ آبان ۱۳٩٠

عصر ایران - دیه گو مارادونا اسطوره فوتبال جهان به دنبال درگذشت مادرش "توتا" ، دیروز یکشنبه دبی را به سمت کشورش آرژانتین ترک کرد.
مارادونا هم اکنون به عنوان سرمربی تیم الوصل امارات در شهر دبی زندگی می کند.


در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
انتخاب زیباترین و جذابترین بازی گران مطرح جهان + تصاویر نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۸ آبان ۱۳٩٠

تصاویر بازیگران زن که در ادامه مطلب مشاهده می کنید در طی نظرسنجی زیباترین و جذابترین چهره ها در بین بازیگر مطرح جهان انتخاب شده اند.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مانکن ۳۰ ساله میلیاردر جهان را بشناسید + تصاویر نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۸ آبان ۱۳٩٠

مجله فوربز ” ژیزل بوندشن ” مشهورترین مانکن برزیلی در آستانه بدست آوردن عنوان اولین مانکن میلیاردر جهان است و به زودی به کلوپ میلیاردی های جهان خواهد پیوست. او درآمد خود را از راه مانکنی، طراحی لباس و مد و تبلیغات بدست آورده است. در ماه گذشته این مانکن ۳۰ ساله برای هفتمین ساله [...]

عکس در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
پزشکان ۲۸ میخ را از بدن دختر سه ساله بیرون کشیدند+عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۸ آبان ۱۳٩٠
پزشکان در اندونزی ۲۸ میخ زنگ زده و سوزن خم شده را از بدن یک دختر خردسال بیرون کشیدند.

 تصویر در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
محمد رضا شجریان با دخترش مژگان و تیم همراهش، در پارتی شبانه +تصاویر نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۸ آبان ۱۳٩٠

محمد رضا شجریان بهمراه دخترش مژگان و تیم همراهش، در پارتی شبانه سه شنبه شب هفته گذشته کارمندان بی بی سی فارسی حضور یافتند . گفتنی است وی بعد از اجرای کنسرت در لندن نیز با گوگوش خواننده لس آنجلسی و معلوم الحال شبکه مبتذل “من و تو”، عکسهای یادگاری انداخته و در فضای مجازی [...]

عکسها در ادامه مطلب

منبع:سایت افق


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
تصاویر جالب و دیدنی نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۸ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
سهمیه بنزین آذر هم ثابت ماند نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۸ آبان ۱۳٩٠
در همین حال ، سهمیه بنزین آزاد خودروهای شخصی در صورت اتمام سهمیه بنزین نیمه یارانه ای 400 تومانی خودروها از طریق کارت هوشمند سوخت خودرو قابل برداشت است.

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
آپارتمان‌هایی که با «دلار» اجاره می‌روند نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۸ آبان ۱۳٩٠

 


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
عکس: صدام و همسرش در روز ازدواج نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۸ آبان ۱۳٩٠
در حالی که این روزها سالگرد اعدام «صدام» دیکتاتور سابق عراق است، تصاویری دیدنی و منتشر نشده از روز ازدواج وی و همسرش «ساجده طلفح» منتشر شده است.
 
  نظرات ()
نحوه قتل احمد رضایی به روایت یکی از نزدیکان پدرش نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۸ آبان ۱۳٩٠

در محل قتل هم هیچ وسیله قتاله ای همچون چاقو و اشیای برنده وجود ندارد و این نشان می دهد که بریدگی ها توسط دیگران انجام شده است.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
تستی جالب برای بدست آوردن سن مغزتان نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٧ آبان ۱۳٩٠

ابتدا اینجا را کلیک کنید.

بعد دکمه استارت رو بزنید.

بعد از یک آماده باش ۳ – ۲ – ۱ بایستی جای اعداد رو

که چند لحظه نمایشداده می شه به خاطر بسپارید

و روی جای اون ها به ترتیب از کم به زیاد کلیک کنید!

بعد از چند مرحله، سن مغز شما با توجه به زمان عکس

العمل و درستی اون محاسبه و نمایش داده می شود

  نظرات ()
راز خلاقیت یک کارگر روستایی ایرانی که میلیاردر شد نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٧ آبان ۱۳٩٠


راز خلاقیت یک کارگر روستایی ایرانی که میلیاردر شد

 

ابتکار یک روستایی در تبدیل روستایش به قطب گردشگری
۹ سال پیش در یک شب بارانی دو گردشگر موتور سوار آلمانی در راه ماندند و برای اینکه بتوانند در یک جای امن شب را به صبح برسانند به خانه یک روستایی پناه بردند. عباس یک کارگر ساده روستایی همراه خانواده اش تلاش کرد تا به شیوه خودش از مهمانان خارجی به خوبی پذیرایی کند…


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
جدیدترین روش برای افزایش قد بدون قرص و دارو نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٧ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
قیمت برخی خودروهای داخلی نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٧ آبان ۱۳٩٠

 

 

 

 

  نظرات ()
دولت قلیان را آزاد کرد نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٧ آبان ۱۳٩٠

دنیای اقتصاد- حالا نوبت به قلیان رسیده که بین دولت و دیوان عدالت اداری دست به دست شود. دولت می‌گوید قلیان بکشید، آزاد است؛ دیوان عدالت اداری می‌گوید نکشید، ممنوع است. اما با وجود مخالفت دیوان عدالت اداری، هیات دولت روز گذشته به پیشنهاد وزارت بهداشت، آیین نامه اجرایی قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات را اصلاح کرد و به موجب این اصلاحیه، قهوه‌خانه‌ها از شمول اماکن عمومی (که کشیدن هرگونه مواد دخانی در آنها ممنوع است) خارج شد.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مروری بر قیمت مسکن در تهران+جدول قیمتها نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٧ آبان ۱۳٩٠

گروه مسکن- مریم علیزاده: بررسی‌ها درباره رابطه قیمت با متراژ در بازار مسکن نشان می‌دهد بین دو گروه آپارتمان‌های با مساحت زیر 50 متر و آپارتمان‌های با مساحت بیشتر از 100 متر، فاصله قیمتی آنقدر شدید است که در برخی مواقع این تفاوت به متری 500 هزار تومان هم می‌رسد به طوری که کوچک‌ترها به مراتب گران‌تر از بزرگترها، خریدوفروش می‌شود.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
اولین مسجد ساخته شده توسط یه زن+عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٧ آبان ۱۳٩٠

اولین مسجد که توسط یک زن طراحی شده است ، چندی پیش در استانبول ترکیه به بهره برداری رسید

این مسجد زیبا دارای طراحی داخلی بسیار چشم نواز و هنرمندانه است ،بسیاری از مراحل ساخت، توسط زنان و در مدت زمان 1 سال به انجام رسیده است.

در ادامه مطلب عکسها را تماشا کنید


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
رقیب تازه‌ی فیس بوک، از مایکروسافت می آید نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٧ آبان ۱۳٩٠

به گزارش سرویس علمی فناوری جام نیوز به نقل از دویچه وله در تاریخ 18 نوامبر 2011 (27 آبان)، در جهانی زندگی می‌کنیم که همه به‌طرز عجیبی شبکه‌وار به یکدیگر متصل‌اند. تنها شبکه‌ی اجتماعی فیس بوک هشتصد میلیون کاربر را به هم پیوند داده است تا ثانیه به ثانیه بتوانند از احوال هم باخبر شوند و فعالیت‌های یکدیگر را دنبال کنند. آیا این جهان شبکه‌وار بازهم به شبکه‌های اجتماعی دیگری نیاز دارد؟ کنسرن مایکروسافت معتقد است که هنوز فضا برای تنیدن شبکه‌ جدیدی موجود است. کم کم شایعه‌ها در مورد این که محققان این کنسرن در حال کلون کردن یک رقیب برای فیس بوک هستند، زیادتر می‌شود.
گفته می‌شود که در ماه ژوئن می‌شد صفحه‌ی آغازین پلت فرم تازه‌ی مایکروسافت را با آدرسwww. Socl.com فراخواند. صفحه‌ای که نام „Tulalip“ را یدک می‌کشید. شعار تبلیغاتی این صفحه هم این چنین بوده است: «آنچه را که نیاز داری پیدا کن و چیزی را که می‌دانی به اشتراک بگذار». این سایت اما تنها برای مدت کوتاهی قابل دسترس بود و کمی بعد از شبکه ناپدید شد.
توماس هوستون در وب سایت اخبار تکنولوژی The Verge می‌نویسد که صفحه را دیده است و به عنوان سند و مدرک چند عکس هم از آن در اختیار این سایت گذاشته است.
این اسکرین‌شات‌ها نشان می‌دهند که چگونه Socl که گویا نام این شبکه‌ی اجتماعی تازه وارد هم هست، بسیار به فیس بوک و گوگل پلاس شبیه است. صفحه‌ی Socl به سه ستون تقسیم شده است؛ سمت چپ کاربران مجموعه‌ای از دوستان خود و صفحه‌هایی که دنبال می‌کنند را می‌بینند، در میانه‌ی صفحه‌آخرین نوشته‌ها و پست‌های دوستانشان را می‌خوانند و سمت راست امکان چت ویدیویی برقرار است که نه تنها کاربر می‌تواند به وسیله‌ی آن با دوستان خود ارتباط دیداری داشته باشد که ویدیوهای یوتیوب را هم می‌توان در این ستون نگاه کرد.
مهمترین امکان این صفحه را شاید بتوان باکسی در قسمت میانی صفحه دانست که در آن این پرسش حک شده است؛ «دنبال چی می‌گردی؟». آنچه که کاربر در این قسمت وارد می‌کند مانند استتوس فیس بوک بر صفحه‌‌اش نقش می‌بندد ولی تفاوت این شبکه با فیس بوک این است که در این‌جا ماشین جستجوی آنلاین «بینگ» در شبکه‌ی اینترنت و در میان استتوس‌های تمامی دوستان کاربر به دنبال پاسخ‌های احتمالی یا پست‌های مربوط می‌گردد.
یکی از ضعف‌های این شبکه‌عدم امکان تقسیم بندی دوستان و صفحه‌ها در گروه‌هاست. به جای ساخت یک شبکه‌ی اجتماعی کاملا جدید، مایکروسافت تلاش کرده است که خدمات دیگر شبکه‌ها را در پرتال جدید خود اینتگره کند. گفته می‌شود کاربرانی که در شبکه‌های دیگر مانند فیس‌بوک و توییتر عضو هستند، می‌توانند در شبکه‌ی اجتماعی مایکروسافت آخرین استتوس‌های دوستان فیس بوکی یا تایم لاین آکانت توییتر خود را نیز درSocl مشاهده کنند.
به این ترتیب Socl امکان داشتن نگاهی کلی بر تمام فعالیت‌های شبکه‌هایی که کاربر در آن عضو هست را به او خواهد داد و افزون آنها، می‌توان گفت که Socl با امکان جدید خود در جستجوی پاسخ، به نوعی به یک شبکه‌ی اجتماعی پرسش و پاسخ خواهد بود.

 

 

  نظرات ()
شیث رضایی دعوت بی بی سی فارسی را رد کر نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٧ آبان ۱۳٩٠

به گزارش جام نیوز به نقل از اوج نیوز، بر اساس اظهارات رضایی، عصر روز پنجشنبه فردی به نام مازیار از سرویس ورزشی بی بی سی فارسی با وی تماس گرفت تا قرار گفتگوی زنده را در برنامه ورزشی ویژه برای جمعه شب را هماهنگ کند که این مساله با مخالفت مدافع پرسپولیس همراه شد.
در ادامه نماینده شبکه بی بی سی فارسی با یادآوری موارد مشابه به آنچه در بازی پرسپولیس و داماش اتفاق افتاده، توسط برخی بازیکنان خارجی در گذشته، خواهان متقاعد کردن شیث رضایی برای انجام مصاحبه شد که این مساله در نهایت با مخالفت شیث همراه بود.
گفتنی است که اخبار دیگری مبنی بر تماس یک شبکه دیگر که در مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند با شیث رضایی مطرح شده که در آن تماس پیشنهادات دیگری به وی ارائه شده است.
 

  نظرات ()
تصویر: کارت پایان خدمت سید محمد خاتمی نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٧ آبان ۱۳٩٠

  نظرات ()
تصویر: حضور سیدحسن خمینی در منزل رضایی نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٧ آبان ۱۳٩٠

در ادامه


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
پیکر مرحوم احمد رضایی به تهران منتقل شد نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٧ آبان ۱۳٩٠

در نخستین ساعات بامداد امروز ، پیکر مرحوم احمد رضایی به ایران منتقل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی، پس از شش روز پیگیری و هشت روز از درگذشت مرحوم احمد رضایی در نخستین ساعات بامداد امروز ، پیکر آن مرحوم به ایران منتقل و مستقیما از فرودگاه امام خمینی (ره) به پزشکی قانونی انتقال یافت تا پس از طی مراحل ، برای مراسم تشییع و خاکسپاری آماده شود .

این گزارش حاکیست قاضی پرونده مرحوم احمد رضایی در کشور امارات متحده عربی، از دادن هرگونه اسناد و مدارک حتی وسایل شخصی همچون موبایل ، کامپیوتر و لباس شخصی آن مرحوم خودداری کرده است .

قاضی پرونده مدعی است که تحقیقات هنوز ادامه دارد و تنها نظر یک نفر پزشک را رسما دریافت کرده، ولی دیگر مراجع از جمله پلیس جنایی، هنوز اعلام نظر نکرده اند .

قابل توجه است که مدیریت هتل محل اقامت مرحوم احمد رضایی نیز، از دادن نسخه ای از فیلم هایی که توسط دوربین های مدار بسته داخل هتل، که کلیه ترددها به داخل هتل را به مدت سه روز ثبت و ضبط می کند به نماینده خانواده رضایی و سفارت جمهوری اسلامی ایران در امارات خودداری کرده است .

گفتنی است پیکر مرحوم احمد رضایی ساعت 8:30 دقیقه صبح فردا (شنبه ) از شهرک شهید دقایقی تشییع خواهد شد.

  نظرات ()
یک اتفاق بزرگ بعد از شهادت سردار مقدم نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٧ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب بخوانید


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
تکذیب خودکشی احمد رضایی نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٧ آبان ۱۳٩٠
پیگیری‌ها صورت گرفته در چگونگی فوت احمد رضایی حاکی از این دارد که وی کشته شده است ، سه جای دست راست وی بدون اینکه خون‌ریزی صورت گرفته باشد بریده شده است و خودکشی وی کذب است.

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
عکس: قوی‌ترین مرد جهان در آغوش مادر نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٧ آبان ۱۳٩٠  نظرات ()
تصادف شدید فرزندان میرتاج الدینی نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٧ آبان ۱۳٩٠

دو تن از فرزندان معاون پارلمانی رییس جمهور دچار سانحه شدید رانندگی شدند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، دو تن از فرزندان حجت الاسلام محمد رضا میر تاج الدینی معاون پارلمانی رییس جمهور روز گذشته در شهرستان داراب دچار تصادف شدید رانندگی شدند.

بنا به گزارش خبرنگار ما، به علت شدت جراحات وارده این دو نفر به یکی از بیمارستان های شهرستان شیراز منتقل شده و تحت مداوا قرار دارند.

گفتنی است: برخی از منابع بیمارستانی می گویند یکی از فرزندان میرتاج الدینی دچار قطع نخاع شده و حال مصدوم دوم نیز چندان رضایت بخش نیست، هنوز این خبر از سوی میر تاج الدینی معاون پارلمانی رییس جمهور مورد تائید قرار نگرفته است.

  نظرات ()
کلاه برداری از بیوه شاه مخلوع نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٧ آبان ۱۳٩٠

بولتن» نوشت:

بازدید بیوه 75 ساله ای محمدرضا پهلوی از بی بی سی فارسی به یک کلاه برداری جنجالی انجامید.

در صورتی بنگاه سلطنتی انگلستان به بیوه شاه سابق اجازه بازدید از بی بی سی فارسی را می دهد که این بازدید و حواشی آن محرمانه بماند که این شرط مورد موافقت فرح ذیبا قرار می گیرد، اما این ماجرا آن طور که انتظار می رفت صورت نمی پذیرد چرا که خودنمایی فرح دیبا و طبع آزمند صادق صبا (مدیر بی بی سی فارسی ) موجب بروزدردسر بزرگی شد.

بنابر این گزارش، اطلاعات دریافتی از محافل نزدیک به بیوه محمدرضا پهلوی حاکی است، که فرح دیبا در جریان بازدید پیشنهاد می کند در قبال پرداخت دو میلیون دلار به بی بی سی؛ تحت عنوان «کمک به گسترش اطلاع رسانی درایران(!)»؛ بی بی سی فیلم مستندی از زندگی او تولید و پخش نماید.

صادق صبا که از این پیشنهاد وسوسه شده بود ؛پنهانی از وی می خواهد که مبلغ مورد نظر را مستقیم به خودش بپردازد و او مضاف بر اجابت خواسته وی؛ پس از تولید و پخش فیلم مورد نظر هر از گاهی خبر و تصویری از نامبرده را پخش نموده و به بهانه در پیش بودن شصتمین سالگرد سلطنت ملکه انگلیس؛ تصاویری از فرح دیبا در کنار ملکه را نیز پخش نماید!

در این میان چانه زنی مختصری بین آنها به عمل می آید و در نهایت توافق می شود که فرح دیبا مبلغ دویست هزار پوند به عنوان پیش پرداخت به صبا بپردازد و اضافه می کند در صورت تحقق وعده او؛ دویست هزار پوند دیگر نیز بپردازد که البته برای خالی نبودن عریضه؛ مبلغ دیگری را نیز به طور رسمی به بی بی سی اهداء می کند تا موجب شک مسئوولین بی بی سی جهانی به صادق صبا نشود.
 
بنابر این گزارش، صادق صبا نیز دست به کار شده و با استفاده از روابط باندی خویش؛ تولید مستند را به یک باند خارج از بی بی سی واگذار می کند حال آن که مستندی که تولید می شود بسیار ضعیف ؛ابتدایی و به نوعی «ضد تبلیغ» از کار در می آید و بی بی سی با اصرار و تکرار تلاش می کند تولید فیلم را به یک مستند ساز مستقل نسبت دهد و نقش خود در تولید آن را منتفی اعلام نماید.

این وضع بر بیوه محمدرضا بسیار گران تمام می شود و در شرایطی که از عملکرد صادق صبا بسیار خشمگین بوده؛ مدیر بی بی سی فارسی در تماسی با وی مابقی مبلغ مورد توافق (دویست هزار پوند دوم) را مطالبه می کند! که بیوه پهلوی ضمن امتناع از پرداخت مبلغ ؛دغل بازی و کلاشی های صادق صبا را در برخی محافل خصوصی خویش مطرح می نماید و این وضعیت مناقشه ای پنهان بین صادق صبا؛ باند تولید کننده مستند و بیوه محمدرضا به وجود آورده است که به گوش مسئولان ارشد این بنگاه سخن پراکنی رسیده است و در تلاش هستند رسوایی به وجود آمده را به نوعی مخفی نمایند.

گفتنی است، صادق صادق ن‍‍‍‍‍‍ژاد (معروف به صبا) اخیرا به دلیل تجاوز به یکی از مجریان زن بی بی سی فارسی (به نام پونه.ق) و شکایت آن زن؛ با یک رسوایی اخلاقی گسترده در گیر بوده که به وساطت برخی محافل ضد انقلاب مقیم انگلیس (برای حل بحران به وجود آمده) انجامید و اکنون پیش از فرو نشستن آن بحران؛ با رسوایی مالی مواجه شده است.  

  نظرات ()
گران ترین وان حمام جهان + عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٧ آبان ۱۳٩٠

یک وان حمام در شهر دوبی به قیمت بیش از 6 میلیون دلار در یک حراجی واقع در مرکز تجارت جهانی این شهر فروخته شد.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
آخرین قیمت سیم‌کارت تلفن همراه در بازار نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٧ آبان ۱۳٩٠

به گزارش خبرنگار ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به گفته فعالان بازار، سیم‌کارت صفر با کد سه نیز طی هفته به مبلغ 710 هزار تومان و کارکرده‌ی آن نیز به مبلغ 425 هزار تومان فروخته می‌شود و قیمت سیم‌کارت صفر با کد چهار هم 470 هزار تومان و کارکرده‌ی آن 315 هزار تومان است.

سیم‌کارت صفر با کد پنج به مبلغ 450 هزار تومان و کارکرده‌ی آن 295 تا 310 هزار تومان به فروش می‌رسد و سیم‌کارت‌های صفر با کد شش هم به مبلغ 405 هزار تومان و کارکرده‌ی آن 265 هزار تومان فروخته می‌شوند.

به گزارش ایسنا، قیمت سیم‌کارت صفر با کد هفت و هشت نیز به مبلغ 245 هزار تومان و کارکرده‌ی آن 200 هزار تومان و قیمت سیم‌کارت‌های 0919 به مبلغ 10 هزار تومان است.

اما همراه اول نسبت به ارائه دو نوع سیم‌کارت دایمی با قیمت‌های 124 هزار و 800 تومانی با پیش شماره 0910 (بدون تضمین) و 254 هزار و 800 تومانی با پیش شماره 0912 (تضمین‌دار) اقدام می‌کند.

سیم‌کارت‌های اعتباری ایرانسل هم پنج هزار تومان به فروش می‌رسند که دو هزار تومان شارژ اولیه دارند و همراه با آن سیم‌کارت هدیه با پست ارسال می‌شود و برروی آن 200 تومان شارژ وجود دارد؛ به علاوه 100 کیلوبایت GPRS رایگان و 20 پیام الکترونیکی پستچی رایگان هم دارند.

اما قیمت سیم‌کارت‌های دائمی ایرانسل هم 120 هزار تومان به علاوه چهار درصد مالیات ارزش بر افزوده است. علاوه بر آن ایرانسل دو مدل سیم‌کارت پیام‌رسان دائمی و اعتباری دارد که سیم‌کارت پیام‌رسان دائمی 50 هزار تومان است که 20 هزار تومان قیمت سیم‌کارت و 30 هزار تومان سپرده است و اعتباری آن چهار هزار تومان به علاوه هزار تومان شارژ اولیه است.

این سیم‌کارت‌ها قابلیت ارسال SMS ،MMS و GPRS را دارند و هزینه‌ی SMS آن ارزان‌تر از تعرفه‌ی سیم‌کارت‌های معمولی است.

سیم‌کارت‌های میکروسیم ایرانسل هم سیم‌کارت‌هایی برای گوشی‌های آی‌پد و آیفون هستند که قیمت اعتباری آن 10 هزار تومان با سه هزار تومان شارژ اولیه است و دائمی آن 120 هزار تومان به فروش می‌رسد و قیمت سیم‌کارت پیام‌رسان اعتباری میکروسیم هم هشت هزار تومان است که دو هزار تومان شارژ دارد و سیم‌کارت‌های پیام‌رسان دائمی میکروسیم هم 50 هزار تومان قیمت دارند.

  نظرات ()
خستگی نخست وزیر بریتانیا از یک مراسم رسمی نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٧ آبان ۱۳٩٠

نخست وزیر بریتانیا

  نظرات ()
25 حاجی ایرانی تاکنون در سرزمین وحی فوت کردند نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٧ آبان ۱۳٩٠

تاکنون 25 زائر ایرانی در موسم حج تمتع 90 در مکه مکرمه و مدینه منوره فوت کرده‌اند.

به گزارش مهر به سرزمین وحی، براساس گزارشهای ارائه شده، از آغاز موسم حج تمتع 90 تاکنون حدود 25 زائر ایرانی در مکه مکرمه و مدینه منوره براثر بیماری و تصادف دار فانی را واع گفته‌اند.

گفته می‌شود از 25 زائر ایرانی فوت کرده در سرزمین وحی، دو زائر در مدینه منوره و مابقی در مکه مکرمه فوت کرده‌اند، ضمن اینکه اکثر فوت شدگان سن بالای 65 سال داشته‌اند.

  نظرات ()
درباره مرگ احمد رضایی ؛ از چاقو تا قرص های ضدافسردگی نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٧ آبان ۱۳٩٠
نکته قابل تأمل این که برغم آن که تشریفات قانونی انتقال جسد به ایران انجام شده و تا کنون نیز جنازه احمد رضایی چندین بار تا پای پرواز هم آمده ، خلفان (رییس پلیس دوبی) مانع از انتقال شده است.
پلیس دبی همچنان دچار تناقض گویی است و در آخرین ادعای خود دلیل مرگ پسر محسن رضایی را مصرف بیش از اندازه داروی ضدافسردگی اعلام کرد.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری رسمی امارات (وام) ، "ضاحی خلفان" رئیس پلیس دبی در بیانیه ای درباره مرگ احمد پسر محسن رضایی در یکی از هتل های دبی اعلام کرد: متوفی با استفاده از یک گذرنامه آمریکایی (با تابعیت آمریکایی)، به نام مستعار "تام جی اندرسون" و به عنوان یک بازرگان آمریکایی وارد دبی شده بود . او نام واقعی خود را اعلام نکرده بود.

وی اضافه کرد: نتیجه بررسی ها در آزمایشگاه های جنایی نشان می دهد دلیل مرگ احمد رضایی  35 ساله، مصرف بیش از اندازه از داروی ضد افسردگی بود. در این وضعیت بعد جنایی این ماجرا  منتفی می شود.

رئیس پلیس دبی اضافه کرد : مدیریت هتل گلوریا وضعیت مرگ احمد رضایی  در طبقه 18 هتل را پس از گذشت دو ساعت از تلاش برای ارتباط با وی به پلیس گزارش داد.
این در حالی است که پیشتر اعلام شده بود که جسد سه روز بعد از مرگ در اتاقش پیدا شده است.

رئیس پلیس دوبی در حالی علت مرگ را مصرف داروی ضدافسردگی اعلام کرده که چند روز پیش گفته بود احمدی رضایی به علت ضربات چاقو کشته شده است.
همچنین در بیانیه قبلی پلیس دوبی آمده بود که رضایی به دلیل برق گرفتگی جان خود را از دست داده است.

این اظهارات ضد و نقیض در حالی است که هنوز قاضی اماراتی پرونده در این باره اظهار نظری نکرده است.

نکته قابل تأمل این که برغم آن که تشریفات قانونی انتقال جسد به ایران انجام شده و تا کنون نیز جنازه احمد رضایی چندین بار تا پای پرواز هم آمده ، خلفان (رییس پلیس دوبی) مانع از انتقال شده است.

سایت اطلاع رسانی محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و فرمانده پیشین سپاه پاسداران روز 22 آبان گذشته با انتشار متنی "درگذشت مشکوک" احمد فرزند محسن رضایی در هتلی در دبی را اعلام کرده بود.
  نظرات ()
نقاش ۹ ساله همه را شگفت‌زده کرد(+عکس) نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٧ آبان ۱۳٩٠

33 تابلو نقاشی اثر کایران ویلیامسن، نقاش 9 ساله در کمتر از 11 دقیقه به فروش رفتند و 100 هزار پوند سود برایش به همراه داشتند


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
آگهی استخدام بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٦ آبان ۱۳٩٠

داوطلبین از تاریخ درج آگهی تا پایان روز 20/09/90 فرصت خواهند داشت با مراجعه به سایت www.itrws.com یا www.mfec.ir برای شرکت در آزمون ثبت نام نمایند. داوطلبین می توانند در صورت نیاز به کسب اطلاعات با شماره تلفن: 88902847 و 88902726-021 تماس حاصل نمایند. شرایط اختصاصی استخدام: 1.حداکثر سن داوطلبان 35 سال (تا تاریخ انتشار آگهی). 2.دارا بودن معدل 14 به بالا از دانشگاه های معتبر. 3.قبولی در آزمون کتبی و مصاحبه. 4.برای مشاغل لیسانس و فوق لیسانس شرکت کنندگان در زمان ثبتنام، باید دارای مدرک فارغالتحصیلی مربوطه باشند. تذکرات: نوع استخدام، قرارداد کار مدت معین و از نظر بیمه و بازنشستگی تابع قوانین سازمان تامین اجتماعی می باشد. اثبات عدم برخورداری از هر یک از شرایط فوق منجر به قطع همکاری در هر مرحله از استخدام خواهد شد. محل برگزاری آزمون شهر تهران میباشد.

  نظرات ()
لقمه بزرگتر از دهان! (عکس) نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٦ آبان ۱۳٩٠

  نظرات ()
کلاهبرداری از دختران در فیس‌بوک/ راز قتل چهار عضو یک خانواده نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٦ آبان ۱۳٩٠

کلاهبرداری از دختران در فیس‌بوک،کوچ اراذل و اوباش از تهران، اعدام عاملان جنایت هولناک قزوین، محاکمه مامور پلیس به اتهام قتل شبه عمد و قتل دو زن به دست همسران خود مهمترین اخبار پلیس و حوادث در این هفته بودند.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
الماس اشک خورشید، بیش از دوازده میلیون دلار فروخته شد + عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٦ آبان ۱۳٩٠


یک الماس زرد یکصد و ده قیراتی در یک حراجی در ژنو به بهای بیش از دوازده میلیون دلار فروخته شد.

به گزارش بی بی سی، خریدار این الماس، از طریق تلفن در حراجی شرکت کرده بود و توانست با پیشنهاد بالاترین رقم بقیه دوست داران این الماس زرد را از رقابت با خود باز دارد.

نام این الماس، "اشک خورشید" است و آن طور که توصیف شده، بزرگترین و کاملترین الماسی است که در حراج آمده است.

حراجی ساتبی، هم اکنون مشغول حراج سالانه جواهرات در ژنو است. گفته می‌شود که کار و بارشان هم امسال سکه است.

امسال آنها یک الماس سبز، یک حلقه الماس صورتی و سه الماس آبی را هم حراج کرده‌اند.

اشک خورشید
  نظرات ()
دستگیری مردی به جرم کشتن و خوردن گربه نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٥ آبان ۱۳٩٠

این مرد که به موادمخدر اعتیاد داشته است پس از کشتن این گربه نسبت به خوردن آن اقدام کرده بود.

پلیس در بازرسی که از خانه این مرد 38 ساله داشت، همچنین مقدار زیادی موادمخدر و اسکلت 500 خروس را پیدا کرد.

«هنری آرنیبال» در بازجویی با پلیس گفت: دو روزگذشته این گربه پنج تا از خروس‌هایم را کشته و من نیز با اسلحه به او شلیک کردم و این گربه را کشتم.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، خوردن گوشت گربه خلاف قانون نیست اما پلیس این مرد را به دلیل نداشتن مجوز شکار مجرم شناخته است.

منبع: ایسنا

  نظرات ()
مراقب ویروس‌های جدید در فیس‌بوک باشید نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٥ آبان ۱۳٩٠

طی چند روز گذشته ویروس‌های جدیدی در قالب تصاویر و فیلم‌های غیراخلاقی در فیس‌بوک منتشر شده است.

به گزارش سرویس فناوری اطلاعات ایسنا، سایت خبری ZDNet که برای نخستین بار خبر این ویروس را منتشر کرد، می‌گوید: انتشار تصاویر و فیلم‌های غیراخلاقی طی چند روز گذشته به سرعت در سراسر شبکه اجتماعی فیس‌بوک منتشر شده و انتظار می‌رود گسترش آن به کاربران دیگر هم‌چنان ادامه داشته باشد.

به گفته ZDNet این ویروس به سرعت در حال انتشار است و خشم کاربران فیس‌بوک را برانگیخته است. محتوای غیراخلاقی به واسطه یک لینک ویروسی منتشر می‌شود و وقتی کاربری برروی آن کلیک کند، حساب کاربری وی به عنوان محلی برای انتشار تصاویر غیراخلاقی تبدیل می‌شود.

در همین حال از حساب کاربری فرد ویروسی پیغامی به دوستان وی ارسال شده و آن‌ها را نیز به دیدن این محتوای غیراخلاقی ترغیب می‌کند.

در پی این اتفاق بسیاری از کاربران فیس‌بوک در توییتر پیام‌هایی منتشر کرده و در آن از فیس‌بوک خواسته‌اند تا در این خصوص اقدامی انجام دهد.

شرکت فیس‌بوک در پیامی به رسانه‌های آمریکایی اعلام کرد که نسبت به بروز این مشکل آگاه است.

  نظرات ()
اسامی شهدا و مجروحان حادثه تروریستی صبح امروز در عراق نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٥ آبان ۱۳٩٠

معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت کشور با اعلام اسامی شهدا و مجروحان حادثه تروریستی صبح امروز در عراق گفت: در میان شهدا شهادت کودک یک ساله دل عزاداران حسینی را به درد آورد.

حجت الاسلام مهدی شهسواری در گفتگو با مهر با اعلام اسامی شهدا و مجروحان حادثه تروریستی صبح چهارشنبه در مسیر سامرا گفت: ساعت ۹ صبح چهارشنبه یکی از اتوبوسهای حامل زائران ایرانی در مسیر سامرا مورد حمله گروههای تروریستی قرار گرفت و در نزدیکی اتوبوس حامل زائران ایرانی که از استان فارس به قصد زیارت عتبات عالیات آمده بودند بمب بزرگی منفجر شده است.

وی افزود: در میان شهدا یک کودک یک ساله و یک پدر ۶۰ ساله دل زائران حسینی را به درد آورد.

اسامی شهدا و مجروحان:

شهدای حادثه:

۱- محمد پیش قدم یک ساله
۲- خلیل محمدی ۶۰ ساله

مجروحان حادثه:

۱- محترم خدادادی
۲- بتول پیش قدم
۳- فرجام زارع
۴- سمیه افراسیاب

  نظرات ()
الزام داوطلبان کنکور به دریافت کد سابقه تحصیلی نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٥ آبان ۱۳٩٠

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت : داوطلبان شرکت در کنکور که مدرک دیپلم خود را قبل از سال 84 دریافت کرده اند باید کد سابقه تحصیلی خود را از این مرکز دریافت و برای نام نویسی به سازمان سنجش ارائه کنند.
 
عبدالامیر عرفی در مصاحبه با واحد مرکزی خبر ، کد سابقه تحصیلی داوطلبان را زبان مشترک مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش و سازمان سنجش آموزش کشور دانست.

وی با اشاره به نزدیک شدن ثبت نام در کنکور 91 ، داوطلبان شرکت در این آزمون را دو دسته دانست و افزود: گروه نخست مدرک دیپلم خود را پس از سال 84 و گروه دیگر مدرک را قبل از سال 84 دریافت کرده اند.

عرفی گفت : طبق قانون ، داوطلبانی که پس از سال 84 دیپلم دریافت کرده اند مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند و باید قبل از مراجعه به سایت سازمان سنجش برای نام نویسی با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش و پرورش ، کد سابقه تحصیلی خود را دریافت کنند.

وی با اشاره به درج مشخصان داوطبان مشمول سوابق تحصیلی در سایت مرکز سنجش آموزش و پرورش افزود : داوطلبان باید پس از مراجعه به پایگاه اینترنتی مرکز سنجش این وزارتخانه ، مشخصات خود را وارد و نمره های نهایی خود را که همان سابقه تحصیلی است مشاهده کنند.

عرفی اضافه کرد: اگر نمره های داوطلبان مورد تاییدشان باشد ، می توانند با دریافت کد سوابق تحصیلی به سایت سازمان سنجش مراجعه و برای نام نویسی اولیه در کنکور اقدام کنند.

وی گفت : اگر داوطلبان با درج مشخصات خود در سایت مرکز سنجش آموزش و پرورش ، سوابق خود را نیافتند یا سوابق تحصیلی و نمره هایشان را نادرست دانستند ، می توانند از همان طریق درخواست بررسی کنند.

عرفی تاکیدکرد : افرادی که سوابق خود را نادرست می دانند درقسمت مشخص شده درسایت ، درخواست بررسی اطلاعات می کنند و مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش پس از بررسی ،اطلاعات درست را روی سایت قرار می دهد.

وی گفت : در ادامه این روند ، داوطلبان می توانند دوباره به سایت این مرکز مراجعه و پس از اطمینان از درستی اطلاعات و دریافت کد سابقه تحصیلی ، برای نام نویسی در کنکور از طریق سازمان سنجش اقدام کنند.

عرفی افزود : کسانی که دیپلم خود را قبل از سال 84 دریافت کرده اند یا مدرک دیپلم فنی و حرفه ای و کار دانش دارند نیازی به دریافت کد سابقه تحصیلی ندارند و می توانند طبق روال سال های قبل ، مستقیم وارد سایت سازمان سنجش شوند و به روال عادی نام نویسی کنند.

  نظرات ()
توضیحات یک‌نماینده درباره فساد مالی در نفت نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٥ آبان ۱۳٩٠
به گزارش اعتدال عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که بدنه بسته وزارت نفت با حضور بخش خصوصی در قراردادهای مهم مانند سوآپ تقویت خواهد شد، گفت: در سال‌های اخیر برخی افراد با رانت خواری ثروت‌های کلانی را از طریق انعقاد قراردادهای سوآپ اندوخته‌اند.

موید حسینی صدر نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: حضور بخش خصوصی در قراردادهای نفتی مساله ای است که در تمام دنیا بدون وجود حساسیت‌های بی مورد رخ می‌دهد ولی در کشور ما به دلیل وجود خط قرمزهای بی‌مورد، انعقاد برخی قراردادهای نفتی با بخش خصوصی انجام نمی‌گیرد.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی افزود: در سالیان گذشته همواره افرادی خاص با بهره‌گیری از شرایط ویژه حاکم بر بدنه وزارت نفت قراردادهای مهم نفتی را در انحصار خود داشتند و وزارت نفت همواره به دنبال انعقاد قرارداد با افراد خاص و شرکت‌های خارجی بوده است.

وی با تاکید بر این که بخش خصوصی توان بر عهده گرفتن طرح‌ها و برنامه‌های وزارت نفت را دارد، ادامه داد: بخش خصوصی در تمام طرح‌های وزارت نفت از جایگاه‌داری تا حمل و نقل و سوآپ را می‌توان اداره کند.

حسینی صدر اظهار امیدواری کرد که با وجود رستم قاسمی در صدر وزارتخانه نفت، ویژه‌خواری و رانت‌خواری افرادی که تمامی قراردادهای نفتی را در انحصار خود داشتند، با مشارکت بخش خصوصی عادلانه توزیع شود.

وی انحصار قراردادهای نفتی در اختیار برخی اشخاص را ظلم بزرگ به مردم خواند و تاکید کرد: ورود مجلس و اعضای دست پاک وزارت نفت برای شکستن این حصر لازم است.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس هشتم درباره هویت افرادی که قراردادهای نفتی را به خود اختصاص داده‌اند گفت: در اقصی نقاط کشور افرادی با هویت‌های مشخص و معومی وجود دارند که گفته می‌شود با استفاده از قراردادهای نفتی به وی‍ژه سوآپ ثروت‌های کلانی را برای خود اندوخته‌اند. البته

حسینی صدر بیان کرد که قصد نام بردن از شخص خاصی را ندارم و این کار را خلاف قانون و اخلاق خواند.

در صورتی که فعالان ایرانی، محموله های نفتی از مبدا آسیای میانه داشته باشند، شرکت ملی نفت برای انعقاد قرارداد با آنها آمادگی کامل دارد.

از اواسط تابستان سالجاری با اعمال تغییراتی در قراردادهای سوآپ نفت از سرگیری این تجارت سودآور و استراتژیک توسط شرکت ملی نفت ایران آغاز شده است.

  نظرات ()
دور تازه فعالیت بهائیان در ایران +عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٥ آبان ۱۳٩٠

در ادامه


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
جزییات بیشتری از مرگ مشکوک فرزند محسن رضایی نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٥ آبان ۱۳٩٠

پس از انتشار خبر مرگ مشکوک احمد رضایی، فرزند دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، جزییات بیشتری از این حادثه برای روشن شدن افکار عمومی به شرح زیر منتشر می‌شود.

به گزارش «تابناک»، بنا بر اطلاعات رسیده، با وجود اینکه احمد رضایی با هتل قرارداد داشته و مسئولین هتل باید هر روز اتاق را تمیز می‌کردند، ولی جنازه وی سه روز کف اتاق بوده است.

بنا بر این گزارش، علی رضایی، برادر کوچکتر احمد که برای تحویل جنازه در دوبی است، با مراجعه به هتل، از مدیران هتل علت حضور نیافتن در اتاق برای نظافت را پرسیده، ولی مسئولان هتل ضمن سر باز زدن از بیان حقیقت ماجرا، به پاسخ‌های غیر منطقی و دور از توافق و قرارداد بسنده کرده‌اند.

در همین حال، یکی از اعضای پلیس دوبی که در محل حادثه حضور پیدا کرده، گفته که پس از حضور در اتاق محل حادثه، جسد احمد رضایی در کف اتاق افتاده بوده و یک جلد قرآن و پارچه‌ای که مزین به اسمای الهی بوده در کنار وی افتاده بود که در تحقیقات نیز به آن اشاره شده است.

از سویی، دو ماه پیش از این واقعه، احمد رضایی در دیداری که در کیش با یکی از دوستانش داشته، به این موضوع اشاره کرده که در دوبی کنترل می‌شود.

این گزارش می‌افزاید: در آخرین تماس تلفنی احمد رضایی با خانواده‌اش در چهارشنبه هفته گذشته، نکته ابهام آمیزی رد و بدل نشده، اما تلاش‌های خانواده در روزهای پنجشنبه و جمعه برای ارتباط تلفنی با وی بی‌نتیجه می‌ماند و موجبات نگرانی را فراهم می‌آورد.

در پی این مسأله، خانواده رضایی برای آگاهی از وضعیت فرزندشان، یکی از آشنایان خود در دوبی را به محل هتل می‌فرستند که این فرد، پس از حضور در محل حادثه، حضور پررنگ پلیس را در آنجا می‌بیند.

بنا بر این گزارش، این فرد پس از پرسش‌هایی پی‌درپی از پلیس، این گونه پاسخ می‌شنود که «تنها دو ساعت پیش، مرگ احمد رضایی به ما گزارش شده» و از توضیحات بیشتر خودداری می‌کنند.

در ادامه، پلیس در مقابل پافشاری این فرد اعلام می‌کند که اطلاعات محرمانه است و تنها در اختیار خانواده ایشان گذارده خواهد شد.

در پایان، گفتنی است، علی رضایی، فرزند دبیر مجمع تشخیص مصلحت با کمک کنسولگری ایران در دوبی، در حال انجام تشریفات قانونی برای انتقال جنازه برادرش به ایران است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی

  نظرات ()
تصاویر:‌سفر محسن‌رضایی و احمد رضایی به‌حج نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٥ آبان ۱۳٩٠


مابقی عکسها در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
تصاویر: تدریس احمدی نژاد پای تخته سیاه +عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٥ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
'بهترین هتل عرب ها' در دبی نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٥ آبان ۱۳٩٠
هتل' بارک دبی' بهترین هتل عرب ها شناخته شد.
 
 
به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز به نقل از خبر روز یکشنبه 13 نوامبر(22 آبان ماه) سایت محیط الیوم، طبق گزارش های مجله تخصصی "صنعت گردشگری و توریسم"؛ " کوندیه ناست تراولر"، هتل "بارک دبی" بهترین هتل عربی شناخته شد.
گفتنی است که این هتل به عنوان بهترین هتل در میان عرب ها لقب گرفته و به علت سطح بالای خدمات در زمینه های مختلف از جمله؛ کیفیت بالای غذاها و خدمات گردشگری هتل و خدمات ایاب و ذهاب و قیمت مناسب خدمات در این هتل به نسبت هتل های مشابه و آمار بالای رزرو توسط گردشگران خارجی از دیگر هتل ها متمایز شده است.
  نظرات ()
شامپو تاثیری در رشد یا ریزش مو ندارد نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٥ آبان ۱۳٩٠
یک متخصص پوست عوامل ارثی و ژنتیک را شایع‌ترین علت ریزش موی سر افراد دانست و گفت: با تجویز برخی داروهای خاص می توان از ریزش موی ناشی از عوامل ارثی جلوگیری کرد اما هیچ درمان قطعی برای ریزش موی ارثی وجود ندارد

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
نسخه‌ای جدید از فیلم موهن «۳۰۰» نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٥ آبان ۱۳٩٠

فارس: فیلم «جاودانه‌ها» با بازی «میکی رورک» که روز جمعه با ۱۵ میلیون دلار در صدر گیشه هالیوود قرار گرفت، شباهت‌های زیادی با فیلم موهن «۳۰۰» دارد. هر دو این فیلم‌ها توسط «مارک کنتون» تهیه شده‌اند.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
تحقیقی درباره انفجار در پادگان سپاه آغاز شده است نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٥ آبان ۱۳٩٠

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، محمد جواد لاریجانی مشاور رئیس قوه قضائیه که در نیویورک به سر می برد در مصاحبه با خبرنگاران گفت: ایران تهدیدات درباره دخالت نظامی علیه تاسیسات هسته ای خود را جدی می گیرد البته ما آمادگی رویارویی با هر گونه چالشی را داریم.

وی درباره احتمال حمله نظامی علیه ایران به خبرنگاران گفت: مقامات ایرانی هیچ تهدیدی را دست کم نمی گیرند. ما کاملا آمادگی مقابله و رویارویی با هر چالشی را داریم. حمله نظامی به ایران حماقت بزرگی است.

لاریجانی در حاشیه حضور در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک اضافه کرد: دو دانشمند ایرانی را کشتند ولی صدها نفر دیگر راه آنها را ادامه می دهند. تاسیسات هسته ای ایران را بزنند، دوباره چنین تاسیساتی را می سازیم. ما به مالکیت فناوری و علوم هسته ای افتخار می کنیم. ما افتخار می کنیم در این زمینه در منطقه، اولین هستیم. هیچ کس نمی تواند این توانمندی ها را از ایران بگیرد.

وی همچنین اسرائیل را متهم کرد که با همکاری آمریکا در ترور دانشمندان هسته ای ایران دخالت دارد.
وی درباره انفجار اخیر در پادگان سپاه در غرب تهران نیز گفت: نشانه های نخست از این انفجار نشان می دهند که این اتفاق، تنها یک حادثه بود. البته در این باره تحقیقی آغاز شده است.

لاریجانی در مصاحبه با رویترز هم درباره بحث تبدیل نظام حکومتی ایران از ریاستی به پارلمانی گفت: به احتمال بسیار، ایران پس از رئیس جمهور فعلی یعنی محمود احمدی نژاد، شاهد حضور یک رئیس جمهور دیگر هم خواهد بود.

محمد جواد لاریجانی که به زبان انگلیسی مصاحبه می کرد ادامه داد: تغییر نظام حکومتی ایران از ریاستی به پارلمانی، در چارچوب بررسی دوره ای قانون اساسی، همچنان در حال بررسی است. معتقدم چنین اتفاقی حداقل در 5 یا 6 سال آینده روی نخواهد داد. حداقل اینکه حتما ما رئیس جمهور دیگر هم خواهیم داشت ولی نمی دانم در آینده و بعد از احمدی نژاد، یک یا دو رئیس جمهور دیگر خواهیم داشت.

وی در این مصاحبه، گمانه زنی ها درباره وجود اختلافات بزرگ میان احمدی نژاد و آیت الله خامنه ای را رد کرد و گفت: معتقد نیستم چنین چیزی واقعی باشد. درباره این یا آن موضوع، اختلاف نظر در دیدگاه ها وجود دارد و این طبیعی است.

محمد جواد لاریجانی رئیس ستاد حقوق بشر وابسته به قوه قضائیه ایران برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، به شهر نیویورک  سفر کرده است. محمد جواد لاریجانی برادر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و آیت الله صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه است.

وی همچنین گفت که ایران آماده است به ترکیه برای ساخت تاسیسات هسته ای ، کمک کند.
رویترز و دیگر رسانه های خارجی به اشتباه از محمدجواد لاریجانی به عنوان مشاور آیت الله خامنه ای در امور خارجی یاد کرده اند این در حالی است که وی مشاور امور بین الملل رئیس قوه قضائیه است.

  نظرات ()
سلیمی عمدا رکورد مجموع را نزد! نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٤ آبان ۱۳٩٠

فارس، تمرینات تیم فوتبال پرسپولیس از ساعت ۱۱ صبح امروز در ورزشگاه درفشی فر دنبال شد.
در این تمرین بازیکنان پرسپولیس ابتدا بدن های خود را گرم کردند و سپس به حفظ توپ و پرسینگ و عبور از روی موانع به مدت ۲۰ دقیقه و فوتبال پرداختند.

* حمید استیلی پس از انتخاب به عنوان مربی اخلاق امروز به تمرین پرسپولیس برگشت. بازیکنان کادر فنی و پروین به وی تبریک گفتند.

* علی پروین پس از گذشت ده دقیقه در کنار زمین حضور پیدا کرد و با محمود خوردبین به گفت وگو پرداخت، سپس به استیلی اعلام کرد که فردا در بازی تیم پیشکسوتان لهستان و پیشکسوتان ایران حضور پیدا کند. به همین دلیل تمرینات فردای قرمزپوشان از ساعت ۱۱ به ساعت ۱۵ با دستور پروین تغییر پیدا کرد.

* علی کریمی به صورت اختصاصی به تمرین پرداخت. وی دقایقی نیز یخ‌درمانی کرد.

* میثاق معمارزاده و فشنگچی با رفع مصدومیت در تمرینات گروهی حضور پیدا کردند.

* تنها چهار هوادار در تمرین امروز حضور داشتند.

* موفقیت وزنه‌برداران کشورمان نیز سوژه اصلی تمرین پرسپولیسی‌ها بود. پروین از موفقیت تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان بارها طرح و تمجید کرد. وی اعتقاد داشت که بهزاد سلیمی در دو ضرب سومین وزنه خودش را نخواست که بالای سر ببرد چون برای المپیک سورپرایز داشت.

  نظرات ()
همسر و دختر بکام تماشاگران ویژه لس آنجلس گالاکسی / عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٤ آبان ۱۳٩٠

ویکتوریا بکام و تنها دخترش برای تماشای یکی از بازی های لس آنجلس گالاکسی به ورزشگاه رفتند


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
اسید‌پاشی مرگبار زن‌عمو به دختر جوان نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٤ آبان ۱۳٩٠

زن‌عموی یک دختر وقتی دید وی به خواستگاری برادرش جواب منفی داد دست به اسید‌پاشی مرگباری زد. مادر و دختر در خواب بودند که عمو و همسرش بالای سرشان رفته و اسید روی صورتشان پاشیدند.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
تــغـیـیـر مـسـیـر آزاد راه تــهران ـ شــمـال نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٤ آبان ۱۳٩٠

به‌نظر می‌رسد پرونده جدیدی برای احداث آزادراه‌ تهران- شمال باز شده است به طوری که قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در تازه‌ترین اظهارنظر خود از تغییر مسیر مناطق دو و سه آزاد راه تهران- شمال و مذاکره با بخش خصوصی خبر داده ‌است.

مهندس رضا پیل پایه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: مذاکرتی را برای فعال کردن مناطق دو و سه آزادراه تهران- شمال که صعب‌العبورترین و سخت‌ترین منطقه است و هنوز کار زیادی روی آن انجام نشده است، با بخش خصوصی انجام دادیم.

وی با اشاره به این‌که در گذشته مسیر برای سرعت 80 کیلومتر در ساعت طراحی شده بود، ادامه داد: اکنون این سرعت جوابگوی نیاز نیست و باید افزایش یابد.

پیل‌پایه با اشاره به این‌که به دنبال ارتقای سرعت به 100 کیلومتر در ساعت هستیم، گفت: مسیر طراحی شده قبلی در بخش‌هایی که هنوز شروع نشده، تغییر خواهد کرد که اجرای کار را برای ما راحت‌تر می‌کند اما مسیر برای ما گران‌تر تمام می‌شود.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که مطالعات و مذاکره با طرف مشارکت در حال انجام است و طی ماه‌های آتی به نتیجه می‌رسد، تصریح کرد: با چند گروه در حال مذاکره هستیم.

به گزارش ایسنا، آزاده راه تهران ـ شمال به 4 منطقه تقسیم شده و بنا بر اعلام مسوولان مرتبط مناطق اول و چهارم از پیشرفت مناسبی برخوردار شده‌اند و آن‌طور که اعلام شده، منطقه چهارم از چالوس تا مرزن آباد به طول 20 کیلومتر در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

اما در منطقه دو این پروژه که در اختیار بنیاد مستضعفان بوده است، تنها یک تونل آزمایشی احداث شده و منطقه سه نیز تا چندی پیش پس از سال‌ها دست نخورده باقی مانده بود که به این دلیل بنا شد که این قطعه از بنیاد مستضعفان گرفته شده و به یک کنسرسیوم بخش خصوصی واگذار شود.

همچنین چندی پیش‌ مهندس احمد صادقی- معاون وزیر راه و شهرسازی- از واگذاری قطعه دو و سه این آزادراه به یک کنسرسیوم بخش خصوصی خبر داده است

  نظرات ()
درخواست ضامن برای وام مسکن ممنوع شد نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٤ آبان ۱۳٩٠

بر اساس بخشنامه جدید بانک مرکزی، بانکها موظف به پرداخت وام خرید و ساخت مسکن بدون معرفی حتی یک ضامن از سوی وام گیرنده شدند.

محسن امیری مدیر شعب بانک مسکن استان فارس در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: وام‌های خرید و ساخت خانه تا سقف نامحدود به دلیل در گرو رفتن خانه‌ها در بانک مسکن بدون ضامن پرداخت می‌شود.

این مقام بانکی افزود: با بخشنامه جدید بانک مرکزی پرداخت وام‌های دیگر تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال با داشتن یک ضامن معتبر انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: ضامن‌ها برای پرداخت وام‌های غیر مسکن باید معتبر و از سوی بانک تایید شوند.

امیری اضافه کرد: درخواست ضامن در وام‌های خرید و ساخت خانه و گرفتن بیش از یک ضامن در وام‌های دیگر با سقف ۱۰۰ میلیون ریال تخلف و با شعبه متخلف برخورد می‌شود.

به گزارش فارس، این اقدام بانک مسکن علاوه بر اینکه اقدام بی‌دلیل پیش‌تر این بانک مبنی بر داشتن دو ضامن کارمند همزمان با در رهن رفتن خانه خریداری یا ساخته شده توسط متقاضی وام را منتفی می‌کند، از بسیاری از سوءاستفاده‌هایی که تاکنون توسط دلالان وام مسکن صورت می‌گرفت به شدت جلوگیری می‌‌شود.

این اقدام همچنین از افزایش پرونده‌هایی که در اثر همین سوءاستفاده‌های دلالی در محاکم قضایی به وجود آمده است، جلوگیری می‌کند.

خانه‌های خریداری یا ساخته شده که قیمت‌های بسیار بالایی نیز دارند به خاطر ۲۰ یا ۲۵ میلیون تومان در رهن بانک مسکن قرار می‌گیرند که این خود محکم‌ترین پیشگیری این بانک نسبت به عدم بازپرداخت مبلغ وام است.

  نظرات ()
ادعای عجیب اسرائیل درباره حادثه بیدگنه نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٤ آبان ۱۳٩٠

این خبر بازتاب گسترده ای در رسانه های غربی و صهیونیستی داشت، مقامات ناشناس آمریکایی و صهیونیستی با بهره برداری تبلیغاتی از این "حادثه" ادعا کردند "موساد" پشت "واقعه" انفجار در انبار مهمات پادگان بیدگنه بوده است؛ واقعه ای که شهادت 17 نیروی سپاه و زخمی شدن 16 نفر دیگر را درپی داشت.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مجلسی ها ! رویتان می شود این مصوبه را برای مردم تعریف کنید؟ نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٤ آبان ۱۳٩٠

با رای مجلس شورای اسلامی به یک استفساریه ، از این پس با حداقل دو سال پست سیاسی، می توان 80درصد حقوق مدیریتی را الی الابد دریافت کرد!

متن کامل مصوبه در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مدلهای عجیب و غریب مو در بیست نهمین همایش آرایش مو در مسکو+عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۳ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
عکسهایی از رسم فوق وحشتناک چینی ها برای زنان نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۳ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
زیباترین دختران جهان + عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۳ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
اینترنت شرق کشور مختل شد نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۳ آبان ۱۳٩٠


به دلیل اختلال شدید در شبکه اینترنت شرق کشور کاربران اینترنتی و خدمات الکترونیکی سرگردان شدند. 

اینترنت شرق کشور از ساعت 9 و 30 دقیقه صبح دوشنبه کاملا مختل شد و کاربران اینترنتی برای استفاده از شبکه اینترنت با مشکل مواجه شدند.

اختلال در استانهای یزد، کرمان، خراسان رضوی، جنوب و شمالی و سیستان و بلوچستان تا دقایقی پیش ادامه داشت و هم اکنون نیز کاربردان با سرعت بسیار پائین اینترنت مواجه هستند.

هر چند مشکلات شبکه اینترنت در شرق کشور از ماه گذشته تا کنون ادامه داشته است اما امروز کاربران با طولانی ترین مدت قطع شدن اینترنت مواجه شدند.

از سوی دیگر خدمات رسانی عابر بانکها، دفاتر خدمات دولت الکترونیک و اداره هایی که با سیستم خدمات دولت الکترونیک نیز خدمات رسانی می کنند مشکلاتی را برای مراجعه کنندگان به همراه داشته است.

مشترکان اینترنت پر سرعت نیز با تماس با شرکتهای اینترنتی جوابی جز اینکه اختلال به دلیل مشکل در سیستمهای زیر ساختی است جواب دیگری برای کاربران ندارند.

  نظرات ()
انتشار عکس پدر و مادر صدام نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۳ آبان ۱۳٩٠

عکس پدر و مادر دیکتاتور سابق عراق برای اولین بار منتشر شد.

به گزارش  پانا، این روزها پنجمین سالگرد اعدام «صدام» دیکتاتور سابق عراق است. به همین مناسبت برای اولین بار عکس مشترک پدر و مادر وی توسط برخی رسانه های خبری عراقی منتشر شد.

گفتنی است پیش از این سایت های زیادی از صدام در کنار مادرش را منتشر کرده بودند اما عکس پدر وی کمیاب بوده است. پدر صدام «حسین المجید» و مادرش «صبحه طلفاح» بوده اند.

  نظرات ()
دیگر فاکتور خرید نگیرید! نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۳ آبان ۱۳٩٠

ماده (BPA)، موجود در فاکتورهای خرید با برخی بیماری ها مرتبط است که از جمله آنها می توان به سرطان سینه، بیماری های قلبی، دیابت و برخی مشکلات رفتاری اشاره کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، مواد سمی شیمیایی در همه جا یافت می شوند. هرچند فرآیند بازیافت مواد در اغلب موارد صرفه جویی می کند اما همیشه به نفع بشر نیست و ممکن است در این فرآیند برخی مواد سمی از یک تکه کاغذ به هزاران تکه کاغذ بازیافتی منتقل شده و خسارات جبران ناپذیری ایجاد کنند.
 
به یاد می آورید چندی پیش همه از شر بطری های پلاستیکی آب خلاص می شدند و به جای آن از بطری های فلزی استفاده می کردند؟ دلیلش آن بود که بطری های پلاستیکی حاوی بیسفنول آ (BPA) بودند. این ماده یی شیمیایی است که در تولید پلاستیک پلی کربنات به کار می رود.
 
چند تحقیق که در این اواخر انجام شده اند نشان می دهند همین ماده (BPA)، با برخی بیماری ها مرتبط است که از جمله آنها می توان به سرطان سینه، بیماری های قلبی، دیابت و برخی مشکلات رفتاری اشاره کرد.
 
این ماده شیمیایی همچنین در شیشه های شیرنوزادان و لایه های برچسب قوطی ها نیز یافت شد اما تحقیقی جدیدتر منبعی اصلی تر از (BPA) را نشان می دهد که شاید بسیاری از مردم از آن بی اطلاع باشند: برگه های رسید خرید در فروشگاه ها. این یافته ها مربوط به تحقیقی است که چانیانگ لایو و کورونتاچالم کانان در بخش سلامت دانشگاه نیویورک انجام داده اند.
 
مطالعات آنها شامل تحلیل صدها رسید مربوط به صندوق های حسابداری گرمایی همراه 14 گونه از محصولات کاغذی بود که از امریکا، ژاپن، کره و ویتنام جمع آوری شده بود. (BPA) در 94 درصد رسیدهای خریدی یافته شد که از آن در قسمت چاپ ماشین استفاده می شد. البته این ماده شیمیایی در رسیدهای خرید ژاپنی یافت نشد چون در 2001 میلادی استفاده از (BPA) در این کشور منسوخ شد.
 
میزان (BPA) در رسیدهای خرید بسیار بالابود و میزان کم آن نیز در81 درصد محصولات کاغذی یافته شد.
 
محققان اشاره می کنند به دلیل بازیافت کاغذهای رسید، این ماده به دستمال های کاغذی، دستمال توالت و بسته بندی مواد غذایی نیز راه یافته است. در نتایج این تحقیق آمده است رسیدهای خرید منبع 98 درصد از (BPA) در محصولات کاغذی هستند.

  نظرات ()
قیمت‌ لپ‌تاپ در ایران بالا رفت نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۳ آبان ۱۳٩٠

به گزارش سرویس علمی فناوری جام نیوز به نقل از آی تی ایران در تاریخ 13 نوامبر (22 آبان)، به گفته فعالان بازار، با توجه به رشد جهانی قیمت طی دو روز گذشته در حدود 40 درصد، قیمت‌ها در بازار داخلی هم برای چندمین بار در طول یک هفته افزایش یافت.
طی دو روز گذشته قیمت‌ها در بازار لپ‌تاپ در حدود 10 تا 30 هزار تومان افزایش یافته است که البته با توجه به موضوع چنددستگی قیمت در بازار کامپیوتر و به ویژه لپ‌تاپ، در برخی موارد شاهد رشد بیشتر قیمت‌ها در بازار داخلی هستیم.
یکی از فعالان بازار نیز با اشاره به این نکته که در بازار لپ‌تاپ با کاهش عرضه برخی از برندها مواجه هستیم، گفت: بیشترین میزان کاهش موجودی در مورد لپ‌تاپ‌های ارزان قیمت با قیمت 500 هزار تومان است.
به گفته وی سابق بر این (یک ماه قبل) لپ‌تاپ‌هایی با میانگین قیمت 400 تا 500 هزار تومان در سری نمونه‌های ارزان قیمت بازار قرار داشتند؛ اما اکنون لپ‌تاپ‌هایی با میانگین قیمت 700 هزار تومان را ارزان قیمت می‌نامند و همه اینها به دلیل کاهش شدید موجودی، رشد نرخ دلار آزاد، رشد جهانی قیمت‌ها و... است. فعالان بازار پیش‌بینی کردند، با عرضه محموله‌های جدید به بازار شاهد رشد بیشتر قیمت‌ها در بازار خواهیم بود. به همین دلیل است که اکثر فروشندگان از به فروش رساندن کالاهای خود خودداری می‌کنند. برخی از فعالان بازار هم از رشد تقاضا برای انواع لپ‌تاپ طی سه تا چهار روز اخیر خبر می‌دهند. به گفته آنها معمولا وقتی رشد قیمت‌ها در یک برهه زمانی طولانی صورت می‌گیرد، خریداران پس از مدتی برای خرید اقدام می‌کنند. چرا که آنها به هر حال به این کالاها نیاز دارند. از طرفی این بار رشد قیمت‌ها با افزایش جهانی قیمت لپ‌تاپ، کاهش شدید هارددیسک و... توام شده است و احتمال رشد قیمت‌ها وجود دارد.
به همین دلیل گروهی از خریداران برای خرید اقدام می‌کنند. با این حال فروشندگان رغبت چندانی برای عرضه کالاهای خود به بازار ندارند.
 

  نظرات ()
دختران شب‌ها دیر نخوابند نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۳ آبان ۱۳٩٠

دخترانی که شب‌ها دیر می‌خوابند در معرض خطر ابتلا به پوکی استخوان قرار دارند.

‌ دیر خوابیدن، دختران را بیشتر در معرض خطر ابتلا به پوکی استخوان قرار می‌دهد و کم تحرکی و استفاده نکردن از آفتاب نیز خطر بروز این بیماری را باز هم بیشتر می‌کند.
افرادی که شب دیر می‌خوابند به دلیل بی‌خوابی میل به مصرف صبحانه ندارند و باید خواب کافی داشته باشند تا بتوانند صبح با نشاط از خواب بیدار شوند.
افرادی که در سنین رشد زود می‌خوابند امکان رشد بیشتری دارند و ذهن و جسم آنها آمادگی بهتری برای انجام کارهای مختلف دارد.
سم‌زدایی در بدن، هنگام شب و خواب اتفاق می‌افتد و با طلوع آفتاب هورمون‌ها فعالیت خود را شروع می‌کنند و همه ساخته‌های بدن در طول شب را استحکام می‌بخشند.

منبع : www.mscenter.ir

  نظرات ()
وحید هاشمیان بازیکن اخلاق ایران شد نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۳ آبان ۱۳٩٠
ایسنا، در حاشیه‌ی نشست هم اندیشی اخلاق در فوتبال که از صبح امروز (یک شنبه ) در مشهد مقدس برگزار شده، وحید هاشمیان، مهاجم تیم پرسپولیس به عنوان بازیکن اخلاق ایران انتخاب شد.
هاشمیان جایزه‌اش را از دست کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال ایران دریافت کرد و به دلیل پرواز، زودتر از سایرین مراسم را ترک کرد.
  نظرات ()
جلوگیری از رفتن سلیمی روی سکو ! نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۳ آبان ۱۳٩٠
شبکه خبر، دلاور ایرانی بازوبندی چرمی به بازو داشت که قرآنی در آن قرار داده بود و مسئولان برگزاری مسابقات تاکید داشتند او نمی تواند با جسمی که نمی دانند چیست ، به روی سکو برود . به همین دلیل بازوبند را باز کردند و شکافتند تا دیدند آنچه او بر بازو بسته ، کلام الله است و بعد از آن بود که به بهداد اجازه رفتن روی سکو را دادند. 
  نظرات ()
هوا دوباره گرم میشود نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۳ آبان ۱۳٩٠

مهندس محسن جباری، با اشاره به اینکه آسمان تهران در روز دوشنبه نیمه ابری در ارتفاعات با بارش پراکنده پیش‌بینی شده است،‌ گفت: ‌در عین حال انتظار داریم از اواخر سه‌شنبه دور جدید بارش‌ها در تهران آغاز شود که بیشترین بارش را برای روز چهارشنبه پیش‌بینی می‌کنیم.

به گفته‌ وی جو پایتخت تا روز پنجشنبه ناپایدار بوده و شاهد بارش پراکنده خواهیم بود.

مدیر کل هواشناسی استان تهران با اشاره احتمال رگبار و رعد و برق از اواخر وقت سه‌شنبه در تهران افزود‌:‌ در عین حال در تهران بارش باران و در ارتفاعات انتظار بارش برف وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه از روز سه‌شنبه در پایتخت شاهد روند افزایشی دما تا پایان هفته خواهد بود،‌ به ایسنا گفت: بر این اساس حداقل دمای تهران تا پایان هفته حدود چهار درجه افزایش می‌یابد.

وی با تاکید بر اینکه حجم بارش‌های سیستم جدید با سامانه قبلی قابل مقایسه نیست تصریح کرد:‌ در عین حال تا پایان هفته دمای تهران به زیر صفر نخواهد رفت.

منبع: ایسنا

  نظرات ()
متن کامل مصاحبه روزنامه ایران با صاحبخانه مشایی نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۳ آبان ۱۳٩٠

 

در ادامه مطلبروزنامه ایران


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
هتل محل درگذشت پسر محسن رضایی در دبی (عکس) نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۳ آبان ۱۳٩٠

"احمد" پسر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درگذشت.

به گزارش عصر ایران، پایگاه اطلاع رسانی محسن رضایی در این باره نوشت:" احمد رضایی در هتل گلوریای دبی در طبقه 18 اتاق 23 اقامت داشته به طرز مشکوکی در گذشت."
محسن رضایی متولد 1333 فرمانده پیشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دبیر فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

عکسها در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
تصاویر منتشرنشده از پسر محسن رضایی نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۳ آبان ۱۳٩٠

مابقی تصاویر در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
روایتی از تذکر احمدی‌نژاد به دختران بدحجاب در دوران دانشجویی نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۳ آبان ۱۳٩٠

در برخورد با یکی از همکلاسیهای رئیس جمهور در دوران دانشجویی احمدی نژاد او خاطره ای جالب از نحوه برخورد وی که در در گفتگوی تلویزیونی گفته است حالا اگر موی خانمی یک مقدار هم بیرون بود لزومی نداردبا آن برخورد شود، تعریف کرد.

به گزارش جهان خبرنامه دانشجویان ایران نوشت:یکی از همکلاسیهای رئیس جمهور محترم در زمان بعد از انقلاب می‌گفت: احمدی نژاد به دانشجوهای بد حجاب تذکر میداد وبی تفاوت از کنار آنها رد نمیشد.

شنیدن این سخن برای من بسیار خوشحال کننده و امیدوار کننده بود اما وقتی ذهنم را مرور کردم دیدم که همین احمدی نژاد در سال ۸۹ در گفتگوی تلویزیونی با مردم میگوید: حالا اگر موی خانمی یک مقدار هم بیرون بود لزومی ندارد با آن برخورد شود.

انگار آقای رئیس جمهور برای گفتن این جمله نعوذ بالله با خدا هماهنگ کرده بوده و ازش اجازه گرفته بوده که با چنین اعتماد به نفسی برای حکم خدا هم تبصره قائل می‌شد.

چند روز پیش هم رسانه ها مدعی شدند که او گفته برای اعلام حضور خانمها در ورزشگاه با رهبر هماهنگ کرده بودم. بعد از مرور این جمله این سوال در ذهنم ایجاد شد که چه میشود که آقای احمدی نژاد که انقلابی ترین رئیس جمهور بوده و نماز شب میخواند و دائم به یاد خداست و هر روز زیارت عاشورا میخواند و... در زمینه ی فرهنگی به دستور خدا که همان قرآن و عترت است کمتر عمل میکند و یا اینکه بر اساس برداشت انسان کامل عمل میکند و به برقراری امر به معروف و نهی از منکر در جامعه که یکی از موارد تاکید شده در زیارت عاشورا و قرآن هم هست کمتر اهمیت میدهد، به جمع آوری ماهواره ها و جلوگیری از پخش آنها و یا واردات غیر قانونی آن تا جایی که مربوط به قوه ی مجریه است خیلی کم اهمیت میدهد و این مسائل را مسئله اصلی نمیداند؟!

چرا او به این مسئله که کشور ما دومین مصرف کننده مواد آرایشی در خاورمیانه و هفتمین مصرف کننده در جهان است کمتر اهمیت می دهد و یا نمی داند و یا برایش مهم نیست و یا مصلحت نیست که برخورد شود، در مورد فضای مسموم موجود دردانشگاهها از نظر اعتقادی و رفتاری و پوششی اهمیت چندانی نمیدهد و طرح اسلامی کردن دانشگاهها را با رسانه ای کردن (یا خدای نکرده با اهداف پشت پرده) از اجرا شدنش به صورت کامل و موثر جلوگیری میکند انگار آقای احمدی نژاد هم مفهوم این جمله امام خمینی را که" اگر دانشگاه اصلاح شود مملکت اصلاح میشود" را یا نفهمیده که از هوش سرشار رئیس جمهور بعید است و یا فهمیده ولی چون از دید خودش باید دانشجو فقط درس بخواند و کاری به کار سیاست و غیره نداشته باشد.

  نظرات ()
اقدام ضد اخلاقی هواداران بحرین+تصاویر نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٢ آبان ۱۳٩٠
در حالی که فدراسیون فوتبال ایران برای بازی رفت برابر بحرین، همه امکانات را برای اعضای تیم فوتبال این کشور آماده کرد و این میزبانی با قدردانی کتبی سران فدراسیون بحرین همراه شده بود، متأسفانه، در بازی برگشت در منامه، شاهد حرکت زشت هواداران و مسئولان بحرینی بودیم؛ از دیپورت خبرنگاران ایرانی گرفته تا به دست گرفتن پرچم عربستان و پرتاب کفش و بطری‌های آب و آتش زدن پرچم مقدس کشورمان...

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
ماجرای سگ ۱۵ میلیونی فوتبالیست معروف نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٢ آبان ۱۳٩٠

جهان: در حالیکه مشکلا ت فرهنگی ورزش هر روز به شکل تازه ای نمود پیدا می کند و متاسفانه برخوردی جدی نیز با این ناهنجاری ها صورت نمی گیرد ، اخیرا پدیده سگ بازی در میان برخی چهره های معروف ورزشی رواج پیدا کرده و تعدادی از این افراد که باید وقت خود را در جهت منافع تیم شان بگذارند سرگرم بازی با سگ های گران قیمت شان هستند و ...

ماجرا وقتی جالب ترمی شود که می شنویم این افراد که در گذشته فقط در لباس ، ماشین و ویلا و .. با هم رقابت و چشم و همچشمی می کردند ، حالا در سگ بازی به رقابت با یکدیگر می پردازند.
یکی از چهره های مطرح فوتبال ایران وعضو تیم ملی اخیرا با حضور در یک دامپزشکی در شرق تهران و در ازای خرید یک سگ نگهبان برای حفاظت از ویلای شخصی اش، حدود ۱۵ میلیون تومان پول خرج کرده است و ...!

باید منتظر ماند و دید بعد از ماجرای سگ بازی ، دیگر چه پدیده ای در ورزش ما و در میان چهر های معروف این عرصه رواج پیدا می کند.

  نظرات ()
نوری زاده احتمال حمله اسرائیل و آمریکا به ایران را افسانه خواند نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٢ آبان ۱۳٩٠

در صدای آمریکا عنوان شد؛

نوری زاده احتمال حمله اسرائیل و آمریکا به ایران را افسانه خواند
نوری زاده: متاسفانه فضاسازیی که توسط مطبوعات جمهوری اسلامی و اسرائیل وبرخی مطبوعات غربی شد، شوروشوق وطن پرستی را در مردم ایجاد کرد. کانه جنگ فردا شروع میشود. و دولت امریکا منتظراست. که( سازمان ملل) بهش اجازه بدهد که جنگ بکند یا نکند. به نظر من جنگی در کار نیست.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، شبکه صدای امریکا (VOA) در 11نوامبر (20آبان) برنامه" تفسیر خبر" به موضوع( احتمال جنگ علیه ایران هسته ای) اختصاص یافت. "نوری زاده" کارشناس این برنامه در جواب سوال بیژن فرهودی (مجری برنامه)در مورد احتمال حمله علیه ایران گفت: «متاسفانه فضاسازیی که توسط مطبوعات جمهوری اسلامی و اسرائیل وبرخی مطبوعات غربی شد، شوروشوق وطن پرستی را در مردم ایجاد کرد. کانه جنگ فردا شروع میشود. و دولت امریکا منتظراست. که( سازمان ملل) بهش اجازه بدهد که جنگ بکند یا نکند. به نظر من جنگی در کار نیست. اما این بار مجازاتها برای جمهوری اسلامی بسیار سنگین خواهدبود.»
وی در ادمه برنامه در پاسخ به این سوال که آیا اوباما برای حمله به ایران تحت فشار خواهد بود پاسخ داد:« بله تحت فشار خواهد بود. ولی هیچوقت یک رئیس جمهور در سال آخر ریاست جمهوریش که انتخابات ریاست جمهوری را هم پیش رو دارد. عمل نظامی انجام نمی دهد چون نمی داند نتیجه جنگ چه خواهد شد. وضعیت عراق برای امریکا روشن بود. در عراق که همه چیز توی ضبط وثبت بود. وقتی در افغانستان اون مشکلات پیش می آید. در مورد جمهوری اسلامی باید منتظر وضعیت دیگری باشیم.در اینجا قصه فرق می کند.»
گفتنی است طرح حمله نظامی آمریکا واسرائیل علیه ایران آنچنان دور از ذهن است که حتی در خیال افراد خود فروخته و وابسته مانند نوری زاده که کاری جزءتائید کردن نظرات مقامات آمریکایی ندارند نیز نمی گنجد.

 

  نظرات ()
جزئیات جدید از مرگ مشکوک فرزند محسن رضایی نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٢ آبان ۱۳٩٠

شب گذشته فرزند ارشد محسن رضایی به علت برق گرفتگی در هتل گلوریا امارات در گذشت.

به گزارش مهر، شنیده ها حکایت از فوت احمد رضایی پسر ارشد محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به دلیل اتصال جریان قوی برق به بدنش دارد.

وی از چندی قبل به تنهایی در دبی ساکن بوده و برای درمان به کشورهای اروپایی تردد داشته است.

معاون اطلاع رسانی دبیر خانه مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر، شیوه فوت احمد رضایی را مشکوک خواند و توضیح داد: در حالی که احمد رضایی در هتل گلوریای دبی در طبقه 18 اتاق 23 اقامت داشته به طرز مشکوکی در گذشته است.
 
شهرام گیل آبادی افزود: موضوع در حال بررسی است و به محض تکمیل اطلاعات، جزییات آن منتشر خواهد شد.
 
لازم به ذکر است احمد رضایی، فرزند ارشد محسن رضایی است که سفر وی به آمریکا در سال 1377 و بازگشت وی طی سالهای گذشته خبرساز شده بود.

  نظرات ()
لحظه شکستن رکورد رضازاده (فیلم) نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٢ آبان ۱۳٩٠
وزنه بردار فوق سنگین کشورمان با شکستن رکورد جهان به مدال طلای یکضرب فوق سنگین رسید.
برای دیدن فیلم روی لینک زیر کلیک کنید
  نظرات ()
رونمایی از گنجینه 5 هزار ساله جیرفت نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٢ آبان ۱۳٩٠

سارقان ، این 18 قطعه آثار باستانی جیرفت را که قدمت 5 هزار ساله دارد ، 7 سال پیش از منطقه جیرفت سرقت کردند و به انگلستان انتقال دادند.

این اشیاء تاریخی قرار بود حتی در گالری "برکت" (گالری معروف فروش اشیاء عتیقه لندن) به حراج گذاشته شود که با اقدام حقوقی مراکز حقوقی ریاست جمهوری و سازمان میراث فرهنگی حراج این اشیاء تاریخی متوقف شد.

جمهوری اسلامی ایران پس از این مرحله به دادگاه انگلیس شکایت کرد و پس از دو مرحله رسیدگی در دادگاه، سرانجام رأی به نفع ایران صادر شد و این 18 قطعه آثار باستانی جیرفت که قدمت 5 هزار ساله دارد، سیزدهم آبان وارد کشور شد و قرار است پس از رونمایی در موزه ملی ایران در خیابان 30 تیر برای عموم به نمایش گذاشته شود.

این اشیاء تاریخی شامل دو کوزه ، پنج جام ، شش گلدان ، یک کاسه ، یک ظرف و سه وزنه است که در سالهای 2001 تا 2004 میلادی در حفاری های غیر مجاز به دست قاچاقچیان عتیقه افتاد و به صورت غیر قانونی از کشور خارج شد.

برخی کارشناسان میراث فرهنگی و کارشناسان اشیاء تاریخی اعلام کرده اند به جز ارزش فرهنگی و تاریخی این آثار ارزش مادی این اشیاء 30 میلیارد دلار تخمین زده می شود.

منبع: واحد مرکزی خبر

  نظرات ()
گزارش ایران از صاحب خانه مشایی نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٢ آبان ۱۳٩٠

روزنامه ایران در گزارش از خانه و گفت‌وگویی با صاحبخانه اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر رئیس جمهور  وی را لیدر جریان انحرافی خطاب کرد و نوشت : «سر کوچه روی دیوار نوشته‌اند «مرگ بر منافق». شعارها به ما می‌گویند که درست آمده‌ایم! واقعاً برایمان غافلگیر کننده بود. توقع داشتیم کاخی، ویلایی، چیزی ببینیم. "لیدر جریان انحرافی" و این خانه؟!»

آقای ریکایی که پدر شهید هم هست می گوید: یکی ار همسایه ها من را دید و گفت اینها هم که تو زرد از آب در آمدند، بهشان گفتم دینتان را نفروشید! در ادامه همسر ایشان افزود: ایشان خیلی آقای مظلومی هستند. من چند بار دیده‌ام که ایشان آخر شب رفته خرید کرده و تنهایی با کیسه اجناس خریداری شده بر می‌گردد خانه. فرزند خانواده ریکایی در پاسخ به این سوال که ایشان چقدر شبیه رئیس جمهور است؟ گفت: چیزی که من از نزدیک می‌بینم، یک کلمه است: شباهت بسیار زیاد است!

  نظرات ()
نیمه پنهان زندگی قذافی نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٢ آبان ۱۳٩٠

رئیس دفتر اجرایی شورای ملی انتقالی لیبی در اظهاراتی بی سابقه به بخشهایی از علایق شخصی معمر قذافی دیکتاتور معدوم این کشور از جمله تمایلات جنسی غیر طبیعی وی پرداخت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری النخیل، محمود جبریل به بخشهایی از زوایای پنهان زندگی معمر قذافی دیکتاتور سابق این کشور پرداخت.

وی افزود: طبق گزارش منتشر شده از سوی سرویسهای اطلاعاتی آمریکا، معمر قذافی به پوشیدن لباسهای زیر زنانه علاقه داشته است.

جبریل در ادامه گفت : همچنین گفته می شود قذافی رفتارهایی داشته است که نقل محافل مردمی لیبی بوده است که تمایلات جنسی غیر طبیعی از جمله این موارد به شمار می رود.

وی در بخش دیگر سخنان خود اعلام کرد که طرفهای خارجی در کشتن معمر قذافی دست داشته اند و در واقع کشتن وی پس از بازداشت به دستور طرفهای خارجی صورت گرفته است.

  نظرات ()
شکایت شیث رضایی از فردوسی پور نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٢ آبان ۱۳٩٠

 انتخاب : مجد با اعلام این خبر گفت: ما منتظر اعلام رای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره شیث رضایی هستیم و اگر این رای مغایر قوانین انضباطی فیفا باشد، به فیفا شکایت خواهیم کرد.

وی گفت: برای این کار دکتر مددی نماینده دادگاه بین‌المللی ورزش (CAS) در ایران و نیز دکتر رفیعی از وکلای زیر مجموعه یوفا اعلام آمادگی کرده‌اند. همچنین نشست رسانه‌ای با حضور این وکلا و شیث رضایی فردا برگزار خواهد شد.

وی گفت: به هر حال آنچه انتظار داریم این است که حکم صادره درباره این بازیکن باید مطابق با قوانین انضباطی فیفا باشد و هر حکمی که مغایر ضوابط باشد قابل پیگیری است، در آن صورت ما ابتدا به شورای استیناف و اگر نتیجه‌ نگیریم به فیفا شکایت خواهیم کرد.

مدیر برنامه‌های شیث رضایی همچنین از طرح شکایتی علیه علی‌اصغر پورمحمدی، مدیر عامل شبکه سوم سیما و عادل فردوسی‌پور خبر داد و گفت: متاسفانه فردوسی‌پور در برنامه تلویزیونی اخیر «۹۰» درباره شیث رضایی، گفت «شیث رضایی کاری نمانده که نکرده باشد!» این صحبت فردوسی‌پور بار معنایی سنگینی داشته و قابل پیگیری است.‌‌ همان طور که گفتم ما در این باره هم شکایتی خواهیم داشت.

  نظرات ()
محل تشییع پیکر شهدای سازمان خودکفایی سپاه تغییر کرد نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٢ آبان ۱۳٩٠

پایگاه اطلاع رسانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از تغییر محل برگزاری مراسم تشییع پیکر شهدای حادثه سازمان خودکفایی سپاه خبر داد.

به گزارش مهر، در این خبر آمده است: درخبر تشییع پیکر شهدای حادثه سازمان خودکفایی سپاه در تهران به نقل از مسئول روابط عمومی سپاه، محل تشییع پیکر مطهر شهدای حادثه سازمان خودکفایی سپاه در تهران مقابل حسینیه عاشقان ثارالله ستاد فرماندهی کل سپاه درج شده بود که به حسینیه فاطمه زهرا(س) ستاد فرماندهی سپاه نیروی هوا فضا، واقع در خیابان سپاه، خیابان پادگان ولی عصر تغییر یافته است.

براین اساس به گفته مسئول روابط عمومی سپاه مراسم تشییع و به خاکسپاری 17 شهید سازمان خود کفایی سپاه فردا 23 آبان ماه از مقابل حسینیه فاطمه زهرا(س) ستاد فرماندهی سپاه نیروی هوا فضا برگزار می شود.
 
رمضان شریف افزود: پیکر پاک سرلشکر شهید حسن مقدم، مسئول سازمان خودکفایی و تحقیقات صنعتی سپاه به همراه 16 شهید دیگر 30: 8 صبح فردا از مقابل حسینیه فاطمه زهرا(س) ستاد فرماندهی سپاه نیروی هوا فضا واقع در خیابان سپاه، خیابان پادگان ولی عصر به سمت بهشت زهرا(س) تشییع خواهد شد.

  نظرات ()
عاملان جنایت هولناک قزوین اعدام می شوند + جزئیات جنایت نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٢ آبان ۱۳٩٠

دو مرد جنایتکار که در انتقامی کور چهار عضو یک خانواده را در جنایتی هولناک به قتل رسانده بودند با موافقت رئیس قوه قضاییه، در ملأ عام اعدام می‌شوند.

مابقی در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
تازه ترین آمار شهدای انفجار در پادگان ملارد نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٢ آبان ۱۳٩٠

مسئول روابط عمومی کل سپاه با اشاره به اعلام آمار 27 نفر برای شهدا در ساعات گذشته گفت: متأسفانه نمابری که از محل وقوع حادثه دریافت گردید به علت ناخوانا بودن به اشتباه عدد 27 اعلام شده بود در حالی که آخرین آمار شهدا، 17 نفر است.

به گزارش روابط عمومی کل سپاه، سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران با اعلام این خبر گفت: انفجار هنگامی صورت گرفت که یک محموله مهمات از زاغه در حال خارج شدن به سمت منطقه مورد نظر بود که متأسفانه به محض خروج از زاغه این حادثه اتفاق افتاد.

وی افزود: این حادثه در محلی متعلق به سازمان جهاد خودکفایی سپاه به وقوع پیوست که متأسفانه طی آن 17 نفر از پاسداران انقلاب شهید و 16 نفر دیگر مجروح شدند که مجروحین حادثه بلافاصله به مراکز درمانی منتقل شدند و براساس آخرین اطلاعات دریافتی حال چند نفر از این مجروحین نیز وخیم گزارش شده است.

شریف در پایان با اشاره به اعلام آمار 27 نفر برای شهدا در ساعات گذشته، گفت: متأسفانه نمابری که از محل وقوع حادثه دریافت گردید به علت ناخوانا بودن به اشتباه عدد 27 اعلام شده بود که ضمن عذر خواهی از مردم آخرین آمار شهدا 17 نفر اعلام می‌شود.

  نظرات ()
تولد گوساله‌ای با شش پا در جهرم+عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٢ آبان ۱۳٩٠
معاون شبکه دامپزشکی شهرستان جهرم گفت: در یک پدیده بی‌سابقه یک جنین شش ماهه گوساله با شش دست و پا از رحم یک گاو خارج شد
تصویر در ادامه مطلب

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
اولین تصویر از انفجار در غرب تهران نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٢ آبان ۱۳٩٠

این تصویر را خبرنگار اسوشیتدپرس از انفجار مهیبی که در غرب تهران روی داد گرفته است.

  نظرات ()
صحنه هایی از محل حادثه انفجار پادگان و اظهارات شاهدان عینی (فیلم) نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٢ آبان ۱۳٩٠

برای دیدن فیلم روی لینک زیر کلیک کنید

http://www.asriran.com/fa/news/189299/توضیحات-سپاه-در-مورد-انفجار-پادگان-نظامی-+-صحنه-هایی-از-محل-حادثه-و-اظهارات-شاهدان-عینی-فیلم

  نظرات ()
آخرین خبرها پیرامون انفجار پادگان نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۱ آبان ۱۳٩٠
خبرگزاری فارس: 25 مجروح حادثه انفجار در پادگان اطراف ملارد به بیمارستان‌های این شهرستان منتقل شده‌اند.
خبرگزاری فارس: 25 مجروح به بیمارستان‌های ملارد و تهران منتقل شدند

یک منبع آگاه به خبرنگار اعزامی فارس حاضر در محل حادثه گفت: این حادثه‌دیدگان در بیمارستان‌های ملارد و همچنین تهران تحت مداوا هستند که حال بسیاری از آنها وخیم اعلام شده است.
همچنین این منبع آگاه اعلام کرد: 15 تن مجروحان حادثه فوق در بیمارستان‌های تامین اجتماعی و
امام سجاد (ه) ملارد بستری شده‌اند.


 

  نظرات ()
جدیدترین اخبار پیرامون انفجار پادگان /انفجارهای مهیب در 46 کیلومتری تهران نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۱ آبان ۱۳٩٠

عصر ایران - دو انفجار مهیب در یک پادگان نظامی در غرب پایتخت، علاوه بر ‌تهران، کرج و شهرهای اطراف را به لرزه درآورد.


هر چند خبرهای اولیه حاکی از انفجار جایگاه گاز سی ان جی بود اما خبرهای بعدی وقوع انفجارها در انبار مهمات پادگان نظامی در روستای بیدگنه در حوالی ملارد را تایید کردند.

نماینده شهریار در مجلس در باره حادثه انفجار امروز در حوالی تهران، از انفجار امروز در پادگان نظامی در روستای «بیدکنه» از توابع شهرستان ملارد  خبر داد و گفت: هنوز برآورد دقیقی از تلفات جانی و خسارت‌های مالی این حادثه در دسترس نیست؛ کمیته بحران برای رسیدگی به علت‌های این حادثه تشکیل شده است.

حسین گروسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، لحظاتی پیش با تأیید خبر دو انفجار پی‌درپی در حوالی شهر قدس از توابع شهریار گفت: شدت دو انفجار به حدی بود که صدای مهیب و لرزش آن شیشه برخی ساختمان‌های در نزدیکی محل حادثه را شکسته و مردم را شهریار و شهر قدس را وحشت‌زده کرده است.


 

نماینده مردم شهریار و شهر قدس در مجلس شورای اسلامی افزود: انفجار امروز در پادگان نظامی در روستای بیدگنه از توابع شهرستان ملارد در نزدیکی شهریار اتفاق افتاده است که در آن بخش چشمگیری از زاغه مهمات منفجر شده است.

وی تصریح کرد: هنوز برآورد دقیقی از جزئیات حادثه، تلفات جانی و خسارت‌های مالی این حادثه در دسترس نیست؛ کمیته بحران برای رسیدگی به علت‌های این حادثه تشکیل شده است

امروز (شنبه ۲۱ آبان) در حدود ساعت یک بعد از ظهر دو انفجار به‌نسبت شدید در حوالی شهر قدس و ملارد از توابع شهریار بخش های زیادی از استان تهران را لرزاند.

به گفته شاهدان عینی از نزدیکی محل انفجار، شدت انفجار به حدی بود که شیشه‌های ساختمان دانشگاه شهر قدس فرو ریخته و دود غلیظ و سیاهی آسمان را فرا گرفته است.

شدت انفجار به حدی بوده است که حتی لرزش آن را شرقی‌ترین نقاط تهران هم احساس شده است.

 انفجار در یکی از زاغه‌های مهمات متعلق به سپاه رخ داده است

مقارن ظهر امروز انفجاری در یکی از زاغه های نگهداری مهمات متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حوالی تهران رخ داد.

به گزارش روابط عمومی کل سپاه، مقارن ظهر امروز انفجاری در یکی از زاغه های نگهداری مهمات متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حوالی تهران رخ داد.

خبرگزاری فارس نیز گزارش داد که دراین انفجار چندنفر نیز به شهادت رسیده اند.

مهر نیز گزارش داد: ترافیک سنگین تردد به سمت پادگان بیدگنه را با مشکل مواجه کرده و امکان امدادرسانی به محل حادثه دیده را با مشکل مواجه کرده است به طوری که از سرچهار راه ملارد تا پادگان بیدگنه ترافیک سنگینی حاکم است و ماموران امدادرسانی آتش نشانی و هلال احمر و اورژانس با مشکل می توانند به محل حادثه خود را رسانده و به خدمات رسانی مشغول شوند.

از ورود خبرنگاران به داخل پادگان جلوگیری شده است و بالگردهای امدادرسانی در آسمان محل حادثه در رفت آمد هستند.

ماموران راهنمایی رانندگی، نیروی انتظامی، هلال احمر، سپاه و ... در حال خدمات رسانی به مصدومان و حادثه دیدگان هستند.

از 10 کیلومتری محل حادثه به دلیل دود غلیظ به سختی می توان اطراف را دید و آتش برافروخته شده از این انفجار هنوز خاموش نشده است.

همچنین سگ های زنده یاب به محل اعزام شده اند.

15 شهید تا کنون / ربطی به هسته ای ندارد

  مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران با اعلام اینکه 15 نفر از کارکنان رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر اثر جابجایی مهمات در یکی از پادگانهای سپاه در اطراف تهران به شهادت رسیده اند، گفت:این انفجار ربطی به آزمایش هسته ای که برخی از رسانه های بیگانه آنرا مطرح کرده اند، ندارد.

سردار رمضان شریف مسئول اداره روابط عمومی و انتشارات سپاه پاسداران در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان این مطلب گفت:  بر اثر این حادثه عده‌ای نیز مجروح شده‌اند  که حال برخی از آنها بسیار وخیم است.
وی همچنین در خصوص شایعات مطرح شده از سوی برخی رسانه های خارجی مبنی بر جابجایی کلاهک های موشکی در این پادگان سپاه، گفت: اصلا این انفجار ربطی به آزمایش هسته ای که برخی از رسانه های بیگانه آنرا مطرح کرده اند، ندارد.
 
به گفته شریف در حال حاضر تیمی در حال بررسی حادثه است که اطلاعات آن متعاقبا به افکار عمومی اعلام خواهد شد.


انفجار امروز در پادگان امیرالمومنین (ع) ملارد بوده است

رییس کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: انفجار امروز در پادگان امیرالمومنین (ع) شهرستان ملارد رخ داده است.

'پرویز سروری' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی انفجار مهمات را عامل صدای مهیب شنیده شده عنوان کرد.
وی همچنین از میزان خسارات احتمالی اظهار بی اطلاعی کرد.

اسماعیل کوثری نایب رییس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز انفجار در پادگان نظامی امیرالمومنین (ع) در شهرستان ملارد را تایید کرد.

وی اظهار داشت: این انفجار در ساعت 12.50 امروز رخ داد.
انفجاری امروز در پادگان در روستای بیدگنه در حوالی شهرستان ملارد استان البرز رخ داد.

  نظرات ()
اطلاعیه سپاه در مورد انفجار امروز در غرب تهران نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۱ آبان ۱۳٩٠

مقارن ظهر امروز انفجاری در یکی از زاغه های نگهداری مهمات متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حوالی تهران رخ داد.

به گزارش رجانیوز به نقل از روابط عمومی کل سپاه، مقارن ظهر امروز انفجاری در یکی از زاغه های نگهداری مهمات متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حوالی تهران رخ داد. 
 
اخبار و اطلاعات تکمیلی متعاقبا منتشر می شود.
  نظرات ()
انفجار جایگاه CNG در تهران و البرز صحت ندارد نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۱ آبان ۱۳٩٠

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با تکذیب انفجار جایگاه عرضه CNG در تهران و البرز اعلام کرد: هیچ گونه انفجاری در تاسیسات نفتی استان تهران رخ نداده است.

مجید شهیدی در گفتگو با مهر با تکذیب انفجار جایگاه CNG در تهران و البرز، اعلام کرد: امروز هیچگونه انفجاری در تاسیسات نفتی استان تهران و البرز به وقوع نپیوسته است.
 
در همین حال یک نماینده مجلس درباره حادثه انفجار امروز در حوالی تهران، از انفجار امروز در پادگان نظامی در روستای «بیدگنه» از توابع شهرستان ملارد در استان البرز خبر داد و گفت: هنوز برآورد دقیقی از تلفات جانی و خسارت‌های مالی این حادثه در دسترس نیست.
 
نماینده مردم شهریار و شهر قدس در مجلس شورای اسلامی افزود: انفجار امروز در پادگان نظامی در روستای بیدگنه از توابع شهرستان ملارد در استان شهریار اتفاق افتاده است که در آن بخش چشمگیری از زاغه مهمات منفجر شده است.
 
وی تصریح کرد: هنوز برآورد دقیقی از جزئیات حادثه، تلفات جانی و خسارت‌های مالی این حادثه در دسترس نیست؛ کمیته بحران برای رسیدگی به علت‌های این حادثه تشکیل شده است.
 
امروز (شنبه ۲۱ آبان) در حدود ساعت یک بعد از ظهر دو انفجار به‌نسبت شدید در حوالی شهر قدس و ملارد از توابع شهریار در استان البرز سراسر استان تهران را لرزاند.
 
برخی اخبار رسیده حاکی است که این انفجارها در یک جایگاه عرضه سوخت گاز طبیعی (CNG) در حوالی گرم‌دره در نزدیکی کرج اتفاق افتاده و شدت انفجار به حدی بوده است که مردم از وحشت‌زده و سراسیمه به خیابان‌ها ریختند.
 
به گفته شاهدان عینی از نزدیکی محل انفجار، شدت انفجار به حدی بود که شیشه‌های ساختمان دانشگاه شهر قدس فرو ریخته و دود غلیظ و سیاهی آسمان را فرا گرفته است.
 
شدت انفجار به حدی بوده است که حتی لرزش آن را شرقی‌ترین نقاط تهران هم احساس شده است.
  نظرات ()
کشف موارد تازه‌ای از تخلفات تولیدکنندگان سوسیس و کالباس نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۱ آبان ۱۳٩٠

یک مقام مسئول در سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به کشف موارد تازه‌ای از تخلفات تولید‌کننده‌های سوسیس و کالباس گفت: استفاده از خمیر مرغ در تولید انواع فرآورده‌های گوشتی ممنوع شده است.

مهدی جعفری - معاون اداره کل نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران - در گفت‌وگو با ایسنا توضیح داد: تاکنون در تولید انواع فرآورده‌های گوشتی مانند همبرگر، ژامبون، کباب لقمه و ناگت مرغ از خمیر مرغ استفاده می‌شد که به دلیل مورد قبول نبودن استاندارد این محصول، این استاندارد مورد تجدید‌نظر قرار گرفت و قرار شد استفاده از خمیر مرغ در تولید انواع فرآورده‌های گوشتی ممنوع شود.

وی افزود: از این پس خمیر مرغ تنها برای استفاده در تولید خوراک دام و طیور مجاز خواهد بود.

جعفری با اشاره به تخلف تعدادی از تولید‌کنندگان فرآورده‌ گوشتی در استانهای مختلف کشور اظهار کرد: آزمونهای انجام شده توسط سازمان استاندارد نشان داد که تولید‌کنندگان بعضا از آشغال گوشت و مرغهای ناسالم در تولید سوسیس و کالباس استفاده می‌کردند. شیوه کار این تولیدکنندگان این است که مواد اولیه را از دستگاهی به نام بادر عبور داده که استخوان را از گوشت جدا کرده و باقیمانده را به خمیر مرغ تبدیل می‌کنند. متاسفانه حتی مشاهده شده که بعضا بدون پاک‌ کردن امحا و احشای درون مرغ از آن در تولید سوسیس و کالباس استفاده شده که بسیار ناسالم است.

به گفته این مقام مسئول خمیر مرغ‌ عمدتا در تولید سوسیس و کالباسهای 40 تا 60 درصد که بیشترین مصرف را در بازار دارند، استفاده شده است.

معاون اداره کل نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران اضافه کرد: به دلیل مخلوط کردن با آشغال گوشت ظاهر خمیر مرغ بیشتر شبیه گوشت چرخ‌ کرده بوده که این نشانه غیراستاندارد ‌بودن آن است.

ایسنا در سال 1388 برای نخستین بار با انتشار تصاویر اختصاصی از تخلف تعداد زیادی از تولیدکنندگان فراورده‌های گوشتی به ویژه سوسیس و کالباس خبر داده بود.

در آن زمان اداره کل استاندارد تهران اعلام کرد که در تولید برخی فراوردهای گوشی مانند سوسیس و کالباس از چربی صفاقی (چربی موجود در دستگاه گوارش و لابه‌لای روده‌ها)، غضروف شفاف مربوط به دستگاه تنفسی و ریه، عروق، رگ و اعصاب و بافت پیوندی (پوست رگ و پی و چربی ضایعات گوشتی) یعنی بافت‌هایی خاص که عضله نیستند و تولیدکنندگان طبق استاندارد ملی مجاز به استفاده از این بخش از لاشه دام در تولید فرآورده‌های گوشتی نیستند، استفاده شده است.

  نظرات ()
بانک مرکزی رسما اعلام کرد: جهرمی متهم ردیف اول سوءاستفاده مالی اخیر نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۱ آبان ۱۳٩٠
با عنایت به کلیه موارد عنوان شده، ایراد مطروحه غیرکارشناسی و مبین عدم تخصص نویسنده نامه در حوزه پولی و بانکی بوده و نشان از آسیب‌شناسی ناصحیح ایشان از سوء استفاده اخیر در شبکه بانکی کشور دارد. ضمن اینکه این نحوه نامه‌نگاری به نوعی فرار رو به جلو تلقی می‌شود تا سوء مدیریت بیّن را از خود دور کند.

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مهارت یک مار در شکار (+عکس) نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۱ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
این اتوبوس به درد تهران می خورد (+عکس) نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۱ آبان ۱۳٩٠

کمپانی ولوو بزرگ‌ترین اتوبوس جهان را با طول ۲۸ متر و عرض ۶/۲ متر پرده‌برداری کرد. در طراحی این اتوبوس یک تیم از متخصصین کشور‌های مختلف و البته برزیل شرکت داشتند و تمامی مراحل ساخت آن در ریودوژانیرو انجام شده است.

 بزرگ‌ترین اتوبوس جهان توانایی جابه‌جایی ۲۵۰ نفر را دارد و در حال حاضر در ناوگان حمل‌ و نقل عمومی شهر کوریچیبا مورد استفاده قرار گرفته شده است مشکل اصلی برای کشور‌هایی که بخواهند از این اتوبوس استفاده کنند، دور زدن با آن است اما انگار برزیلی‌ها این مشکل را هم حل کرده اند!

اتوبوس
  نظرات ()
تخت جمشید ترک خورد (+ عکس) نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۱ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
قیمت سکه اردیبهشت در معاملات آتی به ۷۶۶ هزار تومان رسید نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۱ آبان ۱۳٩٠

فارس: قیمت سکه تحویل همه ماه‌ها از شنبه هفته گذشته تا امروز بین 14 تا 22 هزار تومان افزایش یافته و در این بین سکه تحویل اردیبهشت‌ماه به ۷۶۶ هزار تومان رسیده است.

با بسته شدن انس جهانی در روز گذشته با قیمت 1788 دلار که هفته گذشته به آرامی به روند افزایشی خود ادامه داد، قیمت سکه تحویل اردیبهشت ماه نیز امروز به 766 هزار تومان رسیده که نسبت به شنبه هفته گذشته 22 هزار تومان افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، دلیل روند افزایشی انس در هفته گذشته، بحران و جابه‌جایی هایی بود که در کشور‌ها اروپایی رخ داد و باعث شده سکه تحویل آبان، دی و اسفند ماه با اثر پذیری از انس جهانی به 616، 662 و 714 هزار و 900 تومان برسد.

مبادلات نقدی شمش طلا در بورس کالا نیز با رشد 66.67 درصدی نسبت به دو هفته گذشته رو به رو شده است.

همچنین، قیمت سکه آبان، دی و اسفند ماه در مقایسه با شنبه هفته گذشته 14 ابان ماه به ترتیب 17 ، 14 و 21 هزار تومان افزایش یافته است.

بر اساس آمار موجود، بیشترین افزایش قیمت مربوط به سکه اردیبهشت و کمترین افزایش به سکه دی ماه اختصاص دارد.

این ارقام و تغییر قیمت ها تا ساعت 13 بوده و تا پایان وقت معاملات یعنی ساعت 18 تغییر خواهد کرد.

  نظرات ()
فوری:‌ انفجار مهیبی کرج را لرزاند/ صدای انفجار تا تهران هم رسید / نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۱ آبان ۱۳٩٠

دقایقی پیش انفجار عجیبی بخشی از کرج در محدوده عظیمیه را لرزاند.

به گزارش خبرنگار مهر، دقایقی پیش انفجار مهیبی که با صدای بلندی همراه بود کرج به ویژه منطقه عظیمیه را لرزاند و موجب شکستن شیشه ها و وحشت مردم شد.

 خبر تکمیلی1

مهر نوشت:

دقایقی قبل انفجار یک جایگاه CNG در منطقه شهر قدس شهریار تهران(در مجاورت کرج) را لرزاند.
به گزارش خبرنگار مهر، دقایقی قبل انفجار یک جایگاه CNG در منطقه شهر قدس شهریار تهران را لرزاند.
اخبار تکمیلی درباره دلایل بروز این حادثه و تعداد کشته شدگان این حادثه تا دقایقی دیگر اعلام می شود.

با این حال اخبار و شایعات متعددی بین مردم منطقه شایع شده است.

خبرتکمیلی2

خانه ملت نوشت:

انفجار در زاغه مهمات پادگان بیدگنه در حوالی ملارد شهریار

حسین گروسی نماینده شهریار در مجلس در باره حادثه انفجار امروز در حوالی تهران، از انفجار امروز در پادگان نظامی در روستای «بیدگنه» از توابع شهرستان ملارد در استان البرز خبر داد و گفت: هنوز برآورد دقیقی از تلفات جانی و خسارت‌های مالی این حادثه در دسترس نیست؛ کمیته بحران برای رسیدگی به علت‌های این حادثه تشکیل شده است.

حسین گروسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، لحظاتی پیش با تأیید خبر دو انفجار پی‌درپی در حوالی شهر قدس از توابع شهریار در استان البرز گفت: شدت دو انفجار به حدی بود که صدای مهیب و لرزش آن شیشه برخی ساختمان‌های در نزدیکی محل حادثه را شکسته و مردم را شهریار و شهر قدس را وحشت‌زده کرده است.

نماینده مردم شهریار و شهر قدس در مجلس شورای اسلامی افزود: انفجار امروز در پادگان نظامی در روستای بیدگنه از توابع شهرستان ملارد در استان شهریار اتفاق افتاده است که در آن بخش چشمگیری از زاغه مهمات منفجر شده است.

وی تصریح کرد: هنوز برآورد دقیقی از جزئیات حادثه، تلفات جانی و خسارت‌های مالی این حادثه در دسترس نیست؛ کمیته بحران برای رسیدگی به علت‌های این حادثه تشکیل شده است

امروز (شنبه ۲۱ آبان) در حدود ساعت یک بعد از ظهر دو انفجار به‌نسبت شدید در حوالی شهر قدس و ملارد از توابع شهریار در استان البرز سراسر استان تهران را لرزاند.

برخی اخبار رسیده حاکی است که این انفجارها در یک جایگاه عرضه سوخت گاز طبیعی (CNG) در حوالی گرم‌دره در نزدیکی کرج اتفاق افتاده و شدت انفجار به حدی بوده است که مردم از وحشت‌زده و سراسیمه به خیابان‌ها ریختند.

به گفته شاهدان عینی از نزدیکی محل انفجار، شدت انفجار به حدی بود که شیشه‌های ساختمان دانشگاه شهر قدس فرو ریخته و دود غلیظ و سیاهی آسمان را فرا گرفته است.

شدت انفجار به حدی بوده است که حتی لرزش آن را شرقی‌ترین نقاط تهران هم احساس شده است.

  نظرات ()
بازهم جنجال در ورزشگاه نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۱ آبان ۱۳٩٠
مهر- در پی اعتراض و فحاشی مربی و اعضای تیم کرمانشاه به ناظر فدراسیون بستکبال، دیدار تیمهای سرداران شهید آذربایجان و مانیزان کرمانشاه از سری مسابفات دسته یک باشگاههای کشور نیمه تمام باقی ماند.

در این مسابقه که عصر جمعه در سالن شش هزار نفری الغدیر ارومیه برگزار شد، تیمهای سرداران شهید آذربایجان و مانیزان کرمانشاه به مصاف هم رفتند که این بازی در حالیکه تیم میهمان با تنیجه 53 بر 48 به نفع تیم میزبان در جریان بود سرپرست تیم مانیزان در اعتراض به نحوه قضاوت داور، اعضای تیم خود را از زمین بازی بیرون کشید و بازی نیمه تمام باقی ماند.

اعضای تیم مانیزان کرمانشاه در اعتراض به داوری با ناظر فدراسیون و مسئولان برگزاری مسابقه و همچنین نیروی انتظامی حاضر در سالن درگیر شدند.

دبیر فدراسیون بکستبال آذربایجان غربی در این خصوص به خبرنگار مهر اظهارداشت: در پی خطای فاحش تیم کرمانشاه  دارو بازی را متوقف و به تیم خاطی اخطار داد که متاسفانه در این لحظه سرپرست تیم کرمانشاه با فحاشی به داور اعتراض کرد.

صمد واعظ افشار ادامه داد: این اقدام سرپرست با حمایت بازیکنان و سایر اعضای کادر این تیم همراه شد و اعضای تیم نیز در اعتراض به داوری با ناظر فدراسیون و مسئولان برگزاری مسابقه و نیز ماموران انتظامی حاضر در سالن درگیرشدند.

وی با اشاره به اقدام زشت بازیکنان و رفتار توهین آمیز همراه با فحاشی آنها بیان داشت: سابقه این رفتار های زشت در تیم کرمانشاه بارها مشاهده شده است.

واعظ افشار با بیان اینکه این بازی به نفع تیم سرداران آذربایجان صورت جلسه شد یادآور شد: کمیته انظباطی فدراسیون بسکتبال در خصوص نتیجه این دیدار تصمیم گیری خواهد کرد.

این مسابقات با حضور 24 تیم در دو گروه 12 تیمی برگزار می شود و تیم سرداران شهید آذربایجان تا کنون سه باخت و یک برد کسب کرده است.
  نظرات ()
۳۴۰ هزار حمله در یک ثانیه به یک سایت اسلامی! نویسنده: دانای چمازکتی - ٢۱ آبان ۱۳٩٠

گروهی از هکرها که نام "ناشناس" (anonymous) را برای خود انتخاب کرده اند پایگاه رسمی اخوان المسلیمن مصر را هک کردند.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری آلمان، پایگاه خبری اخوان آنلاین (پایگاه رسمی جماعت اخوان المسلمین) مورد حمله گروهی از هکرها با نام هکرهای "ناشناس" قرار گرفت.

حمله هکرها باعث از کار افتادن سه ساعته این پایگاه خبری شد که در نهایت پس از تلاش بخش فنی پایگاه خبری اخوان الملسمین مشکل رفع شد.

پایگاه خبری اخوان المسلمین که در آن اخبار رسمی این جریان سیاسی پرهوادار مصری منتشر می شود اعلام کرد که حق خود را برای پیگیری این اقدام هکرها محفوظ می داند.

پایگاه خبری اخوان المسلمین پیش از این توسط برخی از هکرها تهدید شده بود. اخوان المسلمین اعلام کرده که در برخی مواقع تعداد حملات علیه این سایت در هر ثانیه به ۳۴۰ هزار مورد می رسد که بیشترین تعداد آن از آمریکا و اسلواکی صورت می گیرد.

  نظرات ()
آقای مهندس ابراهیم زاده نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٠ آبان ۱۳٩٠

امشب داشتم به وبلاگ آقای مهندس ابراهیم زاده نگاه می کردم که چند تا موضوع از خاطرم گذشت.

اول اینکه تو دوره ایشون مازندران از لحاظ گاز رسانی رتبه اول را تو کشور داشت که جای تشکر داره از جناب آقای مهندس ابراهیم زاده برای این جدیتشون در کار گازرسانی به مردم مازندران.

دوم اینکه از گوشه و کنار شنیدم که تو دوره ای که ایشون مدیر عامل بودن برای حدود 900 نفر کار گرفتن(البته اینجوری به گوش ما رسیده) حالا بماند اکثر کسایی را که من میشناسم که به واسطه ایشون رفتن سر کار، آدمای به نوعی معروف بودن یعنی یا بچه یه ادم معروف یا شخصیت سیاسی شهر و...... ولی هر چی که بود بازم خودش جای تشکر داره  به هرحال همین موضوع هم جای شکرش باقی هست که چند تا جوان تونستن سرشونو پیش خانواده بالا نگه دارن و بتونن خانواده خودشونو اداره کنن .البته بی انصافی هستکه بگیم صد درصدشون سفارش شده بودن . ولی سوالی که بنده از ایشون دارم این هست که ایشون چطور این گزینش ها را انجام میدادن وقتی عمقی نگاه میکنیم به افرادی که رفتن سر کار از فامیلها و آشناهاشون کمتر کسی را میبینیم که تو اداره گاز نباشهنیشخند یا طرفدارای ایشون را که نگاه میکنیم ؟

آیا این خدمات برای رضای خدا بود یا برای جلب توجه و حمایت خلق خدا بود؟

مورد سوم خاطره بدی هست که از ایشون تو ذهن من مونده البته شخصی هست به مدیریت ایشون هیچ ارتباطی نداره که به شرحی که در ادامه مطلب مینویسم هست.

ماجرا از این قرار هست:

چند سال پیش یا بهتره بگم چندین سال قبل که هنوز پشت لبم به اصطلاح سبز نشده بود و  سنم در حدود دبیرستان یا پیش دانشگاهی بود که یک غروب بارونی جلوی درب یک مکان فرهنگی تو محل ایستاده بودم و در حالی که بارون میبارید و من منتظر بند اومدن بارون بودم و به جاده نگاه میکردم ، ناگهان دیدم یه ماشین پژو 405 بسیار شیک و زیبا از راه رسید و درست همونجا که من ایستاده بودم ترمز کرد. بعد دیدم شیشه ماشین پایین اومد و مردی که راننده ماشین بود صدام کرد و گفت پسر بیا اینجا!

من سریع رفتم جلو کناره پنجره ماشین ایستادم و دیدم آقای مهندس ابراهیم زاده هستن؛هنوز پلاستیکهای روی صندلی برداشته نبود و کاملا مشخص بود که ماشین نو هست.

اما چیزی که من جا خوردم ازش لحن صدا زدنش و صحبت کردن ایشون بود!

خیلی تند و با نگاهی عاقل اندر سفیه نگاه میکرد و ازم پرسید پسر بچه کی هستی؟بعدش من تو جواب گفتم ....

دوباره با همون لحن تندش پرسید اسم کوچیک بابات چیه؟ وقتی اسم کامل پدرمو بهش گفتم تازه شناخت که من کی هستم بعد با همون اخمی که رو صورت و پیشانی داشت گفت پسر واسه چی اینجا ایستادی؟؟؟.! دیگه یادم نمیاد چی گفتم بهش بعد دیدم بدون اینکه چیزی بگه ماشینو راه انداخت و رفت.

من از این حرکت ایشون شوکه شده بودم که چرا چنین فردی با این مقام و تحصیلات و... باید با یک مثلا نوجوان اینجوری برخورد کنه؟!!!

چرا اینقدر تند و عصبی؟!!!

چرا بدون خدا حافظی و توضیح برای این سوالاتش و تحقیری که با این نگاهش و لحن تندش داشت رفت!!؟

چرا؟ مگه من جنایت کرده بودم؟!

گذشت اون دوره تازه امشب یادم اومد که ای وای عجب روزی بود و چرا ذهن من اینقدر نسبت به ایشون تمایل داره و مشتاقهاسترس

ولی من بعنوان یک بچه محل و فقط و فقط  یک محلی و نه چیز دیگه به ایشون رای خواهم داد اگر عمری باقی باشه.

موفق و پیروز باشند در سایه عنایت حضرت ولی عصر علیه السلام.

  نظرات ()
چرا سینه آقایان بزرگ می‌شود؟ نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٠ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
اظهار نظر نیکبخت درباره شیث و نصرتی نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٠ آبان ۱۳٩٠

گل- علیرضا واحدی نیکبخت این روزها فوتبالش را در لیگ دسته اول و زیر نظر فرهاد کاظمی ادامه می دهد.او در بازی با پیام مخابرات شیراز که با برد 1-7 پیکانی ها همراه بود توانست یک گل دیدنی به ثمر برساند و در بازی دیروز مقابل ابومسلم هم در نیمه دوم به میدان آمد.نیکبخت از فرم بدنی ایدخوبی برخوردار است و شاید این بدشانسی او است که مسائلی دست به دست هم داد تا از لیگ برتر دور بماند.نیکبخت در مورد اوضاع پیکان و برخی مسائل دیگر به سوالات پاسخ می دهد.

  در 4 بازی اخیر 4 برد داشتید و این فوق العاده است،اینطور نیست؟


تیم ما فقط با این تفکر بسته شده که به لیگ برتر بیاید در ضمن بازیکنانی داریم که سابقه بازی در لیگ برتر را دارند.ما هدفی جز سکوت به لیگ برتر نداریم.

 در پیکان راحت هستی،چیزی اذیتت نمی کند؟

خیر،همه چیز خوب است.اولین سالی است که با آقای کاظمی کار می کنم و از او چیزهای زیادی یاد گرفتم.در این 5 ماهی که در کنار پیکان هستم یک بار ندیدم آقا فرهاد تمرین تکراری بگزارد.در ضمن او استاد مسائل روحی و روانی است.امیدوارم در نهایت با این تیمی که داریم به لیگ برتر صعود کنیم.

   لیگ برتر را هم دنبال می کنی؟

 کم و بیش بله.

 فکر می کنی چه تیمی قهرمان شود؟

استقلال مدعی اول قهرمانی است ولی تیم های تراکتورسازی و ذوب آهن هم شانس دارند.

   راستی در مورد اتفاقی که برای شیث و نصرتی اتفاق افتاده چه صحبتی داری؟

من فقط امیدوارم محرومیتی که برای آنها در نظر گرفته می شود طولانی نباشد چون خودم محرومیت طولانی را تجربه کرده ام.مرا به خاطر مسائل شخصی که در زنگی ام اتفاق افتاد از فوتبال محروم کردند در حالی که زندگی شخصی من ربطی به فوتبال نداشت.واقعا در حق من اجحاف شد.

 ولی قبول داری که حرکت آنها درست نبود؟

به هر حال در فوتبال این اتفاقات به وجود می آید و ممکن است یک فوتبالیست اشتباه کند ولی محرومیت های طولانی مدت بازیکنان را نابود می کنند.

  نظرات ()
مرد کانادایی بوفالوی 1 تنی خود را در یک مراسم جشن سوار بر خودرو کرده و در شهر می نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٠ آبان ۱۳٩٠


بوفالو

  نظرات ()
سیف‌الاسلام قذافی: امام موسی صدر و همراهانش را کشتیم نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٠ آبان ۱۳٩٠

سیف الاسلام قذافی در دیدار با یک زن بانفوذ لبنانی در ماه آگوست سال 2010 دست داشتن رژیم معمر قذافی در قتل امام موسی صدر را تایید کرده است.
 
گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از روزنامه الرای کویت حاکیست، منابع عربی گفتند: این زن لبنانی با سیف الاسلام در آتن برای بررسی سرنوشت امام موسی صدر دیدار کرده بود.

سیف الاسلام در این دیدار تایید کرد که امام موسی صدر و دو همراهش همان زمان در لیبی کشته شدند و هیچ امیدی به پیدا شدن بقایای اجساد آنان وجود ندارد و خبرها درباره اینکه آنان هنوز زنده هستند، درست نیست.

وی در این دیدار پدرش را مسئول اعدام امام موسی صدر و دو همراهش معرفی کرد و گفت: چند روز پس از بازداشت آنان، پدرم در پی جنجالی که در مورد دیدار طوفانی بین قذافی و امام موسی صدر به وجود آمده بود تصمیم گرفت از دست آنان خلاص شود.

وی افزود: پیش از پایان این دیدار، قذافی دستور داد هر سه نفر را بازداشت کنند و پس از چند روز هم دستور قتل آنان را صادر کرد.

این منابع به نقل از سیف اسلام افزودند: او از دفن شدن اجساد آنان در صحراء یا به دریا انداخته شدن آنها اطلاع ندارد و فقط می داند که پدرش پس از آنکه احساس کرد در تنگنا قرار گرفته است، دستور قتل آنان را صادر کرد.

به گفته این منابع، خانواده امام موسی صدر پس از اطلاع از جزئیات نتیجه نشست با سیف الاسلام، این روایت را رد کردند و بر اساس اظهارات شماری از شاهدان در زندان بر زنده بودن او تاکید کردند.

  نظرات ()
قتل مردی که به دخترانش تجاوز می کرد! نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٠ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
از بال هواپیمای ایران ایر بنزین می چکید، مسافران فهمیدند! (+ توضیح هما) نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٠ آبان ۱۳٩٠

هواپیمای ایران ایر که قرار بود ساعت 13:10 به وقت کوآلامپور به مقصد تهران حرکت کند همچنان در فرودگاه کوآلامپور زمین گیر است.

به گزارش خبرآنلاین، چند دقیقه پیش از پرواز و زمانی که مسافران در هواپیما نشسته و منتظر پرواز بودند، ناگهان یکی از مسافران متوجه نشت مشهود بنزین از یکی از بال های هواپیما می شود و این مساله را با ناباوری به مهمانداران منتقل می کند، مهمانداران با دیدن این وضعیت، خلبان را در جریان می گذارند و با تایید صحت این مشکل، پرواز لغو می شود و تا لحظه تنظیم این خبر( ساعت 16 به وقت کوآلالامپور) همچنان مسافران در هواپیما در انتظار پرواز نشسته اند و خلبان و مسوولان پرواز هم از دادن هرگونه پاسخ و توضیح خودداری می کند.

اینکه چنین نقص فنی مشهودی که می توانست پرواز 841 ایران ایر را با فاجعه رو به رو کند چگونه از چشم مهندسان پرواز دور مانده است و چگونه  یک مسافر این نقص را لحظاتی پیش از پرواز کشف کرد، سوالات بی جوابی است که مسلما مسوولان ایران ایر به راحتی نخواند توانست پاسخگوی آن باشند. 

در پی انتشار این خبر روابط عمومی هما توضیحات زیر را ارسال کرد:

احتراما"بازگشت به درج خبری با عنوان "از بال هواپیمای ایران ایر بنزین می چکید،مسافران فهمیدند" درعناوین خبرآن پایگاه درروز پنج شنبه نوزدهم آبان ماه سال جاری ،توضیح ذیل ارسال می گردد. خواهشمند است دستور فرمایید طبق قانون مطبوعات، نسبت به درج آن اقدام لازم به عمل آید.
هواپیمای پرواز شماره 841 از کوالالامپور به تهران ، در زمان سوخت گیری در فرودگاه کوالالامپور بخشی ازآن سرریز شده که ازنگاه مسافرنشت بنزین از بال هواپیما بوده است .اگرچه که این موضوع بعضا" هنگام سوختگیری رخ می دهدوامری عادی است لذا اقدامات بعد از اتمام سوخت گیری انجام و هم اکنون هواپیمای این پرواز در مسیر بازگشت به تهران می باشد
شایان ذکر است براساس دستور المعل ها و رویه های موجود ،خلبان ومهندس پرواز قبل از پرواز نسبت به بازدید هواپیما روی زمین اقدام وبعدازحصول اطمینان از سیستم های ایمنی هواپیما پرواز می نمایند.

  نظرات ()
تلفن خرازی به ضرغامی برای پخش نشدن یک مستند؟ نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٠ آبان ۱۳٩٠

به گزارش پارسینه به نقل از روزنامه ایران، محمد حسین جعفریان نویسنده و مستندساز اظهار داشت: اوایل امسال برای ساخت مستند دیپلمات های شهیدمان در افغانستان به این کشور سفر کردیم و مستندی را با محوریت شهید ناصری با عنوان «چه کسی ما را کشت» کلید زدیم.

وی افزود: «در این سفر دیپلماتی که زنده از مزارشریف فرار کرده بود را با خود همراه کردیم و وی در کنسولگری ایران در افغانستان درباره اتفاقات و مسائل پیش آمده آن روزها توضیح داد.»

وی با بیان اینکه در این مستند محوریت کار این بود که چرا و به فرمان چه کسی دیپلمات‌های شهید شده، در افغانستان ماندند؛ ادامه داد: به تهران برگشتیم و برای یافتن پاسخ این سؤال، به یک سری نام برخوردیم و با آقای بروجردی معاون وقت وزیر امور خارجه صحبت کردیم.

آقای بروجردی هم در جایی از صحبت‌هایشان از آقای خرازی نام بردند و اینکه آقای خرازی به ایشان زنگ زده و گفته که مگر مزارشریف خانه خاله است که دیپلمات‌ها هر گاه دلشان خواست برگردند؟ هر کس که برگشته برگردد سر جایش! وی با بیان اینکه این مستند قرار بود 17 مرداد ماه از برنامه «راز» پخش شود گفت: به آقای خرازی زنگ زدیم و توضیح خواستیم که با امروز و فردا کردنش تا یک شب قبل از پخش ما را سر کار گذاشت و نهایتاً در شب پخش هم به آقای ضرغامی زنگ زد و جلوی پخش مستند را گرفت.

  نظرات ()
"ویسکی اسلامی" ؟! نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٠ آبان ۱۳٩٠

یک شرکت آمریکایی از تولید نوشیدنی ویسکی بدون الکل موسوم به ویسکی اسلامی خبر داد.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه انگلیسی"دیلی میل"، یک شرکت تولید کننده نوشیدنی در آمریکا نخستین ویسکی حلال و بدون الکل را عرضه کرد.

این شرکت گفته است که این اقدام را برای حل مشکل افرادی کرده است که به دلایل دینی مانند مسلمانان یا پزشکی از نوشیدن ویسکی خودداری می کنند.

یکی از علمای اسلامی در دانشگاه الازهر هم در این باره گفت: راه حل مصرف ویسکی، زدودن ویژگی مست کنندگی این نوشیدنی است. هر نوشیدنی که خاصیت مست کنندگی داشته باشد حرام ولی غیراز این باشد مشکلی نیست.

پیش از این شماری از رسانه ها از وجود طرح هایی برای تولید "ویسکی حلال" خبرهایی را منتشر کرده بودند اما در نهایت یک شرکت آمریکایی دست به چنین اقدامی زد.

شرکت تولید نوشیدنی "ارکای" گفته است این نخستین ویسکی اسلامی در سطح جهان با نام تجاری همین شرکت است و از ماه دسامبر آینده در فروشگاه های سراسر جهان در دسترس خواهد بود.
 
پیش از این هم شرکت های آلمانی گفته بودند که تلاش می کنند مشروب بدون الکل و اسلامی تولید کنند.
ویسکی حلال برای افرادی تولید شده که به دلایل اسلامی یا پزشکی از نوشیدن ویسکی خودداری می کنند.

در تولید نوشیدنی جدید از افزودنی هایی استفاده شده تا طعم ویسکی معمولی و الکل دار را به خود بگیرد. این یک نوع نوشیدنی گازدار است.

قرار است این نوشیدنی جدید در بطری های شیشه ای یک لیتری و به قیمت 10 دلار و قوطی هایی با حجم کمتر به قیمت 4 دلار عرضه شود.

"ویسکی اسلامی" علاوه بر کسب تایید کمیته اقتصاد اروپا و اداره دارو و غذای آمریکا توانسته است نظر موافق شورای غذا و تغذیه اسلامی در آمریکا را نیز به خود جلب کند.

در این باره دکتر مصطفی عماره استاد علم حدیث در دانشگاه الازهر در قاهره به شبکه تلویزیونی عربی "ام بی سی" گفته است: دلیل منع شرب ویسکی خاصیت مست کنندگی آن است. اگر نوشیدنی، مست آور باشد نوشیدن آن حرام اما اگر مست کننده نباشد حلال است.

وی افزود: اگر این نوشیدنی مانند برخی از نوشیدنی ها برگرفته از جو خالی از الکل باشد (ماء الشعیر) و به مستی منجر نشود نوشیدن آن هیچ مشکل شرعی ایجاد نمی کند.

  نظرات ()
درباره اتهام ارتباط با پرونده اختلاس: یک نماینده دو بار قسم دروغ خورد نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٠ آبان ۱۳٩٠
در حضور برخی از نمایندگان و رئیس مجلس نیز از وی توضیح خواسته شد، که نامبرده مجددا سوگند جلاله یاد کرده بود که چنین نبوده است. اما خبرنگاری که با وی مصاحبه کرده بود، صدای وی را ضبط کرده و .../ شیوه برخورد ما با این دروغ‌پردازی ها، تنها صبر است، زیرا این افراد را افرادی ارزشی و معتقد به نظام می‌دانیم که باید از خطاهای آنها چشم پوشی کرد.
مابقی در ادامه مطلب

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
فلش به پایان عمر خود نزدیک می‌شود نویسنده: دانای چمازکتی - ٢٠ آبان ۱۳٩٠

محتوای یک ایمیل نشان می‌دهد همانطور که استیو جابز مدیر عامل فقید شرکت اپل پیش‌بینی کرده بود پایان عمر نرم‌افزار فلش برروی دستگاه‌های قابل حمل به سر آمده‌است.

به گزارش سی ان ان، یک ایمیل که از شرکت ادابی برای شرکت‌های همکار ارسال شده این خبر را اعلام کرده‌است. این ایمیل که ابتدا توسط سایت ZDnet منتشر شده بود می‌گوید شرکت ادابی تولید نرم‌افزار فلش پلیر برای کار برروی دستگاه‌های قابل حمل جدید را پایان می‌دهد و برای سازگاری با پروتکل‌هایی نظیر HTML5 آماده می‌شود.

در این ایمیل همچنین آمده: "کار آینده ما با نرم‌افزار فلش از این به بعد برروی کمک به برنامه نویسان برای طراحی اپلیکیشن با نرم‌افزار Adobe AIR متمرکز خواهد شد."

پیشتر شرکت ادابی نرم‌افزاری منتشر کرده بود که به برنامه نویسان کمک می‌کرد به جای نوشتن اپلیکیشن‌ها برای هر کدام از پلتفرم‌های موبایل، یک اپلیکیشن واحد طراحی کنند و با استفاده از این ابزار آن را به تمام پلتفرم‌ها منتقل کنند. گرچه این نرم‌افزار کار برنامه نویسی را بسیار ساده می‌کند اما بعضی برنامه نویسان از کاهش سرعت و کارایی اپلیکیشن‌های تولید شده با این نرم‌افزار شکایت می‌کنند.

نرم‌افزار فلش برای سال‌ها یکی از محبوب‌ترین ابزار طراحی برنامه نویسان بود. اما در صنعت فن‌آوری اطلاعات شرکت‌هایی نظیر اپل مدت‌هاست که کار با فلش را متوقف کرده‌اند. اپل معتقد است فلش برروی دستگاه‌های قابل حمل نظیر تلفن‌های همراه هوشمند و تبلت‌ها به خوبی کار نمی‌کند و مصرف باتری دستگاه را به شدت افزایش می‌دهد.

استیو جابز مدیر عامل و بنیانگذار فقید شرکت اپل آوریل سال گذشته با انتشار بیانیه‌ای در مورد فلش بزرگترین حمله به این نرم‌افزار را انجام داد و آن را فن‌آوری گذشته اعلام کرد. اپل استفاده از فلش برروی سیستم عامل iOS را به کلی متوقف کرده‌است.

در سال‌های اخیر با گسترش پلتفرم‌های طراحی نظیر جاوااسکریپت، CSS و HTML5 که دارای پشتیبانی ذاتی برای کلیپ‌های ویدئویی نیز هستند، بسیاری از برنامه نویسان استفاده از فلش را رها کرده‌اند

  نظرات ()
هنگام کار با مانیتور چه نکاتی را رعایت کنیم؟ نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٩ آبان ۱۳٩٠

به گزارش برنا، مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: حداقل فاصله هر فرد از پشت مانیتور باید بین 90 تا 150 سانتیمتر باشد.

محل استقرار مانیتور باید به گونه‌ای باشد که تنها یک جهت برای کار با دستگاه وجود داشته باشد و هیچ فرد دیگری نتواند در مقابل یا کنار آن در حالت نشسته یا ایستاده و در فاصله کمتر از ۱۵۰ سانتیمتر قرار گیرد.

بنابراین گزارش، شدت تابش اشعه‌های منتشره از مانیتور با فاصله فرد تا منبع تابش نسبت عکس دارد، به طوری که با افزایش فاصله، از میزان شدت تابش پرتوها کاسته خواهد شد، بنابراین افرادی که با رایانه کار نمی‌کنند ولی در محل حضور دارند، باید حداقل فاصله مجاز ۱۵۰ سانتیمتر از مانیتور را رعایت کند.

بر اساس این گزارش، اشعه الکترو مغناطیسی تابش شده از مانیتور زیر حد مجاز است و عوارض سوء بر جنین خانم‌های باردار ندارد، همچنین میزان پرتو ایکس، ماوراء بنفش و مادون قرمز که ازصفحه مانیتور تابیده می‌شود آنقدر کم است که اندازه‌گیری آن‌ها بسیار دشوار است.

  نظرات ()
گافی که برای اوباما گران تمام شد نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٩ آبان ۱۳٩٠

پس از افشای مکالمه باراک اوباما و نیکولا سارکوزی در جلسه خصوصی نشست گروه 20، قانون‌گذاران آمریکایی به شدت از لحن رئیس جمهوری آمریکا درانتقاد از رژیم صهیونیستی انتقاد کردند.

به گزارش ایسنا روزنامه فرانسوی "اره سور ایماژ" روز سه‌شنبه فاش کرد که باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا و نیکولا سارکوزی، همتای فرانسوی وی در نشستی خصوصی پس از گفت‌وگو با خبرنگاران در اجلاس گروه 20 در حالی که میکروفن‌هایشان روشن بود، اظهاراتی را علیه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بیان کرده‌اند.

در این نشست سارکوزی، نتانیاهو را یک "دروغگو" خواند و اوباما در جواب به وی گفت: اگر تو از او خسته شده‌ای، من مجبورم هرروز با او تعامل داشته باشم.

به گزارش روزنامه دیلی میل، در پی این رسوایی، چندین تن از قانون‌گذاران آمریکایی‌ اوباما را سرزنش کردند و گفتند که اظهارنظرهای فضاحت‌بار وی در هیچ زمانی بدتر از حال حاضر نمی‌توانسته افشا شود.

باب ترنر، نماینده جمهوری‌خواه آمریکا هشدار داد: اظهارنظرهای اخیر اوباما می‌تواند به طور خطرناکی سوء‌تعبیر شود.

وی در گفت‌وگو با نشریه آمریکایی پولتیکو اظهار داشت: اکنون زمان خطرناکی برای خاورمیانه است و ما نمی‌توانیم اجازه دهیم دشمنان اسرائیل اعتقاد پیدا کنند که در روابط ما اختلاف‌نظری وجود دارد.

همچنین میشل بکمن، نماینده کنگره ‌آمریکا تقاضا کرد که اوباما به خاطر اظهارنظرش عذرخواهی کند.

وی عنوان کرد: از اوباما می‌خواهم تا سریعا از بنیامین نتانیاهو عذرخواهی کند و اعتقاد دارم که رئیس‌جمهور آمریکا باید پرچمدار این موضوع شود و از سارکوزی نیز بخواهد که همین کار را انجام دهد.
دنی دانون، از سیاستمداران رژیم صهیونیستی اظهار داشت که اوباما با این اظهارنظرهای خود احساس حقیقی‌اش را در خصوص اسرائیل فاش کرده است.

دانون در گفت‌وگو با روزنامه اورشلیم پست گفت: چهره حقیقی اوباما آشکار شد و سیاست‌های غیرمحترمانه و سرد وی در قبال اسرائیل و نیز بنیامین نتانیاهو افشا شدند.

وی افزود: هر کسی که تردیدی در خصوص شیوه رفتار اوباما با اسرائیل داشت دیگر اکنون هیچ تردیدی ندارد. اوباما برای اسرائیل بد است.

جی کارنی، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید هنوز هیچ واکنشی در این باره نداشته است.
مکالمه سارکوزی و اوباما، ابتدا با گلایه اوباما از این مساله آغاز شد که چرا فرانسه به واشنگتن اطلاع نداده که به نفع عضویت فلسطین در سازمان یونسکو رای خواهد داد.

پس از آن آنها در خصوص بنیامین نتانیاهو به بحث پرداختند و بخشی از بحث‌های آنها در وب‌سایت فرانسوی "اره سور ایماژ" افشا شد.

سارکوزی در این مکالمه تصریح کرده " نمی‌توانم نتانیاهو را تحمل کنم، وی یک دروغگو است".
پس از آن اوباما به وی پاسخ داده،‌ "اگر تو از او خسته شده‌ای، من مجبورم هر روز با او تعامل داشته باشم".

رئیس‌جمهور آمریکا سپس از سارکوزی خواسته تا فلسطینی‌ها را متقاعد کند تا از کمپین خود برای عضویت در سازمان ملل دست بردارد.

پس از سه دقیقه مقامات فرانسوی پی بردند که مکالمات آنها مورد استراق سمع قرار دارد و میکروفون‌های خود را خاموش کردند. با وجود اینکه از خبرنگاران حاضر تعهد گرفته شد که این مکالمه را فاش نکنند، اما یک خبرنگار جزئیات آن را به این وب‌سایت فرانسوی گزارش داد.

با وجود آنکه این اظهارات جنجالی برای دولت فرانسه تحقیرآمیز است اما می‌تواند مشکلات جدی را برای باراک اوباما نیز به وجود بیاورد. از نظر سیاسی این مساله موجب خواهد شد تا تلاش‌های اوباما برای آنکه رای یهودیان را در انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده آمریکا به خود اختصاص دهد، ضربه جدی ببیند.

اخیرا یک نظرسنجی جدید نشان داده که محبوبیت اوباما در میان یهودیان آمریکا به شدت کاهش پیدا کرده و از 68 درصد در ماه مه به 54 درصد در ماه سپتامبر رسیده است.

  نظرات ()
عکس منتشر نشده از آقا مجتبی و آقا مصطفی نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٩ آبان ۱۳٩٠

به گزارش شیعه آنلاین، در عکس ذیل حضرت آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی، از مراجع تقلید تهران در کنار حاج آقا مصطفی خمینی، فرزند امام (ره) دیده می شود.

گفتنی است شهید مصطفی خمینی‌ در 21 آذر 1309 ه‍ ش برابر با 21 رجب 1349 ه‍ ق در محله الوندیه شهرستان قم در منزل اجاره‌ ای متولد شد. به مناسبت نام پدر بزرگ پدری‌اش «شهید سید مصطفی موسوی‌« او را نیز مصطفی نامیدند.

اما حضرت آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی در سال ۱۳۱۲ در تهران متولد شد. ایشان از اساتید برجسته اخلاق و حوزه علمیه به شمار می رود. مدتی در نجف اشرف تحصیل کرد و از شاگردان امام (ره) به شمار می رود.

  نظرات ()
دسته‌کلیدی مخصوص حواس‌پرت‌ها + عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٩ آبان ۱۳٩٠
جالب اینجا است که برعکس آن هم قابل استفاده است به این معنی که اگر تلفن را گم کرده باشید می توانید با زدن یک دکمه روی دسته کلید کاری کنید تا تلفن زنگ بخورد و آن را پیدا کنید. البته این امکان زیاد هم مفید نیست
مابقی در ادامه مطلب

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
احمدی نژاد و گناهی بزرگتر از اختلاس تاریخی نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٩ آبان ۱۳٩٠
وی بدون اینکه مخاطب خود را مشخص کند اظهار داشت که چرا انتقام از ملت می‌گیرید آنها که رشوه داده و تخلف کرده‌اند و پشتیبانی نفوذی داشتند را دستگیر و محاکمه کنید، چرا قائم مقام بانک مرکزی را دستگیر کردید.و نهایتا رئیس جمهور تیر خلاص را می زند و در جای دیگری می گوید که نفرات اصلی این اختلاس آزاد هستند.
مابقی در ادامه مطلب

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
شادترین مردم جهان (+عکس) نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٩ آبان ۱۳٩٠
کشور پادشاهى دانمارک در صدر این گزارش قرار دارد و بر اساس پژوهش هاى انجام شده، شادترین مردم دنیا در دانمارک زندگى مى کنند.
در ادامه مطلب

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
جلسه انقلابیون لیبی در اتاق خواب قذافی(عکس) نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٩ آبان ۱۳٩٠

  نظرات ()
ماجرای خواندنی راننده تاکسی و اختلاس 3000 میلیاردی نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٩ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
چرا گاهی عکسمان بد می افتد؟ (+عکس) نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٩ آبان ۱۳٩٠

شما آدم خوش عکسی هستید یا خودتان را جزو انسان های بد عکس می دانید؟ تصویر زیر یک آزمایش توسط آقای ایستوود است که به خوبی نشان می دهد که این موضوع آنقدر ها هم ربطی به خوش عکس بودن یا بد عکس بودن ندارد و همه چیز زیر سر لنز دوربین ها است.

به گزارش نارنجی، این تصاویر همگی در یک شرایط نور و تنظیمات گرفته شده اند و فقط تفاوت در لنز به کار رفته بوده است. لنز ها دنیا را نسبت به چشم ما متفاوت می بینند و نور را منحرف می کنند. علاوه بر اینکه در هر لنز فاصله سوژه نقش مهمی را بازی می کند.

عکاسی

 
در آزمایش آقای ایستوود تصاویر با لنزهایی از ۱۹ تا ۳۵۰ میلیمتری گرفته شده اند. در لنز های ۱۹ میلیمتری تاثیر کاملا واضح است و صورت کاملا دفورمه شده است. اما وقتی به لنز ۱۳۵ میلیمتری میرسیم به نظر میرسد بهترین نتیجه را داریم که البته این بستگی به سلیقه و نگاه افراد هم دارد.

اما نکته در اینجا است که هیچ عدد مشخصی برای عکس بهتر وجود ندارد و این بستگی زیادی به آناتومی صورت هر فرد دارد که با چه لنزی زیباتر و بهتر به نظر برسد. در واقع به همین دلیل است که برخی افراد در یک زاویه به خصوص فوتوژنیک هستند و از یک زاویه دیگر یا یک دوربین دیگر خوش عکس به حساب نمی آیند.

  نظرات ()
بریدن دست کودکان برای استفاده در گدایی! نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۸ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
پسر 4 ساله دختر عموی 2 ساله اش را کشت! نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۸ آبان ۱۳٩٠

به گزارش فارس، فرماندهی انتظامی دورود گفت: نگهداری یک قبضه اسلحه در منزل موجب مرگ یک دختر بچه دو ساله در شهرستان کوهدشت شد.

در پی‌اطلاع یک فقره قتل در روستای توه خشکه ماموران انتظامی شهرستان کوهدشت بلافاصله به محل اعزام شدند، که مشخص شد دختر بچه دو ساله‌ای با نام "ه - گ" بر اثر شلیک گلوله جان خود را از دست داده است.

در روز حادثه پسر عموی مقتول که چهار سال دارد به سراغ اسلحه کمری موجود در منزل رفته و در حین بازی ناگهان دست به ماشه اسلحه برده و با اصابت گلوله به سینه این دختر دو ساله به زندگی او پایان می‌دهد.

  نظرات ()
شهادت 3 زائر ایرانی در انفجار سامرا + اسامی شهدا نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۸ آبان ۱۳٩٠

حجت‌الاسلام مهدی شهسواری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با اعلام این خبر اظهار داشت: متاسفانه بر اثر انفجار یک بمب در مسیر بازگشت یکی از کاروان‌های زیارتی سازمان حج و زیارت از سامرا در منطقه المشاهده، 3 نفر از زائران این کاروان به شهادت رسیدند.

وی با بیان اینکه این کاروان از استان گیلان بوده است، خاطرنشان کرد: بر اثر این انفجار، 7 نفر از زائران این کاروان نیز مجروح شدند که 3 نفر از زائران بر اثر شدت جراحات، تحت عمل جراحی قرار گرفتند.

مدیرکل‌ بین‌الملل و راهبری امور زیارتی سازمان حج و زیارت با اعلام اسامی شهدای این انفجار تروریستی تصریح کرد: سید محمد علی فلاح‌حسینی، زهرا دقیقی و هدایت درویش‌وند، شهدای این انفجار هستند.

حجت‌الاسلام شهسواری یادآور شد: در صورت امکان ترخیص مجروحان این حادثه، امروز این زائران به‌صورت هوایی به کشور انتقال خواهند یافت.

  نظرات ()
عقلم: امام موسی به دستور قذافی کشته شد نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۸ آبان ۱۳٩٠

مرگ سرهنگ قذافی و پایان رژیم وحشت او مقدمه‌ای شد تا بسیاری از ناگفته‌ها و اسرار درونی رژیم وی بار دیگر باز شود و در این میان مساله ربودن امام موسی صدر و سرنوشت او یکی از مهمترین این مسایل است که همواره در طول سه دهه گذشته در صدر درخواست‌های دوست‌داران وی قرار داشته و دارد.

مابقی در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
فرزند نایب رییس مجلس آزاد شد نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۸ آبان ۱۳٩٠

علیرضا صدر فرزند نایب رییس مجلس شورای اسلامی شامگاه دوشنبه آزاد شد.

به گزارش خبرآنلاین علیرضا صدر فرزند شهاب الدین صدر نماینده تهران که روز شنبه توسط افراد ناشناس ربوده شده بود، دوشنبه شب آزاد شد.

علیرضا صدر در گفت و گو با خبرآنلاین ماجرای ربوده شدنش را توضیح داد و گفت: شنبه شب دو خودروی لندکروز مشکی ماشین من را در یکی از خیابان‌های تهران متوقف کردند و مرا از ماشین پیاده کردند. آن‌ها به صورتم چشم بند زده و دست‌هایم را بستند و مرا به مکانی ناشناخته که ساختمانی شخصی بود بردند. ربایندگان مرا تهدید کردند تا بر علیه پدرم مطالبی را به زبان بیاورم اما من چیزی نگفتم.

ربایندگان دوشنبه شب با چشم بسته و پس از یک ساعت و نیم گرداندن در خیابان‌ها مرا کنار خودروی خودم رها کردند.

خانواده دکتر صدر بر مبنای سوالات و خواسته‌های ربایندگان از دکتر علیرضا صدر، احتمال سازماندهی این ماجرا از سوی جریان انحرافی را قوی می‌دانند.

خانواده دکتر صدر گفتند: مقامات امنیتی اقدام به آدم ربایی را کار عناصر خودسر دانسته و وعده پیگیری و بررسی آن را داده اند.

  نظرات ()
لطفاً افراط و تفریط را از پرونده شیث و نصرتى کنار بگذارید نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۸ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
قاتل 8 ساله با تیغ موکت‌بری یک نفر را کشت نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۸ آبان ۱۳٩٠

یک کودک هشت ساله توسط کودک هم سن و سال دیگری به وسیله سلاح سرد در پارکی در یکی از محلات اهواز کشته شد.

به گزارش آژانس خبری خوزستان، این کودک در مسیر بازگشت از مدرسه به خانه، در پارک محله‌ای "ناز" با یک کودک هم سن وسال خود به دلیل یک اختلاف ساده و کودکانه گلاویز شده و در کمال ناباوری با تیغ موکت‌بری که در جیب داشت با ضربه‌ای به شاهرگ گردن وی، او را از پای در آورد.

این گونه حوادث که نیاز به ریشه یابی دقیق و علمی دارد، نشانگر بدآموزی‌های فرهنگی و اجتماعی در کشور است. تاکنون مسئولان خوزستانی درباره این حادثه سکوت کرده‌اند.

  نظرات ()
از دایی بپرسید چقدر گل خراب کردیم نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۸ آبان ۱۳٩٠

گل ـ تیم فوتبال منتخب جام جهانی 1998 و منتخب بازیکنان دهه 60 فوتبال ایران روز گذشته در سئول مقابل هم قرار گرفتند که در پایان تیم منتخب 98 حریفش را شکست داد. البته محمد پنجعلی که در ترکیب تیم منتخب دهه 60 حضور داشت معتقد است که باید این بازی را با برد پشت سر می‌گذاشتند.

پنجعلی در مورد این بازی می‌گوید:« شاید بازیکنان 98 که تیم جام جهانی بودند روی کاغذ از تیم ما قوی‌تر باشند ولی باور کنید در بازی دیروز خیلی گل خراب کردیم و این را می‌توانید از علی دایی بپرسید. بازی طوری بود که هادی طباطبایی ستاره تیم 98 لقب گرفت و ما باید با اختلاف گل زیاد آنها را شکست می‌دادیم.»

در این دیدار پنجعلی با حمید استیلی روبه‌رو شد. آنها تا همین چند هفته پیش اختلاف شدیدی با هم داشتند و خیلی‌ها پنجعلی را دشمن شماره یک استیلی می‌دانند. پنجعلی اما در این مورد می‌گوید:« من استیلی را از صمیم قلب دوست دارم و رابطه ما دلی است. ما هیچ خصومتی با یکدیگر نداریم در ضمن حمید استیلی هم همیشه احترام بزرگتر و کوچکتر را نگه می‌دارد. هیچ مشکلی بین من و استیلی وجود ندارد و ما همیشه رابطه خوبی با هم داریم.»

پنجعلی در ادامه حرف‌هایش می‌گوید:« پرسپولیس حاشیه‌های زیادی داشت و نظر من این بود که باید تغییراتی صورت بگیرد. من نظر شخصی‌ام را گفتم و نمی‌توانستم پرسپولیس را فدای رفاقت با استیلی کنم.» او در پاسخ به این سوال که آیا همچنان هم معتقدید استیلی باید برود تأکید می‌کند:« پرسپولیس با حاشیه‌ها و مشکلات زیادی روبه‌رو است و وضعیت  این تیم فعلا روی یک نوار ثابت قرار نگرفته است. من معتقدم که اگر پرسپولیس چند برد پیاپی بیاورد از این شرایط خارج خواهد شد.»

  نظرات ()
حذف ۳ رشته از دفترچه کنکور ارشد نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۸ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
ورود خانم ها بدون سرپرست قانونی به پیست های اسکی ممنوع شد؟! نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۸ آبان ۱۳٩٠

بانوانی که با آغاز بارش برف و فصل اسکی به برخی از پیست های اسکی حاشیه تهران مراجعه کرده اند ، با ممنوعیت ورود از سوی ماموران انتظامات مستقر در این مکان ها روبرو شده اند.

به گزارش اعتدال، مامور انتظامات مستقر در یکی از پیست های اسکی شمال تهران در این زمینه به خبرنگار «اعتدال» مدعی شد: پلیس اماکن جمهوری اسلامی با ارسال دستور العملی به پیستهای اسکی اعلام نموده که ورود خانمها بدون سرپرست قانونی یا شوهر به پیستهای اسکی ممنوع است.

وی افزود: بنا بر این دستورالعمل ورود دختران زیر 18 سال نیز بدون پدر و مادر ممنوع می باشد و دختران بالای 18 سال تنها با سرپرست قانونی و زنان ازدواج کرده تنها به همراه شوهرشان مجاز  به ورود به پیست اسکی هستند.

یکی از مسئولین این پیست اسکی نیز در پاسخ به درخواست خبرنگار ما برای مشاهده ابلاغیه ناجا ، با امتناع از این امر گفت: این ممنوعیت با دستور فرماندهان انتظامی است و ان شاء الله شما هم با اجرای قوانین اسلامی در تلاش برای ساختن جامعه اسلامی ما را یاری کنید. 

معضلات فرهنگی در پیستهای اسکی از دغدغه های مهم بسیاری از مردم در سالهای گذشته بوده است ، ولی آیا انجام برخورد سلبی با کلیه بانوان و انجام چنین روال توهین آمیزی در برخورد با آنها ، راه حل این مشکلات است ؟ آیا تمام مکان هایی مورد مراجعه مردم برای برف بازی و اسکی قابل حصر کشیدن و انجام چنین محدودیتهایی است؟

حل نابسامانی های موجود در مراکز تفریحی ، دغدغه تمام دلسوزان عرصه رسانه ایست ولی آیا صرف انجام چنین اقداماتی جز ارائه تصویر سیاه از کشور نتیجه ای دارد؟

لازم به ذکر است که نیروی انتظامی تاکنون نسبت به انتساب محدودیت حضور مردم در برخی مکانها از جمله کویر مرنجاب و پیست های اسکی به این نیرو ، واکنش رسمی نشان نداده است.

  نظرات ()
اتاق خواب صدام در قصر فاو (+عکس) نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۸ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب ببینید


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
معافیت‌های جدید کفالت اعلام شد نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۸ آبان ۱۳٩٠

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد: از سال جاری در معافیت‌های کفالت برادر و خواهر نیازمند مراقبت و خواهر مجرد برادر ناتنی مانع رسیدگی به درخواست معافیت کفالت برادر تنی مکفول نخواهد بود.

به گزارش ایسنا سرهنگ محمدرضا اکبرحلوایی گفت: برابر هماهنگی‌های به عمل آمده با ستاد کل نیروهای مسلح، از سال جاری درباره معافیت‌های کفالت برادر و خواهر بیمار بالای 18 سال نیازمند مراقبت به تشخیص شورای پزشکی وظیفه عمومی که فاقد پدر، همسر و فرزند بالای 18 سال بوده، همچنین خواهر مجرد به شرط آن که فاقد پدر بوده و تاهل اختیار نکرده باشد وجود برادر ناتنی مانع برخورداری برادر تنی از معافیت کفالت نبوده و اعطای معافیت به این گونه از مشمولان بلامانع خواهد بود.

وی همچنین تاکید کرد: برادر ناتنی نیز مجاز به برخورداری از معافیت کفالت به سبب برادر و خواهر ناتنی خود نیست

  نظرات ()
بازار فروش کودکان عراقی در بغداد! نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۸ آبان ۱۳٩٠

یک روزنامه‌نگار سوئدی با تهیه گزارشی از وجود بازار فروش کودکان عراقی در بغداد خبر داد!

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری النخیل، این گزارش مطبوعاتی که در شش صفحه در روزنامه‌های سوئد منتشر شد، طی 24 ساعت گذشته بحث و جدل‌های فراوانی را در سوئد به وجود آورد.

یک روزنامه‌نگار سوئدی به همراه همکارش به بازار بزرگی در مرکز بغداد رفتند تا این صحنه‌ها را به تصویر بکشند.

گزارش این روزنامه‌نگار با تیتر "بازار فروش کودکان و نوجوانان عراقی ..." موجب شد تا بسیاری از خوانندگان این گزارش با دیدن تصاویر مربوط به آن به گریه بیفتند.

شبکه فتاة عراق تصویر دختر چهارساله عراقی با نام زهرا را پخش کرد که می‌گفت در بازار مرکز بغداد 500 دلار فروخته شده است.

این مبلغ حتی با هزینه گل‌های مصنوعی که در کنفرانس‌های خبری مسئولان عراقی گذاشته می‌شود، برابری نمی‌کند.

کودکان عراقی در بازارهای این کشور فروخته می‌شوند و زنان عراقی نیز از سر ناچاری به فحشا رو می‌آورند.

آمار رسمی کسانی که روزانه در این کشور کشته می‌شوند، مشخص نیست. حزب‌های سیاسی این کشور هر آنچه که در عراق است به غارت می‌برند و تنها برای مردم این کشور مرگ را تحت عنوان دموکراسی به ارمغان می‌آورند.

مسئولان سوئدی اعلام کردند که حاضرند کودکان عراقی را که با آنها بدرفتاری شده، بپذیرند و به آنها پناهندگی بدهند.

براساس گزارش این روزنامه‌نگار سوئدی، بازار فروش کودکان عراقی در منطقه الخضراء واقع شده و کسی نمی‌داند این کودکان به چه کسانی فروخته می‌شوند و سر از کجا درمی‌آورند.

  نظرات ()
جنگ بین «خان»های تهران، راه را بر مردم بست + تصاویر نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٧ آبان ۱۳٩٠
این اختلاف از این روی جالبتر می‌شود که سربازانی در محل هستند که مانع رفت‌وآمد می‌شوند؛ موضوعی بسیار ناگوار که به زورآزمایی شباهت بیشتری دارد تا یک اختلاف حقوقی و حتی حقیقی! پیگیری‌ها نشان می‌دهد که این دو سازمان بر سر تملک برخی از زمین‌ها در منطقه اختلاف دارند / آیا واقعا راه دیگری نبود که این دو سازمان بزرگ، اختلافات را به میان مردم کشاندند و بسان دو خان با هم برخورد کردند؟!
مابقی در ادامه مطلب

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
سرقت یک میلیارد تومانی آبدارچی از بانک نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٧ آبان ۱۳٩٠

جام جم: آبدارچی یکی از شعبه‌های بانکی در قم مبلغ یک میلیارد تومان از گاوصندوق آن را سرقت کرد.

جعفر حسینی، رییس پلیس آگاهی استان قم با اعلام این خبر به خبرنگاران گفت: به دنبال گزارش مسوولان یکی از شعبه‌های بانک در قم مبنی بر اینکه موجودی بانک به مبلغ یک میلیارد تومان با استفاده از رمز گاوصندوق سرقت شده است، ماموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی تحقیق در این زمینه را آغاز کردند.

وی افزود: بررسی‌های اولیه نشان داد، موجودی بانک بدون تخریب در گاوصندوق و براحتی سرقت شده است.

حسینی افزود: با جمع‌بندی اطلاعات، فرضیه سرقت توسط یکی از کارکنان بانک قوت گرفت و با بررسی سوابق کارکنان، آن‌ها به آبدارچی بانک مشکوک شدند.

با تحت نظر گرفتن آبدارچی بانک، معلوم شد وی اخیرا یک دستگاه خودرو و مقادیری دلار خریده است. با به دست آمدن این اطلاعات، این فرد دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

او در حالی که سرقت از بانک را انکار می‌کرد، سرانجام زبان به اعتراف گشود و به سرقت یک میلیارد تومانی از بانک اعتراف کرد.

متهم در اعترافاتش گفت: از چندی پیش که به عنوان آبدارچی در بانک مشغول به کار شده بودم، هر بار با باز و بسته شدن در گاوصندوق و دیدن پول‌ها، وسوسه می‌شدم تا این‌که تصمیم گرفتم پول‌های بانک را سرقت کنم.

متهم افزود: به دنبال فرصت بودم تا این‌که یک روز موفق شدم رمز ورودی گاوصندوق را از مسوول آن بدزدم. به این ترتیب در ساعات پایانی یکی از روز‌ها با کلیدی که در اختیار داشتم، وارد عمل شده و پول‌ها را سرقت کردم.

در پی این اعتراف، ماموران در بازرسی از محل سکونت متهم مقادیری از پول‌های بانک را کشف و ضبط کردند.

سرهنگ حسینی تصریح کرد: پس از اعترافات متهم و بازسازی صحنه سرقت از گاوصندوق، دستور قضایی در ارتباط با بررسی سوابق متهم صادر شد و خودرو و دلارهای خریداری شده از پول دزدی بانک نیز توقیف شده است.

  نظرات ()
عکس کمتردیده شده از امام (ره) و برادرشان نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٧ آبان ۱۳٩٠


منبع: مشرق
  نظرات ()
تصاویر: 10 منظره شگفت انگیز دنیا نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٧ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
کلاهبرداری‌های میلیونی زن بازیگر بعد از طلاق نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٧ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
سایه شجریان، سایه سنگینی است نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٧ آبان ۱۳٩٠
بحث خلاقیت موضوع مهمی در موسیقی است. خلاقیت یعنی هیچ جمله‌ای به جمله پردازیهای شما شبیه نباشد. جمله‌بندی محصول ذهن و ضمیر شمای خواننده است. بخشی از محتوای دوره عالی همین جمله‌پردازی و تمرین جمله‌بندی است. یعنی یک موتیف را که هسته اصلی است، بتوانی بسط و گسترش بدهی. وقتی احساس کردی که آن موتیف بیشتر از این قابلیت بسط ندارد، سراغ موتیف دیگر بروی. حالا که موتیف‌ها را کنار هم می‌گذاری خواهی دید که یک آواز ۱۰ دقیقه‌ای، مجموعه‌ای به هم پیوسته از همین موتیف‌هاست. وقتی یک قطعه از استاد شهناز می‌شنویم در می‌یابیم که در آن مثلا ۴ گوشه مورد استفاده قرار گرفته، اما همه گوشه‌های استفاده شده کامل و تمام است. یعنی در درآمدش آنقدر جمله‌پردازی کرده که دیگر جایی برای کار بیشتر نمی‌ماند و به قول معروف تا رسش را نکشیده، گوشه را‌‌ رها نمی‌کند. اینجاست که خلاقیت معنا پیدا می‌کند.

یکی دیگر از مسائل موسیقی ما در برهه کنونی خوانندگان جوان است. من اعتقاد دارم خیلی از آن‌ها دارای حنجره‌های خوبی هستند و در کنارش استعدادهای خوبی هم دارند اما باید آموزش ببینند. هیچ کس از آموزش بی‌نیاز نیست؛ حتی من که ۳۰ سال است در این مقوله کار می‌کنم و تجربه می‌اندوزم. خود استادان بزرگ هم می‌گویند ما در این راه هنوز شاگردیم. خواننده‌های جوان هم باید ذهن پویا و جویا داشته باشند تا بتوانند در کارشان سیر صعودی داشته باشند تا کار امسالشان با کار سال گذشته‌شان یکسان نباشد و این تفاوت قابل لمس و دیدن باشد.

آنچه درباره آواز مهم است این است که کسی نباید به خواننده امر و نهی و در آواز وی دخالت کند. به نظر من کسی جز خود خواننده حق ندارد در آواز دخالت کند. طبیعتا وقتی قرار بود من با استاد پایور کار کنم، تصنیف را بر اساس آهنگ استاد پایور اجرا می‌کردم تازه در آنجا هم انعطاف وجود دارد و یک نکته کاملا توافقی است، اما در آواز، این خواننده است که طراحی می‌کند که چه بخواند و چگونه. با استاد مشکاتیان هم وضع به همین منوال بود. البته همفکری هم خیلی در این زمینه موثر است، اما نه استاد پایور و نه استاد مشکاتیان هرگز در آواز من دخالت نمی‌کردند. البته دخالت غیرمستقیم نوازنده می‌تواند مطرح باشد. طبیعی است که در هر ساز و آوازی خواننده و نوازنده از هم تاثیر می‌گیرند. حالا اگر نوازنده و آهنگسازی بخواهد حالتی را تحمیل کند، مقوله‌ای است که کمتر در آواز ایرانی اتفاق می‌افتد. خیلی‌ها اعتقاد دارند سایه آواز شجریان سایه سنگینی است که به سختی می‌توان از آن گریخت. به عبارتی دیگر خوانندگان جوان هر طور بخوانند باز هم مثل او خواهند خواند. طبیعی است که اگر کسی ۲ سال پشت هم استاد بنان گوش کند دیگر هر کاری کند مثل او خواهد خواند. تاکید‌ها، سکوت‌ها، تحریر‌ها و خیلی چیزهای دیگر شبیه او خواهد شد. پس برای پرهیز از این وضعیت باید خواننده از مداوم گوش کردن پرهیز کند. تنها راه این است که شیوه‌های دیگر هم به میان بیاید و امتحان و تجربه شود. رسانه‌ها که به آواز اهمیت نمی‌دهند طبیعی است که برخی شیوه‌ها اصلا شناخته شده نیستند و هر شیوه‌ای غالب باشد‌‌ همان شیوه جا می‌افتد. صدای استاد شجریان از لحاظ زیبایی‌شناسی، از لحاظ حجم و قابلیت تمام عیار است و مورد توجه، بنابراین مجموعه این‌ها جذابیت‌های زیادی را پدید آورده و به همین دلیل همه ذهن‌ها به سمت صدای ایشان متمایل شده، اما در عین حال باید گفت که چیز دیگری هم نبوده که بتواند جایگزین آن شود. ما آوازخوانان بسیاری داریم که آثارشان را نباید نادیده گرفت. خوانندگان بزرگ همه ویژگی‌های بسیار مثبتی دارند. هر خوانند‌ه‌ای برای فراگیری شیوه ناچار است این کار را انجام دهد. کم کم می‌تواند با تجربه‌ای که آموخته از آن‌ها فاصله بگیرد و خودش باشد.

منبع: آرمان
  نظرات ()
خلاصه ای از پرفروش ترین فیلم مستند دنیا نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٧ آبان ۱۳٩٠

سایت انعکاس در آخرین مطلب خود نوشت: فیلمی که میلیون ها نفر در جهان در ساخت آن شرکت کرده و همه آن را مشاهده خواهند کرد. سکانس های زیادی از آن فیلم برداری شده و در مراحل آخر ساخت قرار دارد.
ببخشید بدون مقدمه آغاز کردم!
شور و هیجان پخش اولین فیلم ضد سرمایه داری با مشارک مردم دنیا کمی مرا ذوق زده کرده است.ابتدای این فیلم در تهران تصویر برداری شده، حالا نما به نما این فیلم را میبینیم:

در ادامه مطلب بخوانید


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
آمریکایی ها دستشویی صدام را با خود می برند (+عکس) نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٧ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
قطع میکروفون امام جمعه توسط فرماندار نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٧ آبان ۱۳٩٠

شمال نیوز نوشت: پس از اتمام جلسه شورای اداری ، فرماندار رودسر از امام جمعه شهربرای ختم جلسه تقاضای دعا می نماید که امام جمعه نیز اعلام می نماید اکنون که فرماندار ولایت مدار ما از تالش به شهرستان رودسر برگشته بسیار پسندیده بود که بعضی از افراد کابینه دولت نیز همانند ایشان ولایت مدار باشند.

پس از ایراد این سخن ازسوی امام جمعه ،فرماندار رودسر با اعلام این مطلب که اینجا جای این حرفها نیست وشما هرحرفی که دارید می توانید در نماز جمعه بیان کنید اینجا من مسئول هستم اقدام به برداشتن میکروفون ازجلوی امام جمعه وموجب قطع سخنان وی می نماید.

  نظرات ()
طالبان یک مدرسه دخترانه در پاکستان را منفجر کرد نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٧ آبان ۱۳٩٠

فارس نوشت: نیروهای طالبان که تحصیل دختران را ممنوع اعلام کرده‌اند، شب گذشته در ایالت "خیبرپختونخواه" پاکستان یک مدرسه دخترانه را با مواد منفجره تخریب کردند.

نیروهای طالبان با جاسازی مواد انفجاری در ساختمان‌ این مرکز آموزشی و درمانی در ناحیه " کاتلنگ دهیری" واقع در جاده کمربندی شهر مردان در شمال غرب پاکستان این ساختمان‌ را منهدم کردند.

بنا به اعلام مقامات محلی، ساختمان مدرسه در زمان وقوع انفجار خالی از دانش‌آموزان بوده و تاکنون گزارشی از تلفات این حادثه منتشر نشده است.

با توجه به ممنوعیت تحصیل دختران در مدارس دره "سوات" در شمال غرب پاکستان، بیش از 40 هزار دختر در این منطقه محروم از کسب علم و دانش هستند.

طالبان در چندین سال گذشته صد‌ها مدرسه را در سراسر پاکستان تخریب کرده‌اند که تنها بیش از 200 مورد در دره سوات و در دوره رهبری "مولوی فضل‌الله" به عنوان رهبر گروه تحریک طالبان در این منطقه بوده است

  نظرات ()
چرا حکم شیث و نصرتی صادر نشد؟ نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٧ آبان ۱۳٩٠

وطن‌امروز - در حالی که به گفته اسماعیل حسن‌زاده، قرار بود حکم این کمیته درباره رضایی و نصرتی صادر شود، خبری از این حکم نشد و قرار نیست تا پس از بازی تیم‌ملی ایران برابر اندونزی هم این حکم صادر شود.

خبرنگار این روزنامه از یکی از مدیران ارشد فدراسیون فوتبال درباره دلیل صادر نشدن حکم پرسید که این مسؤول مطلع گفت:

یکشنبه و پس از جلسه کمیته انضباطی ساعت 16 حکم صادر شد. پس از صدور حکم، این احکام برای اجرا در اختیار رئیس فدراسیون فوتبال قرار گرفت اما به خاطر در پیش بودن بازی حساس ایران برابر بحرین و همچنین دیدار هفته آینده تیم‌ملی برابر اندونزی، کفاشیان تصمیم گرفت این احکام پس از بازی برابر اندونزی رسانه‌ای شود.

  نظرات ()
فهرست آخرین قیمت خودروها در بازار نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٧ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
موبایل، جان چوپان را از گرگ نجات داد نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٧ آبان ۱۳٩٠

چوپانی که مورد حمله دو قلاده گرگ قرار گرفته بود در تماسی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 جان خود را نجات داد.

به گزارش ایسنا ، ماموران پلیس بهارستان روز شنبه از طریق تماس فردی در جریان حمله دو قلاده گرگ به چوپانی قرار گرفتند.

با ثبت این گزارش، ماموران پلیس بهارستان به محل حادثه که در محور نائین به اردستان بود شتافته و دریافتند این فرد به همراه گله خود به سمت کوه‌های مشرف به روستا حرکت می‌کرد که ناگهان 2 قلاده گرگ به وی حمله می‌کند.

ماموران پلیس با مشاهده این صحنه به سمت گرگ‌ها تیراندازی کرده که یکی از این گرگ‌ها کشته و دیگری متواری شد.

به گزارش ایسنا، چوپان که از ناحیه دست و پا زخمی شده بود توسط تلفن همراه خود ماموران پلیس را در جریان این حمله قرار داده بود.

  نظرات ()
سئوال وجواب از آیت‌الله‌ مکارم‌ درباره شیث و نصرتی نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٧ آبان ۱۳٩٠

خبرگزاری فارس -  در پی سؤال مسئولان باشگاه پرسپولیس درباره اتفاقات رخ داده در دیدار با داماش گیلان، آیت‌الله مکارم شیرازی ضمن تقدیر از رویانیان پاسخ این نامه را دادند.

 در پی اتفاقات بازی پرسپولیس و داماش گیلان و اقدام ناشایست محمد نصرتی و شیث رضایی دو بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس، مسئولان این باشگاه در نامه‌ای به آیت‌الله مکارم شیرازی سؤالاتی را در مورد اشاعه این اقدام انجام دادند.

متن سؤال و جواب ارائه شده به شرح زیر است:

سؤال: همان گونه که استحضار دارید چندی قبل در مسابقه ورزشی دو تن از بازیکنان یک تیم فوتبال مرتکب عملی خلاف و اخلاق گردیدند. حال با توجه به مسائل مانحن فیه سوال از مظهر آن مرجع عالی مقام این است که آیا اقدام به اشاعه و پخش تصاویر این عمل قبیح بعد از بازی و بزرگ‌نمایی آن چه منجر به تولید تصاویری خلاف اخلاق و رد‌وبدل شدن بلوتوث‌های مختلف میان عموم مردم جامعه و استفاده ابزاری رسانه‌های بیگانه شده است مصداق اشاعه فحشا می‌باشد یا خیر؟

آیت‌الله مکارم شیرازی جواب مسئولان باشگاه پرسپولیس را به شرح زیر دادند:

بسمه‌تعالی

شک نیست آنچه در این جریان واقع شده بسیار زشت و زننده و عفت عمومی را جریحه‌دار کرده و نه تنها از نظر اسلامی قبیح حتی از جهات انسانی متعارف نیز کار زشت و ناپسندی بوده و عکس‌العملی که جناب رویانیان در مقابل آن نشان داده بجا و به موقع بوده و دلیلی بر احساس مسئولیت از ناحیه اوست. ولی بدون تردید نشر و اشاعه این گونه مسائل موافق شریعت اسلامی نیست و همه رسانه‌ها و توده مردم باید در این گونه موارد از نشر و اشاعه بپرهیزند و برای پیشگیری از تکرار این گونه حوادث ناگوار در آینده باید باشگاه‌های ورزشی به همان اندازه که به مهارت‌های ورزشی اهمیت می‌دهند به مسائل اخلاقی نیز اهمیت دهند تا ورزشکاران عزیز ما مانند ورزشکاران قدیم که هر کدام نمونه‌ای از اخلاق و انسانیت و حافظ عفت عمومی بودند، باشند و به تماشاچیان محترم نیز توصیه می‌کنیم از هر گونه تعبیرات زشت در مورد تیم‌های پیروز یا شکست‌خورده بپرهیزند و اگر کسانی مرتکب این کار می‌شوند آنها را به ورزشگاه‌ها راه ندهند تا فضای ورزشگاه‌ ما معطر به اخلاق اسلامی و انسانی گردد.

همیشه موفق باشید
۱۶/۸/۹۰

  نظرات ()
بنزین تک ‌نرخی می‌شود نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٧ آبان ۱۳٩٠

قائم مقام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با تاکید بر اینکه سیاست بلندمدت دولت تک نرخی کردن عرضه بنزین است، از احتمال حذف سهمیه برخی از موتور سیکلت‌ها و خودروها خبر داد و گفت: فعلا برنامه ای برای تغییر قیمت و سهمیه بنزین خودروها نداریم.

عبدالله جلالی در گفتگو با مهر درباره آخرین تصمیمات دولت و ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور برای اعمال تغییراتی در قیمت و سهمیه بنزین خودروها گفت: پیش بینی می شود برای آذر ماه امسال تغییری در سهمیه و قیمت بنزین خودروها اعمال نشود.

قائم مقام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با تاکید بر اینکه سیاست بلند مدت دولت تک نرخی عرضه بنزین است، تصریح کرد: بر اساس قانون هدفمندی یارانه ها و قانون توسعه حمل و نقل و مدیریت سوخت باید در بلند مدت عرضه بنزین در کل کشور با یک قیمت واحد عرضه شود.
 
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه عرضه تک نرخی و آزادسازی کامل قیمت بنزین بر اساس قوانین جاری کشور به دولت تکلیف شده است، اظهارداشت: آزادسازی کامل قیمت دستاوردهای متعدد اقتصادی به همراه دارد.
 
وی با بیان اینکه به حداقل رسیدن قاچاق بنزین یکی از مهمترین دستاوردهای آزادسازی قیمت این فرآورده نفتی است، بیان کرد: اما برای آنکه هزینه ارائه خدمات حمل و نقل متاثر از این آزادسازی نشود این آزادسازی به صورت مرحله به مرحله و تدریجی انجام خواهد شد.
 
جلالی که در حاشیه برگزاری جشنواره کودک و انرژی با خبرنگار مهر گفتگو می کرد، همچنین از احتمال حذف سهمیه بنزین برخی از خودروها و متورسیکلتها خبر داد و افزود: در حال حاضر برنامه ریزی گسترده ای برای برقی کردن موتورسیکلتها در دستور کار دولت قرار گرفته است.
 
قائم مقام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با اعلام اینکه برقی کردن موتورسیکلتها و پیک های موتوری ضروری به نظر می رسد، تاکید کرد: برای گرایش مردم به استفاده از موتورسیکلتهای برقی حذف و کاهش سهمیه بنزین موتورسیکلتها لازم است.

  نظرات ()
لاریجانی خودکشی سیاسی کرد نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٧ آبان ۱۳٩٠

عصر ایران - طراح استیضاح وزیر اقتصاد با اعلام نارضایتی از رفتار همکاران خود در پارلمان، از پیگیری مستندات خود از طریق کمیسیون اصل90 و سازمان بازرسی کل کشور خبر داد.

نادر قاضی پور در گفتگو با عصر ایران با بیان اینکه تعدادی از نمایندگان از صبح روز استیضاح در تلاش بودند تا استیضاح رای نیاورد افزود: " این تلاش تنها محدود به حامیان دولت نبود و علاوه بر آقای حداد عادل و آقای ابوترابی فرد که از صبح برای رای نیاوردن استیضاح در تکاپو بودند افرادی نظیر آقای ذوالقدر هم خیلی سعی کردند که استیضاح رای نیاورد و بنابراین بخشی از اصلاح طلبان هم به وزیر اقتصاد رای اعتماد دادند."

نماینده اصولگرای ارومیه  با تاکید بر این که استیضاح کنندگان متانت به خرج دادند و برای رعایت مصالح برخی از مطالب را بیان نکردند اما قطعاً از طریق سازمان بازرسی کل کشور این موضوعات را پیگیری می کنند.

 قاضی پور همچنین با بیان این نکته که لاریجانی جلسه صبح مجلس را به باهنر سپرد تا به تدوین متن نطق خود در دفاع از حسینی بپردازد ، تاکید کرد:"به عقیده من آقای لاریجانی با نطقی که در مخالفت با استیضاح انجام داد ، خودکشی سیاسی کرد."

  نظرات ()
فرزند نایب رییس مجلس ناپدید شد نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٦ آبان ۱۳٩٠

خبرآنلاین نوشت:

از شب گذشته سیدعلیرضا صدر فرزند سیدشهاب​الدین صدر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی مفقود شده است.

براساس برخی شنیده ها سیدعلیرضا صدر فرزند شهاب الدین صدر نایب رییس مجلس شورای اسلامی ربوده شده است. 

خانواده دکتر صدر در گفت و گو با خبر آنلاین خبر ربایش وی را تایید نکردند اما گفتند که از شب گذشته هیچ گونه تماسی با فرزندشان نداشته اند.

گفتنی است منابع قضایی و انتظامی هم خبر بازداشت وی را تایید نکرده اند.

علیرضا صدر پزشک است.وی متاهل و دارای یک فرزند است.

  نظرات ()
عکس دختر خردسال، شیطان را فراری داد نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٦ آبان ۱۳٩٠

خراسان: خودروی سواری پراید در مقابل تیم گشتی کلانتری 15 مشهد توقف کرد و راننده جوان این خودرو با عجله پیاده شد و به ماموران گفت: یک خانم فراری داخل خودرو من نشسته است خواهش می کنم او را دستگیر کنید. افسران گشت پلیس مشهد بلافاصله این خانم را دستگیر کردند و همراه راننده پراید به کلانتری انتقال دادند. مرد جوان در دایره اجتماعی کلانتری 15 مشهد اظهار داشت: من و همسرم اهل یکی از شهرستان های خراسان جنوبی هستیم و برای ادامه تحصیل به مشهد آمده ایم. ما یک دختر سه ساله داریم و هر دو کار می کنیم تا بتوانیم از پس هزینه های تحصیل و زندگی خود برآییم. من از چندی قبل یک خودروی سواری خریدم تا هر موقع بیکار هستم مسافرکشی کنم و کمک خرجی برای زندگی ام در بیاورم. امروز خانم جوانی را در میدان سپاد مشهد سوار خودرو کردم. از همان لحظه اول متوجه نگاه زیرچشمی و رفتارهای عجیب این خانم شدم و پس از گفت وگوی کوتاهی او گفت: از خانه فرار کرده است و جایی ندارد برود. با شنیدن این حرف ها و غمزه های شیطانی دلم لرزید و متاسفانه اسیر هوی و هوس های کثیف خود شدم. ما تصمیم گرفتیم به منطقه تفریحی طرقبه و شاندیز برویم اما در طول مسیر من که سی دی داخل ضبط و پخش خودرو را درآوردم تا یک سی دی دیگر داخل آن بگذارم ناگهان نجوای دعای بعد از اذان مغرب و عشا را از رادیوی خودرو شنیدم که با نوای دلنشینی در آن غروب غم انگیز، طلب عفو و بخشش گناه تمامی بندگان گناهکار و دوری از گناهان و بلاها را داشت.


در این لحظه ناگهان چشمم به عکس دختر کوچولویم افتاد که از قاب عکس آویز زیر آینه داخل خودرو به من لبخند می زد. از خودم بدم آمد و در دل تقاضای عفو و بخشش کردم. من با دیدن خودروی گشت پلیس تصمیم گرفتم این خانم را تحویل بدهم و خودم را از دام گناه نجات بدهم. با پی گیری کارشناس اجتماعی کلانتری سناباد مشهد، مشکلات زن جوان نیز که به دلیل اختلاف با شوهرش از خانه متواری شده بود مورد بررسی قرار گرفت. او گفت: شوهرم مردی چشم چران و فاسد است و من امروز در تصمیمی احمقانه می خواستم از او انتقام بگیرم اما احساس نگرانی عجیبی داشتم چون من اهل این حرف ها نیستم. فکر می کنم خدا واقعا مرا دوست داشت که توانستم از گام اول گناه برگردم.
  نظرات ()
جزییات تازه از جلسه افشاگری احمدی نژاد نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٦ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
لوگوی یاهو در عید قربان + عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٦ آبان ۱۳٩٠

 

  نظرات ()
ضعف کدهای اینترنتی کپچا در برابر یک نرم‌افزار کدشکن نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٦ آبان ۱۳٩٠

محققان دانشگاه استنفورد از ضعف کدهای امنیتی رایانه‌یی صحبت کرده و برای اثبات این موضوع توانسته‌اند با موفقیت، کد امنیتی سایت‌های معروفی مانند ویزا، سی‌ان‌ان و ای‌بی را خنثی کنند.

به گزارش سرویس فناوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، کد اینترنتی کپچا (CAPTCHA) که برابر انگلیسی آن «آزمون همگانی کاملا خودکارشده تورینگ برای مجزا کردن انسان و رایانه» است، یک سامانه امنیتی و روند ارزیابی است که برای جلوگیری از برخی حمله‌های خرابکارانه ربات‌های اینترنتی بکار می‌رود.

این روند می‌تواند مشخص کند که مراجعه‌کنندگان به یک سایت و یا سایر خدمات آنلاین، انسان هستند یا رایانه. این دانشمندان طی پژوهشی دریافتند که 13 سایت از میان 15 سایت سرشناس در برابر حملات خودکار آسیب‌پذیر هستند.

برنامه کپچا نوعی آزمون است که یک محقق علوم رایانه دانشگاه کارنگی مولن در سال 2000 به عنوان یک ابزار امنیتی ایجاد کرد تا از سایت‌های اینترنتی در برابر حملات روباتیک خودکار و اسپمرها حفاظت کند.

این آزمایش باید تنها توسط انسان قابل حل باشد، اما محققان دانشگاه استنفورد دریافتند که ابزار ضد اسپم این آزمون قادر به حذف پوشش حفاظتی کپچا است.

الی بورزستاین، ماتیو مارتین و جان میچل از آزمایشگاه امنیتی استنفورد توانستند این کدها را بشکنند.

ابزار خودکار استنفورد موسوم به دی‌کپچا شامل حذف نویز و رشته‌های متنی شکسته تصویر پس زمینه به صورت کاراکترهای تک برای تشخیص آسانتر کد است.

محققان از این ابزار در چند سایت برگزیده استفاده کردند که در میان آن‌ها دروازه پرداخت Authorize.net سایت ویزا در 66 درصد موارد، کپچای سایت ای‌بی در 43 درصد موارد و در درصد پائین‌تری در سایت‌های دیگر مانند ویکیپدیا، دیگ و سی‌ان‌ان شکسته شد. تنها سایت‌های گوگل و ری‌کپچا در برابر این حملات مقاومت کردند.

جالب اینکه ری‌کپچا نیز از دانشگاه کارنگی ملون نشات گرفته و در گام بعدی کپچا ایجاد شد. در این پروژه از تحریفهای محافظتی بیشتر و پیچیده‌تری استفاده شده است. از این رو گوگل از سال 2009 از این پروژه استفاده کرد.

این محققان در مقاله‌ای به ارائه راهکارهای بهتر برای هوشمندتر و پیچیده‌تر کردن کپچا پرداختند. نتایج این پژوهش در ماه گذشته در کنفرانس امینیت رایانه و ارتباطات ACM در شیکاگو ارائه شد. از نتایج جالب این پژوهش می‌توان به این موضوع اشاره کرد که سایتهای ویزا و دیگ پس از این تحقیق از نرم‌افزار ری‌کپچا استفاده می‌کنند.

  نظرات ()
نور چشم دهها سوسمار آمریکایی در شب در برکه ای در آرژانتین نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٦ آبان ۱۳٩٠


سوسمار آمریکایی

  نظرات ()
یک تصادف بی‌سابقه در انگلیس (+عکس) نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٦ آبان ۱۳٩٠

در تصادف مرگبار (برخورد 34 خودرو با یکدیگر) در جنوب غربی انگلستان که ساعت هشت و نیم شب به وقت محلی در اتوبان ام ـ پنج رخ داد و در بیست سال اخیر در این کشور بی‌سابقه بوده است ـ دست‌کم هفت نفر کشته و بیش از پنجاه نفر حادثه مجروح شده‌اند.

به گزارش «تابناک»، به نقل از گزارش یورونیوز، پلیس این کشور اعلام کرده است که بخش‌هایی از این اتوبان در هر دو جهت، دست‌کم تا صبح یکشنبه بسته خواهد ماند.

این در حالی است که دلیل اصلی این تصادف هنوز اعلام نشده است، ولی گفته می‌شود، ممکن است باران شدید و مه غلیظ، دلیل این تصادف باشد.


همچنین رانندگانی که ساعاتی پیش از حادثه از اتوبان عبور کرده بودند، گفته‌اند در قسمت‌هایی از آن آب جمع شده بود.

شاهدان عینی می‌گویند، چندین خودرو در پی این اتفاق آتش گرفتند و تا ساعاتی پس از تصادف، آتش‌سوزی خودروها ادامه داشت؛ این تصادف، شدیدترین تصادف در منطقه سامرست انگلستان توصیف شده است.

بیست سال پیش در سانحه تصادف مشابهی در اتوبان ام ـ چهار انگلستان، 54 خودرو به هم برخورد کردند که ده کشته به جای گذاشت.

  نظرات ()
اعلام جرم دادستانی رشت علیه شیث رضایی و نصرتی نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٦ آبان ۱۳٩٠

مدیر روابط عمومی دادگستری استان گیلان از اعلام جرم دادستان رشت علیه شیث رضایی و محمد نصرتی خبر داد.

علی اکبری در گفتگو با مهر اظهار داشت: دادستان شهر رشت علیه محمد نصرتی و شیث رضایی به اتهام ارتکاب اعمال خلاف عفت عمومی و جریحه دار شدن افکار عمومی اعلام جرم کرد.

وی ادامه داد: پرونده هم اکنون در شعبه 14 بازپرسی دادسرای رشت در حال رسیدگی است و حکم متخلفان به زودی اعلام می‌شود.

دو بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس هفته گذشته در دیدار با داماش گیلان هنگام شادی پس از گل مرتکب اعمال خلاف منافی عفت عمومی شدند که با واکنش های متفاوتی مواجه شد.

  نظرات ()
آغاز ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد، سه شنبه نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٦ آبان ۱۳٩٠

ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از سه‌شنبه آغاز می شود.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر، معاون سازمان سنجش آموزش کشور در نشست مطبوعاتی گفت: ثبت نام این آزمون از 17 تا 25 آبان اینترنتی در پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی www. sanjesh.org  صورت می گیرد .

طباطبایی، هزینه کارت اعتباری ثبت‌نام در آزمون هر کد رشته امتحانی را 14 هزار و 300 تومان اعلام کرد و افزود: داوطلبانی که متقاضی ثبت‌نام در دانشگاه‌های پیام نور، غیرانتفاعی و غیر دولتی هستند باید علاوه بر پرداخت مبالغ ثبت‌نام، چهار هزار و 600 تومان دیگر پرداخت کنند.

وی گفت: داوطلبان تا اول آذر فرصت دارند برای اصلاح اطلاعات ثبت‌ نامی اقدام کنند.

معاون سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه کارت ورود به جلسه 23 تا 25 بهمن توزیع می‌شود ، زمان برگزاری آزمون را هم 26 تا 28 بهمن بیان کرد .

طباطبایی زمان اعلام نتایج اولیه آزمون را هم دوم خرداد اعلام کرد و افزود: نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد 11 تا 13 شهریور اعلام می شود.

معاون سازمان سنجش آموزش کشور در پایان گفت :‌پذیرفته‌شدگان دوره روزانه آزمون پارسال حق ثبت‌نام در آزمون امسال را ندارند. 

  نظرات ()
دستگیری مردی که با 26 جسد زندگی می‌کرد نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٥ آبان ۱۳٩٠

به گزارش ایسنا، پلیس شهر «نیژنی نووگورود» واقع در 250 کیلومتری شرق مسکو، جسد 26 زن را در حالی که لباس‌های زیبایی بر تن داشتند در خانه این مرد پیدا کرد.

به گفته پلیس، والدین این مرد که سرزده به خانه او رفته بودند با این اجساد روبرو شده و این موضوع را به پلیس اطلاع دادند.

به گفته پلیس، این مرد پس از رفتن به قبرستان، اجساد را از میان خاک بیرون آورده و به خانه‌اش می‌برده است.

پلیس در بررسی‌های اولیه دریافت که این اجساد متعلق به زنان 15 تا 25 ساله بوده است.همچنین این اجساد را برای تحویل به خانواده‌هایشان به پزشک قانونی منتقل کردند.

به گزارش روزنامه تلگراف، دلیل رفتار این مرد مشخص نیست اما به گفته روانپزشکان این مرد از بیماری روانی مرده‌پرستی رنج می‌برد.

  نظرات ()
فارسی وان؛ ازدواج کار نادرستی است! نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٥ آبان ۱۳٩٠

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز؛ شبکه فارسی وان که به دنبال مقابله با فرهنگ ازدواج است در سریال های خود جایگزین ها و دلایل اینکه چرا نباید ازدواج کرد را بیان کرد!
این شبکه در یکی از سریال هایش دوست دختر و دوست پسری را نشان می دهد که پسر از دختر درخواست ازدواج می کند.
ولی در جواب با واکنش عجیبی از سوی دختر روبرو می شود، دختر در حالتی بر افرخته می گوید: «ازدواج کار نادرستی است. من علاقه ای به ازدواج ندارم همان رابطه دوستی بهتر و قشنگ تر است و من آن را بیشتر دوست دارم.»
پسر با تعجب می پرسد که" چرا دوست نداری با من ازدواج کنی؟"
این بار دختر در توضیح علت این مساله می گوید:« اگر ازدواج کنم اول باید بچه دار شوم و همیشه باید مشغول آشپزی باشم و مهمانی هم نمی توانم بروم ازدواج دست و پا گیر است!»

  نظرات ()
هنرنمایی یک مرد چینی نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٥ آبان ۱۳٩٠

هنرنمایی یک چینی

  نظرات ()
احمدی نژاد وقتی فرماندارخوی بود (عکس) نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٥ آبان ۱۳٩٠

احمدی نژاد

  نظرات ()
نامه عذرخواهی شیث رضایی نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٥ آبان ۱۳٩٠

رضایی در نامه‌ای ضمن عذرخواهی از جامعه فوتبال، مردم و مسئولان خواهان بخشش شده است.

به گزارش فارس، شیث رضایی مدافع اخراجی تیم فوتبال پرسپولیس از حرکتی که پس از گلزنی در دیدار با داماش گیلان انجام داده عذرخواهی کرده و خواهان این شده که مردم و مسئولان او را ببخشند.

متن نامه رضایی به شرح زیر است:

"می‌خواستم از ملت ایران، مسئولین باشگاه پرسپولیس، فدراسیون فوتبال، کمیته اخلاقی، کمیته انضباطی از رسانه‌های گروهی و از تمام فوتبال دوستان صمیمانه عذرخواهی می‌کنم. تقاضای من این است که من را ببخشید.

هرگز نمی‌خواستیم که افکار عمومی را جریحه‌دار کنیم. ممکن است شوخی‌های ما به دلیل بی‌مبالاتی در دید افکار عمومی قرار گرفته و باعث آزردگی خاطر مردم شده باشد ولی این سوء رفتار ما به دلیل بی‌احترامی به هنجارهای جامعه و بی‌احترامی به مردم نبوده است. می‌پذیرم به دلیل هیجان ناشی از گل رفتاری مرتکب شدیم که خودمان از بازتاب آن بی‌اطلاع بودیم.

شما شاهد بودید که در صحنه اول تقصیری نداشتم و شروع کننده نبودم. در مورد دوم نیز هرچند چیزی از شوخی‌های من قابل رؤیت نیست اما می‌پذیرم که به دلیل پخش زنده لازم بود هنجارهای اجتماعی را رعایت می‌کردیم ولی بی‌مبالاتی کردیم و حالا پشیمانم.

ما فرزند شما هستیم هرحکمی که بدهند می‌پذیرم. اگر محرومیت من می‌تواند اسباب التیام گردد آن را می‌پذیرم اما تکرار می‌کنم قصد بی‌احترامی به کسی را نداشتیم و مردم و مسئولین هر تصمیمی بگیرند می‌پذیرم. از خداوند می‌خواهم که ذهن مردم را نسبت به رفتار ما به سمت عطوفت رهنمون نماید."

  نظرات ()
قذافی قبل از دستگیری جیغ می کشید و عصبی بود نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٥ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
فارس: گوگل نقشه ادعایی منزل سردار سلیمانی را منتشر کرد(+عکس) نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٥ آبان ۱۳٩٠


خبرگزاری فارس نوشت:

همزمان با ادعای مقامات آمریکایی مبنی بر ترور برخی مسئولان ایرانی سایت گوگل دست به اقدام شیطنت آمیزی زد.

به گزارش فارس، پس از اینکه (جمعی از کارشناسان ) در کنگره آمریکا پیشنهاد طرح ترور مسئولین سپاه قدس را دادند سایت گوگل اقدام به انتشار نقشه منزل سردار سلیمانی کرد.

با سرچ نام قاسم سلیمانی در سایت گوگل در سومین مطلب منزل حاج قاسم سلیمانی خود نمایی می کند.

ویکی مپیا مدعی شده است که نقشه منزل این سردار سپاه را در اختیار دارد و به راحتی آن را در دسترس مخاطبان اینترنت قرار داده است.

در همین زمینه یک مقام آمریکائی به صراحت نام قاسم سلیمانی را برده است و گفته: "قاسم سلیمانی بسیار سفر می‌کند... تکان بخورید... تلاش کنید او را بکشید".

نام ژنرال قاسم سلیمانی سالها است که مایه هراس و وحشت آمریکائی ها و صهیونیست ها است. جمله معروفی که از شیمون پرز در وصف هیمنه سردار تیزهوش ایران آمده نشانه همین ترس و واهمه است:"شیمون پرز: خاور میانه روی انگشت ژنرال قاسم سلیمانی میچرخد"

  نظرات ()
عکس: آیة‌الله خامنه‌ای در حج سال 58 +دستخط نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٤ آبان ۱۳٩٠

تصویری از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مراسم حج در سال 58، به همراه دستخطی از ایشان که در حاشیه‌ کتاب سفر به قبله نوشته شده است، توسط پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب منتشر شد.


  نظرات ()
خاوری خانه 3 میلیون دلاری خود را 2 دلار به دخترش فروخت نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٤ آبان ۱۳٩٠

به گزارش خبرگزاری فارس روزنامه‌های چاپ کانادا گزارش می‌دهند این اقدام خاوری در هفته‌های اخیر و پس از فرار وی از ایران به کانادا صورت گرفته است.
رئیس سابق بانک ملی ایران که دارای تابعیت کانادا نیز هست چندی پیش در ارتباط با پرونده اختلاس سه میلیارد دلاری در شبکه بانکی ایران به شکل ناگهانی از کشور خارج شد و تاکنون به ایران بازنگشته است. در همین حال دولت کانادا در حال بررسی راه‌هایی برای لغو تابعیت اوست و به همین خاطر اموال و دارایی‌های خاوری در کانادا اکنون زیر ذره‌بین قرار گرفته است.
اسناد معاملات ملکی نشان می‌دهد که خاوری و همسرش اخیرا تمام بدهی مربوط به وام این خانه را پرداخت کرده و سپس آن را به قیمت نمادین دو دلار به دختر خود پرندیس خاوری منتقل کرده‌اند. طبق اسناد معاملات ملکی در شهر تورنتوی کانادا این خانه که در خیابان سان کرست واقع است در سال ۲۰۰۷ توسط خاوری و همسرش خریداری شده است. در سند انتقال این ملک به دخترشان طبق سنت مرسوم در معاملات نمادین قید شده است که این ملک به خاطر عشق و علاقه به دخترمان منتقل می‌شود جمله‌ای که نشان می‌دهد این خانه هدیه‌ای از سوی والدین به خانم پرندیس خاوری است.
این خانواده یک منزل دیگر در خیابان هالیوود دارند که به نام همسر خاوری است و ارزش آن حدود ۶۰۰ هزار دلار کانادا برآورد می‌شود. گذشته از مورد اختلاس در سیستم بانکی ایران، خاوری به خاطر مقام خود به عنوان رئیس بانک ملی نیز از سال‌ها پیش در فهرست تحریم‌های اعمال شده توسط اتحادیه اروپا و دولت‌های آمریکا و کانادا قرار داشته است.
آوی جوریش یکی از مقامات سابق وزارت دارایی آمریکا در این باره می‌گوید دولت کانادا به خاطر مقام ارشد خاوری در سیستم مالی و بانکی ایران که از سال‌های پیش مورد تحریم بوده باید تمام دارایی‌های وی را ضبط کند. در همین حال این مقام سابق دولت آمریکا می‌افزاید به نفع خاوری است که در برابر دریافت نوعی مصونیت از سوی دولت کانادا با دولت این کشور همکاری کند. 

  نظرات ()
ماجرای خواستگاری علی لاریجانی نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٤ آبان ۱۳٩٠

پس از شوخی داماد و برادر زن در کسوت رئیس​مجلس و نماینده تهران در صحن علنی مجلس، برخی سایت​ها این شوخی را جدی تلقی کردند.

به گزارش خبرآنلاین، روز بررسی استعفای علی مطهری تنها روزی نبود که نسبت فامیلی او با لاریجانی در جلسه علنی مطرح شده و خارج از مذاکرات رسمی، در قالبی طنز بیان گردید.

نخستین بار در روز بررسی صلاحیت رستم قاسمی وزیر پیشنهادی نفت بود که مخالفت مطهری با او از یکسو و موافقت لاریجانی با وزیر پیشنهادی از سوی دیگر، این دو نفر را در مواضعی مقابل هم قرار داد. در آن روز یکی از نمایندگان به شوخی به رئیس​مجلس گفت: خوب جواب برادر زنتان را دادید!

علی مطهری در یادداشتی آورده است:

متاسفانه برخی رسانه ها و بویژه خبرگزاری​ها مزاح بنده در نطق دفاعیه استعفایم را عمدا یا سهوا بد منعکس کردند. جمله اینجانب این بود: «می​دانید آقای لاریجانی داماد خانواده ماست و البته از باب مزاح عرض می‌کنم دیگر داماد ناخلفی است چون با طرح سؤال همراهی نکرد اما واللهِ و باللهِ اگر ایشان هم رئیس جمهور بود و همین اقدامات را می​کرد، با همین جدیت، طرح سؤال از رئیس جمهور را دنبال می​کردم.» خنده شدید نمایندگان و پاسخ آقای لاریجانی که «مراقب خودتان باشید با جواب همشیره تان» که باز موجب خنده نمایندگان شد، مزاح بودن آن را کاملا تایید می​کند.
 
اما برخی خبرگزاری​ها این جمله را این طور منعکس کردند: «علی مطهری گفت لاریجانی داماد ناخلفی است» و این خبر را از طریق پیامک نیز برای بسیاری، از جمله مسئولان کشور در رده های مختلف ارسال کردند.
 
اگر سایر اخبار این خبرگزاری​ها نیز به همین دقت باشد، مایه تاسف و بر خلاف فلسفه تاسیس یک خبرگزاری یعنی انتقال حقایق به مردم است. آقای دکتر علی لاریجانی با اخلاق نیکویی که دارند همواره یک داماد محبوب و مطلوب برای خانواده ما بوده​اند و آن جمله صرفا یک مزاح سیاسی بود.

به یاد دارم وقتی که آقای لاریجانی برای خواستگاری به منزل ما آمد، شهید مطهری که معمولا درباره موارد قبلی اینطور اظهار نظر می کرد که «آدم عمیقی نیست»، پس از اولین جلسه ملاقات، شخصیت او را با آن که 21 سال بیشتر نداشت، پسندید. رفتار بزرگوارنه او با همه گان از جمله خانواده ما در این سی سال و اندی که از آن ایام می گذرد، گواهی است بر تشخیص درست آن شهید. از رسانه های مذکور انتظار دارم نسبت به درج این گلایه اقدام نمایند.

  نظرات ()
خواستگاری از 14 دختر برای سرقت طلا نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٤ آبان ۱۳٩٠

جام جم: فرمانده انتظامی شهرستان ابهر، از دستگیری سارق حرفه‌ای که با ظاهری آراسته 14 دختر جوان را به بهانه ازدواج فریب داده و طلاهایشان را سرقت کرده بود، خبر داد.

سرهنگ محمد اکبری کنعان گفت: موضوع هنگامی در دستور کار پلیس قرار گرفت که یکی از مالباختگان با مراجعه به پلیس آگاهی از شیوه سرقت سارق حرفه‌ای پرده برداشت. وی یادآور شد: مالباخته 2 هفته قبل با خواستگار آشنا شده و طلاهای وی به ارزش 30 میلیون ریال از سوی جوان خواستگار به سرقت رفته است.

فرمانده انتظامی شهرستان ابهر گفت: با اظهارات شاکی، پرونده برای رسیدگی در دستور کار مأموران پلیس آگاهی قرار گرفت و پلیس پس از بررسی‌های لازم پی برد متهم سابقه‌دار بوده و در شهرستان کرج ساکن است.

اکبری کنعان یادآور شد: پس از هماهنگی با مراجع قضایی مأموران به محل زندگی این متهم در شهرستان کرج اعزام شدند و او را دستگیر کردند.

وی افزود: متهم که از سارقان سابقه‌دار است با ارائه دلایل و مدارک به 14 فقره سرقت به شیوه مذکور در شهرستان‌های ابهر، کرج و قزوین اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان ابهر گفت: با توجه به احتمال وقوع سرقت‌های دیگر توسط این متهم از تمامی مالباختگانی که با این شگرد مورد سرقت قرار گرفته اند دعوت می‌شود برای تشکیل پرونده به پلیس آگاهی شهرستان ابهر مراجعه کنند.

  نظرات ()
متهم پرونده اسیدپاشی همدان در زندان خودکشی کرد نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٤ آبان ۱۳٩٠
 
 
بهرامی که در انتظار تایید پرونده قصاص از سوی دیوان عالی کشور بود، خودکشی کرد.
خبرگزاری فارس: متهم پرونده اسیدپاشی همدان در زندان خودکشی کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، درخواست قصاص، آخرین وضعیت پرونده متهم این اسیدپاشی بود که رای نیز صادر شده و در انتظار تایید حکم از سوی دیوان عالی کشور بود.

در همین ارتباط حجت‌الاسلام اکبر بیگلری دادستان عمومی همدان ضمن تایید خبر خودکشی عامل اسیدپاشی گفت: توضیحات بیشتر در این ارتباط باید از سوی منابع اطلاع‌رسانی دادگستری انجام شود.

15 اردیبهشت‌ماه سال گذشته طاهره بهرامی زن جوان 26 ساله همدانی، قربانی انتقام‌جویی زن جوانی به نام مونا شد که با همسر وی در ارتباط بود به‌گونه‌ای که مونا ضمن ضرب و شتم طاهره چهار لیتر اسید سولفوریک را روی او پاشید.

  نظرات ()
آخرین حضور شیث در پرسپولیس(عکس) نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٤ آبان ۱۳٩٠

گل - مدافع محروم قرمزها با چهره ای نادم در تمرینات پرسپولیس حضور یافت. این احتمالا آخرین باری است که شیث را در جمع پرسپولیسی ها می بینیم.

  نظرات ()
66 کشته و 633 مجروح در حوادث ترافیکی هفته گذشته نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٤ آبان ۱۳٩٠

مرکز هدایت عملیات بحران اورژانس کشور (EOC)، تلفات هفته گذشته حوادث ویژه ترافیکی را 66 کشته و 633 مجروح اعلام کرد.

به گزارش مهر، در مجموع 149 تصادف رخ داده در این هفته که منجر به اعزام 234 آمبولانس اورژانس پیش بیمارستانی به صحنه حوادث شد 663 نفر از هموطنانمان مجروح و 66 نفر کشته شدند.

بنابراین گزارش تصادف دو دستگاه سواری پراید و روآ در جاده پلدختر به اندیمشک در استان لرستان، واژگونی مینی‌بوس در محور اراک به قم، برخورد سه دستگاه سواری پژو، پرشیا و پراید در جاده اصفهان به شهرکرد مهم‌ترین حوادث این هفته گزارش شد که در مجموع منجر به کشته شدن 3 نفر و جراحت 26 نفر از هموطنانمان شد.

بنابر اعلام اورژانس کشور یکی از نکات ایمنی در طول سفر در حوادث جاده‌ای اینست که مسافران از حمل بارهای سنگین و حجیم خارج از ابعاد اتومبیل و بیش از حد مجاز بپرهیزند.

برپایه این گزارش به همراه داشتن جعبه کمک‌های اولیه، کپسول آتش‌نشانی، تجهیزات ایمنی ترافیک مثل مثلث احتیاط، چراغ قوه، همراه داشتن دفترچه بیمه و داروهای مورد نیاز بیماران در طول سفر ضروری است.

این گزارش می‌افزاید: رانندگان در حین رانندگی از کشیدن سیگار، صحبت کردن با تلفن همراه، خوردن و آشامیدن، مشاجره و شوخی به دلیل کاهش تمرکز در حین رانندگی خودداری کرده و در صورت مصرف داروهایی که بر هوشیاری و سرعت واکنش راننده تأثیر منفی دارد از رانندگی خودداری کنند.

  نظرات ()
قیمت گوشت آزاد شد نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٤ آبان ۱۳٩٠
وی متذکر شد: بعضا در برخی از کالاها به خصوص کالاهایی که برند ندارند شاهد هستیم قیمت های غیرواقعی به عنوان یکی از ابزار بازاریابی استفاده می شود که این را هم انجمن‌ها باید در نظر بگیرند.

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
نصرتی:‌ من متأهلم و از این شوخی ها ندارم ؛ فردوسی‌پور نابودم کرد نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٤ آبان ۱۳٩٠
باور کنید من هیچ قصد و غرضی نداشتم. چون یک ‌سر این قضیه شیث است همه فکر می‌کنند اتفاقی افتاده است.
   وقتی با نصرتی تماس می‌گیریم از رای صادر شده باشگاه پرسپولیس مطلع بود. کاملا مشخص است که در این چند روزه فشار زیادی را تحمل کرده است. مطبوعات، رسانه‌ها، رادیو و تلویزیون آنقدر گفته‌ و نوشته‌اند که کمتر کسی است نداند نصرتی و شیث رضایی چه کاری انجام داده‌اند.

هر جا می‌روی بلوتوث‌ها روشن است. فقط کافی است در جمع عمومی دهان باز کنی و بگویی صحنه را ندیده‌ای!
50 نفر به شما پیشنهاد می‌دهند: «فیلمش را دارم می‌خواهی؟» هیچ‌کس عملی را که این دو بازیکن انجام داده‌اند قبول ندارد و همه هم آن را تحریم کرده‌اند اما... .

نصرتی که همیشه همه او را در زمره بازیکنان بااخلاق قرار می‌دادند خواسته یا ناخواسته وارد بازی‌ای شده که اعتبار چند ساله‌اش را به باد داده است. به قول استیلی، او جرات نمی‌کند از خانه خارج شود و سرش را بالا بگیرد. جرات نمی‌کند بگوید من همان نصرتی هستم که گل صعود ایران به جام‌جهانی را به بحرین زدم و هرگز یک ‌بار هم به کمیته انضباطی نرفته‌ام.

این گفت‌وگو را روزنامه وطن امروز دقایقی پس از اعلام رای باشگاه پرسپولیس با نصرتی گرفته شده است. در جواب دادن تردید داشت اما سرانجام سکوتش را شکست و گفت: «چه کار کنم؟ دارم داغون می‌شوم».

باشگاه پرسپولیس رای خودش درباره شما و شیث را صادر کرد.

خبرش را شنیدم. نمی‌دانم در این باره باید چه بگویم.

برخی پیشکسوتان ورزشی حتی در رشته‌های دیگر در بیانیه‌ای درخواست تخفیف مجازات را برای تو کرده‌اند.

همه آنها لطف دارند. خدا بزرگ است. فکر می‌کنم عزت دست خداست.

بازیکنان تیم‌ملی هم توماری امضا کرده‌اند و از تو حمایت کرده‌اند.

من با همه آنها همبازی بوده‌ام و همه می‌دانند که اخلاق من چطوری است. ما هم خدایی داریم. عادل فردوسی‌پور مرا نابود کرد اما نمی‌داند از آن طرف خدایی هم وجود دارد.

اما رای نهایی کمیته انضباطی روز یکشنبه صادر می‌شود. به نظر آنها نرمش باشگاه را نخواهند داشت.

من خدا را دارم. سابقه من مشخص است.

چه نظری درباره رای باشگاه داری. فکر می‌کنی این رای عادلانه باشد؟

نمی‌دانم چه چیزی باید بگویم اما یک‌نفر نیامد از خود من در این زمینه سوال کند. باور کنید من هیچ قصد و غرضی نداشتم. چون یک ‌سر این قضیه شیث است همه فکر می‌کنند اتفاقی افتاده است.

قضیه‌ای که اتفاق افتاده ذهن همه را به این سمت برده که این حرکت نشأت گرفته از شوخی‌های بیجا در تمرینات است.

به والله، به والله من از این شوخی‌ها با کسی ندارم. من مجرد نیستم و یک‌ فرد متاهل هستم. چرا باید از این کارها بکنم. هر کسی به زعم خودش یک ‌چیزی نوشته است. هیچ‌وقت با کسی از این شوخی‌ها نداشته و ندارم.

حالا فکر می‌کنی انتهای این ماجرا به کجا می‌رسد؟

نمی‌دانم، فقط این را می‌دانم که خدای من هم بزرگ است.
  نظرات ()
مبلغ عیدی کارمندان دولت اعلام شد نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٤ آبان ۱۳٩٠

عیدی کارمندان دولت در بودجه سال آینده 380 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایسنا براساس آنچه در بخش‌نامه بودجه سال 1391 کل کشور آمده، مبلغ پاداش پایان سال یا عیدی کارمندان و بازنشستگان دولت 380 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

در بخش‌ ضوابط مالی ناظر بر تهیه و تنظیم بودجه سال آینده کل کشور که به عنوان جزئی بخش‌نامه بودجه توسط معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور ابلاغ شده، عیدی به ازای هر نفر کارمند و بازنشسته در بودجه سال 1391 رقمی معادل سه میلیون و 800 هزار ریال منظور شده است.

در این بخش‌نامه تاکید شده که مبلغ قطعی پاداش پایان سال به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

  نظرات ()
نوزادی که خبر اول رسانه‌های انگلیس شد نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۳ آبان ۱۳٩٠

 بیلی شارپ مهاجم تیم دانکستر رورز در لیگ دسته یک فوتبال انگلیس موجب شد که نوزاد دو روزه او بیش از همه بازیکنان انگلیسی در صدر خبرهای رسانه ها قرار گیرد.
 
به گزارش ایرنا شارپ به رغم آن که پسر دو روزه خود را از دست داده بود در ترکیب تیم حضور یافت، و پس از آنکه نخستین گل بازی را وارد دروازه کرد با همدردی و ابراز احساسات هواداران دو تیم روبرو شد.

به گزارش بی بی سی اسپورت، شارپ 25 ساله دیدار دانکستر با کاونتی را در روز یکشنبه از دست داد و انتظار نمی رفت بتواند پس از مرگ نوزادش در دیدار با میدلزبورو حضور یابد.

او در دقیقه 14 بازی نخستین گل این دیدار را وارد دروازه کرد و سپس پیراهن خود رابالا زد که زیر آن نوشته شده بود: متشکرم پسرم.

این کار به لحاظ قانون مستحق دریافت کارت زرد بود ولی تماشاچیان دارن ددمن داور دیدار را به خاطر آنکه در این مورد قانون را اجرا نکرده؛ تشویق کردند.

پیش از آنکه در ورزشگاه یک دقیقه سکوت اعلام کنند, شارپ خواستار قرائت یک پیام کوتاه شد:  این یک دقیقه سکوت برای زندگی کوتاه لویی جاکوب پسر بیلی و جید شارپ است. متولد بیست و هفتم اکتبر، گرفته شده توسط فرشگان در روز بیست و نهم. آرام بخواب .

دین ساندرز سرمربی دانکستر رورز پس از این بازی به خبرنگاران گفت: او به من تلفن زد و گفت اگر امکان دارد می خواهد بازی کند. می خواست برای پسرش و خانواده اش گل بزند. درخواستش را نمی توانستم رد کنم.

وی افزود: نمی توانستیم بهتر از این گل بزنیم. کارش ارزشمند است. از این که خواست بازی کنم احساس غرور می کنم چون درس مردانگی داد. افراد زیادی نیستند که می توانندچنین کاری کنند.

تونی موبری رقیب او در میدلزبورو هم گفت:به خاطر آن پسر که برای پدرش در این لحظه حساس گل زد خوشحالم. اگر خواستید تیتر بزنید ، بنویسید' گلی از بهشت'.

هرچند که در پایان دیدار؛ رورز یک بر سه از میدلزبورو شکست خورد ولی هواداران رورز این شکست را فراموش کردند و به جای آن با این بازیکن متولد شفلد و همسرش در فیس بوک و توییتر ابراز همدردی کردند.

 ریو فردیناند ،  ایان تیلور هافبک سابق استون ویلا و  استن کولیمور مهاجم سابق تیم ملی انگلیس در میان هزاران نفری بودند که نسبت به درگذشت نوزاد شارپ ابراز همدردی کردند.

پس از این بازی شارپ در صفحه توییتر خود نوشت: گل امشب من مهمترین کاری بود که در دوران حرفه ای خود کرده ام . آن هم به خاطر پسرم " لویی جاکوب شارپ" بود. من عاشق تو هستم پسرم.

وی افزود: در لحظاتی که همه سکوت کرده بودند من گریه می کردم . از هواداران هر دو تیم تشکر می کنم.

مت هلند بازیکن سابق ایپسویچ هم شهامت شارپ در حالی که پسر سه روزه اش را از دست داده، ستود.

  نظرات ()
محل ولادت پیامبر کتابخانه شد + عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۳ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
کشف جسد مومیایی کنار یک امامزاده (+عکس) نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۳ آبان ۱۳٩٠
شب گذشته گروهی گنج‌یاب در حال حفاری غیرمجاز در جوار امامزاده سیدسوفی ازنا همراه با دستگاه گنج‌یاب و اسلحه دستگیر شدند.

فارس: مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان اوقاف از کشف تعدادی کوزه و یک جسد مومیایی شده در جوار امامزاده سیدسوفی شهرستان ازنا در استان لرستان خبر داد.

حسن ربیعی، با بیان این مطلب افزود: شب گذشته گروهی گنج‌یاب در حال حفاری غیرمجاز در جوار امامزاده سیدسوفی ازنا همراه با دستگاه گنج‌یاب و اسلحه دستگیر شدند.
 
وی ادامه داد: این گروه با تطمیع یکی از کارگران طرح توسعه امامزاده سیدسوفی مبادرت به این اقدام کرده بودند که با هوشیاری پرسنل اداره اوقاف ازنا افراد مذکور هنگام این اقدام ناشایست دستگیر شدند.

ربیعی تصریح کرد: گفته می‌شود براساس تصاویر دستگاه مانیتور، اشیاء مذکور شامل چند کوزه و قالب یک جسد مومیایی شده است.

همچنین براساس گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف مدیرکل اوقاف استان لرستان با بیان اینکه این اشیاء تاریخی در دالانی مسقف در کنار امامزاده سوفی کشف شده است، گفت: امامزاده سیدسوفی ازنا هم‌اکنون در حال بازسازی و توسعه است و با مراقبت و هوشیاری توانستیم این اشیاء را قبل از آنکه به یغما برود از چنگ غارتگران میراث فرهنگی نجات دهیم و با همکاری سربازان گمنام امام زمان (عج) عوامل مذکور را دستگیر کنیم.

وی تأکید کرد: شورای تأمین شهرستان ازنا پیش از ظهر امروز جلسه‌ای را با حضور اعضا برگزار کرد و مصوب شد که عصر امروز در محل مذکور اشیاء صورت جلسه و تحویل اداره اوقاف لرستان شود.

مدیرکل اوقاف استان لرستان تصریح کرد: در صورت عدم تأمین امنیت اشیاء این اشیاء به رسم امانت تحویل اداره میراث فرهنگی استان لرستان خواهد شد تا پس از احداث موزه امامزاده سیدسوفی این اشیاء به این موزه بازگردانده شود.
  نظرات ()
تکذیب یک شایعه وحشتناک درباره نصرتی نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۳ آبان ۱۳٩٠

به گزارش اوج ، یکی از منابع نزدیک به محمد نصرتی درمورد شرایط وی پس از بازی با داماش توضیحاتی داده که در زیر میخوانید:

محمد شرایط بسیار بدی دارد. در این چند روز ساعتی خواب به چشمش نیامده و دیروز کار به جایی رسید که در درمانگاهی نزدیک منزلش بستری و زیر سرم رفت.
 مادر و همسر او نیز شرایط خوبی ندارند.

منبع نزدیک به نصرتی می‌گفت، شب بعد از بازی مادرش ساعت‌ها زیر باران اشک می‌ریخت. او نگران آینده فرزندش است. اخبار و شایعات گوناگون مبنی بر فرار از کشور، خداحافظی از فوتبال و ... برای کسی که تازه یک ماه است نامزد کرده وضعیت وحشتناکی را پیرامونش ایجاد کرده است.

نامزد وی که دانشجوست ایمیل‌های متعددی از دوستانش پیرامون ماجرای نصرتی دریافت می‌کند و همین مسئله شرایط روحی-روانی دشواری را برای او به وجود آورده است.

محمد نصرتی بعد از آن بازی تا کنون دو بار از منزل خارج شده، یک بار برای مراجعه به ستاد منشور اخلاقی و مرتبه دیگر برای رفتن زیر سرم در درمانگاه.

زننده گل صعود به جام جهانی 2006 به دوستان نزدیکش گفته اینکه من چگونه آدمی هستم و چه خصوصیات اخلاقی دارم را دیگران باید بگویند. من همواره اخلاق را سرلوحه کارهای خود قرار دادم اما در این شرایط نمی‌دانم چه باید بگویم و چکار باید بکنم. اصلا حال روز خوبی ندارم.

با این وجود نصرتی که آماج شایعات گوناگون قرار دارد شایعه خروج از کشور و البته خبر هولناک خودکشی خود را در گفتگویی با اوج نیوز تکذیب کرد و درباره انتشار این مسائل ابراز تاسف نمود: "هیچ جا نمی‌روم، همین جا کنار خانواده‌ام می‌مانم."

او یک جمله دیگر هم می‌گوید: "یکشنبه شب قرار بود به برنامه پارک ملت بروم. همه چیز آماده بود و لباسم را پوشیده بودم. به سمت آدرس استودیو حرکت کردم که ناگهان متوجه عمق اتفاقات رخ داده در تماس‌ها و اس‌ام‌اس ها شدم. از همانجا به خانه برگشتم."


  نظرات ()
گاف های جالب در چند فیلم (+ عکس) نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۳ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
دو بازیکن متخلف احتمالاً‌ برای همیشه از فوتبال جدا می شوند نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۳ آبان ۱۳٩٠

نائب رئیس فدراسیون فوتبال به اظهارات دیروز رئیسش واکنش نشان داد.کفاشیان و تاج

به گزارش عصرایران ،‌ مهدی تاج نائب رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان که شب گذشته مهمان تلفنی یک برنامه زنده تلویزیونی در شبکه 2 سیما بود ، اظهارات علی کفاشیان درباره کار غیراخلاقی دو بازیکن فوتبال تیم پرسپولیس را رد کرد.
کفاشیان که ریاست فدراسیون فوتبال را بر عهده دارد روز گذشته حرکت زننده این دو بازیکن را صرفاً‌یک "شوخی" دانسته بود که مجری برنامه نظر تاج را در این باره جویا شد. نائب رئیس فدراسیون ابتدا گفت که نمی داند آیا واقعاً چنین کفاشیان چنین حرفی زده است یا خیر؟ ولی وقتی مجری تأکید کرد که فیلم این اظهارات نیز موجود است ، به صراحت گفت: آنچه رخ داده یک تخلف جدی است و حتماً‌باید با مجازات جدی هم همراه باشد.

تاج افزود:‌مجازات این دو بازیکن خاطی به حدی خواهد بود که احتمالاً‌ برای همیشه باید از فوتبال جدا شوند.

نائب رئیس فدراسیون فوتبال خاطر نشان کرد:‌این اولین باری نیست که در فوتبال ما چنین اتفاقاتی می افتد. متأسفانه پیش از این نیز شاهد چنین مسائلی بوده ایم ولی به دلایلی مانند این که می خواهیم در فلان بازی نتیجه بگیریم و نظایر این ،‌ بر این خطاها چشم پوشیدیم و آنقدر اغماض کردیم تا کار به اینجا کشید.

وی با پذیرش کوتاهی های صورت گرفته از سوی مسوولان فوتبال در این زمینه ها گفت:‌اگر پیش از این در مواجهه با تخلفات مختلف کوتاه نمی آمدیم وضعیت به حالت کنونی درنمی آمد و این حتی برای خود بازیکنان هم بهتر بود.

در این برنامه همچنین مدنی ، کارشناس جامعه شناسی ورزش با تاکید بر این که با چنین خطاهایی در همه جای دنیا برخورد می شود به ذکر خاطره ای از اشتفان افنبرگ پرداخت و گفت:‌ افنبرگ کاپیتان تیم بایرن مونیخ آلمان بود. او در یکی از کریسمس ها با یک لباس چرم نامتعارف در یک مهمانی شرکت کرده بود. هر چند این کار او در زمان تعطیلات باشگاه بود ولی فوراً باشگاه بایرن مونیخ او را احضار و توبیخ کرد که چرا چنین لباسی پوشیده است زیرا او باید به عنوان کاپیتان تیم حرمت باشگاه را حتی در زمان های شخصی خودش هم نگه دارد. بایرن مونیخ سپس خبر این توبیخ را به جهان مخابره کرد تا همه بدانند با کوچکترین رفتارهای نامطلوب بازیکنانش برخورد می شود و افنبرگ هم موضوع را پذیرفت.

  نظرات ()
وضعیت مرغ ها پس از گرانی تخم مرغ ( عکس) نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۳ آبان ۱۳٩٠
  نظرات ()
سن بلوغ در دختران ایرانی به خاطرچاقی کاهش یافته است نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۳ آبان ۱۳٩٠
رییس اداره سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس وزارت بهداشت از کاهش سن بلوغ دختران کشور خبر داد.
 
دکتر گلایل اردلان گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده در دختران کشور، پیش از این سن بلوغ دختران 8/13سال بود اما اکنون به 65/12 یعنی حدود یک سال کاهش یافته است.
 
وی افزود: کاهش یک سال از سن بلوغ دختران کشور، عمدتا آموزش‌های باروری را ایجاب می‌کند تا از سنین پایین‌تر آموزش‌های لازم در این زمینه به دختران ارایه شود؛ چرا که هر چه سن بلوغ پایین‌تر باشد اختلالات رفتاری در رابطه با جنس مخالف و یا همجنس بیشتر می‌شود. درمجموع لازم است به منظور محافظت از برخی خطرات، این اطلاعات در سن پایین‌تر به دختران ارایه شود.
 
به گفته رییس اداره سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس وزارت بهداشت، چاقی و کاهش فعالیت فیزیکی علت عمده کاهش سن بلوغ در دختران کشور است.
 
وی گفت: هنوز سن بلوغ پسران کشور مورد بررسی قرار نگرفته است.
  نظرات ()
کلاهبرداری در پوشش پیش بینی مسابقات فوتبال در قائمشهر نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۳ آبان ۱۳٩٠

ماموران انتظامی شهرستان قائم شهر اعضای یک باند کلاهبرداری  که در پوشش موسسه ورزشی با پیش بینی مسابقات فوتبال کلاهبرداری می کردند، را دستگیر کردند. ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان قائم شهر در پی کسب خبری از منابع اطلاعاتی مبنی بر فعالیت افرادی درپوشش موسسه ورزشی و کلاهبرداری از مردم با فروش برگه های پیش بینی مسابقات فوتبال موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
متهمان این پرونده به تعداد 4 نفر که در سطح وسیع در شهرستان های استان مازندران و برخی استان ها ی همجوار فعالیت می کردند، در اقدامی اطلاعاتی و عملیاتی شناسایی و دستگیر شدند.  ماموران با شناسایی محل فعالیت این شرکت با هماهنگی مرجع قضایی در بازدید از این مکان ها، 31دستگاه انواع تجهیزات رایانه ای به همراه مقادیر زیادی بسته های کاغذ و 72 هزار برگ فیش های آماده فروش را کشف و ضبط کردند. متهمان پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

  نظرات ()
فداکاری چهار ​جوان ​تهرانی نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٢ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
شرط‌بندی شیث و نصرتی شایعه است نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٢ آبان ۱۳٩٠
فارس، محسن عاشوری پس از برتری یک بر صفر مقابل ناسیونال پاراگوئه درنشست خبری اظهار داشت: ابتدا جا دارید از اسماعیل هلالی به دلیل زحمتی که برای آماده‌سازی تیم «ب» کشیده است تشکر ویژه‌ای داشته باشم. او تیم «ب» را به خوبی ساخته است. امروز برخی از این بازیکنان فرصت بازی پیدا نکردند و آنهایی هم که بازی کردند عملکرد قابل قبولی داشتند. 
وی در مورد اضافه شدن کریم باقری و احمدرضا عابدزاده به کادر فنی پرسپولیس، گفت: من هم این خبر را شنیده‌ام بالاخره آنها طرفداران زیادی دارند، فکر کنم حضورشان به پرسپولیس کمک کند. 
مربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد کنار گذاشتن سعید عزیزیان مربی دروازه‌بانان پرسپولیس از سمت خود عنوان داشت: یک سری ایرادها در کمیته فنی از عزیزیان گرفته شده اما خیلی‌ها دوست دارند که او کنار ما باشد اما مسئولان باشگاه می‌خواهند که او در قسمت‌های دیگر مشغول فعالیت شود. 
عاشوری در مورد دیدار دوشنبه با استقلال در تورنمنت ولایت گفت: ما طبق برنامه عمل می‌کنیم رضا نورمحمدی و وحید هاشمیان دو بازیکنی هستند که برای این بازی به ما اضافه خواهند شد و کسی دیگری به جمع نفرات ما اضافه نخواهد شد. ۶ ملی‌پوش و ۲ محروم داریم و حمید علی‌عسگر نیز مصدوم است. 
وی در مورد اینکه گفته می‌شود شیث رضایی و نصرتی برای انجام آن حرکت غیر اخلاقی با یکدیگر شرط‌بندی کرده بودند، گفت: شرط‌بندی در کار نبود و طرح این شایعه‌ها منصفانه نیست و اولین‌بار است که می‌شنوم. احتیاجی نیست که کسی فوتبالی باشد یا نباشد اما همه می‌دانند که اینها شایعه است. شما می‌دانید که برای من و استیلی مسائل اخلاقی بسیار مهم است. 
مربی پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که برخی معتقدند شاید در تمرینات هم این حرکات وجود داشته باشد، گفت: تمرینات ما طبق مقررات و ضوابط باشگاه انجام می‌شود. بازیکنان می‌توانند قبل از تمرین شوخی کنند. تمرین پرسپولیس پادگان نیست و یک ورزشکار همیشه باید با نشاط باشد اگر کسی می‌آید خنده‌های بازیکنان را در تمرین می‌بیند تصور می‌کند که شوخی است اما این موضوع صحت ندارد. بارها به بازیکنان گفته‌ایم که با تخلفات با جدیت برخورد خواهیم کرد. 
عاشوری عنوان کرد:‌ با توجه به محرومیت دو بازیکن خط دفاعی‌مان در این خط دچار مشکل می‌شویم اما دست‌مان را بالا نمی‌گیریم و تسلیم نمی‌شویم ما روی تک‌تک نفرات حساب کرده بودیم. 
مربی پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که آیا پس از برکناری عزیزیان نگران کنار رفتنش از پرسپولیس نیست، تأکید کرد: نگران خودم نیستم تا روزی که باشم کارم را انجام خواهم داد مانند استیلی بارها گفته‌ام که مسئولان حق دارند که انتخاب کنند. 
عاشوری در مورد اینکه چرا استیلی به نشست خبری نیامد، گفت: وی یک سفر از قبل برنامه‌ریزی شده داشت و به همین خاطر نتوانست به این نشست بیاید.
  نظرات ()
ازدواج‌های جالب در ایران +تصاویر نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٢ آبان ۱۳٩٠

برگزاری مراسم ازدواج کم‌هزینه و متفاوت که در عین حال حرمت ازدواج را نگه دارد برای بسیاری از عروس و دامادها جذابتر از مراسم پرهزینه و با شکوه در بهترین هتلهای ایران با مهریه‌هایی به‌اندازه ارتفاع قله اورست است.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم عروسی جذاب فقط جشن گرفتن داخل سالن و رفتن به آتلیه و گل زدن ماشینهای مدل بالا و اجاره‌ای نیست. برخی از افراد حتی ماشین عروسشان را وانت و نیسانی انتخاب می‌کنند که سالها با آن کار کرده و با ابتکار عمل این خودرو را به گونه‌ای تزئین می‌کنند که با دیگران متفاوت باشد و وقتی در خیابان حرکت می‌کنند نگاهها به سمتشان خیره شود. شاید هم برخی با این کار قصد دارند تا معنای شاد بودن بدون تجملات و ساده انگاشتن مراسم را در عین جذابیت به دیگران یاد دهند.

یکی از این ابتکارهای جالب تزئین ماشین عروس با میوه توسط زوجی بود که پس از عکس گرفتن و گردش با ماشین در خیابان، از میوه‌های آن برای پذیرایی مهمانانشان استفاده کردند.

مابقی در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
رونمایی تویوتا از ربات های حیرت انگیز خود +عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٢ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مار پیتون عظیم الجثه یک آهو را بلعیده است (فلوریدا) نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٢ آبان ۱۳٩٠

پیتون عظیم الجثه

  نظرات ()
شبکه زمزمه: برای رفع افسردگی به شوهرانتان خیانت کنید نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٢ آبان ۱۳٩٠

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، شبکه زمزمه تاریخ روز چهارشنبه 26 اکتبر(5 آبان) که در راستای اهداف خود به ترویج رابطه های نا مشروع می پردازد، با نمایش سریال های ناهنجار، به عادی سازی خیانت پرداخته و پاکی خانواده ها را تحت الشعاع قرار می دهد.
یکی از سریال های زمزمه داستان زن و شوهری است که 15 سال است باهم زندگی مشترک دارند و حاصل این زندگی دو پسر 13 و 8 ساله می باشد.
بر اثر کارهای روزمره، مرد به همسرش مقداری کم توجه شده است و روزی پسر کوچکتر در مورد خانواده انشایی می نویسد و در آن انشاء در مورد مادرش می گوید که مادرم کسی است که همیشه غمگین است و با هیچ کس حرف نمی زند. مادر من هیچ ارزشی ندارد چون کار نمی کند و فقط پول های پدر را خرج می کند!
این حرف های بچه گانه به مادر سخت گران می آید، لذا تصمیم می گیرد تحولی در زندگیش ایجاد کند.
خانم به آرایشگاه رفته و مدل موهایش را عوض می کند و در ضمن با مردی در شهر دیگر ارتباط تلفنی برقرار می کند.
این زن با اطلاع خواهر خودش و با ماشین وی به طرف شهری که این مرد غریبه در آنجاست حرکت می کند، موقع گرفتن ماشین، خواهرش به او متذکر می گردد که "تو چطور می توانی به یک ناشناس اعتماد کنی؟، تو هیچ چیز از آن مرد نمی دانی و او را ندیده ای ممکن است او یک آدم روانی باشد و یا یک مجرم باشد و یا ممکن است شوهرت داستانی را که از خودت درست کرده ای را باور نکند! و ..." ولی این زن به حرف های خواهرخود هیچ توجهی نکرده و به دیدن او می رود.
در عین ناباوری در همان دیدار اول و در کمال آرامش و راحتی، به شوهرش خیانت می کند و با سرزندگی و افتخار به سراغ فرزندان و شوهرش بر می گردد!
نکته جالب توجه اینجاست که سایت زمزمه درباره هدف راه اندازی این شبکه نوشته است: «این شبکه برای سرگرمی است». حال باید دید ترویج اباحه گری، بی بند و باری، خیانت به همسر و فرزندان، روابط نا مشروع و ... سرگرمی است یا پوششی برای پیشبرد اهداف پنهان لابی های صهیونیستی و در نتیجه نابودی بنیان خانواده.

  نظرات ()
اهانت رسانه فرانسوی به پیامبر اسلام، دفترش را خاکستر کرد نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٢ آبان ۱۳٩٠

یک رسانه فرانسوی که تاب تحمل پیروزی اسلام گراها در انتخابات تونس را نداشت، بار دیگر از در توهین وارد شده و به پیامبر اسلام جسارت کرد که همین امر موجب شد تا دفترش به آتش کشیده شود.

به گزارش سرویس اجتماعی جام نیوز؛ در پی اهانت یک هفته نامه فرانسوی به ساحت پیامبر عظیم الشان اسلام، محل آن مورد حمله قرار گرفت.
این خبر در حالی از سوی یورو نیوز مخابره شد که روز گذشته سایت بی بی سی فارسی، گزارش مفصلی را در این خصوص ارائه کرده و خبر چنین تصمیمی را از سوی نشریه هتاک فرانسوی داده بود.
واقعه دردناک توهین به پیامبر اکرم (ص)در شرایطی رخ می دهد که بیش از هر زمان دیگری فریاد دموکراسی خواهی و احترام به ادیان در کشورها و رسانه های غربی بلند است، بی بی سی در خصوص بهانه چنین تحرکات زشتی چنین می نویسد: «هفته نامه “شارلی ابدو” شماره این هفته خود را به موضوع اعلام اجرای قوانین شرعی در لیبی اختصاص داده است. این هفته نامه طنز فرانسوی همچنین به مناسبت پیروزی حزب اسلام گرای نهضت در تونس، حضرت محمد، پیامبر اسلام را به عنوان "سردبیر" شماره آینده خود اعلام کرده است!»
بعد از آن بود که یورونیوز هم امروز 2 نوامبر،(11آبان) نوشت: «مقر هفته نامه فکاهی فرانسوی “شارلی ابدو” به دلیل چاپ کاریکاتوری از پیامبر اسلام و تمسخر اعلام اجرای قوانین شرعی در لیبی، با کوکتل مولوتوف مورد حمله قرار گرفت.»
البته مدیر این هفته نامه به جای آنکه پاسخ گوی رفتار زشت و احمقانه خود باشد، در واکنش به این اقدام با حالتی طلب کارانه مدعی شده است: «این کار یک عده احمق افراطی است. کار اکثر مسلمانان نیست. آنها یک اقلیت هستند که این اعمال خشن را انجام می دهند. خیلی زجر آور است که در فرانسه بتوانیم راجع به همه چیز صحبت و یا شوخی کنیم به جز اسلام و پیامدهای اسلام گرایی.»
پیداست که اسلام گراها در تونس طی یک فرآیند دموکراتیک حائز اکثریت شده اند اما آنچه مایه تعجب است یک بام و دو هوای غرب در گردن نهادن به آن و احترام به خواست عمومی تونسی هاست، آنچه شاهدیم این است که آنها نه تنها از چنین وضعی راضی نیستند بلکه به شدت در تلاشند با ایجاد تنش و برانگیختن احساسات مسلمانان شیرینی این پیروزی را در کام آنها تلخ کنند.
گفتنی است در انتخابات سراسری اخیر در تونس، کاندیداهای حزب نهضت، اکثر کرسی های پارلمان را در اختیار گرفتند.
راستی آنگونه که مدیر این رسانه فرانسوی مدعی است در این کشور راجع به همه چیز می توان صحبت یا شوخی کرد، از او می پرسیم آیا همه چیز شامل افسانه هولو کاست هم می شود؟

  نظرات ()
لباس زیر ملکه ویکتوریا حراج شد! نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٢ آبان ۱۳٩٠
به حق چیزهای ندیده و نشنیده؛
لباس زیر ملکه ویکتوریا حراج شد!
یک زیرشلواری متعلق به ملکه ویکتوریا به قیمت ۹۷۳۵ پوند، معادل ۱۵۵۰۰ دلار در یک حراجی به فروش رسید!
 
 
به گزارش سرویس اجتماعی جام نیوز به نقل از خبر چهارشنبه 2نوامبر(11آبان)، بی بی سی فارسی یک زیرشلواری متعلق به ملکه ویکتوریا به قیمت 9735 پوند، معادل 15500 دلار در یک حراجی به فروش رسیده است.
این رقم سه برابر قیمت پیش بینی شده برای فروش این لباس بود.
اندازه این زیرشلواری که از پارچه ابریشم تهیه شده است، بسیار بزرگ است و گفته می شود به دوران کهنسالی ملکه ویکتوریا تعلق دارد.
دو جفت جوراب ملکه ویکتوریا نیز در این حراجی به فروش رسید. قیمت پرداخت شده برای یک جفت از آن 5000 پوند، معادل 7990 دلار اعلام شده است. این اشیاء به خانواده ثروتمند فوربس که آمریکایی هستند، تعلق داشت.
لباس های ملکه ویکتوریا در کنار اشیای دیگری از دوران او در اسکاتلند به حراج گذاشته شد. درآمد حاصل از این حراج سه میلیون پوند اعلام شده است.
از دیگر اشیاء به فروش رسیده، یک تخت خواب قدیمی متعلق به خانواده فوربس بود که الیزابت تایلور، بازیگر سرشناس هالیوود و همسر هفتمش! در حین دیدار از بریتانیا بر روی آن خوابیده بودند. این تخت خواب به قیمت 9375 پوند، حدود 15 هزار دلار به فروش رسید.
ملکه ویکتوریا از 1837 تا 1876 بر بریتانیا و مستعمراتش سلطنت کرد. ظاهرا باید منتظر شنیدن اخبار غیر منتظره تر هم از کاخ سلطنتی بود. باید کمی هم فکر قلب دیگران را کرد و بیش از این هیجان به آن وارد نکرد!
  نظرات ()
پارکینگ ساختمان یک خودرو را بلعید! نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٢ آبان ۱۳٩٠

نشست بخشی از زمین پارکینگ ساختمان سه طبقه و فرو رفتن خودرو در داخل گودال موجب ترس و نگرانی ساکنان آن شد.

به گزارش مهر، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران ساعت 19 دیروز با دریافت خبر وقوع این حادثه از سامانه 125 بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 24 را روانه محل حادثه در بلوار ابوذر، خیابان پاکزاد کرد.

حمید محسنی فرمانده آتش نشانان در مورد این حادثه گفت: شکستگی لوله و نشت تدریجی آب از لوله های فاضلاب و شسته شدن خاک موجب نشست زمین و سقوط خودرو در داخل گودال ناشی از آن شد.
 
وی افزود: آتش نشانان بی درنگ در اجرای عملیات ایمن سازی بعد از نصب نوارهای هشدار دهنده در اطراف محل حادثه ساکنان و دیگر خودروها را از داخل ساختمان خارج کردند.

حسنی گفت: آتش نشانان همچنین با استفاده از تجهیزات ویژه نجات(تیفور) خودرو را از داخل گودال خارج و به محل امن هدایت کردند.

  نظرات ()
طلا دوباره بالا کشید/ سکه در آستانه ۶۰۰ هزارتومان نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٢ آبان ۱۳٩٠

خبرآنلاین: قیمت طلا در بازارهای جهانی روند صعودی به خود گرفت.

در جریان معاملات بازارهای جهانی دقایقی پیش بهای هر اونس طلا از یکهزار و 764 دلار و 71 سنت فراتر رفت. این در شرایطی بود که حدود 3 ساعت پیش قیمت طلا تا یکهزار و 745 دلار پایین آمده بود. اما با اصرار دولت یونان بر برگزاری رفراندوم خروج این کشور از توافق همراهی با پول واحد اروپایی، یورو ، که بسیاری از کارشناسان این اقدام را زمینه ساز فروپاشی اتحادیه اروپا ارزیابی کردند، همزمان با آغاز نزول شاخص سهام در بازارهای مالی آمریکا، طلا بار دیگر به رشد قیمت تن داد.

در همین حال در آخرین معاملات امروز سکه در بازار تهران، هر قطعه تمام سکه طرح جدید 592 هزارتومان فروش رفت ولی با ادامه رشد قیمت جهانی طلا به نظر می رسد، بهای هر سکه بار دیگر از مرز 600 هزارتومان عبور کند.

گفتنی است، بهای دلار هم در آخرین ساعات فعالیت بازار آزاد ارز تهران با 5 تومان کاهش نسبت به ظهر امروز، یکهزار و 335 تومان شد.

  نظرات ()
دختری که حلقه دار را به گردن خواستگارش انداخت! نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٢ آبان ۱۳٩٠

مراسم اعدام مرد جوان توسط دختر محبوبش انجام شد به طوریکه دختر جوان که داغدار سه عضو خانواده خود بود اقدام به انداختن حلقه دار بر گردن خواستگارش کرد و مانع را نیز از زیر پای وی انداخت تا به مجازات عملش برسد.

شرح در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
احتمال حذف مبدا زمانی گرینویچ نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٢ آبان ۱۳٩٠

دانشمندان با بررسی های دقیق علمی قصد دارند تا گرینویچ (GMT) بعنوان مبدا سنجش زمانی را کنار گذارده و ساعت اتمی را جایگزین آن نمایند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه روز پنجشنبه با اعلام این خبر افزود: هم اکنون پنجاه کارشناس برای بررسی این مسئله در نشستی دو روزه در انگلیس گرد هم آمده اند.

مبدا زمانی 'گرینویچ' که بر نصف النهار صفر درجه قرار دارد با افق نیمروزی خورشید سنجیده می شود.

این مبدا زمانی به مدت ۱۲۰ سال بعنوان معیار سنجش زمان بکار گرفته شد تا آنکه در سال ۱۹۷۲ دانشمندان تلاش کردند تا واحد زمانی ' زمان هماهنگ جهانی' (UTC) را جایگزین GMT کنند که به مرور زمان باز گرینویچ بعنوان مبدا اصلی سنجش زمان مورد استفاده قرار گرفت.

در کنفرانس واشنگتن در سال ۱۸۷۸ تصمیم گرفته شد تا ' گرینویچ مین تایم' بعنوان مبدا سنجش زمان برگزیده شود.

این درحالی بود که رقیب اصلی درا ین زمینه فرانسه، تلاش کرد تا مبدا زمانی را پاریس تحت نام ' پاریس مین تایم' قرار دهد.

بنابراین گزارش سنجش زمان بر اساس ساعت اتمی متکی به چهارصد ساعت اتمی است که در آزمایشگاه های سراسر جهان مستقر بوده و زمان را با سرعت چرخش زمین محاسبه و خود را تنظیم می کنند.

قرار است دانشمندان در ژانویه سال ۲۰۱۲ در شهر 'ژنو' سوییس در خصوص تغییر معیار سنجش زمان به ساعت اتمی، علی رغم مخالفت انگلیس دراین خصوص، نظر داده و آنرا به رای گذارند.

  نظرات ()
سند ازدواج موقت این شکلیه (عکس) نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٢ آبان ۱۳٩٠

عکسها در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
حمایت علی کریمی از شیث و نصرتی نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٢ آبان ۱۳٩٠

عصر ایران - علی کریمی کاپیتان پرسپولیس از پرداختن بیش از حد به خطای اخلاقی محمد نصرتی و شیث رضایی انتقاد کرد.

کریمی در مصاحبه با سایت شخصی خود گفت: « این دو بازیکن اشتباه کرده‌اند اما باید به این فکر کرد که آنها خانواده دارند و حداقل تاوان اشتباه آنها را خانواده‌هایشان نباید پس بدهند. به هر حال پرداختن بیش از حد به این موضوع نوعی خودزنی ‌است.»

  نظرات ()
"عقرب سیاه" دوباره محاکمه می شود نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٢ آبان ۱۳٩٠
حسینی ادامه داد: من هم از مجموعه کیفری استان تهران به امور بین‌الملل محاکمه قوه‌قضاییه رفته‌ام و قاضی پرونده نیز شخص دیگری خواهد بود.
هیئت قضایی جدیدی "عقرب سیاه" را محاکمه می‌کند.

فارس نوشت: آخرین قاضی پرونده "عقرب سیاه" گفت: قطعا یک هیئت قضایی جدیدی متهم را محاکمه خواهند کرد.

ولی‌الله حسینی آخرین قاضی رسیدگی کننده به پرونده "عقرب سیاه" درباره نقض حکم تبرئه متهم و رسیدگی مجدد به این پرونده اظهار داشت: اگر پرونده به دفتر دادگاه رسیده باشد قاعدتا باید برای حدود 2 ماه آینده وقت رسیدگی تعیین شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا همان هیئت قضایی قبلی به این پرونده رسیدگی می‌کنند یا خیر گفت: اینگونه نیست و قطعا هیئت قضایی جدیدی به این پرونده رسیدگی خواهند کرد.

حسینی ادامه داد: من هم از مجموعه کیفری استان تهران به امور بین‌الملل محاکمه قوه‌قضاییه رفته‌ام و قاضی پرونده نیز شخص دیگری خواهد بود.

گفتنی است روز گذشته دیوان عالی کشور، حکم صادره از شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران مبنی بر تبرئه فردی معروف به "عقرب سیاه" که متهم به آزار و اذیت تعدادی زن و دختر جوان بود را به خاطر وجود نواقص 9 گانه، نقض کرد و برای رسیدگی مجدد به همین شعبه ارجاع داد.
  نظرات ()
اجرای منشوراخلاقی در رختکن+عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۱ آبان ۱۳٩٠

مسوولان برگزاری مسابقه راه آهن و مس کرمان موهای میلاد فخرالدینی را کوتاه کردند.

به گزارش جهان، از قرار مسوولان برگزاری مسابقات به میلاد فخرالدینی به خاطر مدل مویش اجازه ورود به زمین مسابقه را ندادند. البته مدل موی این بازیکن شبیه به آن مدلی بود که میلاد میداوودی استفاده کرده بود. مدل مویی که به زعم مسوولان با عرف جامعه نمی خواند.

البته اتفاق بدتر آن بود که موهای فخرالدینی را با ماشین کوتاه کردند. آنها او را به رختکن بردند و با ماشین ریش تراشی کل مویش را کوتاه کردند.


  نظرات ()
هشدار نسبت به نوسان 18 درجه‌ای دما در کشور نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۱ آبان ۱۳٩٠

به گزارش ایسنا، بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور طی روزهای چهارشنبه تا جمعه دمای هوا در نیمه شمالی کشور بین 3 تا 6 درجه افزایش می‌یابد و سپس در روزهای یکشنبه و دوشنبه بین 5 تا 12 درجه کاهش خواهد یافت.‌

به سبب بارش شدید باران از عصر شنبه و طی روز یکشنبه در استانهای اردبیل، گیلان، غرب مازندران، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد آبگرفتگی معابر عمومی و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف و اختلال تردد در جاده‌ها پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس این گزارش، این شرایط از عصر یکشنبه و طی روز دوشنبه استانهای زنجان، قزوین، مرکزی، همدان، البرز، تهران، سمنان، خراسان شمالی،‌شمال اصفهان، مازندران و گلستان را نیز در بر می‌گیرد.

شایان ذکر است که دریای خزر در روز شنبه مواج و در روزهای یکشنبه و دوشنبه توفانی است.

  نظرات ()
گرانترین خانه جهان یک متروکه است+عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۱ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب ببینید


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
رودخانه 'پنج رنگ' زیباترین رودخانه 'جهان' نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۱ آبان ۱۳٩٠
این رودخانه در رشته کوههای ماکارینا در کشور کلمبیا واقع در قاره آمریکا قرار دارد و از زیباترین رودخانه های جهان به شمار می رود.
 
 
 به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز به نقل از روزنامه الوفاق 1 نوامبر(10 آبان ماه) ؛ رودخانه کریستال یا کانو کریستال معروف به رودخانه پنج رنگ عنوان زیباترین رودخانه در جهان را به خود اختصاص داده است.
این رودخانه در رشته کوههای ماکارینا در کشور کلمبیا واقع در قاره آمریکا قرار دارد و از زیباترین رودخانه های جهان به شمار می رود.
گفتنی است که این رودخانه از عجائب دنیا نیز می باشد که در رکورد عجائب دنیا ثبت شده است.
از زیبایی های این رودخانه تشکیل پنج رنگ در آن است که جلبک های موجود در این رودخانه این رنگها را انعکاس می دهند.
رنگ های زرد و قرمز و سبز و سیاه به همراه رنگ آبی رنگهای موجود در این رودخانه است که در ایام و فصول مختلف سال به رنگ تیره یا روشن درمی آید.
  نظرات ()
تولید خون از دانه های برنج + فیلم نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۱ آبان ۱۳٩٠

استخراج سرم آلبومین Albumin از برنج دست ورزی شده ژنتیکی به زودی می تواند مشکل کمبود منابع خونی و اهدا کننده های خون را در جهان برطرف سازد

برای دیدن فیلم روی لینک زیر کلیک کنید

http://www.jamnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=25568&Serv=18

  نظرات ()
سرود تولد با آهنگ فحشا نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۱ آبان ۱۳٩٠


علی ادامه داد: در کمپی که بنده بودم ساعت 11 شب زنان ویژه و خیابانی حاضر می‌شدند و فضای کمپ را از نظر اخلاقی آلوده می‌کردند.

وی اضافه کرد: زنانی که در این مراکز حاضر می‌شدند تا صبح در کمپ‌ها مانده و قبل از اینکه کسی بیدار شود، آنجا را ترک می‌کردند.

در ادامه مطلب بخوانید


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
گوگل پولی می‌شود نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۱ آبان ۱۳٩٠

به گزارش سرویس علمی فناوری جام نیوز به نقل از ایسنا، گوگل از یکم ژانویه سال 2012، زمانی که بیش از 25 هزار بازدید از نقشه گوگل در روز صورت بگیرد، این سرویس را پولی می کند.
وب سایت‌ها، به‌خصوص شرکت‌های مسافرتی برای متصل کردن مشتریان خود به مواردی که در مورد آن‌ها سوال پرسیده‌اند، از گوگل مپز استفاده می‌کنند.
شایعه شده است که از تاریخ اعلام شده به بعد کاربران به ازای هر هزار بازدید از گوگل مپز باید 4 دلار پرداخت کنند.
گوگل میزان بالای 25 هزار بازدید رایگان را پیش از پولی کردن حفظ می‌کند که تنها بر 0.35 درصد از کاربران تاثیرگذار است.
 

  نظرات ()
خشم نمایندگان مجلس از ؛سلام الاغ عزیز؛ ایرانسل نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۱ آبان ۱۳٩٠

 موبنا- در حالیکه اپراتور ایرانی خارجی ام تی ان ایرانسل برای مشترکان خود کد فعال‌سازی آهنگی با مضمون "سلام الاغ عزیز" را به عنوان آهنگ پیشواز فعال کرده ، برخی از نمایندگان مجلس این اقدام را نوعی بی اخلاقی و حتی توهین آمیز تلقی کردند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درخصوص آهنگ پیشواز جدید ارائه شده از سوی اپراتوردوم گفت: الاغ آن کسانی هستند که مردم را الاغ فرض می کنند.
سید مهدی صادق در واکنش به ارائه آهنگ جدید پیشواز اپراتور ایرانی خارج ام تی ان ایرانسل، اظهار داشت: در خصوص این اقدام اپراتور دوم تنها می توان به آنها گفت:" الاغ کسانی هستند که مردم را الاغ فرض می کنند."
وی افزود:این اقدام به صورت جدی توسط کمیسیون صنایع و معادن پیگیری می شود و مسئولان اپراتور ایرانی خارجی ام تی ان – ایرانسل باید پاسخگوی این حرکت غیراخلاقی خود باشند.
درهمین حال یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هم با اعلام این مطلب که باید بر آهنگ های پیشوازی که اپراتورهای تلفن همراه به مشترکان خود ارائه می دهند، نظارت صورت گیرد، اظهارداشت: دیده شده برخی آهنگ های غیر مجاز توسط برخی ازاپراتورهای تلفن همراه به مشترکان ارائه می شود.
بهروزجعفری خاطر نشان کرد: این آهنگ ها مصداق بارزهجمه های فرهنگی هستند که ازاین طریق ایجاد می شود و خواسته و ناخواسته یک نوع تهاجم فرهنگی با خود به همراه دارند.
وی با اشاره به ارائه آهنگ جدید پیشواز " سلام الاغ عزیز" از سوی ایرانسل – ام تی ان اظهار داشت: نهادهای مربوطه در این زمینه باید پیگیری های لازم را انجام دهند و مسئولان این اپراتور نیز موظف به پاسخگویی هستند.
وی خاطر نشان کرد: کمیسیون فرهنگی باید این موضوع را پیگیری کند و به مسوولان این اپراتور تذکر داده می شود.
ارائه آهنگ پیشواز "سلام الاغ عزیز" یک نوع توهین است
نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس هم اعلام کرد: آهنگ های پیشوازی که توسط اپراتور های تلفن همراه ارائه می شوند باید حتما مجاز بوده و تمامی شئونات اخلاقی در آن رعایت شود.
احمد مهدوی ابهری با اشاره به ارائه آهنگ پیشواز " سلام الاغ عزیز" توسط اپراتور ایرانی خارجی ام تی ان ایرانسل، اظهار داشت: این اقدام کاملا توهین آمیز بوده و برخلاف شرع و عرف است.
وی گفت: چنانچه اپراتورها برخلاف اصول اخلاقی اقدام به ارائه خدماتی کنند ؛ جای تاسف است و این اقدام در کوتاه ترین زمان توسط کمیسیون صنایع و معادن مجلس بررسی می شود.

  نظرات ()
راه حل عجیب برای تولید برق ارزان(+عکس) نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۱ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
آیت‌الله‌ مکارم‌: قوانینی برای تعیین میزان مهریه وضع شود نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۱ آبان ۱۳٩٠
کد خبر: ۱۸۷۸۷۶
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۰ - ۱۹:۱۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
 
 
آیت‌الله مکارم‌شیرازی همچنین پرداخت کل اقساط مهریه برای تمکین زن را از قوانین مشکل آفرین در این موضوع دانست و گفت: زمانی که اولین قسط مهریه که سکه است پرداخت می‌شود زن باید به نزد شوهر خود بازگردد.

آیت‌الله‌ مکارم ‌شیرازی خواستار تصویب قانونی برای تعیین میزان مهریه‌ زوج ها شد.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر، آیت‌الله مکارم‌ شیرازی امروز در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم گفت:  بر اساس آمارهایی که منتشر می شود روزانه 6 نفر به علت ناتوانی در پرداخت مهریه به زندان می‌ افتند که این کار خلاف دستورهای اسلام است.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: برخی خانواده ها برای حفظ آبرویشان میزان مهریه دخترشان را سنگین تعیین می‌کنند و  گاه پرداخت آن را به اجرا می‌گذارند و پس از این که شوهر به زندان رفت و مشخص ‌شد او توان پرداخت مهریه را ندارد، پرداخت مهریه را برای وی قسط بندی می‌کنند به گونه‌ای که برای پرداخت آن بیش از صد سال عمر لازم است.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: در این موضوع سه قانون وجود دارد که امید است مسئولان قضایی با همکاری مجلس شورای اسلامی این سه قانون را حذف کنند.

آیت الله مکارم شیرازی زندانی کردن شوهر در شرایطی که توان پرداخت مهریه ندارد را یکی از این قانون های مشکل آفرین در این خصوص دانست و گفت:  زمانی باید شوهر زندانی ‌شود که ثابت شود او پول دارد اما پرداخت نمی کند ولی پول نداشتن نیاز به ثابت شدن ندارد در صورتی که هم‌اکنون بر اساس قانون، شوهر به زندان می‌ افتد تا ثابت شود چیزی ندارد و این خلاف است.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی همچنین پرداخت کل اقساط مهریه برای تمکین زن را از قوانین مشکل آفرین در این موضوع دانست و گفت: زمانی که اولین قسط مهریه که سکه است پرداخت می‌شود زن باید به نزد شوهر خود بازگردد.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که این مسایل باید در جلساتی در قم و در حوزه  نزد علما و مراجع مطرح شود گفت: قانون دیگر، قصد جدی داشتن در عقد است، حال این سوال مطرح است آیا جوانی که سه، چهار میلیون قرض کرده و می‌خواهد ازدواج کند و مهریه سنگین را تقبل می‌کند، قصد جدی در پرداخت آن را دارد؟ چون مهریه عندالمطالبه است آیا آن جوان می‌تواند فردا آن را پرداخت کند؟

آیت الله مکارم شیرازی در ادامه گفت: اگر قانونی تصویب شود که مهریه از فلان مقدار که بیشتر شد دفاتر ازدواج آن ثبت نکنند اقدام خوبی است لذا باید بخش‌نامه‌ای برای دفاتر ارسال شود که مهریه‌های سنگین را ثبت نکنند.
  نظرات ()
آگهی تبریک جوانفکر به وزیر اقتصاد بعد از استیضاح (عکس) نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۱ آبان ۱۳٩٠

  نظرات ()
اردوی پرسپولیس در هتل اوین نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۱ آبان ۱۳٩٠

گل- تیم فوتبال پرسپولیس پس از برگزاری آخرین جلسه تمرینی خود پیش از دیدار برابر تیم ناسیونال پاراگوئه، در هتل اوین به اردو رفت.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان پایتخت جهت آمادگی هر چه بیشتر برای دیدار برابر تیم ناسیونال پاراگوئه، امروز (چهارشنبه) پس از تمرین، در هتل اوین به اردو رفتند.

گفتنی است؛ تیم پرسپولیس روز پنجشنبه ساعت 14:30 این هتل را ترک کرده و عازم ورزشگاه آزادی می شوند

  نظرات ()
عکسی کمتر دیده شده از امام خمینی(ره) نویسنده: دانای چمازکتی - ۱۱ آبان ۱۳٩٠

  نظرات ()
پرونده 3000 میلیاردی نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٠ آبان ۱۳٩٠

یک روزنامه کانادایی با انتشار گزارشی مدعی شد که نفر دومی نیز درباره ماجرای پرونده اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی 3 ماه پیش از ایران به کانادا آمده است.

به گزارش عصر ایران روزنامه کانادایی " گلوب اند د میل " که در هفته های گذشته پیگیر ماجرای حضور محمد رضا خاوری میر عامل سابق بانک ملی  در تورنتو کاناداست ، روز دوشنبه با انتشار گزارشی به نقل از یکی از اعضای خانواده " م . امیر خسروی " نوشت که این مدیر ایرانی که نام او و برخی دیگر از اعضای خانواده اش در پرونده اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی آمده است 3 ماه پیش و قبل از اینکه پرونده این موضوع رسانه ای شود با ویزای قانونی به همراه همسر خود وارد مونترال کانادا شده است.


این روزنامه کانادایی می نویسد فرزندان امیر خسروی بیش از 2 سال است که با ویزای تحصیلی در کانادا اقامت دارند و دختر امیر خسرو دانشجوی کالج " جان آبوت " در مونترال است .

بنا به گزارش این روزنامه کانادایی دختر امیر خسروی در ماه جولای سال جاری میلادی یک خانه 980 هزار دلاری در محله " دولار دس اورموکس " مونترال خریداری کرده است. این روزنامه با انتشار تصویر این خانه نوشته است که خانواده امیر خسروی هم اکنون در این خانه اقامت دارند.

این روزنامه کانادایی می نویسد در مراجعت خبرنگار این روزنامه به خانه مهرگان امیر خسروی ، وی در را باز کرد و تایید کرد که 3 ماه پیش به مونترال آمده است. وی از ارایه بیشتر جزییات خودداری کرد.

گفتنی است نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز گذشته با قرائت گزارش کمیسیون اصل نود مجلس از پرونده موسوم به اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی در شبکه بانکی کشور پرونده را برای رسیدگی به قوه قضاییه ارجاع دادند.

  نظرات ()
کشف 3000 عدد قرص متادون در قائم شهر نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٠ آبان ۱۳٩٠

متادون ماده مخدر مصنوعى است که در جنگ جهانى دوم به علت کمبود مرفین براى تسکین مجروحین به وسیله آلمانى ها ساخته شد.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
پاسخ خاص و خواندنی آیت الله مکارم به سوالات عجیب یک خانم نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٠ آبان ۱۳٩٠

پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله مکارم شیرازی - یکی از تازه‌ترین استفتائات از آیت‌الله مکارم شیرازی سوال خانمی است که نظر آیت‌الله مکارم شیرازی را را نسبت به شروط مورد علاقه او برای عقد ازدواج جویا شده است.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
تعرفه‌ جدید تلفن ثابت اعلام شد نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٠ آبان ۱۳٩٠

رییس شورای رقابت گفت که تعرفه هر پالس مکالمه با تلفن ثابت به حدود 51 ریال افزایش یافت.

جمشید پژویان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تعرفه مکالمه با تلفن ثابت حدود 12 درصد افزایش یافته است و هر پالس که حدود سه دقیقه است و تعرفه آن 7/44 ریال بود با افزایش اعمال شده به 51 ریال رسید.

رییس شورای رقابت گفت: ظرف امروز یا فردا این موضوع به شرکت مخابرات ایران ابلاغ می‌شود.

وی تاکید کرد: این موضوع که مخابرات با توجه به این افزایش چه شرایطی خواهد داشت قطعا به شورای رقابت منعکس می‌شود.

او درباره احتمال تغییر و یا تجدید نظر این مصوبه گفت: شورای رقابت در مصوبه‌ای که نهایی کرده برای مدت زمانی این قیمت را قطعی و غیرقابل تغییر می‌داند.

پژویان با بیان این‌که افزایش ناچیزی در قیمت مکالمات اعمال شده ابراز کرد: سهم هزینه تلفن ثابت در بودجه خانوارها بسیار پایین است و برای خانوارهای فقیر سهم هزینه‌های مکالمه با تلفن ثابت 1.1 درصد یعنی حدود یک درصد است و مشترکان با این افزایش، تغییری احساس نخواهند کرد.

  نظرات ()
جزئیات تخلف 1000 میلیارد تومانی در سازمان تامین اجتماعی نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٠ آبان ۱۳٩٠

خبرگزاری مهر - عضو کمیته تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی مجلس از اختلاس یکهزار میلیارد تومانی در 150 شرکت زیرمجموعه سازمان بازنشستگی و شستا خبر داد و گفت: اگر هیئت رئیسه مجلس از ادامه کار جلوگیری نمی‌کرد می‌توانستیم بیش از سه هزار میلیارد تومان اسناد و مدارک تخلف در این شرکتها را اثبات کنیم.

سلیمان جعفرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد دلایل تاخیر ارائه گزارش کمیته تحقیق و تفحص مجلس از سازمان تامین اجتماعی گفت: چالشهای پیش رو در این پرونده آنقدر زیاد است که بنده با وجود اینکه دو دوره نماینده مجلس شورای اسلامی بوده ام در این هشت سال هیچ موردی مانند تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی اینچنین سیاسی نشده بود.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
تصاویر شرم‌آور بازیکنان پرسپولیس روی جلد مارکا و آس(+عکس) نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٠ آبان ۱۳٩٠

اعتدال: اتفاقات بازی پرسپولیس و داماش جهانی شد.

دو پایگاه خبری معتبر آس و مارکا با انتشار خبر محرومیت نصرتی و شیث از حضور در ورزشگاه را در صدر اخبار خود قرار دادند.
 
بسیاری از رسانه‌های دیگر هم با انتشار این خبر از برخورد مقامات فوتبال ایران با حرکت بازیکنان پرسپولیس نوشتند.

آس از تعلیق این دو بازیکن نوشت و فیلم آن صحنه را از شبکه 3 تلویزیون ایران‌، در اختیار کاربرانش گذاشت تا این لحظه  شرمناک را تماشا کنند.

  نظرات ()
تصویری جالب از دوچرخه سواری یک فیل / عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٠ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مردی که ۳ دخترش را کشته بود، خود را تسلیم کرد نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٠ آبان ۱۳٩٠

زندانی حبس ابدی که بعد از گرفتن مرخصی از زندان 3 دختر بی‌‌گناهش را به ضرب گلوله به قتل رسانده بود خود را تسلیم کرد.

به نوشته همشهری، مدتی قبل ماموران پلیس در جریان جنایت هولناکی در حوالی روستای تحتگاه در کرمانشاه قرار گرفتند. در جریان این جنایت مردی شیشه‌ای به نام مهرداد به بهانه تفریح 3 دختر نوجوان و جوان خود را به منطقه‌ای کوهستانی در اطراف روستا برده و در آنجا به ضرب گلوله به قتل رسانده بود.

حساسیت این پرونده وقتی بیشتر شد که فیلم منتسب به این جنایت هولناک در اینترنت پخش و باعث تاثر خیلی‌ها شد. این فیلم که یکی از دختران قاتل با گوشی تلفن همراه خود آن را ضبط کرده بود نشان می‌داد که مرد جنایتکار در حال تمیز کردن سلاح کلاشینکفش است و دخترانش بی‌خبر از تصمیم وحشتناکی که پدر گرفته، سرگرم تماشای او و گردش در منطقه بودند اما در همین هنگام پدر جنایتکار شروع به تیراندازی کرده و هر 3 دختر خود را به قتل می‌رساند.

با انتشار این فیلم، بررسی‌های پلیسی درخصوص پرونده وارد مرحله‌ای تازه شد. تحقیقات نشان می‌داد که مرد جنایتکار سال‌ها قبل به اتهام قاچاق اسلحه دستگیر شده و به حبس ابد محکوم شده بود. از طرفی در همان سال همسرش از وی جدا شده بود که 3 دختر نوجوان و جوان خود را به خانه پدرش برده و به آنها بسپارد.

ماموران در ادامه بررسی‌ها متوجه شدند که متهم چند روز قبل از جنایت برای شرکت در مراسم عروسی دختر جوانش از زندان مرخصی گرفته و به خانه پدرش برگشته بود. او روز حادثه بر سر مراقبت از فرزندانش با پدر و مادرش دچار مشاجره شده و سپس هر سه دخترش را سوار بر یک وانت آبی‌رنگ کرده و به بهانه تفریح راهی مناطق کوهستانی اطراف روستا شده تا نقشه‌اش را عملی کند. او سپس با سلاحی که در اختیار داشت هرسه دختر بی‌گناهش را به قتل رسانده و متواری شد.

با این اطلاعات جست‌و‌جو برای دستگیری مرد جنایتکار ادامه یافت تا اینکه چند روز قبل، او نزد ماموران پلیس رفت و خودش را تسلیم کرد. با اعتراف این مرد به جنایت هولناک، هم اکنون برای وی قرار قانونی صادر شده و تحقیقات تکمیلی درخصوص این پرونده ادامه دارد.

 
  نظرات ()
رها شدن یک بیمار ناشی از جراحت سوختگی نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٠ آبان ۱۳٩٠

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا ، 'محسن قربانی' فرزند منصور متولد 1345 ساکن میدان تجریش تهران ،سوم آبان ماه به دلیل آتش گرفتن بخاری نفتی در منزلش دچار سوختگی شدیدی در ناحیه گردن، صورت ، دست و پا شده است که با همکاری همسایه ها و از طریق اورژانس تهران به بیمارستان شهید مطهری حوالی میدان ونک اعزام و بستری می شود.

وی که کارگر نقاش ساختمان است در این باره به خبرنگار ایرنا می گوید: ساعت 12 ظهر امروز - سه شنبه - مسوولان بیمارستان به من اعلام کردند که از نظر ما مرخص هستید و چون هزینه ای برای بستری شدن شما پرداخت نشده باید سریعا بیمارستان را ترک کنید.

این بیمار که تا هنگام تهیه این گزارش در منطقه ای از خیابان یخچال تهران رها شده بود افزود :با توجه به عدم توانایی حرکتی به لابی بیمارستان منتقل شدم و پس از چند دقیقه به وسیله پیکان سواری که از سوی مسوولان بیمارستان کرایه شده بود مرا از بیمارستان خارج کردند.

به گفته قربانی ، راننده آژانس اعلام کرد به دلیل هماهنگی صورت گرفته اولین ادرسی را که بگویی شما را به ان محل می رسانم .

وی به دلیل اینکه منزل مسکونی پسر دایی اش در خیابان کی نژاد یخچال بوده از راننده می خواهد که به آدرس منزل پسر دایی اش انتقال دهد.

به گفته قربانی،در زمان مراجعه به آدرس متاسفانه پسر دایی ام حضور نداشت و راننده آژانس نیز مرا در این گوشه رها و محل را ترک کرد .

این بیمار در مورد دلیل نپرداختن هزینه های بیمارستانی خود افزود: از آنجاییکه کارگر نقاش هستم و هیچگونه بیمه درمانی و تکمیل ندارم قادر به پرداخت هزینه های بیمارستانی نبوده و هیچ فامیل و آشنایی نیز در تهران ندارم.

به گزارش خبرنگار ایرنا،اهالی محل به کمک وی شتافتند و با شماره تلفن هایی که نامبرده اعلام کرد تماس گرفته و متوجه شدند که خواهر و شوهر خواهر و مادر وی در شهرستان هستند و در حال حاضر قادر به کمک وی نیستند.

خانم حافظی از اهالی خیابان کی نژاد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا مدعی شد که با اورژانس تهران تماس گرفتم و برای رسیدگی به وضعیت این بیمار ،خواستار کمک شدم که مسوولان اورژانس در پاسخ اعلام کردند که قبلا به این آدرس آمده اند و بیمار نیاز به مراقبت پزشکی ندارد.

این در حالی است که وضعیت بیمار به گونه ای است که از سوختگی شدیدی رنج می برد و وضعیت مناسبی ندارد.

' حسن امامی رضوی 'معاون وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت که این موضوع را حتما پیگیری خواهد کرد و با خاطیان برخورد خواهدشد.

خبرنگار ایرنا درتلاش است بادیگر مسئولان وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی دراین خصوص گفت وگو کند . خبر تکمیلی متعاقبا ارسال می شود

  نظرات ()
حاشیه تمرین امروز تیم ملی نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٠ آبان ۱۳٩٠
علی کریمی به دلیل مصدومیت در تمرین امروز تیم ملی شرکت نکرد.

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
حکم شلاق برای شیث و نصرتی؟ نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٠ آبان ۱۳٩٠

به گزارش باشگاه خبرنگاران ولی‌الله حسینی درباره رفتار غیراخلاقی بازیکنان پرسپولیس در میان بازی اظهار داشت: قاعدتا باید علیه آنها کیفرخواست صادر شود.

وی با بیان اینکه ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی در دو بخش به این موضوع می‌پردازد خاطرنشان کرد: در قسمت اول این ماده قانونی آمده است که هرکس که علنا در انظار، اماکن عمومی و معابر به عمل حرامی تظاهر کند مجازات خواهد شد.

حسینی گفت: ذکر عنوان انظار، اماکن و معابر عمومی از جنبه تمثیلی است و در حال حاضر ورزشگاه و دوربین‌های تلویزیونی هم شامل این موضوع می‌شوند.

این قاضی دادگاه کیفری استان تهران گفت: در ادامه این ماده قانونی آمده است اگر عمل این فرد دارای کیفر نباشد اما عفت عمومی را جریحه‌دار کند حبس از ۱۰ روز تا ۲ ماه یا مجازات ۷۴ ضربه شلاق برای او در نظر گرفته خواهد شد.

وی اظهار داشت: این نوع حرکات در همه کشورها تحت عنوان جرایم ضدعفت عمومی شناخته می‌شود.

قاضی دادگاه کیفری استان تهران گفت: ممکن است زن و شوهری با این توجیه که به هم محرم هستند در ملاء عام اقدام به عملی کنند که خلاف عفت عمومی باشد.

حسینی با بیان اینکه انجام رفتارهای ناشایست و خلاف عفت عمومی مقابل چشم هزاران تماشاگر و دوربین‌های تلویزیونی بسیار بدتر است گفت: باید با این افراد برخورد قضایی شود.

  نظرات ()
ازدواج دردناک دختر و پسر 8 و12 ساله+عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٠ آبان ۱۳٩٠
در این مراسم ازدواج، دختر ۸ ساله به نام خلود که سال‌هاست مبتلا به سرطان است با دوست بیمارش، کریم ۱۲ ساله ازدواج کرد.
یکی از غم انگیز‌ترین ازدواج‌های جهان در لبنان برگزار شد. در این مراسم ازدواج، دختر ۸ ساله به نام خلود که سال‌هاست مبتلا به سرطان است با دوست بیمارش، کریم ۱۲ ساله ازدواج کرد.

به گزارش جهان این مراسم در حقیقت بزرگ‌ترین آرزوی خلود بود او همیشه به دوستان و خانواده‌اش می‌گفت دوست دارد قبل از مرگش لباس سفید عروسی به تن کند. این مراسم در یکی از سالن‌های بزرگ و مجلل بیروت برگزار شد و خانواده این عروس و داماد با اشک و آرزوی شفا برای این دو کودک جشن با شکوهی برپا کردند.

لباس عروس توسط طراح مدل لباس معروف «زهیر مراد» دوخته شده و یکی از طراحان چهره مشهور، کار آرایش این دو کودک را انجام داده بود. خلود و کریم برای نخستین بار یکدیگر را در بیمارستان کودکان سرطانی دیدند و از همان ابتدا با هم دوستان صمیمی شدند.
  نظرات ()
آیا می‌دانید تعرفه‌ی تماس از تلفن همگانی چه‌قدر است؟ نویسنده: دانای چمازکتی - ۱٠ آبان ۱۳٩٠

هزینه تماس با تلفن ثابت داخل شهری از طریق تلفن همگانی با احتساب مالیات و عوارض جمعا مبلغ 47 ریال است و درواقع تعرفه هر پالس نزدیک پنج تومان محاسبه می‌شود که هر پالس سه دقیقه است و درنتیجه تعرفه تماس با تلفن همگانی تفاوتی با تلفن ثابت ندارد.

به گزارش خبرنگار سرویس ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، کارت تلفن همگانی که دارای 2هزار تومان اعتبار است به قیمت 1800 تومان به فروش می‌رسد.

اما تعرفه‌ مکالمات سیم‌کارت دایمی همراه اول به گونه‌ایست که نرخ یک دقیقه مکالمه (در ساعت پیک یعنی از 8 تا 21) از این سیم‌کارت به سیم‌کارت دایمی یا اعتباری و یا تلفن ثابت 447 ریال و در ساعات غیرپیک (21 تا 8) جمعه‌ها و تعطیلات رسمی 358 ریال است.

هم‌چنین تعرفه‌های سیم‌کارت دایمی همراه اول در مورد نرخ یک دقیقه مکالمات بین‌ شهری طبق موارد فوق در ساعات پیک 760 ریال و غیر پیک 536 ریال محاسبه می‌شود

این تعرفه‌ها درباره سیم‌کارت اعتباری همراه اول، از این سیم‌کارت به سیم‌کارت‌های اعتباری، دائمی و تلفن ثابت، در ساعات پیک و مکالمه‌ استانی 670 ریال و ساعات غیر پیک، جمعه‌ها و تعطیلات رسمی 536 ریال است و بین استانی در ساعات پیک 1139 ریال و در ساعات غیرپیک 804 ریال است.

  نظرات ()
گلزار و شاکردوست در « من و تو » + تصاویر نویسنده: دانای چمازکتی - ٩ آبان ۱۳٩٠

عکسها در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
انتشار فیلمی منتسب به قتل سه دختر به دست پدر + عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ٩ آبان ۱۳٩٠
در همین هنگام ناگهان مهرداد، فرزند هفت ساله خود را هدف می‌گیرد و دو گلوله به او شلیک می‌کند. پس از آن فیلمبردار و خواهرش در حالی که جیغ می‌کشند، شروع به دویدن می‌کنند اما مهرداد به راحتی به سمت فرزند 12ساله‌اش تیراندازی می‌کند

شرق: مردی که سه دختر خود را با شلیک گلوله به قتل رسانده است، در حالی همچنان تحت تعقیب پلیس قرار دارد که دیروز فیلمی منتسب به این جنایت در سایت‌های اینترنتی منتشر شد.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
وقتی حمام هم آنلاین شود+عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ٩ آبان ۱۳٩٠

یک شرکت سازنده سرویس‌های بهداشتی و حمام در گزارشی‌ به توصیف حمام‌های آینده در سال 2021 از دیدگاه طراحان، روانشناسان و مهندسان با توجه به تجهیزات کنونی پرداخته است.

به گزارش ایسنا، بر اساس این گزارش که توسط شرکت اروپایی Ideal Standard ارائه شده، حمام‌های سال 2021 از نور کافی، دمای آب مناسب با انتخاب افراد و همچنین قابلیت نمایش اخبار بر روی پرده‌های دوش الکترونیکی برخوردار خواهند بود.

عکسها در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
آزادی مدیر عامل یک بانک دولتی نویسنده: دانای چمازکتی - ٩ آبان ۱۳٩٠

مدیر عامل یک بانک دولتی که در ارتباط با موضوع فساد بانکی اخیر بازداشت شده بود امروز از زندان آزاد شد.

به گزارش ایسنا پیش از این محسنی‌اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه و دادستان کل کشور از دستگیری مدیر عامل یک بانک دولتی در جریان موضوع فساد بانکی اخیر خبر داده بود. این مقام مسوول پیش از مدیر عاملی این بانک دولتی در هیات مدیره بانک صادرات عضو بوده است و امروز پس از حدود یک ماه آزاد شده است.

پیش از این برخی اعضای هیات مدیره بانک صادرات هم که بازداشت شده بودند آزاد شدند.

  نظرات ()
ازدواج دختر 25 ساله با یک ربات+تصویر نویسنده: دانای چمازکتی - ٩ آبان ۱۳٩٠

بانی برتون، دختر 25 ساله آمریکایی طی یک اقدام عجیب با یک ربات ازدواج کرد.

به گزارش مشرق، بانی که بشدت عاشق فیلم جنگ ستارگان است، گفت: احساس کردم هیچ انسانی نمی‌تواند جز من، ‌D2-R2 (داماد، ربات جنگ ستارگان) را درک کند، بنابراین تصمیم گرفتم با وی ازدواج کنم.

بانی پس از اعلام ازدواج با یک ربات مورد توجه رسانه‌های خبری قرار گرفت و تصاویر او به سراسر جهان مخابره شد. بانی 25 ساله پس از اعلام ازدواج از یک کشیش به نام ایتسو سانسویت که خود را به سبک فیلم جنگ ستارگان آرایش کرده بود، خواست خطبه عقد را جاری کند.

  نظرات ()
مراسم تدفین قذافی و پسرش معتصم + فیلم نویسنده: دانای چمازکتی - ٩ آبان ۱۳٩٠

سرویس بین‌الملل ـ سرانجام جنازه «معمر قذافی»، دیکتاتور سابق لیبی به همراه «معتصم قذافی»، فرزند وی و «عبدالله السنوسی»، وزیر دفاع سابق لیبی به خاک سپرده شد.

به گزارش «تابناک»، این مراسم بنا به رسوم اسلامی، توسط عده‌ای معدود انجام شد و طی آن، جنازه قذافی و پسرش، نخست شسته و با سپس با عطر، معطر و در کفن‌های تمیز پیچیده و پس از خواندن نماز میت در مکانی نامعلوم در صحرای لیبی دفن شدند.

بنا بر این گزارش، هرچند قذافی گفته بود که می‌خواهد در شهر سرت به خاک سپرده شود، در مکان نامعلومی در صحراهای لیبی به خاک سپرده شد.

برای دیدن فیلم روی لینک زیر کلیک کنید

http://www.tabnak.ir/fa/news/200649/مراسم-تدفین-قذافی-و-پسرش-معتصم-+-فیلم

  نظرات ()
تصاویر:‌ تظاهرات گوسفندها! +عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ٩ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
عادتهایی که جلوی موفقیت را می‌گیرند، ترک کنید نویسنده: دانای چمازکتی - ٩ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
قیمت محل اسکان زائر تنها عامل تفاوت فیش حج نویسنده: دانای چمازکتی - ٩ آبان ۱۳٩٠

خبرگزاری فارس: در نخستین بازدید سرزده سرپرست حجاج از اقامتگاه زائران عنوان شد: رئیس سازمان حج و زیارت تأکید می‌کند که اصلاً کاروان درجه یک و درجه دو نداریم و "تفاوت قیمت محل‌های اسکان" تنها عامل تفاوت قیمت فیش حج زائران است.

خبرگزاری فارس: قیمت محل اسکان زائر تنها عامل تفاوت فیش حج

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به سرزمین وحی، شش کاروان زائران کرمانی با جمعیتی حدود هزار نفر که از شانزدهم مهر ماه در مکه مکرمه به سر می‌برند، اجر و ثواب ختم قرآن در این شهر مقدس را به درگذشتگان زلزله بم تقدیم کردند.
شانزدهم مهر ماه وقتی نخستین هواپیمای حامل زائران ایرانی به سوی سرزمین وحی به پرواز درآمد، زمزمه‌هایی مبنی بر اینکه این زائران چگونه می‌خواهند توقفی یک ماهه در شهر مکه را پذیرا شوند، شنیده می‌شد.
حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر نماینده ولی‌فقیه و سرپرست حجاج ایرانی در دومین روز از ورود خود به مکه مکرمه، به بازدید سرزده از اقامتگاهی رفت که زائرانش از آغاز عملیات حج یعنی از 20 روز قبل در این اقامتگاه به سر می‌برند.
زائران خدای را شکر می‌کردند که این همه توقف در مکه مکرمه نصیبشان شده است، اما دیگر حال و هوای اعمالشان را در سر دارند. هر چند در جوار حرم امن به سر می‌برند و چشم‌هاشان هر چه بیشتر خانه کعبه را نظاره می‌کند، پرنورتر می‌شود، اما دل‌هاشان مدینه هم می‌خواهد.
حجت الاسلام قاضی عسکر در این بازدید از جوان ترها می خواست تا به زائران مسن تر کمک کنند.
همچنین زائران جوان را تشویق می کرد تا زائران مسن تر را در تردد بین مسیر هتل تا مسجدالحرام کمک کنند و مشکلاتی که به واسطه ازدحام در امور نقلیه در مکه مکرمه وجود دارد، به حداقل برسد.
کرمانی های ساکن این اقامتگاه، از نماینده ولی فقیه و همچنین از رئیس سازمان حج و زیارت تشکر می کردند که همه هتل به هم استانی هایشان اختصاص داده شده است.
حجت الاسلام قاضی عسکر نیز درباره "استانی شدن هتل ها" گفت: طرح ریاست سازمان حج و زیارت این است که هتل ها و مدیران مجموعه ها استانی و بومی انتخاب شوند.   
در ادامه این بازدید، یکی از زائران ابهامی را درباره تفاوت قیمت فیش حج کاروان‌ها مطرح کرد که رئیس سازمان حج و زیارت تا کنون بارها به آن پاسخ داده است.  
برخی زائران که قیمت فیش حج آنها بیشتر از قیمت فیش حج زائران کاروان دیگر است، کاروان خود را تحت عنوان " درجه یک" و کاروان دیگر را " درجه دو" می‌نامند.
این درحالی است که رئیس سازمان حج و زیارت تأکید می‌کند که اصلاً کاروان درجه یک و درجه دو نداریم و "تفاوت قیمت محل‌های اسکان" تنها عامل تفاوت قیمت فیش حج زائران است.

  نظرات ()
دختری که به جای اشک، خون می‌گرید نویسنده: دانای چمازکتی - ۸ آبان ۱۳٩٠

یک دختر ۱۳ ساله هندی به جای اشک، خون گریه می‌کند. علاوه بر این، از تمامی منافذ بدنش نیز خون می‌چکد.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از گاردین ، «تونیکل دوی ودی»، دختر نوجوان هندی است که بدون هیچ خراش یا زخمی روی پوست بدنش، خونریزی دارد.

وی هنگامی که گریه می‌کند، به جای اشک، خون از غدد اشکی چشمانش می‌چکد. علاوه بر این از گردن، بینی و کف پاهایش نیز خون ترشح می‌شود.

روستائیان ساکن اطراف خانه این کودک می گویند او نفرین شده است و او را در خیابان با بدترین الفاظ توهین می کنند . این بدترین شهرتی است که می توانید در هند به دست بیاورید.

این دختر ۱۳ ساله می‌گوید: “این موضوع نخستین بار باعث ترس من شد، اما بعد به آن عادت کردم. خون، کثیف است و تمامی لباس‌های من همیشه خون‌آلوده هستند، در مدرسه هیچ کس به من نزدیک نمی‌شود، تا با هم بازی کنیم. من هیچ وقت نمی‌توانم گریه کنم و همیشه جلوی گریه خودم را می‌گیرم تا خون جاری نشود.”

برای اولین بار در ژوئیه سال ۲۰۰۷ میلادی، دهان این دختر خونریزی کرد و از همان زمان این خونریزی ادامه دارد.

ابتدا پزشکان گمان کردند این خون‌ها از یک زخم ناشی می‌شود، اما چند هفته بعد این خونریزی از منافذ پوست سر وی هم ادامه یافت.

پزشکان انیستیتو تحقیقاتی هند بر این باورند که این دختر به بیماری کمبود پلاکت خون مبتلاست، یعنی بدنش قادر به تأمین پلاکت به میزان کافی نبوده و به همین دلیل از منافذ بدنش به طور ناخواسته خون خارج می‌شود.

گرچه از نظر خیلی ها این کودک درمانپذیر نیست اما یک پزشک هماتولوژیست انگلیسی عنوان کرده که این دختر قابل درمان است .

«تونیکل» ۱۳ساله همراه با سه خواهر و والدینش در روستای عالم باغ در شهر لاک نو در ایالت اوتارپرادش هند زندگی می‌کند.

منبع:دکتر نیوز

  نظرات ()
عکسی از رژه زیبای بانوان ترکمن در بیست مین سال استقلال ترکمنستان نویسنده: دانای چمازکتی - ۸ آبان ۱۳٩٠

105848 497 عکسی از رژه زیبای بانوان ترکمن در بیست مین سال استقلال ترکمنستان

  نظرات ()
آگهی استخدام معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات ناجا نویسنده: دانای چمازکتی - ۸ آبان ۱۳٩٠

استخدام نیروی انسانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در آبان ۹۰

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود در برخی استان‌های کشور استخدام می‌نماید.
به گزارش خبرنگار بازارکار، کارکنان مورد نیاز جهت خدمت در معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات ناجا از میان واجدین شرایط مرد به صورت پیمانی ۵ ساله انتظامی و از طریق آزمون ورودی و دیگر مراحل گزینش و جذب می‌شوند.
دارا بودن مدرک دیپلم فنی حرفه‌ای یا کاردانش در رشته‌های الکترونیک، رایانه، ریاضی، علوم تجربی، الکترونیک و کاردانی، کارشناسی و کارشناسی‌ارشد در رشته‌های رایانه، مهندسی IT، برق و مهندسی ICT جهت مقاطع درجه‌داری و افسری ضروری می‌باشد.
حداکثر سن در مقطع دیپلم ۲۳ سال، کاردانی ۲۵ و کارشناسی ۲۷ سال اعلام شده است.
متقاضیان می‌توانند برای دسترسی به اطلاعیه استخدامی به صفحه ۷ شماره ۶۴۷ نشریه بازارکار مورخ ۷ آبان مراجعه و حداکثر تا اول آذر نسبت به ارسال مدارک خود اقدام نمایند.

  نظرات ()
عکس های گریم یک بازیگر خارجی برای فیلم ترسناک +18 نویسنده: دانای چمازکتی - ۸ آبان ۱۳٩٠

عکسها در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
خبر آگهی استخدام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نویسنده: دانای چمازکتی - ۸ آبان ۱۳٩٠

استخدام نیروی انسانی مورد نیاز بانک مرکزی جمهوری اسلامی در آبان ماه ۹۰

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد بخشی از نیروی مورد نیاز خود را از طریق آزمون کتبی و مصاحبه، گزینش و تامین نماید.
به گزارش خبرنگار بازارکار، این بانک کارکنان مورد نظر خود را از میان دارندگان مدارک کاردانی تا کارشناسی‌ارشد، گزینش و در شهرستان‌های متقاضی نیرو به کار گیری می‌نماید.
رشته‌های تحصیلی اعلام شده جهت همکاری علوم اقتصادی، اقتصاد نظری، مهندسی سیستم‌های اقتصادی و اجتماعی، اقتصاد انرژی، کتابداری، حقوق، مدیریت امور بانکی، حسابداری، مدیریت بازرگانی،‌ مدیریت دولتی، اقتصاد، آمار، مهندسی کامپیوتر، علوم ارتباطات اجتماعی، گرافیک، مکانیک، برق- الکترونیک، چاپ، تاسیسات، شیمی، بهیاری، ریاضی و فیزیک، علوم تجربی،‌ علوم انسانی، کاردانش گرایش‌های حسابداری، مالی، اداری و کامپیوتر و فنی و حرفه‌ای گرایش‌های حسابداری،‌ مالی، اداری و کامپیوتر می‌باشد.
نشریه بازارکار در شماره ۶۴۷ خود مورخ ۷ آبان این اطلاعیه استخدامی را به صورت کامل منتشر نموده است.
مهلت ثبت‌نام حداکثر تا پانزدهم آبان بوده و به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.

  نظرات ()
تکذیب شدن خبر خودکشی بازیگر زن قلب یخی !! نویسنده: دانای چمازکتی - ۸ آبان ۱۳٩٠

asha mehrabi تکذیب شدن خبر خودکشی بازیگر زن قلب یخی !!

الهام پاوه‌نژاد درباره درج خبری مبنی بر خودکشی آشامحرابی گفت: با پیگری به عمل آمده این خبر را اکیدا تکذیب می‌کنم…

الهام پاوه‌نژاد درباره درج خبری مبنی بر خودکشی آشامحرابی گفت: با پیگری به عمل آمده این خبر را اکیدا تکذیب می‌کنم، هر چند او این روزها از شرایط روحی مناسبی برخوردار نیست اما این دلیل نمی‌شود بعضی از سایت‌ها اقدام به درج خبر کذب کنند. امیدوارم رسانه ها رسالت خبری خود را دقیقتر پیگیری کنند.

لازم به ذکر است که خبر خودکشی آشا محرابی را یکی از سایت‌های خبری درج و عنوان کرده است که خودکشی بازیگر زن سریال “قلب یخی” با تلاش پزشکان ناکام مانده است. و از آنجا که منظور کسی نیست جزء آشا محرابی، با پیگیری این خبر از طریق دوستان و نزدیکانش متوجه شدیم که این خبر پایه و اساس درستی نداشته و کذب محض است.

آشا محرابی قرار بود که در نمایش “تراس” محمد رضا خاکی به ایفای نقش بپردازد که انصراف داد و بهاره رهنما جایگزین وی شد.

منبع:فان پاتوق

  نظرات ()
تعطیلات فقرا !!! + عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ۸ آبان ۱۳٩٠

389950 2000322461573 1648918156 1588943 1215924736 n تعطیلات فقرا !!! + عکس   حتما ببینین

منبع سایت : فان پاتوق

  نظرات ()
گران قیمت ترین عطرهای دنیا را بشناسید! + تصاویر نویسنده: دانای چمازکتی - ۸ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
تاریخ و نحوه ثبت‌نام از داوطلبان آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی 391ا نویسنده: دانای چمازکتی - ۸ آبان ۱۳٩٠

سازمان سنجش آموزش کشور بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل) سال 1391 و هفدهمین  دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور می رساند که ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل) سال 1391 از ساعت 9 صبح روز سه‌شنبه 17/8/90 (هفدهم آبان ماه 1390) به صورت اینترنتی آغاز می‌شود و تا ساعت 24 روز چهارشنبه 25/8/90 (بیست و پنجم آبان ماه 90) پایان می‌پذیرد. 

دفترچه راهنمای شرکت در آزمون از روز چهارشنبه 11/8/90 بر روی سایت سازمان قرار خواهد گرفت و اطلاعیه این سازمان در خصوص شرایط و ضوابط و نحوه ثبت نام از داوطلبان در نشریه پیک سنجش روز دوشنبه 16/8/90 منتشر و همزمان نیز بر روی سایت سازمان قرار داده می‌‌شود.

ضمناً به اطلاع می رساند که آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل) سال 1391 در صبح و بعد از ظهر روزهای چهارشنبه 26، پنج‌شنبه27 و جمعه 28 بهمن ماه 1390 برگزار خواهد شد.

  نظرات ()
7 توصیه برای فراموش‌کردن دوستی‌های بدون سرانجام نویسنده: دانای چمازکتی - ۸ آبان ۱۳٩٠

7توصیه کلیدی


برای اینکه فردی رابطه قبلی خود را بعد از ازدواج فراموش کند، باید به تمام خاطرات و وابستگی‌های آن فرد،«نه مقدس» بگوید.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
جشن فارغ التحصیلی افسران زن ارتش در افغانشتان+ تصویر نویسنده: دانای چمازکتی - ۸ آبان ۱۳٩٠

عکسها در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
عکس قدیمی از رهبر انقلاب ! نویسنده: دانای چمازکتی - ۸ آبان ۱۳٩٠

عکس قدیمی از رهبر انقلاب !

  نظرات ()
ملانصرالدین؛ از افسانه تا واقعیت! +تصویر نویسنده: دانای چمازکتی - ۸ آبان ۱۳٩٠
ملانصرالدین را یکی از حکمای طنزپرداز و شوخ‌طبع در تاریخ جهان لقب داده‌اند. چرا که در میان ملت‌ها کمتر نماد بذله‌گویی و شوخ‌طبعی با ملانصرالدین قابل مقایسه است. با آنکه این شخصیت را هر ملتی به نامی می‌خواند و عنوان و لقب متفاوتی به او می‌دهد، اما در همه آنها شخصیت فرزانه او در هیات یک روستایی ساده و خوش سیما تصویر می‌گردد که سخنان ساده و شیرین و در عین حال حکیمانه‌اش به دل‌ها می‌نشیند.

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
تصاویر هوایی زیبا از زشتی‌های زمین نویسنده: دانای چمازکتی - ۸ آبان ۱۳٩٠

تصاویر هوایی جدیدی که توسط عکاسی به نام «هنری فیر» به ثبت رسیده عمق زخمهای صنعتی که به واسطه فعالیتهای انسان بر چهره زمین نقش بسته‌اند را به زیبایی نمایان می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، آلودگی‌ها در سطحی عظیم رنگ‌های متنوعی را بر روی سطح زمین ایجاد کرده اند که نمایانگر زخمهای ناشی از نشت مواد شیمیایی و نفتی، اکتشافات باز معدنی، فرسایش و پوسیدگی مواد معدنی و جنگل زدایی در زمین است.

فیر می‌گوید زیبایی بصری این تصاویر که به آثار انتزاعی شباهت دارند توجه افراد را به خود جلب می‌کند و سپس آنها را به واسطه دلایل زشتی که منجر به ایجاد این زیبایی‌ها شده است بهت زده می‌سازد. فیر امیدوار است پرداختن به این موضوع بتواند در مردم انگیزه کافی را برای تغییر چنین وضعیت وحشتناکی ایجاد کند:

عکسها در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
عکس: طاووس سفید نویسنده: دانای چمازکتی - ۸ آبان ۱۳٩٠

معمولا طاووس به پرهای زیبا و رنگارنگ خود شهره است؛ اما عکاس این عکس می‌گوید که این طاووس سفید را در فلوریدا دیده است

  نظرات ()
خودکشی دختری که اسیر بازیگر سینما شد نویسنده: دانای چمازکتی - ۸ آبان ۱۳٩٠

چیزی نمی گذرد که هنرپیشه معروف پس از مدتی نقش بازی کردن، چهره پنهان و پلید خود را نشان می دهد و به دختر پیشنهاد ارتباط در مقابل نگارش زندگی نامه اش و حتی ایفای نقش هنری را می دهد! بقیه ماجرا گفتنی نیست هر چند که به سادگی می توان آن را حدس زد


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
ورود تبلت 200 دلاری به بازار نویسنده: دانای چمازکتی - ۸ آبان ۱۳٩٠

خبرگزاری‌ها- شرکت ViewSonic از عرضه تبلت جدید خود که مجهز به سیستم عامل آندروید است در آینده نزدیک خبر داد.
این تبلت که ویوپد نام دارد مجهز به نسخه 2.3 آندروید بوده و قرار است تا هفته آینده در آمریکای شمالی و سپس در دیگر نقاط جهان توزیع شود.
قیمت این تبلت 200 دلار خواهد بود که در میان نمونه های رقیب کمتر است.
دقت این تبلت 800 در 600 بوده و دارای یک رابط کاربرای با جلوه های ویژه سه بعدی است. پردازنده یک گیگاهرتزی، 4 گیگابایت حافظه، پرت micro-HDMI، دوربین دیجیتال 3 مگاپیکسلی، دوربین 0.3 مگاپیکسلی برای مکالمات ویدیویی و امکان افزودن کارت حافظه 32 گیگابایتی از جمله دیگر امکانات ویوپد است.
این تبلت از فناوری های مختلف بی سیم هم پشتیبانی می کند که از جمله آنها می توان به شبکه های وای – فای، استانداردهای بی سیم 802.11b/g/n و ... اشاره کرد. این تبلت از استاندارد نسل سوم شبکه های تلفن همراه هم پشیبانی می کند. کارشناسان معتقدند این تبلت با احتمال زیاد با استقبال مواجه خواهد شد.

  نظرات ()
راز آدمهای شاد نویسنده: دانای چمازکتی - ۸ آبان ۱۳٩٠

آدمهای شاد برنامه‌ریزی و نقشه‌هایشان قدم به قدم است. آنها منتظر نمی‌مانند تا اتفاقات خوب به سراغشان بیاید و اهمیت قدمهای کوچک را با تمام وجود درک می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، در وبلاگی آمده است: افراد شاد کنترل زندگیشان را در دست دارند؛ آنها خودشان انتخاب می‌کنند که در کجا زندگی کنند.

انسان های شاد از رابطه بین جسم و روحشان آگاهند و می‌دانند که ‌باید به هر دوی آنها توجه و از آنها مراقبت کرد.

افراد شاد به زندگی به عنوان یک بازی که در آن برد و باخت تعیین ‌کننده راه است، نمی‌نگرند، بلکه معتقدند زندگی کسب یک تجربه است، تجربه بد یا خوب.

افراد شاد می‌دانند چگونه در زمان حال زندگی کنند. افراد شاد می ‌دانند که بعضی از اتفاقات خارج از کنترل انسان است.

اگر منتظر بهترین‌ها باشید در حالیکه خود را برای بدترین آماده کردید، همیشه در آینده آماده و موفق خواهید بود. آدمهای شاد برنامه‌ریزی و نقشه‌هایشان قدم به قدم است. آنها منتظر نمی‌ مانند تا اتفاقات خوب به سراغشان بیاید و اهمیت قدمهای کوچک را با تمام وجود درک می‌ کنند.

انسانهای شاد می ‌دانند چگونه با نگاهی به آینده از اشتباهاتشان درس بگیرند و از آنها عبور کنند.

  نظرات ()
پیامک‌ها هم فیلتر می‌شوند؟! نویسنده: دانای چمازکتی - ۸ آبان ۱۳٩٠

به گزارش خبرنگار ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پیش‌تر عنوان شده بود که پیام‌هایی که حاوی واژه‌هایی مانند «نماینده‌ مجلس»، «استانداری» و یا «تاریخ» و برخی واژه‌های دیگر هستند از حساسیت برخوردار بوده و شبکه تلفن همراه مانع از ارسال آن‌ها می‌شود، اما اخیرا علی‌اکبر اولیا - نماینده مجلس شورای اسلامی - اظهار کرد "در ارسال پیامک نقص وجود دارد، نمی‌خواهم نام آن را سانسور بگذارم؛ اما بعضا برخی کلمات که در پیامک وجود دارد باعث می‌شود آن پیامک ارسال نشود".

وی افزود: "مثلا اگر کلمه "جلسه" در پیامک وجود داشته باشد آن پیامک ارسال نمی‌شود، من این موضوع را با وزیر ارتباطات مطرح کردم و وزیر اعلام کرده که موضوع دست ما نیست".

هرچند وزیر ارتباطات درباره نقص در ارسال پیامک‌ها به اولیا پاسخ داد: بخشی از اشکالات مربوط به گوشی است چرا که برخی گوشی‌ها پیامک فارسی را منتقل نمی‌کنند و یا ناقص منتقل می‌کنند، همچنین برخی گوشی‌ها به دلیل وجود ویروس در سیستم ارسال پیامک نقص دارند، برای پیامک‌های تکراری نیز کتبا اعلام کرده‌ایم که هزینه آن‌ها یک بار محسوب می‌شود.

اما وی توضیحی درباره صحت یا رد موضوع مربوط به ارسال نشدن پیامک با واژه‌های خاص نداده است و اظهارات اخیر این نماینده مجلس، سوالاتی را در اذهان مشترکان بوجود آورده است که ممکن است علت ارسال نشدن برخی از پیامک‌ها وجود چنین کلماتی باشد که هیچ اطلاع‌رسانی در این باره از سوی مراجع تصمیم‌گیری انجام نشده و به نظر می‌رسد ارایه توضیح در این باره خالی از لطف نباشد.

  نظرات ()
اعلام جرم بودن «وی.پی.ان» بدون ارایه مستند قانونی نویسنده: دانای چمازکتی - ۸ آبان ۱۳٩٠

روزنامه شرق - در پی اظهارات متفاوت مبنی بر قانونی بودن یا غیرقانونی بودن استفاده از وی‌پی‌ان بار دیگر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد، استفاده از وی‌پی‌ان و فیلترشکن برابر مقررات ممنوع، تخلف و جرم است؛ به نحوی که در قانون جرایم رایانه‌ای به صراحت این موضوع عنوان شده است و راه‌های مبارزه با آن نیز با توجه به توان فنی موجود در کشور وجود دارد.
این در حالی است که به گفته کارشناسان جرایم رایانه‌ای هیچ ماده قانونی در قانون جرایم رایانه‌ای مبنی بر جرم بودن و نحوه برخورد با آن اشاره نشده است.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
پلیس به فیس بوک اشراف کامل دارد نویسنده: دانای چمازکتی - ۸ آبان ۱۳٩٠

معاون اجتماعی پلیس سایبر با بیان اینکه فضای مجازی باید مورد تحلیل قرار گیرد، گفت: پلیس فتا اشراف کاملی به شبکه‌های اجتماعی و به خصوص شبکه فیس بوک دارد.

سرهنگ سیدمحسن میربهرسی، در حاشیه‌ هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات افزود: پلیس با تمام امکانات و مقدوراتش به مطالعه‌ عمیق در زمینه شبکه اجتماعی فیس‌بوک پرداخته و کارگروه‌هایی در این زمینه مشغول به فعالیت شده‌اند که مبحث‌های فرهنگی و اجتماعی این شبکه را مورد رصد قرار دهند. 

معاون اجتماعی پلیس فتا در پاسخ به این سوال که برخورد پلیس با شبکه‌های فساد تشکیل شده در فیس‌بوک چگونه است؟ پاسخ داد: پلیس فتا عمده‌ رویکرد فعالیتش موضوعات اجتماعی است. متاسفانه چند صباحی است افرادی با فریب کاری و با ایجاد هویتی کاذب و با استفاده از تصاویری مستهجن اقدام به اخاذی از دیگران کردند که متاسفانه برخی از جوانان به دلیل عدم آشنایی با این تهدیدات به سمت این افراد گرایش پیدا کرده و مورد اخاذی قرار می‌گیرند. 

وی عنوان کرد: اما در کنار این افراد فریب خورده، کارگروه‌هایی وجود دارند که به صورت سازماندهی شده اقدام به انجام رفتارهای مجرمانه و ایجاد مراکز فساد کرده‌اند؛ بنابراین با تحقیقات صورت گرفته پلیس با تعداد زیادی از این گروه‌ها برخورد شد و پرونده‌ها به نتیجه مناسب رسید. 
  منبع:ایتنا

  نظرات ()
زیباترین دوشیزه 2011 آریزونا آمریکا+عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ٧ آبان ۱۳٩٠

تصاویری که مشاهده می کنید مربوط به خانم بریتنی می باشد که عنوان نخست دوشیزه سال 2011 ایالات آریزونا آمریکا را ازان خود کرده است . همچنین وی از طرف این ایالات برای شرکت در مسابقات زیباترین دوشیزه 2011 آمریکا نیز معرفی گردیده است

عکسها در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
آشنایی با انواع مسمومیت با مواد مخدر نویسنده: دانای چمازکتی - ٧ آبان ۱۳٩٠

عضو مرکز تحقیقات سم شناسی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مسمومیت با مواد مخدر یکی از مرگبارترین انواع مسمومیت‌ها به شمار می‌رود.

به گزارش برنا، غلامرضا کریمی عضو مرکز تحقیقات سم شناسی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بااشاره به این که ناخالصی‌های موجود در برخی از مواد مخدر از ماده مخدر خطرناک‌تر است، اظهار داشت: سکته‌های قلبی و مغزی، تشنج، نارسایی کبد و کلیه و تخریب سلول‌های مغزی و عضلانی از عوارض مسمومیت با مواد غیر قانونی به شمار می رود.

عضو مرکز تحقیقات سم شناسی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان این که اعتیاد، سوء مصرف مواد و قرص‌های اکستازی موجب بروز مسمومیت‌های خطرناک می‌شود، اظهار داشت: مصرف همزمان مواد مخدر با برخی از داروهای خواب‌آور و آرام‌بخش می‌تواند سبب بروز مسمومیت‌های شدید و حتی مرگ در فرد مصرف‌کننده شود.

کریمی تاکید کرد: فرآورده‌های تقلبی، تمجیزک و نورجیزک، نه تنها سبب ترک اعتیاد نمی‌شوند بلکه در اغلب آنها مواد سمی و کشنده وجود دارد.

وی افزود: فرآورده‌های مخدر و اعتیادزای (پان) برخلاف ادعای طرح شده مبنی بر خوشبو کنندگی دهان یا ترک سیگار، سبب بروز اعتیاد و در پی آن مسمومیت می‌شود.

وی همچنین با بیان این که برخی از جوانان به منظور افزایش حجم ماهیچه ها در زمان بدنسازی اقدام به مصرف مواد استروئیدهای آنابولیک می کنند، اظهار داشت: جوانان برای بدن‌سازی و رقابت‌های ورزشی از مصرف نابه‌جای استروییدهای آنابولیک خودداری کنند زیرا مصرف خودسرانه آن عوارض قلبی و عروقی مانند ازدیاد فشارخون و نارسایی قلبی را برای آن‌ها به همراه دارد.

عضو هیئت علمی دانشگا علوم پزشکی مشهد گفت: مصرف انواع داروهای هورمونی با هدف بدنسازی در جوانان می‌تواند سبب بروز عوارض وخیمی مانند عقیمی، نارسایی قلبی و کبدی، کوتاهی قد در مردان و پرمویی و خشونت صدا در خانم‌ها شود.

هفتم آبان ماه با عنوان پیشگیری از مسمومیت ناشی از سوء مصرف مواد در جوانان نامگذاری شده است.

  نظرات ()
خرید مسکن متری ۵۰۰ هزار تومانی در تهران نویسنده: دانای چمازکتی - ٧ آبان ۱۳٩٠

در ادمه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
آتش زدن دو دختر در مراسمی شیطانی نویسنده: دانای چمازکتی - ٧ آبان ۱۳٩٠

همشهری: پلیس آفریقای جنوبی روز جمعه از جان باختن دختر جوانی در یک مراسم مشکوک شیطانی در این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس از ژوهانسبورگ،‌ این دختر 18 ساله که دچار سوختگی شدید درجه سه و چهار شده بود در بیمارستانی در آفریقای جنوبی جان باخت.

در این حادثه ریه‌های این زن جوان به شدت دچار سوختگی شده بود.

چهار جوان به اتهام دست داشتن در این حادثه دستگیر شده‌اند.

بر اساس این گزارش،‌ افرادی این دختر هجده ساله و دختر شانزده ساله دیگری را به هم بستند و پس از آغشته کردن آنها به بنزین، این دو دختر جوان را آتش زدند.

دختر شانزده ساله اگرچه به شدت دچار سوختگی شد ولی از این حادثه جان سالم بدر برده است.

  نظرات ()
جهیزیه دختر پیامبر (ص) چگونه تهیه شد نویسنده: دانای چمازکتی - ٧ آبان ۱۳٩٠
هنگامى که جهیزیه حضرت زهرا(س) را خدمت پیغمبر اسلام(ص) آوردند اشک از دیدگان آن حضرت جارى شد و سر را به جانب آسمان بلند کرد و گفت: خدایا این عروسى را براى کسانى که ظرف‎هایشان گلى است مبارک گردان.
مابقی در ادامه مطلب

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
خودکشی بازیگر زن "قلب یخی" نویسنده: دانای چمازکتی - ٧ آبان ۱۳٩٠

پس از انتشار اخبار مختلفی درباره سبک زندگی عجیب برخی از هنرمندان که حکایت از اعتیاد، مانوس بودن آنها با حیوانات و اظهار نظرهای غیر متعارف درباره اصول مذهبی این بار نیز یک هنرپیشه پرکار زن با اقدام به خودکشی خبر ساز شد.

به گزارش آفاق، برپایه این خبر، این بازیگر، یکی از نقش های اصلی سریال قلب یخی را بازی می کند.

وی پس از مصرف قرص برنج و مسمویت شدید، اقدام به رگ زنی از سه نقطه کرده بود که خوشبختانه با تلاش پزشکان این امر ناکام ماند و شانس زندگی مجدد را یافت.

بنا بر اظهارات کادر معالج این هنرپیشه معروف، وی سابقه هیچ نوع بیماری افسردگی و روانی را نداشته است و گویا مشاجره وی با خانواده اش منجر به خودکشی شده است.

این بازیگر به مدت یک روز در یکی از بیمارستان های خصوصی غرب تهران بستری بود و علیرغم صلاحدید پزشکان و تنها به دلیل انعقاد قرارداد کاری مهم! با رضایت خانواده و قبل از پایان دوره درمان ترخیص شده است.

گفتنی است، این هنرپیشه جوان علاوه بر مجموعه قلب یخی در سریال های «آشپزباشی»، «مرگ تدریجی یک رویا»، «توی گوش سالمم زمزمه کن»، «مسافرخانه سعادت» و ... به ایفای نقش پرداخته است.

مسمومیت با قرص برنج در سال های اخیر به عنوان یک عامل مهم مسمومیت های شدید و منجر به فوت، بخصوص در کشور ما محسوب می شود.

آمارهای منتشر شده، حکایت از مشاهده بیش از 124 مورد مسمومیت با قرص برنج در سال های اخیر  در شهر تهران دارد که غالبا افراد 16 تا 30 را تشکیل می دهد.

  نظرات ()
عوامل موثر بر اختلالات اینترنت چیست؟ نویسنده: دانای چمازکتی - ٧ آبان ۱۳٩٠

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
شرکت ارتباطات زیرساخت مدعی شده است که در ماه‌های اخیر هیچ‌گونه قطعی ارتباطی که اثر منفی بر کیفیت ارتباطات اینترنت بگذارد، نداشته است.

به گزارش ایسنا، برای تحلیل عوامل موثر برکیفیت شبکه اینترنت باید توجه داشت شبکه اینترنت کشور از چند بخش تشکیل شده استکه بخش شبکه زیرساخت آن در اختیار شرکت ارتباطات زیرساخت است.

تعهد شرکت ارتباطات زیرساخت در قبال این بخش از شبکه این است که پهنای باند مورد نیاز کشور را از تامین کنندگان بین‌المللی خریداری و از طریق درگاه‌های بین‌الملل تحویل بگیرد و آن را با استفاده از شبکه زیرساخت کشور که از امنیت بسیار بالایی برخوردار است به نسبت یک به یک و بدون ضریب اشتراک بین متقاضیان که عمدتا شرکت‌های مخابرات استانی و PAP ها هستند توزیع کند.

بنا بر اعلام شرکت ارتباطات زیرساخت، توزیع دیتا در شبکه شرکت ارتباطات زیرساخت با توجه به ساختار شبکه و به کارگیری بهترین تجهیزات روز دنیا در آن و توانمندی مراکز مدیریت شبکه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

بخش دیگری از شبکه که بخش دسترسی محسوب می‌شود، خارج از حوزه اختیارات شرکت ارتباطات زیرساخت است. این بخش است که مسوولیت ارایه سرویس خدمات دیتای و اینترنت را به کاربر نهایی را بر عهده دارد.

هرگونه نارسایی، عدم رعایت ضریب اشتراک و... بر کمیت و کیفیت تجهیزات به کارگرفته در این بخش می‌تواند اثرات منفی برروی کیفیت ارتباطات و اینترنت داشته باشد.

برهمین اساس ضروری و منطقی است در بررسی هرگونه قطعی و عدم کیفیت خدمات اینترنت در شبکه، به مسایل و مشکلات در همه قسمت‌های از جمله بخش دسترسی نیز توجه کامل شود.

  نظرات ()
نحوه دفن معمر قذافی از زبان یک نظامی نویسنده: دانای چمازکتی - ٧ آبان ۱۳٩٠

یک نظامی لیبیایی با تشریح نحوه دفن سرهنگ قذافی و پسرش معتصم و وزیر سابق جنگش گفت که در مراسم دفن این سه که نیمه شب سه‌شنبه صورت گرفت، مسئولانی از رژیم سابق حضور داشتند.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه الجزایری الشروق، یک منبع نظامی لیبیایی که نخواست نامش فاش شود، گفت: در مراسم دفن معمر قذافی و پسر معتصم قذافی و ابو بکر یونس وزیر جنگش شخصیت‌هایی از رژیم سابق حضور داشتند که هم اکنون در زندان‌های سری شهر مصراته بسرمی‌برند.

وی افزود: از جمله شخصیت‌هایی که در مراسم دفن قذافی و پسرش و وزیر جنگش از رژیم گذشته حضور داشتند باید به منصور ضو و موسى احمد نام برد و آنها از این جهت در مراسم دفن دعوت شدند تا شاهدی بر دفن قذافی و همراهانش باشند.

این نظامی لیبیایی در ادامه می‌گوید: مراسم دفن قذافی و همراهانش در اولین ساعات نیمه شب سه‌شنبه انجام شد، پس از این‌که اجساد چندین روز در مصراته در معرض عموم قرار داشتند و بیم آن می‌رفت که اجساد متعفن و متلاشی شوند، به همین منظور بعد از ظهر روز دوشنبه بازدید از اجساد متوقف شد و در حضور سه نماینده از شورای انتقالی یکی از طرابلس و دیگری از مصراته و یک مقام امنیتی نظامی از مصراته اجساد به دقت کفن شده و از آنها عکس گرفته شد.

پس از آن از حاضران خواسته شد به قرآن قسم یاد کنند که برای حفظ استقرار و ثبات کشور راز محل دفن قذافی و همراهانش را جایی برملا نکنند.

به گفته این منبع سه خودرو نیمه‌شب از بازار میوه و تره‌بار مصراته که اجساد قذافی و پسرش در آن‌جا به عرضه دید عموم گذاشته شده بود، اجساد را که در تابوت‌هایی گذاشته شده و در یک خودرو جای داده شده بودند، به راه افتادند، این درحالی‌ است که در دو خودرو دیگر یک مسئول از شورای انتقالی لیبی و یک مسئول از شورای محلی مصراته و ۳ نگهبان و ۳ راننده که از طرابلس فراخوانده شده بودند تا به منطقه آشنایی کاملی نداشته باشند و پس از دفن قذافی درصدد نبش قبرها برنیایند، حضور داشتند.

وی می‌افزاید: همچنین چشم‌های منصور الضو و موسی احمد با پارچه‌ای مشکی بسته شد تا آنها نتوانند محل دفن قذافی را ببینند و در کابین‌های پشت ماشین دست و پا بسته نشانده شدند تا هم راه را نبینند و هم احتمال فرار آنها از بین برود،‌ در عین حال چراغ‌های خودرو نیز خاموش شد تا امکان مشخص شدن خودروها و محل دفن قذافی از بین برود.

اما درباره محل دفن قذافی این نظامی لیبیایی می‌گوید که پس از طی کردن حدود ۲ ساعت و نیم راه و دور شدن از مصراته، راه بیابان بسیار وسیع و گسترده‌ای را پیش گرفتیم و خودروها حدود ۱۵۰ کیلومتر در این بیابان‌ها طی طریق کردند، پس از آن جنازه‌ها را بر شانه‌هایمان حمل کردیم و مسافت قابل توجهی را با آنها طی کردیم و پس از آن نگهبانان اقدام به کندن گودالی عمیق کرده و پیش از خاک کردن قذافی و همراهانش چشم‌های الضو و احمد ابراهیم را باز کردیم تا آنها شاهد دفن آنها باشند.

وی می‌افزاید: پس از گذاشتن اجساد در گورها روی اجساد با ماده شیمیایی مخصوصی پوشانده شد تا مانع انتشار بوی بد آنها از زیر زمین و نبش قبر شدن آنها توسط حیوانات شود و پس از آن خاک آن منطقه کاملا به حالت اول خود بازگردانده شد تا بیانگر دفن شدن چیزی یا کسی در این منطقه نباشد و همه از راهی که آمده بودیم بازگشتیم.

  نظرات ()
بارش برف و باران در سه روز آینده نویسنده: دانای چمازکتی - ٧ آبان ۱۳٩٠

بارش باران و برف در بیشتر استانهای کشور تا روز دوشنبه هفته آینده ادامه دارد. این در حالی است که پایتخت نیز از دیروز آسمانی آبی‌تر و هوایی سالم‌تر به خود دیده است.

به گزارش مهر، سازمان هواشناسی برای استانهای کویری مانند یزد و سیستان و بلوچستان نیز آسمانی صاف همراه با وزش باد تا روز دوشنبه پیش بینی کرده است.

در همین حال استان تهران در روز پنجشنبه بارش باران و وزش باد را تجربه کرد اما این وضعیت تا روز یکشنبه نیز ادامه دارد و در نهایت در روز دوشنبه آسمان تهران صاف کمی ابری همراه با وزش باد خواهد بود. اما همچنان در استانهایی مانند هرمزگان آسمان صاف به همراه غبار محلی پیش بینی شده است.

در این بین در شهرهایی مانند چالدران آذربایجان غربی ارتفاع برف تا ۲۵ سانتی متر و در ارتفاعات به ۴۵ سانتی متر رسیده است که در این صورت پیش بینی می شود بارش باران و برف تا سه روز آینده در اغلب نقاط کشور ادامه پیدا کند.

همچنین بندر انزلی بیشترین میزان بارندگی را به اندازه ۲۲۱ میلی متر تا ساعت ۹ و نیم روز پنجشنبه به خود دید. آسمان کیانشهر نیز۸۴ میلی متر میزان بارش باران را تجربه کرد و پس از آن آسمان رشت به اندازه ۷۱ میلی متر در میان شهرهای دیگر بیشتر و بهتر بارید.

تکاپو برای رفع مشکلات تردد در جاده ها و معابر عمومی

از سوی دیگر بارش برف و باران در استانهای مختلف کشور باعث می شود تا مسئولان اداره راه وپلیس راهنمایی و رانندگی و بسیاری از مسئولان دیگر نیز وضعیت موجود در راههای اصلی کشور را گزارش کنند. به همین دلیل جانشین فرمانده پلیس راه کشور به رانندگان هشدار داد با توجه به اینکه جاده‌‎های استان تهران و شمالی کشور به علت بارندگی لغزنده است رانندگان باید نکات ایمنی را رعایت کنند.

سرهنگ پرویز سیاح البرزی با اعلام اینکه تمام جاده های کشور باز است و تردد در آنها در حال انجام است به خبرنگار مهر گفت که جاده های شمالی کشور لغزنده است. همچنین بارش برف در برخی از ارتفاعات جاده‌های شمالی آغاز شده است و تردد خودروها با رعایت نکات ایمنی امکانپذیر است.

وی افزود: از رانندگان می خواهیم تجهیزات ایمنی را به همراه داشته و قبل از سفر از سالم بودن وسیله نقلیه خود اطمینان حاصل کنند.

وی ادامه داد: باران در جاده‌های استان تهران نیز در حال باریدن است و سطح این معابر را لغزنده کرده است. ماموران پلیس راه در جاده ها حضور دارند و ایمنی خودروها را کنترل می کنند.

حتی مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران نیز درباره بارندگی های اخیر اظهار نظر کرد و درباره اینکه چرا هر وقت در شهری مانند تهران باران می بارد یکی از معضلات کمبود تاکسی است گفت: مشکل کمبود تاکسی نداشته‌ایم و ازدحام مسافران در برخی از خطوط تاکسی به دلیل کاهش سرعت خودروها و لغزندگی معابر بود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در پاسخ به این پرسش که آیا نظارت در روزهای بارانی که میزان تاکسی دربستی ها بیشتر است تشدید می شود گفت: تاکسی در بستی اشکالی ندارد و خلاف نیست برخی از مردم در روزهای بارانی و برفی از خودروها ی شخصی استفاده نمی کنند و تمایل دارند به صورت دربستی از تاکسی ها استفاده کنند.

حال هوای تهران خوب بود

از زمانی که باران بر سر شهر تهران باریدن گرفته این شهر در میان کلانشهرهای ایران آسمانی آبی تری را به خود دیده است. در برخی از مناطق تهران نه تنها باران بلکه برف نیز بارید. به عنوان مثال طبق پیش بینی سازمان هواشناسی استان تهران، اهالی شهرستانهای آبعلی، دماوند و فیرزوکوه از روز پنج شنبه تا ۷۲ ساعت بعد بارش برف را هم می بینند.

در میان ایستگاههای سنجش بارندگی در تهران، بنا به گفته عبدالرضا امیدوار شهری، مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی ایستگاه فرودگاه مهرآباد بیشترین میزان بارندگی را به اندازه ۱۲ میلی متر تا ساعت ۹ صبح روز پنجشنبه ثبت کرد.

اما از آنجایی که هر بارندگی هرچند اندک باعث ایجاد ترافیک و آبگرفتگی معابر در سطح شهر تهران می شود، مشاور معاون خدمات شهری شهرداری تهران اعلام کرد بارندگیهای روزهای اخیرسبب آبگرفتگی هیچیک از معابر شهر نشده است.

وی گفت: پیش از آغاز فصل بارندگی، انهار و کانالهای آب دو بار لایروبی شده‌اند.

مجید قبادی فر در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: پیش از این از تمامی کانالهای جمع آوری آبهای سطحی، دریچه ها و حوزه های رسوبی و تله های زباله گیر بازدید کردیم و نقاطی که نیاز به اصلاح داشت نیز مشخص و به مناطق ابلاغ شد.
وی ادامه داد: شبکه انهار و کانالهای جمع آوری آبهای سطحی نظافت شده است.

وی اضافه کرد: گروههای آتش نشانی و ۱۳۷ و نیروهای اجرایی خدمات شهری در نواحی در آماده باش کامل بودند تا اگر حجم باران از حدی فراتر رفت مشکلات احتمالی را برطرف کنند.

  نظرات ()
ناامیدی دستگاه قضایی از بازگشت خاوری نویسنده: دانای چمازکتی - ٧ آبان ۱۳٩٠

دادستان کل کشور بازگرداندن خاوری به ایران را بسته به نظر قاضی دانست
به گزارش خبر آنلاین دادستان کل کشور امروز گفت قاضی پرونده باید تصمیم بگیرد خاوری به کشور بازگردد یا نه. به گفته غلامحسین محسنی اژه ای که امروز در شیراز با خبرنگاران صحبت کرد، "خاوری اگر به کشور بازمی گشت به نفع خودش بود."
این در حالی است که محمودرضا خاوری، مدیرعامل سابق بانک ملی ایران، همچنان در کانادا اقامت دارد. وی متهم است در پرونده فساد مالی عظیم ۳ هزار میلیاردی که با مشارکت برخی دیگر از مقامات ارشد بانکها، دست داشته است. دادستان کل کشور همچنین در گفتگوی ویژه خبری که هفته گذشته انجام داد، درباره خاوری و بازگشتش به کشور، سخن گفته بود.
وی در نشست خبری ادواری خود با خبرنگاران، در پاسخ به "خبرآنلاین" درباره اتهام خاوری، به روشنی سخن نگفت و به ذکر این نکته بسنده کرد که :"در صورتی که خاوری به کشور برنگردد، وصله های زیادی به او می چسبد، پس به نفع خودش است به کشور بازگردد."
محسنی اژه ای بارها درباره احتمال بازداشت خاوری، پس از بازگشت به ایران، توضیح داده بود و گفته بود این که کسی به دلیل اتهام و یا ادای توضیح، بازداشت شود، چیز بدی نیست. هر کسی باید پاسخگوی عملکرد خود باشد و نباید از بازداشت بترسد.
با این حال، سیاست محمودرضا خاوری تا این لحظه، سکوت در برابر تمام درخواستها و تهدیدها بوده است.


قاضی، تصمیم گیر است
دادستان کل کشور، با وجود گذشت ۴ ماه از تشکیل پرونده قضایی بر علیه متهمان فساد مالی اخیر، بازگشت خاوری به ایران، برای ادای توضیح درباره نقش خود در جرم اخیر را، وابسته به نظر قاضی می داند. محسنی اژه ای اعلام کرده: "تا چندی‌قبل احتمال بازگشت خاوری‌را می‌دادیم، به نفع خودش نیز بود که بازگردد، حال بازگرداندنش به نظر قاضی بستگی دارد."
از کلام این مقام عالی قضایی برمی آید که دستگاه قضا ناامید از بازگشت داوطلبانه خاوری است و احتمال دارد بازداشت او را از پلیس بین الملل (اینترپول) درخواست کند. با این حال به نظر می رسد قانع کردن مقامات پلیس بین الملل برای برگرداندن یکی از مقامات ارشد سابق مالی کشور، کار ساده ای نباشد، از یک طرف، خاوری به سادگی می تواند با ادعای اینکه پرونده وی، سیاسی است، مسیر تعقیب بین المللی خود را منحرف کند و از سوی دیگر، تابعیت کانادایی خاوری، حضور دولت کانادا در پرونده اتهامی وی را قطعی می کند. به بیان دیگر، خاوری به دلیل تابعیت کانادایی، از مقامات سیاسی کشور خود خواهد خواست در برابر فشارهای قضایی دستگاه قضایی ایران، از او به عنوان یک "کانادایی" دفاع کنند.
در روزهای گذشته، یکی از روزنامه های صبح تهران، درباره حساسیت دولت کانادا در خصوص حضور خاوری در خاک این کشور، اخباری را منتشر کرده بود. با این حال، هنوز کانادا، درباره استرداد این متهم، با ایران وارد مذاکرات علنی نشده است.

  نظرات ()
رونمایی از گرانقیمت ترین لباس زیر زنانه جهان در امریکا + عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ٦ آبان ۱۳٩٠

این لباس زیر زنانه که ارزش آن معادل 2.5 میلیون دلار برآورد شده است ساخت شرکت طراحی لباس " راز ویکتوریا" است. که قرار است میراندا کر مدل معروف استرالیایی در جشنواره لباس زیر در نوامبر جاری آن را به تن کند.

عکسها در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
جذاب ترین و زیباترین دختر نابینای جهان + عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ٦ آبان ۱۳٩٠

اولین مراسم انتخاب زیباترین دختران نابینای جهان در سال ۲۰۱۱  "میریندا" توانست عنوان زیباترین و برترین دختر نابینای جهان را به خود اختصاص دهد.

عکسها در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
با خواندن این مطلب متعجب خواهید شد +عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ٦ آبان ۱۳٩٠

یک پسر بچه 6 ساله کروات توانسته با سینه مغناطیسی  خود توجه بسیاری را به خود جلب کند.
"ایوان استیلجکویچ" اعلام کرده که قادر است با بالا تنه ی خود بیش از 25 کیلو آهن را نگه دارد !

با خواندن این مطلب متعجب خواهید شد +عکس

او مرتبا برای نشان دادن استعداد خود قاشق و چنگال ،سکه و لوازم آشپزی را با بدن خود جذب می کند. حتی با اراده ای فولادین می تواند آهن را نیز به خود جذب کند.
خانواده او اعلام کرده اند دستان او گرما تولید می کند. آنها ادعا کرده اند که توانایی های خاص او به این ها ختم نمی شود و"ایوان" از 8 ماهگی راه می رفته، 15 ماهگی اسکیت سواری می کرده و از 2 سالگی پشت موتورسیکلت نشسته است.
آزمایشات پزشکی تا کنون چیز غیر طبیعی را در او نشان نداده است .

تهیه و ترجمه:: گروه خبری پرداد

  نظرات ()
عکسهای اعدام شیطان قرچک + 18 نویسنده: دانای چمازکتی - ٦ آبان ۱۳٩٠

به گزارش پرداد و به نقل از خبرگزاری مهر :: سحرگاه امروز چهارشنبه مورخه 5 آبان 1390 بخشعلی 29 ساله که در روز دوازدهم مرداد سال 88 با انگیزه سرقت وارد خانه جیران 86 ساله شده و بعد از به قتل رساندن پیرزن همسایه و نوه 8 ساله اش و سرقت طلاهای قربانیان از محل گریخته بود ، با حضور اولیاء دم، مسئولان قضائی شهرستان و مردم در ملاء عام اعدام شد.
پس از تجسس های گسترده ، ماموران پلیس آگاهی ورامین مرد معتاد را دستگیر کردند که وی با اعتراف به این جنایت هولناک گفت: صبح روز حادثه به بهانه اینکه کلیدم را جا گذاشته ام از زن سالخورده همسایه خواستم اجازه دهد از دیوار حیاط خانه آنها وارد خانه ام شوم. پس از ورود او را از پشت سر غافلگیر کردم و با چاقو به جانش افتادم. وقتی سراغ طلاهایش رفتم چشمم به نگین (نوه 8 ساله) افتاد که شاهد ماجرا بود. بنابراین دست و پای دختر بچه را بسته و پس از آزار و اذیت، او را نیز به قتل رساندم تا راز جنایت فاش نشود.
قضات شعبه 77 دادگاه کیفری استان تهران با توجه به اعترافهای تکان دهنده عامل این جنایت هولناک، او را به اتهام 2 فقره قتل عمد و آزار و اذیت دختر بچه به 3 بار اعدام در ملاء عام، 10سال حبس و 74 ضربه شلاق محکوم کرد.
این حکم از سوی قضات دیوان عالی کشور نیز تایید شده و پس از اذن رئیس دستگاه قضا برای اجرای حکم، سرانجام ساعت  6.35سحرگاه امروز- چهارشنبه-  دقیقه شیطان قرچک پای چوبه دار رفت و با حضور اولیاء دم، مسئولان قضائی شهرستان و مردم در ملاء عام اعدام شد.

عکسها در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
حادثه ای تلخ که تبدیل به پربیننده ترین ویدئو در چین شد + عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ٦ آبان ۱۳٩٠

به گزارش پرداد و به نقل از پرشین وی::بعد از آنکه یک دختر دو ساله چینی 2 بار توسط دو ماشین زیر گرفته می شود، دچار مرگ مغزی شده است ، نکته قابل توجه این اتفاق این است که به استناد فیلم ضبط شده، 18 نفر از کنار این صحنه، بدون توجه و بی خیال عبور می کنند.

عکسها در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
ترفندهای متجاوزان جنسی را بشناسید نویسنده: دانای چمازکتی - ٦ آبان ۱۳٩٠

بررسی‌ها نشان می دهد که در ۶۵ درصد موارد، متجاوزان اقدام به ربودن قربانیان کرده‌اند. ۲۰ درصد متجاوزان هم در پوشش راننده تاکسی و مسافرکش و ۱۵ درصد در پوشش انواع مامور (کارشناس شهرداری، مامور اداره گاز، مامور نیروی انتظامی و...) اقدام به ربودن قربانی کرده‌اند.

سیران سعدی، گروه اجتماعی- تجاوز 11 کارگر افغانی به یک کودک کار که منجر به مرگ او شد یکی از دردناک‌ترین خبرهای این روزهای صفحات حوادث بوده است. خبر تجاوز اما در چند ماه گذشته در رسانه‌ها زیاد دیده و خوانده شده، به گونه‌ای که نگاهی به خبر‌های چند ماه گذشته حاکی از آن است که هر ماه حداقل 10 مورد تجاوز رسانه‌ای شده است. خبرنگار قانون 40 مورد از مهم‌ترین موارد رسانه‌ای شده تجاوز را بررسی کرده که نتیجه آن حقایق تامل‌برانگیز و البته آزاردهنده‌ای را در بر دارد.به گزارش خبرنگار قانون، بررسی 40 مورد تجاوز رسانه‌ای شده از آبان 89 تا مهر 90 یعنی تقریباً یکسال گذشته، حاوی نکات قابل توجهی است.
در 6 مورد(15 درصد) از 40 مورد بررسی‌شده، متجاوز از قربانی شناخت قبلی داشته و در 34 مورد یعنی در 75 درصد متجاوز از قربانی هیچ‌گونه شناخت و آشنایی نداشته است.17 مورد یعنی تقریباً 43 درصد تجاوزها گروهی و 23 مورد یعنی حدود 57 درصد تجاوزها فردی بوده است.
بررسی‌ها نشان می دهد که 26مورد یعنی 65 درصد متجاوزان اقدام به ربودن قربانیان کرده‌اند. در  20 درصد موارد، متجاوزان در پوشش راننده تاکسی و مسافرکش و در 6 مورد یعنی 15 درصد در پوشش انواع مامور (کارشناس شهرداری، مامور اداره گاز، مامور نیروی انتظامی و...) اقدام به ربودن قربانی و تجاوز کرده‌اند.
توزیع جغرافیایی 40 مورد تجاوز رسانه‌ای شده نشان می‌دهد که 60 درصد تجاوزها یعنی 24 مورد در مرکز کشور، 5/12 (دوازده‌ونیم) درصد در شمال کشور، 5/12 درصد در غرب کشور، 5/7 (هفت‌ونیم) درصد در شرق و 5/7 (هفت‌ونیم) درصد در جنوب واقع شده است.به گزارش  قانون از 24 مورد تجاوز در مرکز کشور، 15 مورد تجاوز در استان تهران اتفاق افتاده است و این یعنی 37 درصد ازکل موارد تجاوز رسانه‌ای شده متعلق به استان تهران بوده است. این آمار هم نشان از بالا بودن وقوع این جرم در تهران و هم پوشش رسانه‌ای بیشتر آن در استان تهران می‌باشد. طبق آمارهای کشوری هم تهران، جرم‌خیزترین ناحیه به لحاظ تجاوز جنسی است.
عجیب ترین مورد تجاوز گروهی، مربوط به تجاوز بیش از 13مرد (خبر اولیه حکایت از تجاوز 50 مرد داشت، اما بعد از تکذیب‌ها و تاییدهای مکرر خبر تحت تعقیب بودن 20 مرد و در نهایت دستگیری 13 مرد توسط مسئولان قضایی تایید شد.) به یک زن در کاشمر خراسان و شنیع‌ترین مورد تجاوز گروهی،  14 نفر به چند زن و دختر در مقابل دیدگان خانواده‌های قربانیان در خمینی شهر بوده است.
شنیع‌ترین تجاوز فردی هم مربوط به تجاوز پدری به نوزاد دختر سه ماهه‌اش در تاکستان است.
جدول دسته بندی در ادامه مطلب

منبع:سایت قانون


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
هاشمی به همراه نوه‌اش در کیش نویسنده: دانای چمازکتی - ٦ آبان ۱۳٩٠

 

اکبر هاشمی رفسنجانی و نوه اش "فواد" فرزند مهدی هاشمی رفسنجانی در جزیره کیش
 

 

 
 
  نظرات ()
شباهت عجیب و باورنکردنی یک زن به آنجلینا جولی + تصاویر نویسنده: دانای چمازکتی - ٦ آبان ۱۳٩٠

به گزارش پرداد و به نقل از پرتال سیمرغ :: در این مطلب قصد داریم شما را با یک خانم 29 ساله آشنا کنیم که بدون انجام هیچ عمل جراحی پلاستیک و زیبایی شباهت بسیاری به هنرپیشه مشهور هالیوود آنجلینا جولی دارد .

عکسها در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مهران رجبی در نقش یک زن+عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ٦ آبان ۱۳٩٠

قانون- مهران رجبی در  تله‌فیلم «اند خلاف» در نقش یک زن ظاهر شد.

به گزارش قدس، داستان «اند خلاف» درباره پنج خلافکار است که باندی را تشکیل می‌دهند تا یک شجره‌نامه مومیایی را جعل کرده و به فروش برسانند.

در این فیلم بازیگرانی مانند حمید لولایی، مهران رجبی، حدیث فولادوند، رضا داوودنژاد و بیژن بنفشه خواه به ایفای نقش می‌پردازند.

عکس در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
عکس آرایش کردن رئیس جمهور معروف !!! نویسنده: دانای چمازکتی - ٦ آبان ۱۳٩٠
عکس آرایش کردن رئیس جمهور معروف !!! %

 

 

وقتی پن کیک روی صورت برلوسکنی روی دستمال کاغذی می‌ماسد!

عکس آرایش کردن رئیس جمهور معروف !!! %
منبع: سایت ببین .کام
  نظرات ()
ماست برای قلب مفید است نویسنده: دانای چمازکتی - ٦ آبان ۱۳٩٠

پزشکان می‌گویند مصرف روزانه ماست به مقدار متعادل، مانع از ضخیم شدن دیواره سرخرگ گردنی شده و در نتیجه خطر بروز بیماری قلبی را کاهش می‌دهد.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، کری ایوی متخصص تغذیه در بیمارستان «سر چارلر گاردنر» در این باره گفت: این مطالعات نشان داده است که مصرف ماست و فرآورده‌های لبنی پروبیوتیک برای سلامت قلب و عروق مفید است.

روزنامه سیدنی مورنینگ هرالد در این باره نوشت: این آزمایشات روی 1080 زن 70 ساله صورت گرفته است. این زنان به طور تصادفی برای شرکت در «مطالعه مصرف کلسیم و پیامد شکستگی استخوانی» انتخاب شده بودند.

نتایج آزمایش‌ها که در مجله انجمن تغذیه آمریکا منتشر شده حاکیست، مصرف ماست کم چرب حدود 100 گرم در روز یا بیشتر، تاثیر قابل توجهی در کاهش احتمال ضخیم شدن دیواره سرخرگ گردنی دارد. این فاکتور نیز به نوبه خود در برطرف کردن خطر احتمالی امراض قلبی موثر است

  نظرات ()
رهاکردن کودک 5 ماهه در جنگل نویسنده: دانای چمازکتی - ٦ آبان ۱۳٩٠

پلیس ایالت «جورجیا» در آمریکا، از دستگیری پدری خبر داد که فرزندش را در جنگل رها کرده بود.

به گزارش سرویس «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پلیس این مرد 21 ساله را به جرم خشونت، کودک‌آزاری و رهاکردن دخترش در جنگل دستگیر کرد.

مادر«رایون گری» گفت: پس از شنیدن صدای مشاجره پسر وعروسم با پلیس تماس گرفتم اما او قبل از رسیدن پلیس نوه‌ام را از خانه خارج کرد.

همسر«رایون گری» گفت: هرچه تلاش کردم نتوانستم «رایون» را از این کار منصرف کنم و او درحالی که عصبی بود مرا هل داد و از خانه خارج شد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، پلیس پس از جستجو نیم ساعته توانست این کودک را در منطقه جنگلی اطراف منزل این خانواده پیدا کند و سپس به بیمارستان انتقال داد.

  نظرات ()
توقف صعود قیمت طلا در بازارهای جهانی نویسنده: دانای چمازکتی - ٦ آبان ۱۳٩٠

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران

 

 

بهای معاملات طلا پس از اینکه با توافق رهبران اروپایی در مورد بدهی یونان، به بالاترین بها در پنج هفته گذشته صعود کرد، روز پنج‌شنبه تقریبا تغییری نداشت.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از وال استریت ژورنال، معاملات حجم بالای طلا برای تحویل در ماه دسامبر در بازار کامکس نیویورک، 2.50 دلار یا 0.1 درصد کاهش بها یافته و به هزار و 721 دلار در هر اونس رسید.

معاملات اندک طلا برای تحویل در ماه اکتبر، 4.50 دلار کاهش بها یافته و به هزار و 718 دلار و 20 سنت در هر اونس رسید.

وضعیت بحران بدهی در اروپا بر قیمت‌های طلا تاثیر بسیاری گذاشته و سرمایه گذارانی که نسبت به احتمال توافق رهبران اتحادیه اروپا برای حل بحران این منطقه تردید داشتند، به سوی این فلز گرانبها به عنوان دارایی مطمئن روی آورده بودند.

اما به گفته معامله گران، واکنش خاموش روز پنج‌شنبه ناشی از این بود که در روزهای اخیر نگرانی نسبت به ورشکستگی احتمالی یونان موجب کشانده شدن سرمایه گذاران به سوی دارایی‌های مطمئنی مانند طلا و دلار آمریکا شده بود و برخی از این نگرانی‌ها همچنان ادامه دارند.

از سوی دیگر بهبود اقتصاد آمریکا که بر طبق آمار جدید، در سه ماهه سوم با آهنگ سریع‌تری رشد کرد، موجب کاهش نگرانی‌ها نسبت به بازگشت رکود شده و بر صعود بهای طلا تاثیر گذاشت.

  نظرات ()
راه‌هایی برای افزایش بازدیدکنندگان وبلاگ‌ها نویسنده: دانای چمازکتی - ٦ آبان ۱۳٩٠

بیشتر شدن تعداد بازدیدکنندگان یعنی آدمهای بیشتری حرف شما را می‌شنوند، برای همین است که افزایش تعداد بازدیدکنندگان اغلب از دغدغه‌های مهم وبلاگ‌نویس‌ها است.

به گزارش خبرنگار سرویس نگاهی به وبلاگهای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نویسنده وبلاگی در این مورد راهکارهایی را ارائه کرده است که می تواند مفید واقع شود.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
راهنمای سیستم عامل های تبلت نویسنده: دانای چمازکتی - ٦ آبان ۱۳٩٠

راهنمای سیستم‌عامل‌های تبلت، پرونده شماره 124 ماهنامه شبکه (فصل کد نبشته ها) میباشد.
دنیای تبلت که تا همین یک سال و‌اندی پیش سوت و کور بود، امروز شور و حالی دارد. این صنعت در آغاز دوره نوینی است که با شتاب و جنجال فراوان به جلو پیش می‌رود...
دنیای تبلت که تا همین یک سال و‌اندی پیش سوت و کور بود، امروز شور و حالی دارد. این صنعت در آغاز دوره نوینی است که با شتاب و جنجال فراوان به جلو پیش می‌رود. خریداران و کاربران تبلت خواسته‌های پایان‌ناپذیری دارند و سازندگان نیز با هر محصول و هر‌نسل از محصول‌های خود سعی می‌کند پاسخ‌گویی نیازها باشند که در یک سو نیازهای سخت‌افزاری قرار دارند و در سوی دیگر نیازهای نرم‌افزاری خودنمایی می‌کنند. سعی سازندگان براین است که هر کدام امتیازهایی از هر دو جهت بر دیگری داشته باشند. از نظر نرم‌افزاری اما این صنعت پنج بازیگر عمده دارد که هر کدام رویکردی متفاوت در پیش رو دارند...

پرونده ویژه پیش‌رو با عنوان « راهنمای سیستم‌عامل‌های تبلت» شامل 5 مقاله است که در ابتدا مقاله اول با عنوان «کندوی مرد ماشینی» به قلم احمد رضا فرزان جم، به بررسی سیستم‌عامل آندروئید 3 که نسخه اختصاصی تبلت می باشد خواهد پرداخت. «سیستم‌عامل من!» عنوان مقاله دوم است و به بررسی سیستم عامل iOS که سال پیش جریان تازه‌ای را در بازار تبلت به راه انداخته است می پردازد. سپس مقاله «شاه‌توت نوبرانه!» به شرح سیستم عامل BlackBerry Tablet OS، محصول شرکت RIM می پردازد که این سیستم‌عامل با توجه به تازه ‌وارد بودن RIM به دنیای سیستم‌عامل‌های ویژه تبلت به تکمیل و تکامل نیازمند است. سپس در مقاله «سیستم‌عامل عنکبوتی» شما را با سیستم‌عامل webOS 3.0 محصول شرکت اچ‌پی که برای نخستین تبلت این شرکت، تاچ‌پد اختصاص یافته است آشنا خواهیم کرد. در انتها و در مقاله پایانی با عنوان «آشنای قدیمی» نگاهی خواهیم انداخت به ویندوز 7 آشنا و همیشگی قابل استفاده در تبلت‌های مبتنی بر ویندوز موجود در بازار. سیستم‌عامل ویندوز با دیدگاهی متفاوت نسبت به رقبا و با اتکا به پیشینه‌حضور مقتدرانه خود در بازار کامپیوترهای رومیزی وارد بازار تبلت شده است و نسخه اختصاصی تبلت در کار نیست.

پرونده ویژه حاضر در 14 صفحه آماده شده و شامل 5 مقاله با عناوین زیر می‌باشد:
- کندوی مرد ماشینی - آیا آندروئید برای شما مناسب است؟
احمد رضا فرزان جم
- سیستم‌عامل من! - آیا iOS برای شما مناسب است؟
احمد رضا فرزان جم
- شاه‌توت نوبرانه! - آیا BlackBerry Tablet OS برای شما مناسب است؟
احمد رضا فرزان جم
- سیستم‌عامل عنکبوتی! - آیا webOS برای شما مناسب است؟
احمد رضا فرزان جم
- آشنای قدیمی- آیا ویندوز 7 برای شما مناسب است؟
احمد رضا فرزان جم

  نظرات ()
ترویج بی حجابی در رسانه ملی؛ به چه قیمتی پرچم ایران بالا می رود نویسنده: دانای چمازکتی - ٥ آبان ۱۳٩٠
روزهای گذشته تصاویری از زنان شرکت کننده خارجی درمسابقات تیراندازی قهرمانی زنان آسیا تهران در صدا و سیما بودیم که به مدد لیبرالیسم فرهنگی به صورت بی حجاب به نمایش درآمدند.
 
 
به گزارش جام نیوز به نقل از مشرق؛ روزهای گذشته شاهد تصاویری از مسابقات تیراندازی قهرمانی زنان آسیا تهران در صدا و سیما بودیم که در شرایط عادی هیچ وقت چنین صحنه هایی پخش نمی شود. رسانه ملی به بهانه آنکه پرچم ایران به اهتزاز در خواهد آمد و عزت و افتخار ملی است، زنان شرکت کننده را بدون حجاب در تهران به نمایش درآورد. ظاهراً عرصه ورزش محل تاخت و تاز لیبرالیسم فرهنگی شده و بی حجابی در شرایط ورزشی مباح است.
 

* ورزش حرفه ای، ابزار جنگ نرم
در جنگ نرم همانند جنگ سخت، خط مقدم جبهه به طور عینی برای خودی قابل رویت و ملموس نیست و دشمن در جنگ نرم به جای هجمه مستقیم و تصرف سرزمین، به وسیله شیوه های نوینی، قلب ها و مغزها را تصرف می کند. لذا شناخت حوزه های مختلف جنگ نرم که دشمن به طریق آن می تواند ضربه مهلکی را بر ما وارد سازد امری واجب است. بنابراین باید ابتدا حوزه های مختلف جنگ نرم را شناخت و سپس بر اساس مکتب اول امنیت آسیب محور، سیستم ایمنی را برای مقابله با دشمت تقویت ساخت.
امروزه ورزش حرفه ای به عنوان یکی از عرصه های مهم و تاثیرگذار جنگ نرم به شمار می رود. در این فرایند ورزش حرفه ای به مثابه ظرفی است که محتوای آن را فرهنگ غربی به ویژه فرهنگ لیبرالیستی تشکیل می دهد. با ورود ورزش به جامعه هدف فرهنگ خود را نیز در آن گسترش داده و از ظرفیت های داخلی کشور هدف و حوزه فرهنگی آن اقدام به ایجاد اختلال نموده و تا حدی که کشور هدف، خود به عنوان میزبان (دشمن نرم) عمل نموده و بدون آن که مدیریت فرهنگی کشور متوجه آن باشد، آثار آن به تدریج در جامعه نمایان می سازد.
 

* لیبرالیسم ورزشی
یکی از اصلی ترین مفاهیمی که از طریق ورزش حرفه ای امروزه وارد کشور می شود لیبرالیسم است. لیبرالیسم، یک ایدئولوژی مدرن است که معنی دقیق آن اباحه‌گرایی است. این ایدئولوژی، ریشه در امانیسم یا پارادایم اصالت بشر دارد. فرهنگ لیبرالیستی، فرهنگی است مبتنی بر اباحه گری، یعنی جایی که محرمات و مکروهات نهی نشود و مستحبات و واجبات نیز امر نشود و تنها مباح بودن حد وسطی است که وجود دارد. هسته‌ مرکزی و جوهره‌ لیبرالیسم "لسه‌فر" یعنی بگذار هر چه می‌خواهد انجام دهد. با توجه به اینکه ذات لیبرالیسم و اصالت اباحه ریشه دین یعنی حیاء را نشانه گرفته است، گسترش لیبرالیسم در جامعه اسلامی به حیازدایی می انجامد و بنا بر فرموده امام معصوم(ع) «آن کس که حیا ندارد، حیات ندارد.»
متاسفانه روزهای گذشته در مسابقات تیراندازی قهرمانی زنان آسیا در تهران به کرات شاهد ورزشکاران زن بی حجاب خارجی بودیم که تصویر آنها نیز به طور زنده از شبکه سیما پخش می شد. این مسئله جدای از آن که نوعی بی احترامی و نقض قانون کشورمان از سوی ورزشکاران خارجی تلقی شده و به حیثیت ملی ما لطمه می زند نمایش این هنجارشکنی عمومی به وسیله اقدام نابجای صدا و سیما موجب از میان رفتن قبح این عمل غیر شرعی شده که به حیاء زدایی منتج خواهد گردید که جا دارد با مسئولین برگزار کننده مسابقات که در این زمینه اهمال و بی توجهی نموده اند برخورد کرد.
لیبرالیسم ورزشی یعنی اینکه اقدام و عملی که مورد اشکال شرع است و در حکم حرام خدا می باشد، با تغییر حوزه و ورود به عرصه ورزش مباح تلقی می گردد به عبارت دیگر به بهانه ورزش و کسب مدال در عرصه بین الملل ما از اصول مسلم دینی خود دست برمی داریم و در موضعی قرار می گیریم که در زمین خود با قاعد دشمن بازی می کنیم.
چگونه است که در مسئله حجاب و عفاف همگان انتظار مقابله گشت ویژه ارشاد با ناهنجاری های جامعه را دارند اما از سوی دیگر رسانه ملی تصاویر زنده ورزشکاران بی حجاب را در کشور اسلامی که حجاب امری ضروری است به نمایش می گذارد. مسئولین فرهنگی کشور این دوگانگی را چگونه پاسخ می دهند؟ البته از مروجین مکتب ایرانی جز این انتظار نمی رود اما این گلایه به صدا و سیما به عنوان خط مقدم جبهه فرهنگی وارد است. انتظار می رود از نهادی که بازوی رهبری در جهت پیاده کردن منویات مقام معظم رهبری به ویژه در زمینه ترویج حیاء و عفاف محسوب می شود، دیگر شاهد چنین اقداماتی نباشیم. بنابراین لازم است حوزه های مختلف جنگ نرم را به طور دقیق شناخت و سپس به تدوین استراتژی های مقابله با آن پرداخت.

  نظرات ()
فیفا حجاب زنان فوتبالیست ایران را پذیرفت نویسنده: دانای چمازکتی - ٥ آبان ۱۳٩٠

معاون رئیس فیفا، شاهزاده علی الحسین اعلام کرد که در نشستی که طی روزهای گذشته با مجمع فیفا داشته‌است، مسئولین فیفا با پوشیدن روسری توسط بازیکنان مسلمان فوتبال موافقت کردند.

به گزارش جام نیوز به نقل از اوج‌نیوز، فیفا پوشیدن روسری را به دلائل امنیتی توسط بازیکنان فوتبال ممنوع کرده بود.
 

  نظرات ()
محلی که قذافی در آن دفن شد + عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ٥ آبان ۱۳٩٠

محلی که قذافی در آن دفن شد + عکس


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
پوستر معمر قذافی در لباس زنانه نویسنده: دانای چمازکتی - ٥ آبان ۱۳٩٠

 

گردآوری : گروه اینترتتی ببینین . کام

 

 

 

  نظرات ()
عکس جالب و جدید از شجریان و گوگوش در کنار هم ! نویسنده: دانای چمازکتی - ٥ آبان ۱۳٩٠

عکس جالب و جدید از شجریان و گوگوش در کنار هم !

در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
رونمایی از شاهکار جدید نوکیا نویسنده: دانای چمازکتی - ٥ آبان ۱۳٩٠

رونمایی از شاهکار جدید نوکیا


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
‌ماجرای عجیب اعجوبه تیم ملی که در بیمارستان روانی بستری شد نویسنده: دانای چمازکتی - ٥ آبان ۱۳٩٠

عضو سابق تیم ملی جودو که در سال 2000 با فن معروف «‌گهواره» رقیبانش را یکی پس از دیگری ضربه فنی کرد و مدال طلا را به گردن آویخت، این روزها با بیماری دست و پنجه نرم می کند و حال و روز چندان خوشی ندارد

به گزارش جام نیوز به نقل از اوج نیوز، کاظم ساریخانی که پنج مدال آسیایی را در کارنامه دارد و در المپیک سیدنی تا نزدیکی کسب مدال پیش رفت و پنجم شد بر اثر یک اتفاق عجیب و تاسف بار سالهاست دور از ورزش به‌سر‌می‌برد و به سختی امرار معاش می‌کند.
کاظم ساریخانی در توضیح اتفاقاتی که به حاشیه رانده شدنش منجر شده می‌گوید:‌ «سال 86 از سوی فدراسیون برای هدایت تیم ملی‌جودوی عربستان راهی این کشور شدم. بعد از گذشت 25 روز اتفاقی افتاد که مسیر زندگی مرا تغییر داد. یک روز مشغول استراحت بودم که عده ای ناشناس به طور ناگهانی وارد منزلم شدند و ‌پس از زد و خورد به من آمپولی تزریق کردند و رفتند. بعد از این اتفاق دیگر چیزی متوجه نشدم و زمانی که چشم باز کردم در بیمارستان روانی تهران بودم.»
جودوکار سابق تیم ملی که پس از درو کردن چند مدال رنگارنگ از مسابقات آسیایی در روزگاری نه چندان دور به اعجوبه ایرانی ملقب شده بود در توصیف اوضاع و احوال فعلی‌اش می‌گوید: «سه سال تمام بستری بودم وهمان زمان خانواده‌ام قصد طرح شکایت داشتند که مسئولان فدراسیون مانع شدند و اعلام کردند که زندگی مرا تامین می کنند. درخشان و ‌امینی، رئیس و ‌سرمربی سابق تیم ملی جودو من را به عربستان فرستادند اما بعد از این ماجرا اجازه ندادند شکایت کنم. الان هم کسی ساریخانی را نمی‌شناسد و دریغ از کوچکترین کمک. به دلیل بالا بودن هزینه زندگی در تهران به یزد آمده‌ام و در آژانس رانندگی می کنم تا خرج زندگی خانواده‌ام را تامین کنم. در شرایطی روزانه بیش از 10 ساعت کار می کنم که دکتر اعلام کرده تا آخر عمر نمی توانم کار کنم.»
 

برای اطلاع از سایر اخبار سرویس ورزشی جام نیوز اینجا را کلیک کنید.

  نظرات ()
عکس: پیرترین دوقلوهای جهان نویسنده: دانای چمازکتی - ٥ آبان ۱۳٩٠

عکس: پیرترین دوقلوهای جهان


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
شکارچیان عسل هیمالیا+تصاویر نویسنده: دانای چمازکتی - ٥ آبان ۱۳٩٠
این مراسم شکارعسل یا به عبارتی برداشت محصول عسل، سالی دوبار در دامنه‌های هیمالیا - کشور نپال برگزار می‌شود. این مراسم مهیج و دیدنی، طرف‌داران بسیاری برای خود جمع کرده است. در این مراسم افراد شرکت کننده یک مسیر کوه‌پیمایی چند ساعته را طی می‌کنند تا به مکان مناسب شکار عسل برسند.

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
دانشجویان اصفهانی ربات شبیه سازحرکتی ساختند نویسنده: دانای چمازکتی - ٥ آبان ۱۳٩٠
گروهی از مخترعان جوان دانشگاه صنعتی اصفهان موفق به طراحی و ساخت ربات موازی شبیه‌سازهای حرکتی با محرک‌های دورانی شدند.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر ،  این ربات  یکی از طرحهای  موفق اجرا شده در هسته دینامیک و رباتیک دانشکده مکانیک دانشگاه است که با استفاده از روش‌های تئوری نوین و مدرن طراحی شده است.
عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: این اختراع ، رباتی موازی با 6درجه آزادی و محرک‌های دورانی است که به عنوان شبیه‌ساز حرکت ،کاربردهای گسترده‌ای در صنایع مختلف از جمله صنایع هوایی، خودروسازی، کشتی‌سازی و حوزه های تحقیقاتی و حتی شهربازی‌ها دارد.
دکتر کشمیری بابیان اینکه  استفاده از موتورالکتریکی دراین نوع ربات سرعت واکنش وقدرت مانور ربات را درمقایسه با نمونه های هیدورلیکی بسیار افزایش داده  است، گفت: عمده کاربرد این ربات در شبیه سازی پرواز هواپیمای جنگی مناسب است زیرا درشبیه سازی پرواز هواپیما به سرعت واکنش و قدرت مانور بالا نیاز است.
استاد راهنمای پژوهش‌های مرتبط با این اختراع افزود: برای کنترل این ربات از علمی‌ترین و قدرتمندترین روش‌های کنترل مدرن همچون کنترل‌کننده مود لغزشی (سیستم را برای نبود قطعیتهای مدل ریاضی واغتشاشات خارجی حفظ می کند) استفاده شده که برای دستیابی به عملکرد بهینه کنترل‌کننده‌ها از الگوریتم ژنتیک استفاده شده است که از این حیث در جهان بی‌نظیر است.
محمد جعفری‌نسب ، حمید عزیزان ،حسین دادخواه و محمد کشمیری از دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان  برای نخستین بار در کشور به دانش فنی این نوع ربات دست یافتند.
دکتر کشمیری افزود: این اختراع به شماره 63059 در  اداره کل ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسیده است .
  نظرات ()
فیلم جدید از لحظه ای که قذافی کشته شد نویسنده: دانای چمازکتی - ٥ آبان ۱۳٩٠

سی ان ان با پخش ویدئوی جدید و به تصویر کشیدن جوانی که با کلت خود، قذافی را کشته و جلوی دوربین با افتخار اسلحه خود را نشان می دهد، سوالات جدیدی مطرح کرده است.

برای دیدن فیلم روی لینک زیر کلیک کنید

http://www.tabnak.ir/fa/news/199662/فیلم-جدید-از-لحظه-ای-که-قذافی-کشته-شد

  نظرات ()
بازداشت دو نفر دیگر از متهمان فساد مالی اخیر نویسنده: دانای چمازکتی - ٥ آبان ۱۳٩٠
اژه‌ای که برای شرکت در مراسم تودیع و معارفه دادستان عمومی و انقلاب شیراز به این شهر سفر کرده بود بعد از ظهر امروز در یک نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این پرونده در حال حاضر مراحل قانونی خود را پشت سر می‌گذارد و ممکن است برحسب ضرورت‌ها برخی افراد از بازداشت آزاد شوند.
سخنگوی قوه قضائیه گفت: روز گذشته دو نفر از متهمان پرونده اختلاس 3 هزار میلیاردی اخیر در کشورمان بازداشت شدند.

به گزارش «فارس» حجت‌الاسلام و‌المسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای که برای شرکت در مراسم تودیع و معارفه دادستان عمومی و انقلاب شیراز به این شهر سفر کرده بود بعد از ظهر امروز در یک نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این پرونده در حال حاضر مراحل قانونی خود را پشت سر می‌گذارد و ممکن است برحسب ضرورت‌ها برخی افراد از بازداشت آزاد شوند.

اژه‌ای در مورد معرفی این افراد و شغل آنان نیز ابراز داشت: در این زمینه منع قانونی داریم و نمی‌توانیم متهمان پرونده را معرفی کنیم.

وی اضافه کرد: معتقدیم باید برای جلوگیری از اتفاق افتادن چنین اختلاس‌هایی موارد قانونی را بررسی کرده و ببینیم آیا ضعف در ساختار است و یا اینکه در قانون و مقررات با مشکل مواجه هستیم.

دادستان کل کشور ادامه داد: به طور قطع ضعف در رفتار مجریان داریم که باید آموزش‌ها و پیشگیری‌ها بیشتر شود.

وی تصریح کرد: باید دستگاه‌های ناظر و بازرسان در بانک‌ها نظارت‌های خود را بیشتر، قاطع‌تر و دقیق‌تر انجام دهند و با افرادی که رفتار غیرقانونی دارند برخورد شود.

سخنگوی قوه قضائیه خاطرنشان کرد: پیشگیری از جرم مراتب خاصی دارد و باید سه قوه ورود پیدا کنند تا از وقوع جرم پیشگیری شود.

محسنی‌اژه‌ای افزود: یکی از پیشگیری‌های مهم در ارتکاب افراد به جرم و جنایت حل معضل بیکاری است و باید با همکاری دستگاه‌های متولی این موضوع مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

سخنگوی قوه قضائیه در بخش دیگری از نشست خبری خود به سئوالات خبرنگاران در زمینه‌های مختلف پاسخ داد و ابراز داشت: پرونده‌های مستندسازان بی.بی.سی به دادگاه ارسال شده و مراحل قانونی خود را طی می‌کند.

وی ادامه داد: هنوز پرونده‌های این موضوع مختومه نشده و در حال پیگیری قانونی است.

سخنگوی قوه قضائیه همچنین در مورد وضعیت بازداشتی‌های شش ماهه نخست امسال نسبت به پارسال گفت: نسبت به گذشته تعداد بازداشتی‌ها کاهش نیافته بلکه در برخی موارد نیز کمی افزایش داشته است.

اژه‌ای افزود: باید طوری قضات در پرونده‌ها تصمیم‌گیری کنند که کمتر شاهد بازداشت شدن برخی از متهمان پروند‌ه‌های جزئی باشیم.

وی تصریح کرد: توصیه می‌کنیم مواردی که قانون الزام نکرده قضات از بازداشت و زندانی کردن افراد خودداری کنند.

دادستان کل کشور در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس در مورد ماده 18 قانون دادگستری و تغییرات صورت گرفته در آن خاطرنشان کرد: این ماده قانون است و به هیچ عنوان تعطیل نمی‌شود تنها دستورالعمل و بند آن اصلاح شده است.

اژه‌ای ادامه داد: اصلاح این ماده به دستور رئیس قوه قضائیه صورت گرفته و بر اساس آن نیز هر پرونده‌ای که توسط روسای دادگستری‌ها و دادستان کل کشور تشخیص داده شود که خلاف بین شرع صورت گرفته است به رئیس قوه قضائیه ارجاع شده و اقدامات قانونی از آن طریق صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: اصلاح این ماده سبب شد تا از ارجاع بی‌مورد بسیاری از پرونده‌ها توسط وکلا و به تعویق افتادن نتیجه برخی پرونده‌ها جلوگیری شود.

سخنگوی قوه قضائیه همچنین در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اجرای قانون قطع ید اظهار داشت: این قانون برای اجرا شدن نیاز به حد و حدوداتی دارد و مواقعی که تمام شروط آن حد را داشته باشد اجرا می‌شود.
  نظرات ()
سلحشور سینما را به لجن زار تشبیه کرد نویسنده: دانای چمازکتی - ٥ آبان ۱۳٩٠
در یک حوض لجن، نمی‌توان دنبال سیب، گلابی و انار تمیز گشت و این یک حماقت است، در یک لجنزاری به نام سینما که ریزه خوره دستورالعمل‌های صهیونیستی است نمی‌توان حرف اسلام را زد.
به گزارش شیعه آنلاین «فرج الله سلحشور» کارگردان فیلم سینمایی حضرت یوسف (ع)، با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم رویش در مشهد مقدس، طی اظهاراتی شدیداللحن گفت: دبیران جشنواره به صراحت گفته‌اند که سینما مذهبی یعنی چه و سینمای دینی را قبول ندارند.

«سلحشور» با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم دینی رویش که حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی مسئولیت برگزاری آن را بر عهده دارد، گفت: الان جشنواره فیلم رویش گذاشته‌اند. آقایی بنام «صانعی» و «بیگلری» به صراحت می‌گویند سینما مذهبی و این مسخره بازی‌ها یعنی چه، سینما سینما است و حرف آن یکی است و سینمای اسلامی را اصلا قبول ندارند آن هم جایی مثل حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی.

کارگردان فیلم سینمایی حضرت یوسف (ع) همچنین گفت: وقتی در یک مملکت حرف سینمای اسلامی می‌ زنند، در حالی که برای اسلامی شدن آن کاری نکردند معلوم است تصمیمشان غلط است.

وی با بیان مثالی، عنوان کرد: در یک حوض لجن، نمی‌توان دنبال سیب، گلابی و انار تمیز گشت و این یک حماقت است، در یک لجنزاری به نام سینما که ریزه خوره دستورالعمل‌های صهیونیستی است نمی‌توان حرف اسلام را زد.

سلحشور در پایان گفت: در این سینما که در دستان صهیونیست‌ها است نمی‌شود حرف اسلامی زد و مثل آن است که به یک دزد بگویی چرا مال حرام می‌خوری، به سینمایی که ماهیت صهیونیستی دارد نمی‌توان نام اسلامی داد.
  نظرات ()
مفتی مشهور مصری : توهین به آمریکا حرام است ! نویسنده: دانای چمازکتی - ٥ آبان ۱۳٩٠
دکتر «علی جمعه» ادعا کرد هرگونه هرج و مرج و شورش و تظاهرات در حج و شعار دادن های سیاسی در حج حرام است.
 
 
به گزارش جام نیوز، دکتر «علی جمعه» مفتی مصر حجاج را دعوت به ضرورت التزام به دستورالعمل ها و مقررات کرد او گفت: هرگونه هرج و مرج و شورش و تظاهرات در حج و شعار دادن های سیاسی در حج حرام است.به خاطر اینکه این امور با اهداف شرعی رکن پنجم دین اسلام مغایرت دارد.
او در ادامه با گفتگویی که با روزنامه عکاظ سعودیه داشت این طور بیان کرد که حج رکن پنجم از ارکان اسلام می باشد و حتما و لابد کاملا دور از هرگونه لغویات و هرج و مرج و تظاهرات و شعارهای گمراه کننده ی سیاسی و فتنه کردن باید باشد.

یکی از اهداف سلطه گری آمریکا ایجاد یک اندیشه به نام برخورد تمدنهاست که در این اندیشه همیشه باید برای تمدن غربی یک دشمن وجود داشته باشد . این دشمن قبلا در کمونیسم متجلی بود و اینک در اسلام . آنها مردم مسلمان و تمدن اسلامی را به عنوان تمدن دشمن انتخاب کرده اند تا تمدن غرب بتواند از این طریق به حیات استکباری خود ادامه دهد و کیان خود را حفظ کند . یعنی اینکه همه کشورها به یک نظام واحدی اعتقاد داشته باشند و هر کشوری یا طرفی در برابر این نظام بایستد یا خروج کند مجازات می شود . مثلا جنبش جهاد اسلامی چون در برابر نظام آمریکا می ایستد خروج کننده علیه این نظام تلقی می شود و باید نابود شود و همینطور حزب الله و حماس و غیره و آنها را تروریسم بدانند و ایران و سوریه را حامی تروریسم بخوانند و هرکس که جنبش فلسطین و انتفاضه آن را یاری کند خارجی تلقی شده و تروریست است . این همان معادله ای است که آنها می خواهند . اگر وارد جزییات شویم می بینیم که مثلا آمریکا تا به حال مدرکی دال بر دخالت بن لادن در انفجارهای آمریکا ارائه نکرده است و همین طور بدون مدرک وارد عمل شدند . در واقع آنان مترصد فرصتی بودند تا جنگی تمام عیار را علیه جهان اسلام آغاز کنند . این جنگ که اکنون شروع شده علیه فرد خاصی نیست . این همه امکانات نظامی برای یک نفر یا یک دولت نیست . این تجهیزات برای جنگی است جهانی مانند جنگ جهانی سوم . در واقع همه اینها برای پایه گذاری یک نظام امنیتی جهانی جدیدی تدارک دیده شده که تمامی جهان را به تسلیم و کرنش وادارد . می خواهد هرکسی را که با قانون آمریکا مخالفت نماید مجازات کند .
این ادعای در حالی است که کشور آمریکا حتی از نظر خود غربیها منفور واقع شده است و تظاهرات جدید در آمریکا و یا انتقادهای روشنفکران در غرب نمایانگر آن هست و حال این حمایت سران کشورهای عربی و علمای وهابیت نمایانگر همبستگی و همسویی سران کشورهای عربی با سیاست های آمریکا است.

  نظرات ()
10 باور غلط در مورد سرماخوردگی نویسنده: دانای چمازکتی - ٥ آبان ۱۳٩٠
بعضی از مردم فکر می کنند که بعد از تزریق واکسن آنفولانزا به این بیماری مبتلا می شوند؛ این موضوع اصلاً حقیقت ندارد و از آنجا نشأت می گیرد که مردم فکر می کنند واکسن آنفولانزا حاوی ویروس ضعیف شده ی این بیماری است.

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
پیدا شدن جسدی پس از 30 سال در فریزر نویسنده: دانای چمازکتی - ٥ آبان ۱۳٩٠

پلیس ایالت «مین» در آمریکا از پیدا شدن جسد زنی خبر داد که 30 سال پیش ناپدید شده بود.

به گزارش سرویس اجتماعی جام نیوز، روزنامه دیلی‌نیوز با اشاره به موضوع فوق نوشت: به گفته پلیس، همسر این زن سال 1983 ناپدید شدن «کیتی وارد ول» را به پلیس اطلاع داده بود.
بر اساس گزارش پلیس ایالت مین، این مرد 80 ساله ماه گذشته فوت کرد و هنگامی که خانواده‌اش برای نظافت منزلش به آنجا رفته بودند، جسد زن گمشده را درون فریزر پیدا کردند.
پلیس تعدادی از اعضای خانواده این زن و مرد را برای بررسی‌های بیشتر به اداره پلیس احضار کرده است.
همچنین پلیس ارائه گزارش‌های دقیق‌تر را منوط به اعلام نتیجه پزشکی قانونی کرده است.

  نظرات ()
من با خداوند در آسمان هر روز گلف بازی می کنم نویسنده: دانای چمازکتی - ٤ آبان ۱۳٩٠

شبکه نجات:

حیرت انگیز ترین ادعای کشیش مسیحی: من با خداوند در آسمان هر روز گلف بازی می کنم
مجری شبکه نجات مدعی شد که بعد از مرگش با خداوند گلف بازی می کند.
به گزارش سرویس دینی جام نیوز؛ کشیش " صفا" مجری شبکه نجات در بر نامه خود تحت عنوان « روز نجات» مدعی شد: «هزاران نفر تلاش می کنند که جان مرا بگیرند ...... اگر این اتفاق بیافتد من راحت می شوم و هر روز در آسمان با خداوند گلف بازی می کنم.»
لازم به توضیح است که این کشیش در برنامه های خود به طور محسوسی تلاش کرد تا خود را شخص مهمی جلوه دهد. و برای این هدف نیز از هیچ تلاشی فرو گذار نیست از ادعای معجزه گرفته تا صحبت هر روزه با خداوند در آسمانها.
شایان ذکر است که مسیحیت صهیونیست برای اندیشه های اینچنینی خود توجیه های الهیاتی نیز می آورند بدین صورت که خداوند متعال را به انسان تشبیه کرده و تمام خصوصیات انسانی از قبیل خشم، خوشحالی و ... را به او نسبت می دهند و ادعا می کنند که خداوند در برخی از موارد از کار های خود پیشیمان شده و از روی ناراحتی به گریه می افتد.
با این توجیهات هیچ بعید نیست که این کشیش خوش خیال در آسمان ها با خداوند گلف بازی کند
  نظرات ()
مادران فرزندانشان را فدای دوست پسرخودکنند!! نویسنده: دانای چمازکتی - ٤ آبان ۱۳٩٠

ترویج روابط نامشروع و بی توجهی نسبت به خانواده در شبکه فارسی وان؛

فارسی وان؛مادران فرزندانشان را فدای دوست پسرخودکنند!!
شبکه فارسی وان در سریالی با پرداختن به رابطه والدین و فرزندان، اهمیت دوست پسر مادر!! در خانواده را بیش از فرزندان وی نشان می دهد.
به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز؛ شبکه فارسی وان که با پخش سریال های عامه پسند، سعی در جذب مخاطب بیشتر دارد،
در پی ترویج خانواده‌های بی‌ سر و سامان و لجام‌گسیخته است که در این خانواده ها خیانت زن به شوهر و البته شوهر به زن، رابطه جنسی دختر و پسر قبل از ازدواج بسیار عادی جلوه می کند.
این شبکه در یکی از سریال هایش این گونه به رابطه والدین و فرزندان اشاره دارد که : مادر در زمانی که فرزندانش به او ابراز نیاز می کنند به آنها توجه نمی کند و موقعی که آنها از مادرشان درخواست کمک می کنند و خواسته خود را به وی می گویند مادرشان در جواب به آنها می گوید که "با دوست پسرم قراردارم! و نمی توانم قرارم را با او به عقب بیندازم و کارهای شما را انجام دهم، کارهای شما که به من ربطی ندارد!"
این بی تفاوتی والدین نسبت به فرزندان یکی از اهداف پنهان این شبکه صهیونیستی است که باعث جدایی و فاصله افتادن بین پدر و مادر و فرزندان و در نتیجه از هم گسستن بنیان خانواده می شود.
  نظرات ()
دختری با روبنده،‌ملکه زیبایی اخلاق شد+عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ٤ آبان ۱۳٩٠

شیعیان عربستان سعودی چند سالی است که مانند بسیاری از کشورهای جهان میان دختران و زنان خود مسابقات ملکه زیبایی برگزار می کنند اما با این تفاوت که ملاک در مسابقات شیعیان عربستان زیبایی چهره و ظاهری نیست بلکه زیبایی اخلاقی و اخلاق نیکو است.

به گزارش شیعه آنلاین، ملاک های انتخاب «ملکه زیبایی اخلاق» در این مسابقه، اخلاق نیکو، احترام به پدر و مادر و نزدیکان، صله أرحام پرستی، نیکوکاری، خوش رفتاری، نگهداری از کودکان و تربیت و آموزش آنان و غیره است. این مسابقه برای چهارمین سال پیاپی است که در مناطق شیعه نشین شرق عربستان برگزار شده است.

بر اساس اخبار رسیده به ما، در این مسابقه ۱۰ دختر شیعه عربستانی شرکت کردند که خانم «هاشمیه سادات علوی آل رضا» ۲۰ ساله موفق شد رتبه نخست را به خود اختصاص دهد. او دانشجوی رشته داروسازی است.

گفتنی است مراسم جشن اهدای جوایز مسابقات «ملکه زیبایی اخلاق» عربستان با حضور بیش از ۵۰۰ مهمان از مناطق مختلف شیعه نشین در سالن «ملک عبدالله بن عبدالزیز» در شهر قطیف برگزار شد.

در همین راستا خانم «خضرا مبارک» مدیر اجرایی این مسابقه طی اظهاراتی گفت: مسابقات «ملکه زیبایی اخلاق» که ما برگزار کردیم در سه روز و در مرحله نخست میان ۳۸۵ دختر جوان برگزار شد. پس از طی شدن ۱۳ مرحله و حذف شدن بیشتر شرکت کنندگان، مرحله نهایی میان ده تن از آنان برگزار شد.

وی در مورد ویژگی مسابقات امسال نسبت به سه دوره قبلی که برگزار شد، گفت: امسال تعداد شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات بیشتر از سال های گذشته بود و از سوی دیگر نیز ما تلاش کردیم با افزودن برخی مراحل جدید به مسابقه، بر ارزش های اخلاقی شرکت کنندگان و تلاش آنان برای دستیابی به این ارزش ها بیفزاییم.

  نظرات ()
شیطان قرچک اعدام شد نویسنده: دانای چمازکتی - ٤ آبان ۱۳٩٠
عامل هولناکترین جنایت شهرستان قرچک بامداد امروز چهارشنبه در محل وقوع جنایت به دار مجازات آویخته شد.

به گزارش خبرنگار مهر، بخشعلی 29 ساله روز دوازدهم مرداد سال 88 با انگیزه سرقت وارد خانه جیران 86 ساله شده و پس از قتل پیرزن همسایه و نوه 8 ساله اش و سرقت طلاهای قربانیان از محل گریخته بود.
ماموران پلیس آگاهی ورامین پس از تجسس های گسترده مرد معتاد را دستگیر کردند که او با اعتراف به این جنایت هولناک گفت: صبح روز حادثه به بهانه اینکه کلیدم را جا گذاشته ام از زن سالخورده همسایه خواستم اجازه دهد از دیوار حیاط خانه آنها وارد خانه ام شوم. پس از ورود او را از پشت سر غافلگیر کردم و با چاقو به جانش افتادم. وقتی سراغ طلاهایش رفتم چشمم به نگین (نوه 8 ساله) افتاد که شاهد ماجرا بود. بنابراین دست و پای دختر بچه را بسته و پس از آزار و اذیت، او را نیز به قتل رساندم تا راز جنایت فاش نشود.

پس از اعترافهای تکان دهنده عامل جنایت هولناک، قضات شعبه 77 دادگاه کیفری استان تهران او را به اتهام 2 فقره قتل عمد و آزار و اذیت دختر بچه به 3 بار اعدام در ملاء عام، 10سال حبس و 74 ضربه شلاق محکوم کرد.

این حکم از سوی قضات دیوان عالی کشور نیز تایید شده و پس از اذن رئیس دستگاه قضا برای اجرای حکم، سرانجام ساعت  6.35سحرگاه امروز- چهارشنبه-  دقیقه شیطان قرچک پای چوبه دار رفت و با حضور اولیاء دم، مسئولان قضائی شهرستان و مردم در ملاء عام اعدام شد.

  نظرات ()
۸ دلیل گوگل برای خریدن یاهو نویسنده: دانای چمازکتی - ٤ آبان ۱۳٩٠
ایتنا - آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا گوگل درصدد خریدن شرکت تضعیف شده یاهو است؟
 
۸ دلیل گوگل برای خریدن یاهو


اخیرا شایعه خرید یاهو توسط گوگل در تمام سایت‌های حوزه آی‌تی به چشم می‌خورد.
به گزارش ایتنا از همکاران سیستم روزنامه وال استریت نیز صحت این مطلب را تایید کرده است.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در روزنامه وال استریت، منبعی موثق در رابطه با این معامله اعلام کرده است که گوگل در حال مذاکره با دست کم دو شرکت خصوصی سرمایه‌گذاری است تا با کمک آنها بتواند شرایط مالی این قرارداد را تهیه و تنظیم کند.
این که گوگل با چه شرکت‌هایی در حال مذاکره است، هنوز مشخص نیست.

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا گوگل درصدد خریدن شرکت تضعیف شده یاهو است؟

۸ دلیل گوگل برای خرید یاهو
۱- گوگل مایل است ۷۰۰ میلیون بازدید کننده ماهانه یاهو را نیز به سرویس شبکه اجتماعی خود،گوگل پلاس وارد کند.

۲- این معامله به گوگل کمک می‌کند تا دسترسی بهتر و آسان‌تری به ناشران اصلی و ارزشمند فعلی یاهو نظیر ای.بی.سی‌نیوز داشته باشد.

۳- بخشی از تلاش‌های گوگل برای بالا بردن قیمت این معامله این است که رقبایی چون مایکروسافت را از میدان به در کند.

۴- گوگل قصد دارد میزان درآمد حاصل از تبلیغات کنونی خود را با فروش فضای تبلیغاتی در سایت‌های یاهو افزایش دهد. کسب و کار تبلیغاتی یاهو از جمله تبلیغات گرافیکی، تعاملی و ویدیویی آن سالیانه ۲ میلیارد دلار ارزش دارد. گوگل در کسب و کار جست‌وجوهای اینترنتی حرف اول را می زند، اما در بازار تبلیغات، فیس‌بوک با ۲ میلیارد دلار درآمد خالص در سال جاری، تمامی بازار را در دست خود گرفته است. بعد از فیس‌بوک، یاهو با ۱/۶ میلیارد دلار و گوگل با ۱/۱ میلیارد دلار در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

۵- بخشی از استراتژی گوگل برای این معامله، ورود به بازار علی بابای چین است. در حال حاضر یاهو ۴۳ درصد از بازار علی بابا را در دست دارد که ارزش آن بالغ بر ۱۲ میلیارد دلار است.

۶- گوگل هم اکنون مبلغ ۴۲/۵۶ میلیارد دلار موجودی در خزانه خود دارد. بنابراین، خریداری شرکت یاهو ایده مناسبی برای توزیع سرمایه‌های این شرکت خواهد بود.

۷- گوگل همچنین قصد دارد Flickr یاهو را با گوگل پلاس خود یکپارچه سازد.

۸- این شرکت با انتقال تدریجی فعالیت‌های مربوط به موتور جست‌وجوی گوگل آمریکا به دفاتر خارجی شرکت یاهو، مالیات شرکت آمریکایی خود را کاهش خواهد داد.

اما آیا گوگل در این معامله موفق خواهد شد؟
طبیعتا ادغام دو غول اینترنتی دنیا دعاوی ضدتراست را به دنبال خواهد داشت.
به یاد داشته باشید که گوگل در سال ۲۰۰۸ به دلیل ترس از همین دعاوی، از تصمیم برای قرار دادن تبلیغات مبتنی بر وب خود در یاهو صرف‌نظر کرد.

این معامله نیز مبارزه سختی برای گوگل خواهد بود، چرا که شرکت های دیگری از جمله مایکروسافت، علی بابا و AOL نیز برای خرید یاهو ابراز تمایل کرده‌اند.
  نظرات ()
حمله شجریان به اسلام در مصاحبه با صدای آمریکا+فیلم نویسنده: دانای چمازکتی - ۳ آبان ۱۳٩٠

شجریان: این ها هرگز با هنر کنار نمی آیند، هرگز و هرگز! همچنان که در طول 1400 سال با هنر کنار نیامدند و باز هم نخواهند آمد.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز"بیژن فرهودی" (خبرنگار صدای آمریکا) در تاریخ 30 مهر(22اکتبر) به سراغ "محمدرضاشجریان" (خواننده سنتی) رفت.
فرهودی با ذکر این مقدمه که : «گزارش بازرس ویژه سازمان ملل آقای "احمد شهید" در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران نشان می دهد که حکومت ایران طی دو سال اخیر با هنرمندان چپ افتاده است» نظر شجریان را در این باره جویا شد.
شجریان پاسخ داد : «به طور کلی این نظام و این حکومت ذاتا می خواهد همه چیز در اختیارش باشد. این نظام می خواهد همه چیز را به طور صد در صد زیر سلطه خود داشته باشد. اگر یک بخشی از حکومت نخواهد که با آنها باشد همه آن بخش زیر سوال می رود و می گویند که این مورد دارد و جلویش را می گیرند. اگر یک نفر پایش را از گلیم خود درازتر کند -از نظر آن ها- مشکلات زیادی سر راهش قرار می دهند. این ها هرگز با هنر کنار نمی آیند، هرگز و هرگز! همچنان که در طول 1400 سال با هنر کنار نیامدند و باز هم نخواهند آمد. موسیقی هم مانند خیلی از هنرها نمی تواند در خدمت این ها باشد.»
شجریان با این اظهارات نشان داد که ابراز نارضایتی او از نظام 33 ساله جمهوری اسلامی ، بهانه ای بیش نبوده و مشکل اصلی او با اساس اسلام به عنوان یک مکتب آسمانی است. شجریان با تصریح به "کنار نیامدن 1400 ساله با هنر" انگشت اتهام را به سمت اسلام می گیرد و پرده از درونیات خود بر می دارد.
گویا اسلام ستیزی، یک بیماری واگیردار در جبهه مخالفان جمهوری اسلامی ایران است که به محض خروج از کشور عود می کند!
از کفریات گنجی و حقیقت جو و شیرین عبادی و سروش و ... بگیرید تا این اواخر که افاضات محمدرضاشجریان هم به آن ها اضافه شد.

برای دیدن فیلم روی لینک زیر کلیک کنید

http://jamnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=23021&Serv=26


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
تصویری که نشان می دهد چرا تمرین استقلال پشت درهای بسته انجام شد نویسنده: دانای چمازکتی - ۳ آبان ۱۳٩٠
تمرینات امروز استقلال در پشت درهای بسته انجام شد و احتمالا این سیاست، ربطی به برگزاری بازی با تیم شیرین فراز کرمانشاه نداشته و این تمرینات به خاطر حضور اعضای هیئت مدیره بدون حضور هواداران و خبرنگاران برگزار شده است.
 
 
 به گزارش جام نیوز، اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال در تمرینات این تیم شرکت کردند. بعد از ظهر امروز اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال در تمرینات این تیم حضور یافتند. بعد از آنکه در هفته گذشته کمک دو میلیاردی وزارت ورزش یا فدراسیون فوتبال به حساب بازیکنان این تیم واریز شد، امروز اعضای هیئت مدیره این باشگاه در تمرینات حضور یافتند.
 

برای اطلاع از سایر اخبار سرویس ورزشی جام نیوز اینجا را کلیک کنید.

  نظرات ()
عکس‌هایی تکان دهنده از شغل یک پیرمرد نویسنده: دانای چمازکتی - ۳ آبان ۱۳٩٠
در بساط ژنده‌اش رنگ پیدا می‌کنی. رنگ شادی که به زندگی کودکان می‌زند. کاش با فروش بادکنک‌ها، خستگی‌هایش کم ‌شود!

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
اسلحه کشی در مراسم انتخاب ولیعهد عربستان نویسنده: دانای چمازکتی - ۳ آبان ۱۳٩٠

به تازگی اطلاعاتی از جلسه انتخاب ولیعهد عربستان منتشر شده که بیانگر درگیری مسلحانه و اسلحه کشی یکی از شاهزاده های معترض به ولیعهدی نایف بن عبدالعزیز به سمت ملک عبدالله پادشاه این کشور است.

به گزارش «فارس» در پی مرگ سلطان بن عبدالعزیز ولیعهد پیشین عربستان سعودی به تازگی اخباری از کاخ پادشاهی این کشور در محافل خصوصی منتشر شده که حکایت از درگیری مسلحانه خاندان آل سعود در جریان انتخاب ولیعهد جدید دارد.

در این ماجرا یکی از شاهزاده های معترض به انتخاب نایف بن عبدالعزیز به عنوان ولیعهد فعلی، به سمت ملک عبدالله پادشاه این کشور اسلحه کشیده که منجر به نزاع و درگیری بین شاهزاده ها شده است.

این شاهزاده اعتراض کرده بود که چرا وزیر کشور بعنوان ولیعهد انتخاب شده است. هرچند خاندان حاکم تلاش داشته اند که این خبر به بیرون از کاخ پادشاهی درز نکند، اما بعد از مرگ ولیعهد و بالاگرفتن اختلافات بین شاهزاده ها این خبر بصورت محرمانه توسط یک مقام مسئول در کاخ پادشاهی به دست خبرنگار فارس در ریاض رسید.

به دلیل دودستگی بین خاندان سعودی درباره جانشینی ولیعهد، اختلافات به قدری شدید شده بود که حتی تلویزیون العربیه و مجموعه شبکه های "ام بی سی" خبر مرگ ولیعهد را در رده سوم و چهارم اخبار خود منتشر کردند، بعنوان مثال شبکه العربیه وابسته به خاندان آل سعود با توجه به خصومتی که با دولت سوریه دارد، خبر سوریه را در راس اخبار خود قرار داد و این درحالی است که خبر مرگ ولیعهد و تعیین جانشین وی مهمترین خبر این روزها در عربستان سعودی است.

این نشان می دهد که جنگ قدرت در عربستان بسیار جدی است و نگرانی های جدی در خاندان سلطنتی عربستان دیده می شود. برخی شاهزاده ها تمایل به غرب و کشورهایی مانند انگلیس و فرانسه دارند، برخی دیگر متمایل به آمریکا هستند و برخی هم استقلال نسبی دارند و بین این سه گروه اختلافات شدیدی وجود دارد ضمن اینکه از نظر اعتقادی نیز بین این شاهزاده ها اختلافات زیادی به چشم می خورد.

با توجه به وضعیت جسمانی نامساعد پادشاه عربستان مسئوله انتخاب ولیعهد تبدیل به یکی از دغدغه های جدی خاندان آل سعود شده است.

دامنه این اختلافات به خانه های شاهزاده های عربستان نیز کشیده شده و همسران آنان به مدت سه سال است که با این مسئله درگیر هستند، زیرا مسئله انتخاب ولیعهد در عربستان به چالشی جدی برای خاندان حاکم تبدیل شده است.

با توجه به اعتراضات اخیر و درگیری مسلحانه بین شاهزاده ها به نظر می رسد پایه های حکومت آل سعود سست شده و این امر بعنوان یک بحران جدی، آینده این کشور را در هاله ای از ابهام قرارداده است و هرگونه احتمال جنگ داخلی در این کشور محتمل است.

  نظرات ()
گروگان‌گیران پسرک 14 ساله را زنده به گور کردند نویسنده: دانای چمازکتی - ۳ آبان ۱۳٩٠

به گزارش ایسنا، سرهنگ منوچهر امان‌اللهی در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه فردی به نام «احمد» به کلانتری 14 ابوذر و اعلام شکایت این فرد در مورد ربایش پسر14ساله‌اش به نام «ابراهیم» توسط اشخاصی ناشناس، ماموران انتظامی شهرستان یزد ضمن انجام تحقیقات مقدماتی از شاکی به محل وقوع ربایش که طویله حیوانات آنها بود مراجعه کردند.

وی با بیان اینکه ماموران در بازدید از محل ربایش، با آثار بهم‌ریختگی و اینکه فردی با زور و خاکشان از دیوار طویله بالا کشیده شده مواجه شدند گفت: ماموران کلانتری 14با انتقال شاکی و پسرانش به کلانتری تحقیقات بیشتر در این زمینه را ادامه دادند و دریافتند نامبرده از وضعیت مالی مناسبی برخوردار است و با افرادی نیز دارای اختلافات مالی است.

فرمانده انتظامی یزد با اشاره به ارسال چندین پیامک تهدیدآمیز از سوی فردی ناشناس به شاکی و اینکه فردی ناشناس از طریق یکی از اقوام شاکی، وی را تهدید کرده است گفت: ماموران کلانتری 14 ابوذر یزد اقوام شاکی را برای انجام تحقیقات به کلانتری دعوت کردند که وی، فردی را از اهالی زاهدان را به ماموران معرفی و گفت متهم در نزدیکی طویله شاکی در باغی متروکه سکونت دارد.

وی افزود: برهمین اساس ماموران کلانتری به محل مراجعه و در بازرسی از اتاقک باغ، متهم را مشاهده و او را به کالانتری منتقل کردند.

امان‌اللهی تصریح کرد: متهم در بازجویی ابتدا منکر موضوع شد اما در نهایت به ربایش پسر 14ساله با همکاری چهار  نفر دیگر اعتراف و بیان کرد که ربوده شده در گودال از قبل آماده شده زیر خاک نگهداری می‌شود.

فرمانده انتظامی استان یزد افزود: ماموران با مراجعه به محل اعلامی از سوی متهم، پسر بچه را در حالی که دست، پاها، چشم و دهانش بسته شده بود و حال مساعدی نداشت از گودال خارج کردند و در همان لحظه یکی از همدستان متهم که از ربوده شده نگهبان می‌کرد نیز دستگیر و به کلانتری منتقل شد.

وی با بیان اینکه متهمان دربازجویی، علت و انگیزه آدم‌ربایی را اخاذی 500 میلیون تومانی اعلام کردند گفت: اعضای دیگر این باند  نیز دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان یزد خاطرنشان کرد: از زمان اعلام شکایت پدر ربوده شده تا زمان دستگیری متهمان و رهایی فردربوده شده 4 ساعت سپری شد.

  نظرات ()
پرداخت مستمری به شرط ازدواج در سال 90 نویسنده: دانای چمازکتی - ۳ آبان ۱۳٩٠

خبرگزاری فارس: مدیر کل تأمین اجتماعی شهرستان‌های استان تهران گفت: براساس بند 103 قانون بودجه سال 1390 تمامی همسران بیمه شدگان متوفی در صورت ازدواج مجدد در سال 1390 کماکان مشمول دریافت مستمری بازماندگان خواهند شد.

 

داریوش صالح پور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس اظهار داشت: طبق ماده 81 قانون تأمین اجتماعی همسر دائم بیمه شده متوفی مادام که شوهر اختیار نکرده است استحقاق دریافت مستمری بیمه شده متوفی را طبق سهم مقرر در قانون تأمین اجتماعی خواهد داشت و به محض ازدواج مجدد از دریافت مستمری محروم می‌شود ولی با استفاده از این امکان قانونی در سال 90 امکان ازدواج مجدد همسران بیمه شدگان متوفی بدون قطع مستمری ماهانه فراهم شده است .

وی افزود : براساس قانون یاد شده و به منظور تحکیم بنیان خانواده ، همسران بیمه شدگان متوفی که طی سال 1390 اقدام به ازدواج مجدد کنند، همچنان می‌توانند از مستمری همسر اول ( متوفی ) بهره‌مند شوند.

  نظرات ()
تغییر ذائقه و بی هویت کردن زن مسلمان، دام تازه الجزیره +عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ۳ آبان ۱۳٩٠
در ترویج شوهای لباس چه چیزی نهفته است؛
تغییر ذائقه و بی هویت کردن زن مسلمان، دام تازه الجزیره
شبکه الجزیره انگلیسی فیلمی را به نمایش گذاشت که تمام مدل ها و مانکن های حاضر در آن ضمن پوشیدن لباس های تنگ بدن نما و استفاده از آرایش غلیظ، محجبه نیز بودند.

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
افزایش تعرفه‌ی مکالمات تلفن ثابت نهایی شد؛ نویسنده: دانای چمازکتی - ۳ آبان ۱۳٩٠

اعلام رسمی تعرفه‌ها تا چند روز آینده

رییس شورای رقابت با بیان این که تعرفه مکالمات تلفن ثابت نهایی شد گفت که میزان دقیق افزایش تعرفه مکالمات تلفن ثابت تا چند روز آینده اعلام می‌شود.

جمشید پژویان در گفت‌و‌گو با خبرنگار سرویس ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد : براساس دستورالعمل قیمت‌گذاری که توسط شورای رقابت ارایه کرده، با در نظر گرفتن پارامترهای مختلف، پیشنهادهای ارایه شده توسط مخابرات بررسی شد که مورد قبول شورا قرار نگرفت.

وی افزود: تعرفه مکالمات تلفن ثابت افزایش ناچیزی یافته است که بعد از گرفتن امضای همه اعضاء، اعلام رسمی خواهد شد.

پژویان گفت: متخصصان شورای رقابت به تحلیل اطلاعات با فرمول‌های علمی اقدام کرده‌اند و نهایتا تعرفه خدمات مخابرات، با اندکی افزایش تصویب شد.

  نظرات ()
معتصم قذافی لحظاتی پیش از مرگ+عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ٢ آبان ۱۳٩٠
در این تصاویر معتصم قذافی، پنجمین پسر معمر قذافی، دیکتاتور مخلوع لیبی با لباس‌های خونین به دیواری تکیه داده است اما به نظر می‌رسد جراحات وی شدید نیست.

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
کشف یک میلیون دلار در حفره‌ قذافی+عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ٢ آبان ۱۳٩٠
نیروهای انقلابی لیبی در حفره‌ای که‌ سرهنگ قذافی در آن پنهان شده‌ بود ، یک میلیون دلار پول کشف کردند.

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
قتل کودک‌کار توسط 11 مرد متجاوز نویسنده: دانای چمازکتی - ٢ آبان ۱۳٩٠
این 10 افغان که از کارگران غیرمجاز هستند، در بازجویی‌ها اعتراف کردند پسر نوجوان را به قصد تعرض ربودند و دسته‌جمعی به وی تجاوز کردند و این پسر ناگهان از حال رفت و فوت شد. متهمان ادعا کردند جسد را در یک پتو پیچیدند و در زیرزمین خانه پنهان کردند.
شرق: یک کودک کار توسط 11 کارگر افغان ربوده شد و به قتل رسید. این جنایت در پی تجاوز دسته‌جمعی رقم خورد و تاکنون 10 نفر از متهمان دستگیر شده‌اند.

شامگاه روز شنبه هفته جاری تماس تلفنی فردی ناشناس با مرکز فوریت‌های پلیسی از وقوع یک جنایت پرده برداشت. این مرد آدرس ساختمانی نیمه‌کاره در منطقه پردیس را داد و اعلام کرد در زیرزمین آنجا جنازه یک پسربچه رها شده است.

دقایقی بعد ماموران کلانتری 207 تهران به محل اعلام‌شده رفتند و در زیرزمین با دنبال کردن ردی از خون به یک تیرک چوبی رسیدند که جنازه پسری نوجوان به آن بسته شده بود. آنها قبل از هر اقدامی بازپرس ویژه قتل را از ماجرا باخبر کردند و به دستور او تیمی از کارآگاهان جنایی موظف به تحقیق در این رابطه شدند.

کارآگاهان از زیرزمین مخوف چند لباس زنانه پیدا کردند و در برابر این احتمال قرار گرفتند که شاید این پسر نوجوان تنها قربانی نباشد و افراد دیگری نیز در این محل به کام مرگ کشانده شده باشند، البته جست‌وجوهای مقدماتی در این زمینه به کشف جسدی دیگر منجر نشد.

افسران جنایی در گام بعدی فهمیدند نگهبان این ساختمان نیمه‌کاره مردی افغان به نام غدیر است که فراری شده. به این ترتیب تلاش‌ها برای دستگیری وی آغاز شد. همزمان با این اتفاق کارآگاهان هویت قربانی را نیز فاش کردند و فهمیدند او نوجوان 15 ساله‌ای به نام سعید است.

پدر سعید چهار روز قبل گم شدن او را به پلیس گزارش داده و تحقیقاتی نیز برای یافتن وی صورت گرفته بود. کارآگاهان در حالی به بازجویی از پدر سعید پرداختند که خود این مرد نیز از طریق یک تماس تلفنی ناشناس در جریان کشف جسد فرزندش قرار گرفته بود.

او به ماموران گفت: «به خاطر مشکلات مالی پسرم به من در تامین هزینه‌های زندگی کمک می‌کرد و معمولا هر روز وقتی از دبیرستان به خانه برمی‌گشت، بساطش را برمی‌داشت و در خیابان‌ها سبزی می‌فروخت. هیچ‌وقت هم مشکلی پیش نیامده بود تا اینکه سه‌شنبه‌شب هر چه منتظر شدیم، سعید به خانه برنگشت. برای همین از پلیس و بسیج کمک خواستیم و ماموران دنبال پسرم گشتند، ولی نتوانستند او را پیدا کنند و از آن به بعد از سعید خبری نبود تا اینکه فردی با تلفن همراهم تماس گرفت و با دادن نشانی ساختمان نیمه‌کاره گفت جسد سعید آنجاست.»

کارآگاهان در ادامه تحقیقات‌شان فهمیدند همان شامگاه سه‌شنبه فردی سعید را مشاهده کرده و موضوع را به پلیس اطلاع داده بود. او به ماموران گفته بود پسر نوجوان را در حال مشاجره با چند مرد افغان دیده و مشاهده کرده است افاغنه او را به زور به ساختمانی نیمه‌کاره بردند، اما ماموران ساختمان موردنظر را اشتباه گرفتند و به مکانی دیگر رفتند. آنها چند افغان را نیز بازداشت کردند اما چون مدرکی علیه‌شان وجود نداشت، آنها را آزاد کردند.

با افشای این موضوع، شاهد حادثه بار دیگر تحت بازجویی قرار گرفت و اطلاعاتی را به پلیس ارایه داد که به سرنخی برای دستگیری متهمان تبدیل شد و کارآگاهان در دو روز گذشته توانستند 10 نفر را در این خصوص دستگیر کنند، اما از غدیر ردپایی به دست نیامد. این 10 افغان که از کارگران غیرمجاز هستند، در بازجویی‌ها اعتراف کردند پسر نوجوان را به قصد تعرض ربودند و دسته‌جمعی به وی تجاوز کردند و این پسر ناگهان از حال رفت و فوت شد. متهمان ادعا کردند جسد را در یک پتو پیچیدند و در زیرزمین خانه پنهان کردند.

در همین حال متخصصان پزشکی قانونی با انجام معاینه و آزمایش‌های تخصصی علت مرگ سعید را تجاوز دسته‌جمعی اعلام کردند. بنا بر این گزارش در حال حاضر تلاش‌ها برای دستگیری غدیر در حالی ادامه دارد که بازجویی‌ها از 10 متهم دیگر هنوز به پایان نرسیده است و با توجه به البسه کشف‌شده در قتلگاه این احتمال که زنانی نیز قربانی جنایت‌های این گروه شده باشند، پابرجاست.

  نظرات ()
حرکات غیراخلاقی در حاشیه یک مسابقه ورزشی+عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ٢ آبان ۱۳٩٠

هفدهمین دوره مسابقات تیراندازی باکمان قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک لندن صبح روز پنجشنبه گذشته با حضور نمایندگان 22 کشور آسیایی در سایت آزادی تهران به طور رسمی آغاز شد.

سایت شیعه آنلاین نوشت: اما با وقوع برخی صحنه ها و انجام رفتارهای غیر اخلاقی توسط بازیکنان دختر و پسر که در حاشیه این مسابقات رخ داد، آرزو کردیم که ای کاش مسئولان و متولیان امر نظارت بهتری بر آن می کردند تا چنین مسابقاتی باعث مفسده نمی شد زیرا اکنون آرزو می کنیم که هیچگاه چنین مسابقاتی در جمهوری اسلامی ایران برگزار نمی شد.

گفتنی است در حاشیه این مسابقات یک دختر و پسر قزاقستانی به گونه ای به معاشقه پرداخته اند که باعث جلب توجه همه حاضرین شدند. متأسفانه این اقدام آنان هیچ واکنش و یا برخوری از سوی مسئولان و متولیان امر در بر نداشت. 

  نظرات ()
ازدواج‌های خاص در کشـورمان+تصـاویر نویسنده: دانای چمازکتی - ٢ آبان ۱۳٩٠
دو برادر می‌گویند، ازدواج ما کاملا سنتی بود. مراسم در یک شب برگزار شد و لباس هر دو زوج مشابه هم بود. یک ماشین عروس داشتیم من و برادرم در جلو و خانم‌ها در عقب نشستند. چهره مردم وقتی یک ماشین عروس را با دو عروس و داماد می‌دیدند دیدنی بود.
احمد و فاطمه هر دو معلول هستند، احمد از هر دو دست و فاطمه از هر دو پا معلول است. احمد و فاطمه دو سالی است که با هم ازدواج کرده‌اند و با تمام محدودیت‌ها یکدیگر را پذیرفته‌اند. احمد پای هرگز نداشته فاطمه را جبران می‌کند و فاطمه دست هرگز نداشته احمد را.

به گزارش خانواده سبز، پیوند آسمانی – ازدواج دخت پیامبر(ص)، حضرت فاطمه(س) با علی‌بن‌ابیطالب امام علی(ع)، ازدواجی آسمانی بود. امام خمینی(ره) در صحیفه نور – جلد 16 – ص 192 فرموده‌اند: «فاطمه(س) زنی بود که در حجره‌ای کوچک و خانه‌ای محقر انسان‌هایی تربیت کرد که نورشان از بسیط خاک تا آن سوی افلاک و از عالم ملک تا آن سوی ملکوت اعلی می‌درخشد.» هفتم آبان‌ماه که سالگرد ازدواج این دو نور آسمانی است روز «ازدواج و خانواده» نامگذاری شده است. به همین بهانه تصمیم گرفتیم در این دو صفحه به ازدواج‌هایی اشاره کنیم که ویژگی‌های خاصی دارند.
تصاویر در ادامه مطلب

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
عایشه در آخرین لحظات سپر قذافی شد نویسنده: دانای چمازکتی - ٢ آبان ۱۳٩٠
برخی اخبار رسانه ها حاکی از آن است که قذافی پیش از آغاز درگیری های تن به تن در سرت تیپ محافظان زن خود را مرخص کرده و حفاظت از خود را به دسته های کوچک چریکی سپرده است.
 
 
به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، روزنامه انگلیسی میرر در شماره 21 اکتبر، به بررسی تیپ زنان محافظ دیکتاتور سابق لیبی پرداخته در این زمینه نوشت: دختران محافظ قذافی همگی باکره بودند و برای حفاظت از جان قذافی قسم یاد کرده بودند.
تیپ حفاظت از قذافی در دهه ۱۹۸۰ میلادی و پس از آنکه قذافی عنوان رهبر انقلاب لیبی را برای خود برگزید، تشکیل شد. این دختران در طول شبانه روز و همه ساعات همراه قذافی بودند و برخی شواهد حاکی از آن است که حتی تا بعد از سقوط طرابلس هم ۴۰ نفر از این دختران به همراه وی بودند و او را حفاظت می کردند.
میزان اعتماد و توانایی تیپ دختران محافظ قذافی در آنجا بود که در سال ۱۹۹۸ میلادی سرتیم محافظان زن قذافی و ۷ نفر دیگر برای حفاظت از جان دیکتاتور لیبی در حمله ای که به کاروان حامل قذافی شد، کشته شدند.
شدت ارادت دختران محافظ به قذافی تا جایی است که گفته می شود یکی از محافظانش که عایشه نام داشت، در آخرین لحظات عمر دیکتاتور هم با وی بوده و خود را به روی قذافی انداخته تا از اصابت گلوله به قذافی جلوگیری کند.
یکی از دلایل قذافی برای استفاده از محافظان زن، بی اعتمادی به مردان و سخت بودن شلیک به زنان در فرهنگ عرب است.
قذافی با وجود آنکه خود را رهبر ممالک عربی می خواند، اصرار داشت که تیپ محافظانش همه آدمکش حرفه ای، بدون حجاب اسلامی و با طلا و زیورآلات باشند و ناخن های بلند داشته باشند.
در اوایل سال جاری میلادی ۵ نفر از تیپ زنان محافظ قذافی وی و پسرانش را به تجاوزهای مکرر به خود متهم کردند.
زنان و دخترانی که محافظت از قذافی را برعهده داشتند، ناگفته های فراوانی از زندگی دیکتاتور لیبی دارند. جعبه سیاه رازهای لیبی در دل آنان است.
  نظرات ()
این گوشی‌ها را نخرید! نویسنده: دانای چمازکتی - ٢ آبان ۱۳٩٠

با خواندن این مطلب با گوشی‌های هوشمندی آشنا خواهید شد که دیگر ارزش خریدن ندارند.

به گزارش سرویس فناوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نگاهی به دنیای تکنولوژی به ویژه در زمینه تلفن‌های همراه نشان می‌دهد که اکنون بهترین زمان برای خرید یک گوشی هوشمند است، اپل 4S، سامسونگ گالکسی نکسوس و موتورولا RAZR گوشی‌های هوشمندی هستند که از طراحی زیبا و کارایی بالا برخوردار بوده و بسیار قابل اعتماد هستند.

در واقع این گوشی‌های هوشمند کار را برای دیگر تلفن‌های هوشمند و کسانی که تازه قصد ورود به بازار را دارند، بسیار دشوار کرده است.

در دنیایی که در آن تلفن‌های هوشمند روز به روز مجهزتر می‌شوند و بر مشتریان آن‌ها به سرعت افزوده می‌شود، گوشی‌هایی نیز وجود دارند که خریداران باید درباره آن‌ها دقت بیش‌تری به خرج دهند. این گوشی‌ها روزگاری در زمره محبوبترین‌ها بودند ولی اینکه دیگر جایی در بازار ندارند.

1- موتورولا Droid X2:

این تلفن هوشمند ماه می گذشته به بازارهای جهانی روانه شد و در آن زمان یکی از بهترین‌ تلفن‌هایی بود که از سیستم عامل اندروید گوگل استفاده می‌کرد. اما ورود تلفن‌های هوشمند دیگری همچون موتورولا RAZR به بازار خرید این گوشی را به صرفه نکرده است.

2- بلک‌بری Curve 9370/9360/9350:

اگرچه مدل‌های Curve بلک‌بری به گفته تبلیغات گسترده زیبا و کارامد هستند، اما درواقع استفاده از آن‌ها چندان راحت نیست. به‌جای خرید این گوشی‌ها می‌توانید از مدل‌های جدیدتر بلک‌بری استفاده کنید که بهبود زیادی پیدا کرده‌اند.

3- اچ‌تی‌سی EVO 4G:

اچ‌تی‌سی EVO 4G نخستین گوشی هوشمند نسل چهارمی بود که در آمریکا رونمایی شد و این در حالی بود که سرعت این گوشی چندان مورد رضایت خریداران نبود. گفته می‌شود که مدل جدیدتری اچ‌تی‌سی EVO که اخیرا به بازار عرضه شد، اندازه کوچکتری داشته و کارایی بالاتری نسبت به مدل پیشین دارد.

4- Palm Pre 2:

این گوشی هوشمند نیز از همان ابتدای ورود به بازار چندان مورد استقبال قرار نگرفت و اینک نیز خرید آن توصیه نمی‌شود.

5- موتورولا تیتانیوم:

مدل تیتانیوم موتورولا در ماه ژوئن به بازار عرضه شد و از همان موقع عرضه نیز تاریخ مصرف آن تمام شده بود. این گوشی با نرم‌افزار قدیمی اندروید 2.1 به بازار عرضه شد و این در حالی بود که این سیستم عامل نسبت به سیستم‌های ‌عامل‌ موجود در بازار در آن زمان دو نسل عقب‌تر بود.

6- اچ‌تی‌سی Surround:

این تلفن هوشمند از سیستم عامل ویندوز 7 مخصوص تلفن‌های همراه استفاده می‌کند و خریداران از سیستم صوتی و کیفیت بالای صدای آن رضایت بالایی دارند. اما مشکل این گوشی ضخامت و سنگینی آن است. گفته می‌شود که تنها دلیل فروش این گوشی کیفیت صدای آن بوده است.

7- سامسونگ گالکسی S:

سری اورجینال سامسونگ گالکسی که سال گذشته روانه بازارهای جهانی شدند، اکنون دیگر مشتریان خود را از دست داده‌اند زیرا مدل جدید گالکسی با نام کامل "سامسونگ گلکسی S II" از کارایی بالاتری برخوردار است و این در حالی است که سامسونگ گالکسی نکسوس نیز با برتری‌های چشمگیر در راه ورود به بازار است.

  نظرات ()
شما تنها کسی هستید که می‌توانید زندگی‌تان را متحول کنید نویسنده: دانای چمازکتی - ٢ آبان ۱۳٩٠

به ادامه مطلب توجه کنید


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
75 درصد گدایان تهران نیاز مالی ندارند! نویسنده: دانای چمازکتی - ۱ آبان ۱۳٩٠
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: 75 درصد از متکدیان شهر تهران توانمند هستند و نیاز مادی ندارند و به تکدگری به عنوان یک شغل و کار نگاه می کنند
به گزارش پانا، مرتضی طلایی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در جلسه امروز شورای شهر تهران در جریان بررسی طرح مقابله ، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی، گفت: شورای اسلامی شهر از دوره دوم خود به مسئله شناسایی و کاهش آسیب های اجتماعی ورود پیدا کرد و کارهای مهم و زیربنایی زیادی نیز انجام داد.

طلایی افزود: این طرح بر مبنای استناد به برنامه 5 ساله شهرداری همکاری و مشارکت شهرداری تهران در پیگیری و کاهش آسیب های اجتماعی با همکاری دستگاه های مسوول تدوین شده است.

وی اطلاعات پایه ای طرح را بر اساس آسیب شناسی محله ای شهر تهران که در سال 87 توسط شهرداری صورت گرفته است دانست افزود: براساس این اطلاعات اعتیاد به عنوان اولین آسیب شهر تهران شناخته شده است وتکدگری ، زنان خیابانی ، کارتن خواب ها و کودکان خیابانی به ترتیب به عنوان آسیب های شهر تهران هستند.

طلایی در مورد روند طلاق از سال 84 تا 89 در کشور گفت: طلاق نیز به عنوان یکی دیگر از آسیب های اجتماعی در کشور دارای یک شیب صعودی است که میزان این شیب در تهران 27 درصد و در کل کشور 23 درصداست.

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
لباس محلی گیلان بر تن عروسک چینی! +عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ۱ آبان ۱۳٩٠
لباس محلی شهرهای مختلف استان گیلان که از نظر رنگ و طرح نماد هفت رنگ طبیعت گیلان است این روزها بر تن عروسکهایی است که روی آنها نوشته شده صادره از چین!
به گزارش مهر، قدمت طرحهای لباسهای محلی استان گیلان به اشیای کشف شده در چراغعلی تپه رستم آباد (مارلیک) برمی گردد. در تکه‌های یافت شده در این اکتشاف طرحی از بانوی گیلانی وجود دارد که هنوز هم در لباس زنان گیلان خصوصاً در کوهپایه های شرق گیلان این نشانه ها را می توان یافت. این نشانه ها شامل بلندی لباس تا مچ پا، طرح جلوی لباس، طرح زیگزاگ در پای دامن و نحوه بستن روسری است.
عکس در ادامه مطلب

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
تصاویری جالب از پدر و مادرهای بی مسئولیت! نویسنده: دانای چمازکتی - ۱ آبان ۱۳٩٠

در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
جوانی که قذافی را کشت + عکس نویسنده: دانای چمازکتی - ۱ آبان ۱۳٩٠
در این عکس، شماری از انقلابیون لیبی پس از کشته شدن قذافی، با خوشحالی «أحمد شیبانی» را بر بالای آغوش خود برداشته و با فریاد زدن او را قهرمان لیبی معرفی کرده‌اند. انقلابیون همچنین هنگام بالا بردن شیبانی، ندای «الله اکبر» سر دادند.
«أحمد شیبانی» جوان هجده ساله لیبیایی است که از مبارزان انقلاب لیبی به شمار می‌رود.

به گزارش صفحه عربی «تابناک»، سایت‌های خبری عرب زبان به نقل از سایت‌های خبری لیبی، با انتشار عکس این جوان انقلابی، او را قاتل «معمر قذافی» دیکتاتور کشته شده لیبی معرفی کردند.

در این عکس، شماری از انقلابیون لیبی پس از کشته شدن قذافی، با خوشحالی «أحمد شیبانی» را بر بالای آغوش خود برداشته و با فریاد زدن او را قهرمان لیبی معرفی کرده‌اند. انقلابیون همچنین هنگام بالا بردن شیبانی، ندای «الله اکبر» سر دادند.


بنا بر این گزارش، این جوان هجده ساله، کلتی طلایی رنگ در دست دارد که با آن به سمت جمجمه قذافی تیراندازی کرده و او را زخمی کرد. خونریزی قذافی بر اثر این زخم، موجب مرگ وی شد.

گفتنی است، خبرگزاری رسمی فرانسه نیز عکس «أحمد شیبانی» را منتشر کرده است.
  نظرات ()
شاهزاده‌خانم‌هایی که بلوغ جنسی زودرس می‌آورند نویسنده: دانای چمازکتی - ۱ آبان ۱۳٩٠
کمپانی والت دیزنی در پس نقاب شاهزاده خانم‌های جذاب و شهوت انگیز داستان‌های خود به دنبال ترغیب دختر بچه‌های زیر 12 سال به «جذاب» شدن است و هدفی جز بلوغ زودرس جنسی در دختران را ندارد
 
 

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مطالب اخیر سامانه سهام عدالت مصرف داروها در ماه مبارک رمضان مصرف داروها در ماه مبارک رمضان دختر ۱۵ساله سعودی قهرمان جهاد نکاح! + عکس لیست تمام کدهای ussd در ایران دانلود آوازهای محمد رضا شجریان کلاه گشادی که بر سر حماس رفت + تصاویر مقایسه جالب قیمت خودروها در ایران و خارج حمله مردم به لاریجانی در قم با شعار "بصیرت بصیرت" ثبت نام استخدام در شرکت ملی گاز آغاز شد
کلمات کلیدی وبلاگ همه اخبار مربوط به روح الله داداشی (٥۳) قذافی (٤٤) فوتبال (٤٤) اختلاس های پر سر و صدا (۱۸) چمازکتی (۱۱) سکه (۱٠) آخرین خبرها پیرامون انفجار پادگان (٩) بدون شرح (٥) کنکور (۳) استخدام (۳) طنز ازدواج (۳)